Įkraunama...
Įkraunama...

Lauramedis

QUOTE(AJIRA @ 2011 11 28, 15:54)
Sveikutes. Auginu ir as lauramedi, gavau dovanu pries kokius tris metus. Labai grazus suformuotas medelis buvo. Is pradziu gerai augo, bet uzpuole skydamariai, nes lapai tokie lipnus pasidare. Ir nebezinau ka daryti, atsibodo ji gydyti. Ir augti nustojo, kai ji persodinau , nes buvo per mazas vazonas. Labiausiai tai jam turbut nepatiko mano padaromas purskalas nuo skydamariu. Siandien tai tik gera dusa padariau medeliui, nes nezinau ka daryti ?


Aš naudojau aktara, nes taip pat užpuolė tie bjaurybės doh.gif bet per stiprų gal tirpalą padariau, nes lapai apdžiūvo, o gal vandens pagailėjau doh.gif
jie išnaikinami, tik reikia kelis kartus nupurkšti pakartotinai, ir šamirkyti visą vazoną tirpale mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Kkunigunda @ 2011 11 29, 10:09)
Aš naudojau aktara, nes taip pat užpuolė tie bjaurybės doh.gif  bet per stiprų gal tirpalą padariau, nes lapai apdžiūvo, o gal vandens pagailėjau doh.gif
jie išnaikinami, tik reikia kelis kartus nupurkšti pakartotinai, ir šamirkyti visą vazoną tirpale mirksiukas.gif

Bet kai augalas auga kambaryje, tai nesinori jokia chemija purksti, galima tik vasara, kai isnesiu i lauka. O kodel ta vazona pamirkyti reikia, as tai pirka karta girdziu.
Atsakyti
QUOTE(AJIRA @ 2011 11 29, 17:26)
Bet kai augalas auga kambaryje, tai nesinori jokia chemija purksti, galima  tik vasara, kai isnesiu i lauka. O kodel ta vazona pamirkyti reikia, as tai pirka karta girdziu.


nes prie šaknų jų gali būti įsitaise, todėl paskui ir sako,kad neįmanoma išnaikinti, nors iki galo to nepadaro 4u.gif tai kol lauke nėra taip šalta, juk galima lauku išnešti nupurkti, ar į balkoną biggrin.gif keliom minutėm niekas nenutiks biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Kkunigunda @ 2011 11 29, 15:36)
nes prie šaknų jų gali būti įsitaise, todėl paskui ir sako,kad neįmanoma išnaikinti, nors iki galo to nepadaro 4u.gif  tai kol lauke nėra taip šalta, juk galima lauku išnešti nupurkti, ar į balkoną biggrin.gif  keliom minutėm niekas nenutiks biggrin.gif

O ta chemija sakniu nenudegins?
Atsakyti
denginti tai ne, bet suprantat, kad paskui nuo to medžio šiukštu niekada negalima bus lapelio nuskint į sriubą įmest???!!!
Atsakyti
QUOTE(Partizanė @ 2011 11 30, 17:57)
denginti tai ne, bet suprantat, kad paskui nuo to medžio šiukštu niekada negalima bus lapelio nuskint į sriubą įmest???!!!

Dekui, kad priminet. Tikrai nepurksiu, nes naudoju lapelius. Pries pora dienu medeli nudusinau drugnu vandeniu tris kartus ir dabar ziuresiu, lapai tai nelipnus.
Atsakyti
nusipirkau ir a6 lauramed5, bandysiu prisijaukinti biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Partizanė @ 2011 11 30, 19:57)
denginti tai ne, bet suprantat, kad paskui nuo to medžio šiukštu niekada negalima bus lapelio nuskint į sriubą įmest???!!!


