Ne tik kūdikį moka įtikinti placebu - gyvūnus ir augalus netgi taip pat sugeba įtikint. Va čia tai bent antgamtiški sugebėjimai
QUOTE(himalaia @ 2011 05 04, 22:45)
Koks skirtumas, kaip homeopatija veikia, svarbu, kad žmogus sveiksta. Aš pas homeopatą gydytis neičiau, nes jais netikiu, man reikia moksliškai pagrįstos ir logiškos informacijos, o ne burtų. Tačiau jei žmogui jie padeda, aš visom keturiom už. O gal ir pati, jei prispirtų nelaimė, niekas nebepadėtų, eičiau aš pas tą homeopatą, labai norėčiau tikėti ir įsitikinti, kad man padės. Bet matyt man nesuveiktų, nes vis tiek nuoširdžiai negalėčiau tikėti abra kadabromis
Skaitau, kaip savo zodzius. Nors tikrai esu ejusi pas homeopate, bandziusi tas priemones, bandziau net su vaikais, nu neveike nei manes, nei vaiku tie homeopatiniai dalykai Matyt, su nervais mano nera gerai ar arba mano dvasine pusiausvyra issibalansavusi
Beje, a.a. kaimyne bobulyte gyde zmones nuo vezio su sventintu vandeniu. Ar padejo jiems, ar nepadejo, sunku pasakyti, tik kad ejo zmones virtinem pas ja.
QUOTE(ericaa @ 2011 05 05, 12:06)
Suaugusiam žmogui taip, galima įteigti, bet kaip įtikinti kūdikį? Pvz. mano dukrai jokio skirtumo ką gerti ar sužiulpti tą žirniuką, ar tabletytę, jai tik duok. Bet va skirtumas tai akivaizduos, matom ne tik mes, tėvai, bet ir netikėję kaimynai, ir seneliai ir t.t.
O nepagalvojot, kad kudikiui tiesiog per ta laika sustiprejo imunine sistema be jokiu homeopatiniu zirniuku pagalbos? Prasidejo ivairiapusiskes maistas, naturaliai su juo gauna daugiau vertingu medziagu, o kai yra vertingos medziagos-imunine sistema sustipreja.
Cia jokio stebuklo, tiesiog savo trecia sunu auginau "is gamtos" produktais bei naturaliais. Jis mazai sirgo, o net kai sirgo ir vartojo antibiotikus, po ju imunine sistema sutvarkydavom vartodami daugiau kefyro, jogurto bei naturaliu lietuvisku vaisiu pagal sezona. Pasigirti galime-pas mus tarpai tarp antibiotiku vartojimu buna po 8-10 menesiu ir be jokiu homeopatiniu zirniuku.
QUOTE(Lotynė @ 2011 05 05, 12:16)
Ne tik kūdikį moka įtikinti placebu - gyvūnus ir augalus netgi taip pat sugeba įtikint. Va čia tai bent antgamtiški sugebėjimai
O kas cia taip sugeba ir kas pasako? Suo ar kate pasako, seimininke, zinok, man geriau
Gyvuno galima is viso negydyti-jis issilaizo pats, turi tokia stebuklinga savybe, kurios neturi zmogus. Homeopatija gyvunams-is viso humoras.
QUOTE(sena pažįstama @ 2011 05 05, 12:03)
O nepagalvojot, kad kudikiui tiesiog per ta laika sustiprejo imunine sistema be jokiu homeopatiniu zirniuku pagalbos? Prasidejo ivairiapusiskes maistas, naturaliai su juo gauna daugiau vertingu medziagu, o kai yra vertingos medziagos-imunine sistema sustipreja.
