QUOTE(gintaarielis @ 2009 02 11, 23:06)
o kokia arbatele iskirtumete. Man tu sintetiku norisi kuo maziau, o gal tai ne sintetika?
Jei nori kuo maziau sintetikos - imi mociutes uogienes sauksteli, praskiedi vandeneliu = puiki arbatele
bet kam jus tas saldzias arbateles tiem maziukam jau siulote nu niekaip nesuprantu
apie primaitinima :
http://vilniaus.dien...-su-kose-196502
http://www.ligos.lt/...=...=1&TurID2=3
Primaitinimas:
Kūdikių mityba pirmaisiais metais
Nuo gimimo iki 6 mėn. mamos pienas arba adaptuoti pieno misiniai
Tai idealus kūdikių maistas. Mamos piene yra visų kūdikiui būtinų maisto medžiagų, todėl iki 6 mėn. papildomai nieko duoti nereikia net arbatėlės. Pasak gydytojos, mamos pienu maitinamas vaikutis būna sotus, sveikas, be to, maitindama krūtimi mama apsaugo kūdikį nuo įvairių alergijų.
Tačiau ne visos mamos gali maitinti kūdikį savo pienu. Tokiu atveju kūdikiams duodama specialių mišinėlių.
6 mėn. daržovių tyrė
Pats pirmas patiekalas» kūdikio valgiaraštyje turėtų būti daržovių tyrė. Pažintį su nauju skoniu kūdikis turi pradėti būtent nuo daržovių. Daržovių košelė verdama iš bulvės, morkos ir kopūsto, tačiau ne iš visų daržovių iš karto. Kūdikį pratinti prie daržovių reikia pamažu pirmiausia košelė verdama iš bulvės, veliau ir kopūsto, ir tik tada, jeigu nėra alergijos požymių, pridedama ir morkos. Išvirusios daržovės sutrinamos, įpilama truputį mamos pieno ar mišinėlio ir galima valgyti. Į tyrę jokiu būdu nedėkite druskos, verčiau įmeskite krapų ar petražolės lapelį skoniui pagerinti, ypač jeigu vaikutis nevalgus.
Iš pradžių daržovių tyrės reikėtų duoti po 3-4 lašiukus, didinant porciją iki pusės arbatinio šaukštelio. Toliau vieną dieną duoti arbatinį šaukštelį, kitą jau du ir t. t. Prie daržovių košelės turėtumėte priprasti per savaitę.
6-7 mėn. mėsa ir žuvis
Paragavus ir pripratus prie daržovių skonio, toliau kūdikiui duodame ragauti mėsytės. Patariama rinktis veršieną, triušieną arba kalakutieną. Jeigu virsite vištieną, ji turi būti šviežia, jeigu kiaulieną mėsa turi būti liesa. Pratiname prie mėsos iš pradžių duodamos 3 g, vėliau iki 50 g.
Beje, gydytoja įspėja, kad pieniškos dešrelės pratinant kūdikį prie mėsos netinka. Dešrelės kūdikiams ne maistas, be to, tai mėsos pakaitalas. Jos tokios pat nesveikos kaip mėsainiai», sako gydytoja A. Kirdeikienė.
Nutarusios į mažylio racioną įtraukti žuvį, pradėkite nuo jūrų žuvų jos pačios vertingiausios, turi daug polinesočiųjų riebiųjų rūgščių. Žuvies kūdikiui duokite du kartus per savaitę.
7-8 mėn. kruopų košė
Jau laikas kūdikiui paragauti kruopų košės. Iš pradžių košė verdama iš vienos rūšies grūdų - ryžių ar avižų. Vėliau galite pabandyti išvirti grikių ar sorų košės, o pripratusiam prie įvairių kruopų skonio kūdikiui galite pasiūlyti ir keturių ar penkių grūdų. Nesaldinkite košių cukrumi!
Maitindamos kūdikį grūdų košelėmis, stebėkite, ar jo organizmas toleruoja kviečių, miežių, avižų ir rugių baltymus, vadinamąjį gliuteną, ar normaliai auga svoris, kūdikis neviduriuoja, nevemia, jo pilvukas neišsipūtęs, jis gerai miega, yra žvalus ir linksmas. Jeigu gliuteno kūdikio organizmas netoleruoja, rinkitės gliuteno neturinčias kruopas ryžius, grikius, soras, kukurūzus.
8-9 mėn. vaisiai ir vaisių sultys
Jeigu norite kūdikio racioną papildyti vaisiais ir vaisių sultimis, pradėkite nuo vaisiu tyrės. Pratinkite kūdikį prie vaisių nuo vieno kurio nors vaisiaus skusto obuolio tyrelės (be cukraus), banano, galite duoti morkų ar obuolių sulčių, jeigu kūdikis gerai jaučiasi, vėliau galite duoti morkų ir obuolių, įvairių uogų sulčių. Svarbiausia, neskubėkite sulčių duokite po lašelį, vaisių tyrės taip pat nepadauginkite.
Gydytoja ragina neužmiršti, kad vaisiai ir vaisių sultys nėra maistas tai tik užkandis.
10 mėn. jogurtas
Geriausia duoti ragauti lietuviško, specialiai vaikams skirto jogurto iš pradžių paprasto, be priedų. Jį derėtų duoti tik kaip užkandį.
11-12 mėn. varškė, kiaušiniai
Iki 10 mėn. kūdikiui nepatariama duoti kiaušinio ir varškės. Prie kiaušinio reikėtų pratinti duodant virto trynio. Nuo 10 mėn. galima duoti paragauti truputį varškės.
12 mėn. visko po truputį