o ką galvojat tuos kur perkat auginukus parduotuvėse, jau jie nėra apdoroti su chemikalais biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif galvojat neręšiami trąšomis biggrin.gif
tik aišku jeigu mažą nuperki, kol užsiaugini iki naudojimo sriubai manau jų dauguma pasišalina (chemikalų), o gal ne, na neesu ta botanikė, ekologė smile.gif
reikia apžiūrėti augalo būklę, jeigu tai tas skydmaris, tai reikia rimtai kažkuo reikia imtis, nes taip jis neišnyks 4u.gif na jeigu augalas jau didelis, naudojat sriubai jau, krūmas ar medis- tai turit teirautis pzv žalioje stotelėje, nes jie turi ten visko ir eko trąšų ir kenkėjams naikinti 4u.gif
Mes stengiamės auginti ekologiškai ir naudoti savo maistui, o augintojai patikėkit turi savo gudrybių ir nesicackina kaip mes, panaudoja viską, nes žūd būt ir kuo greičiau turi užauginti;)
o indų ploviklį irgi skaitote, kad maistui tinkantis, nekenkia organizmui smile.gif

aš aktara naudojau, nes mano medelis 1,5 sprindžio dydžio, tai iki sriubos dar toli laukti rolleyes.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Kkunigunda: 02 gruodžio 2011 - 18:12
QUOTE(Kkunigunda @ 2011 12 02, 18:00)
o ką galvojat tuos kur perkat auginukus parduotuvėse, jau jie nėra apdoroti su chemikalais biggrin.gif  biggrin.gif  biggrin.gif galvojat neręšiami trąšomis biggrin.gif
tik aišku jeigu mažą nuperki, kol užsiaugini iki naudojimo sriubai manau jų dauguma pasišalina (chemikalų), o gal ne, na neesu ta botanikė, ekologė smile.gif
reikia apžiūrėti augalo būklę, jeigu tai tas skydmaris, tai reikia rimtai kažkuo reikia imtis, nes taip jis neišnyks 4u.gif na jeigu augalas jau didelis, naudojat sriubai jau, krūmas ar medis- tai turit teirautis pzv žalioje stotelėje, nes jie turi ten visko ir eko trąšų ir kenkėjams naikinti 4u.gif
Mes stengiamės auginti ekologiškai ir naudoti savo maistui, o augintojai patikėkit turi savo gudrybių ir nesicackina kaip mes, panaudoja viską, nes žūd būt ir kuo greičiau turi užauginti;)
o indų ploviklį irgi skaitote, kad maistui tinkantis, nekenkia organizmui smile.gif

aš aktara naudojau, nes mano medelis 1,5 sprindžio dydžio, tai iki sriubos dar toli laukti rolleyes.gif

Indu plovikliu nupurkstus visada daug kartu lauramedi nuplaunu vandeniu. Juk mes ir indus plaunam su plovikliais, tik po to nuplaunam vandeniu. Todel man tai atrode normalu. O nezinot kodel lauramedzio lapai tampa lipnus, nuo skydamariu ?
Atsakyti
Šiandien nusipirkau du lauro krūmelius po 6.99. Buvo akcija maximoj. Galvoju vieną krūmą išskaidyti ateity, tai kai skaidysiu- pranešiu, galėsiu padovanot/išsikeist. mirksiukas.gif
Atsakyti
rolleyes.gif aciu uz info,reikes pasiziuret, gal ir prie mano namu maximoj yra g.gif
Atsakyti
QUOTE(Kkunigunda @ 2011 12 02, 18:00)
o ką galvojat tuos kur perkat auginukus parduotuvėse, jau jie nėra apdoroti su chemikalais biggrin.gif  biggrin.gif  biggrin.gif galvojat neręšiami trąšomis biggrin.gif

o indų ploviklį irgi skaitote, kad maistui tinkantis, nekenkia organizmui smile.gif

negalvoju, kad pirktinis neapdorotas chemikalais. bet jo ir nevalgau.

indų ploviklis ir actara... na ir sulyginimas. acatara draudžiama naudoti net kambarinėms gėlėms (yra sąžinigų pardavėjų, kurie neleis jums pirkti, sužinoję, kad ruošiatės kambario gėlėms naudoti. nuo actaros bitutės miršta. na, nors indų ploviklio ir negeriam tiesiogiai, o prisivalgom jo netiesiogiai, vienok nuo jo negauname apsinuodijimo. o dirbant su actara (tik lauke) reikia dėvėt spec kostiumą ir kaukę. aišku, į tas saugumo instrukcijas mažai kas kreipiam dėmesio. bet patikėkit, jos ne šiaip sau.

pateisinu actara žinoma kai to reikia, bet tik jau ne valgomiems dalykams.
Atsakyti