Maistas visiškai nebuvo pakeistas, maitinosi lygiai taip pat. O visokiems jogurčikams dar buvo per mažas. Nu žodžiu niekas nepasikeitė. Visiškai. Dukros niekaip negaliu įkalbėt suvalgyt jogurto, matyt kažkada atsivalgė ir dabar net nežiūri į tą pusę, visai su pieno produktais sunku. Sūreliai eitų, bet kas iš jų. Kefyras taip kaip man - fui
Tikrai sutinku, kad sveikai gyvenant ir maitinantis galima būt sveikam, juk tokie augo mūsų tėvai ir dar kokie išaugo. Bet vat mums kažkaip taip nesigavo Pediatro gydymai nuo bronchitų privedė prie astmos, o va dabar net pulmonologė stebėjosi kaip čia taip, nieko ji plaučiuose negirdi, o dar kad vaikas visą tą laiką buvo vedamas į darželį išvis stebuklas
Mano vaikus žirniukai gydo nors pas homeopatę ėjau su abejone
QUOTE(himalaia @ 2011 05 04, 22:45)
Aš "nemylėtoja", bet irgi pasisakysiu...
Labai smaiksciai ir taikliai atsakyta
QUOTE(ericaa @ 2011 05 05, 13:36)
O kokios buvo bedos?
O nebandete kitu naturaliu priemoniu? Kuom, Jusu nuomone, homeopatija isskirtine? Kaip paaiskintumete jos veikimo principa? Tik savais zodziais, prasytume
QUOTE(ericaa @ 2011 05 04, 21:22)
Aš apie kitus jūsų čia išvardintus gydymus pakankamai mažai žinau. Ar viskas tinka vaikams?
Klausimas painus - ar VISKAS tinka Nebutinai VISKAS turi tikti. Priklauso nuo vaikucio amziaus. Kuo vaikas didesnis, tuo daugiau vaistazoliu/augalu tinka. Bet net ir kudikiams galima atrinkti tinkanciu preparatu, gerti arbatas, sirupus, pirkti vaistinese (yra ne taip ir mazai, netgi lietuvisku produktu, o is uzsienio farmacininku gal ne tiek jau daug importuojama, bet - nejaugi supermamos nebemoka parsisiusti ir uzsienio?), pasigaminti patiems, ar pagal uzsakyma tose paciose vaistinese. Budu yra daug. Kas iesko, tas randa Nebutinai reikia griebti pirma pasitaikiusia, isreklamuota, visur vaistinese ir kompiuterio monitoriuose 'rekiancia' preke. Ak, pamirsau, kad taip lengviausia. Is inercijos taip daroma. Galu gale - juk vaistine - tokia 'patikima' istaiga juk negaletu parduoti nuodo arba - tik isivaizduokit - apskritai neveikiancio vaisto
Ak, tiesa, dar ir mases instinktas cia veikia. Kitaip tsakant - MADOS KLYKSMAS. Visi dabar eina pas homeopatus. Pakalbejo kazkas per televizoriu - ir jau sarasai pusei metu i prieki.
Homeopatai dabar vartosi lyg inkstai taukuose ir vazineja Jaguarais - ir ne nuostabu, kai kurie uz viena konsultacija ima net 250 lt Vargseliai, dejavo, kad KMU su jais negraziai elgesi pirmaisiais metais, planavo isvaziuoti is LT, bet matau, kad daugelyje saliu ju padetis dar prastesne. Na, man rodos, kad laikinas sis bizniukas, gal ir negreit, bet visgi teks jiems 'keisti kaili', tik ka jie darys sitaip susigadine savo, kaip mediku varda.
Kam taip plėšytis ir kovoti prieš dalykus, kurių (dar) nesuvokiat.
Bandymas viską grįsti vien protu patenka tik į aklavietę.
Pasaulyje yra daug dalykų, kurie vien protu neišmatuojami. Kad ir mamos meilė, pavyzdžiui - kažin koks mokslas gali ją pilnai ištirti ir paaiškinti? O maldos galia?
Šiuolaikinis mokslas, kad ir daug pasiekęs, bet labai ribotas. O jau vadovėliuose tai išvis dabartinės mokslo situacijos neatitinkančios senienos rašomos. Tai argi remdamiesi vadovėlinėmis žiniomis galime ką nors teigti ar neigti? O gal jau nusimanote kokioje kvantinėje fizikoje, jums žinomos naujausios mokslinės teorijos?
Popsinės žiniasklaidos platinami straipsneliai tikrai jums visos tiesos nepapasakos. Užtat internete gausu informacijos, galima šviestis ir pamažu mokytis atsirinkti (dažnai intuicijos pagalba), kas tiesa, o kas melas ir kam tai naudinga. Nu gal jūs pasirinkote, pavyzdžiui, poziciją - medicinos propaguojami skiepai yra gėris ir aš juos renkuosi vien dėl to, kad kažkas sako, kad taip reikia, ir šventai tikiu jų skelbiama "tiesa", tada nepavydžiu jums ir jūsų vaikams.
Ir kaip galit remtis straipsneliais, kuriuos parašė žmonės irgi apie tai visai nenusimanantys, bet bandantys įrodyti, kad visgi "saulė sukasi aplink žemę".
Homeopatija yra visas mokslas, jos reikia mokytis daug metų ir dar daugiau praktikuotis. Gerų homeopatų išties yra mažai, aš ir pati "užsiroviau" ant tokių specialistų, kurie tik dėl mados reklamuojasi naudodami homeopatijos vardą, bet tos srities neišmanantys ir ją tik diskredituojantys. Bet tokių nevykėlių specialistų juk rastume kiekvienoje profesijoje.
Ekologiją daug kas irgi laiko tik mada. O jums gi taip neatrodo.
Man patinka tiek homeopatija, tiek fitoterapija, įdomu ir kiti natūralūs gydymosi būdai. O kam visa tai supriešinti. Ir juolab kovoti prieš kažką. Kiekvienas tesirenka sau ar konkrečiai situacijai tinkamą.
Sėkmės ir sveikatos gyvenant ekologiškai
QUOTE(Lotynė @ 2011 05 05, 05:16)
Ne tik kūdikį moka įtikinti placebu - gyvūnus ir augalus netgi taip pat sugeba įtikint. Va čia tai bent antgamtiški sugebėjimai
Placebo efektas yra žymiai sudėtingesnis ir nuostabesnis reiškinys, nei jūs įsivaizduojate.
Ir taip, yra tyrimų, kad jis veikia net ir vaikus, ir gyvūnus. Ir jų įtikinėti, kaip jūs manote, nereikia... Dėl augalų negaliu pasakyti
Tai toli gražu neapsiriboja tik paprastais cukraus žirniukais. Tai visas procesas, tavo patirtis su homeopatu, tai pokalbis, tai vaisto gėrimo dažnumas netgi žirniukų skaičius (geriant dvi piliules vietoj vienos yra "jaučiamas" didesnis efektas). Taip pat žinoma, kad injekcijos (paprasto sūraus vandens) nuo skausmo yra veiksmingesnės, nei cukraus piliulės, nes injekcija yra dramatiškesnė, tai didesnė intervencija į kūną. Tai netgi kaina, kurią mokame už piliules, piliulių spalva ir pakuotė. Viskas susideda į placeo reiškinį.
Placebas yra ant tiek stiprus, kad kai kuriais atvejais duodant vaistą, iš tikro pabloginantį žmogaus savijautą, jis veikia priešingai- asmuo pasijaučia geriau.
Ir jokiu būdu tai nėra tik neišprususių, lengvatikių žmonių reiškinys. Netgi daktarai ir mokslininkai pasiduoda placebo efektui (todėl patikimuose klinikiniuose tyrimuose turi būti naudojama kontrolinė grupė, o tyrimą atliekantys žmonės negali žinoti, kuri grupė gauna vaistus, kuri- placebą. Tokiu būdu nei "bandomieji triušiai", nei "bandytojai" nežino, kas gauna placeba, kas aktyvias medžiagas).
Dažnai skeptikams atrodo, jei žmogų išgydė cukraus piliulė, reiškias jo nusiskundimai buvo nepagrįsti, išgalvoti... Taip nėra. Tyrimai rodo, kad visi žmonės iki tam tikro laipsnio pasiduoda placebui. Aš esu skeptikė... Prieš kelis mėnesius pradėjau gerti nakvišų piliules, biotiną, kitus vitaminus, tikėjausi sustabdyti plaukų slinkimą. Daug skaičiau apie mitybos įtaką sveikatai, visokius mineralus ir papildus, kas yra moksliškai pagrįsta, kas ne, ir atitinkamai atsirinkau. Viską pradėjus gert man pailgėjo blakstienos, pradėjo augti ežiukas. Kas suveikė- placebas ar saujos vitaminų? Aš nežinau, ir man negėda to pripažinti.
Kitas dalykas- ne visada homeopatiniai vaistai yra visiškai praskiesti ir nekalti. Juose būna ir aktyvių medžiagų nemažais kiekiais, kas iš esmės nesutampa su homeopatijos "vinimi"- "vandens atminties" teorija (kuri, beje, atsirado, kai mokslui tobulėjant homeopatai nebesugebėjo paaiškinti, kodėl cukrinėje tabletėje nesant aktyvių medžiagų ji vis vien yra veiksminga).
Jūs sakot: homeopatija veikia. Ji man/ mano vaikui/ kaimynui/ šuniui etc padeda.
Aš sakau: sutinku, ji veikia, bet iš kur jūs žinote, kad tai ne placebo efektas? Ir kodėl žmonėms sunku tai pripažinti... Mano klausimas- kuo moksliškai pagrįsta placebo teorija prastesnė už nepatvirtintą homeopatų teoriją, kad milijardus kartų praskiestas vanduo turi atmintį ir jis sugeba gydyti ligas?
Papildyta:
QUOTE(balta @ 2011 05 05, 14:28)
Kam taip plėšytis ir kovoti prieš dalykus, kurių (dar) nesuvokiat.
Mano nuomonė ta, kad sveika diskusija yra visada naudinga ir prasminga.
Plėšosi tik tie, kurie yra įsitikinę savo teisumu ir nenori girdėti oponuojančios nuomonės. Kas jokios naudos neneša.
Mano manymu bandymas suvokti viską protu yra sveikintinas dalykas. Ne viskas, kas mus supa yra paaiškinama (dar ). Žmonės skirtingi, skirtingi ir požiūriai. Bent man tai netrukdo racionaliai diskutuoti apie besiskiriančią pasaulėžiūrą.
Papildyta:
QUOTE(balta @ 2011 05 05, 14:28)
Ir kaip galit remtis straipsneliais, kuriuos parašė žmonės irgi apie tai visai nenusimanantys, bet bandantys įrodyti, kad visgi "saulė sukasi aplink žemę".
Aš remiuosi patikimų dėdžių ir tetų, mokslinių straipsnių ir autorių informacija. Homeopatai, kiek žinau, tuo pasigirti negali. Jų didžiausias ginklas yra tikėjimas ir nuostabi kūno bei sąmonės savybė save gydyti.
http://jop.sagepub.c.../5/543.abstract - Homeopathic pathogenetic trials produce more specific than non-specific symptoms: results from two double-blind placebo controlled trials
http://www.ijpbs.net/issue-2/177.pdf MANAGEMENT OF GENETIC ACTIVITY THROUGH HOMOEOPATHY, DR. H. U. GANGAR
Paskaitykit, jei turit laiko
Ir dar pasidomėkite kvantine fizika
O kūno ir sąmonės savybe save gydyti aš irgi tikiu.
Ir ypač rekomenduoju visiems visiškai nemokamą autogeninę treniruotę, įsitikinsit, kaip mintimis galima "įsakinėti" savo kūnui. Stebuklas
http://www.ijpbs.net/issue-2/177.pdf MANAGEMENT OF GENETIC ACTIVITY THROUGH HOMOEOPATHY, DR. H. U. GANGAR
Paskaitykit, jei turit laiko
Ir dar pasidomėkite kvantine fizika
O kūno ir sąmonės savybe save gydyti aš irgi tikiu.
Ir ypač rekomenduoju visiems visiškai nemokamą autogeninę treniruotę, įsitikinsit, kaip mintimis galima "įsakinėti" savo kūnui. Stebuklas
QUOTE(himalaia @ 2011 05 04, 22:45)
Aš "nemylėtoja", bet irgi pasisakysiu...
Nes homeopatija gydo
Žmogaus organizmas ir placebo reiškinys yra toks nuostabus, stiprus ir nepaaiškinamas dalykas, kad kartais žmogus, net ir žinodamas, jog geria placebą vis tiek sveiksta...
Koks skirtumas, kaip homeopatija veikia, svarbu, kad žmogus sveiksta. Aš pas homeopatą gydytis neičiau, nes jais netikiu, man reikia moksliškai pagrįstos ir logiškos informacijos, o ne burtų.
Nes homeopatija gydo
Žmogaus organizmas ir placebo reiškinys yra toks nuostabus, stiprus ir nepaaiškinamas dalykas, kad kartais žmogus, net ir žinodamas, jog geria placebą vis tiek sveiksta...
Koks skirtumas, kaip homeopatija veikia, svarbu, kad žmogus sveiksta. Aš pas homeopatą gydytis neičiau, nes jais netikiu, man reikia moksliškai pagrįstos ir logiškos informacijos, o ne burtų.
Aš irgi visąlaik noriu būti tik skeptikė.
Bet kai sutinku tokį panašų skeptiką ir neigiantį tikrąjį homeopatijos poveikį (arba tiesiog prilyginantį placebo efektui) visada paklausiu vieno klausimo. Nesupykit, paklausiu ir Jūsų
Kaip homeopatija gali būti veiksminga gyvuliams? Pvz. arkliui. Na, juk turbūt įsivaizduojate, kad arkliui dantų neužkalbėsi..arba kokiam ciucikui, kuriam skauda ir serga..duok tu jam žalią, mėlyną cukraus tabletę, jeigu ji neveiks, gyvulys sau sirgs ir toliau. Gyvulys ne žmogus, jis ne tokia sąmoninga būtybė, kad darytų išvadas kodėl sveiksta ar gytų vien tikėjimu vedamas.. Tikrasi įdomu, kodėl veiksmingas homeopatinis veterinarinis gydymas Galima būtų suvesti į gyvūno-šeimininko santykį, bet tas netinka absoliučiai visais atvejais, nes homeopatija veiksminga ir gydant ne prieraišius gyvūnus. Skaičiau, kad gyvūno elgesį laikinai pakeičia neva dėmesingumas (šeimininko/homeopato), aplinkos pakitimai vykstant į vet. kliniką ir paties šeimininko vertinimas (reik suprasti "ir taip sveiką gyvūną atvežė, gydo ir tiki, kad gyja", t.y. pati liga yra vien gyvūno šeimininko įsivaizdavimas), bet realiai nerandu logiško atsakymo į savo skepsį. Homeopatija gyvūnus tikrai veikia.
QUOTE(sena pažįstama @ 2011 05 05, 13:03)
Gyvuno galima is viso negydyti-jis issilaizo pats, turi tokia stebuklinga savybe, kurios neturi zmogus. Homeopatija gyvunams-is viso humoras.
Kaimiečio požiūris.. Tai tikrai ne įžeidimas, nesupykit tik, tiesiog kaime žmonės įpratę į gyvūną žiūrėti taip, kaip jūs rašote. Jei važiuojam gydyti gyvūno pas kaimietį, tai jis visų pirma žiūri į gyvūną kaip į naudą - ūkine, ekonomine prasme. Jei šuo - tai prie būdos, jei katė - tai gaudo peles, jei karvė - tai duoda pieno ir t.t. Jei šuo susenęs ir prie būdos nebeloja - nebenaudingas. Žmogiškai gal ir gaila, bet jo nebereikia. Ir gydyti jo nereikia. Išsilaižys bus gerai, ne - nugaiš.
Ir su kiekvienu gyvūnėliu taip..ir neduokdie sutapatinsi kaimo žmogų su savimi, pvz. pasiūlydamas gydyti 'nebenaudingą' ..jei suklysi ir karvė nugaiš nespėjus pripjauta, tai amen
Ir tas tikėjimas, jog gyvūnas su negalavimais pats susitvarkys absoliučiai netikslus, neteisus. Tiesiog sakykim paprastai, laikantis tokio principo leidžiama veikti gamtos dėsniams - gamtoje išlieka ir dauginasi stipriausieji.
Jei žmogų (fizine prasme) sulygintume su gyvūnu, tai turėtų būti lygiai tas pas. Jo galima būtų negydyti, išsilaižytų pats. O tie kurie neižsilaižytų, tie (motulės gamtos nuomone) tiesiog nebeverti toliau gyventi.
Tai ne gyvūno stebuklinga savybė pagyti pačiam, tai tiesiog visiems gerai žinoma natūrali atranka.
QUOTE(himalaia @ 2011 05 05, 22:27)
Ir taip, yra tyrimų, kad jis veikia net ir vaikus, ir gyvūnus. Ir jų įtikinėti, kaip jūs manote, nereikia...
Aš labai norėčiau perskaityti rimtą mokslinį straipsnį (todėl labai prašau, jei skaitėte, parašykite man nuorodą - tikrai gali būti ne internete, o kažkokiam rimtam moksliniam leidinyje ar mokamoje duomenų bazėje- jokio skirtumo), kad placebo efektas stebimas gyvūnams..žinoki visiškai rimtai, nes tai ypatingai mane dominanti sritis, tuo labiau, kad tai mano amžinas profesinis klausimas.
Aš studijavau veterinarinę mediciną. Ją baigus, teko vėliau studijuoti un-tete ir psichologiją. Ir žinokit per n studijų metų, taip ir neradau nė vieno mokslinio darbo tikrai įrodančio egzistuojan placebo efektą gyvūnams
Esu skaičiusi įdomų Mc Millan darbą, bet ir šiame, ir kituose skaitytuose darbuose (o jų tikrai nemažai) pripažįstama, kad įrodymų dėl placebo gyvūnams - per mažai. Kaip ir sakiau bando sieti su aplinkos, šeimininko elgsenos pokyčiais, veterinaro vaidmeniu, kaip šeimininkas pats vertina gyvūno būklę, net su sąlyginiais refleksais nuo Pavlovo laikų, bet... Gyvūnams tik stebimas panašus atsakas į placebo, bet jo neina susieti su aiškiai pagrindžiamas įrodymais, kaip padaryta žmonėms..
QUOTE(Rasma @ 2011 05 06, 20:33)
Kaimiečio požiūris.. Tai tikrai ne įžeidimas, nesupykit tik, tiesiog kaime žmonės įpratę į gyvūną žiūrėti taip, kaip jūs rašote. Jei važiuojam gydyti gyvūno pas kaimietį, tai jis visų pirma žiūri į gyvūną kaip į naudą - ūkine, ekonomine prasme. Jei šuo - tai prie būdos, jei katė - tai gaudo peles, jei karvė - tai duoda pieno ir t.t. Jei šuo susenęs ir prie būdos nebeloja - nebenaudingas. Žmogiškai gal ir gaila, bet jo nebereikia. Ir gydyti jo nereikia. Išsilaižys bus gerai, ne - nugaiš.
Ir su kiekvienu gyvūnėliu taip
Ir su kiekvienu gyvūnėliu taip
Netiesa Gal kokia bobule ar kaimo pijokas ir gyvena tokiu principu, bet dabar dauguma ukininku savo gyvunus priziuri geriau nei save ir savo vaikus. Susirgus gyvunui, ne tik kad gyvuliui, saukia veterinoriu ir gydo cheminiais vaistais, ne homeopatija Valstybiniam darbe dirbu dabar su keliais veterinarijos daktarais, esam kalbeje ta tema daug anksciau, ar efektyvu homeopatija gyvunui. Ju pastebejimais-homeopatija tai tik mada ir biznis. Dalis gyvuliu, gave homeopatija, pasveiksta Bet vel neaisku, kad ne patys naturaliai issilaize. Kiti gave homeopatija pabaigia stipriais cheminiais vaistais. Taigi, ar tikrai homeopatija padeda gyvunams? Kolegu nuomone-ne, jei pasveiksta su homeopatija, tai konkreciai suveikia stipriausiojo inkstinktas.