Labai rimtų skirtumų tarp A1100 ir A3100 nepamačiau. Spėju, kad tai praktiškai identiški fotoaparatai, tik su kosmetiniais pakoregavimais. Vienas jų - akumuliatoriai. Kas geriau ar AA tipo, ar specializuoti ličio jonų akumuliatoriai - amžinas ginčas. Panašus į "Kas kietesnis: Švarcnegeris ar Vandamas?"
AA akumuliatorių privalumas - prieinamumas. Prireikus galima nusipirkti, kad ir kioske. Ne kartą tai padėjo tęsti fotografavimą. Žiūrint iš kitos pusės, ličio akumuliatoriai lengvesni, talpesni ir mažesni. Čia jau reikia žiūrėti kokie prioritetai.
Vaizdo stabilizavimas tikrai praverčia. Žinoma, efektas nėra toks ryškus kaip rodoma reklamose, tačiau vis dėl to praverčia pagauti geresnių kadrų. Jei yra galimybė pirkti su vaizdo stabilizavimu, manau, kad reikia taip ir daryti.
Paprastai su fotoaparatais gaunami šie priedai: CD su programine įranga, kabelis prijungti fotoaparatą prie kompiuterio, dirželis pasikabinti po kaklu ar ant rankos. Jei fotoaparatas turi ličio akumuliatorių, komplekte būna ir pakroviklis. Kartais būna ir atminties kortelė, bet jos dydis švelniai tariant mažytis. Tikslią komplektąciją galima sužinoti gamintojo puslapyje arba parsiuntus vartotojo instrukciją - paprastai joje būna ką turėtumėte rasti dėžutėje. Pasak fotofabrikas.lt, į FZ-38 komplektaciją įeina: Fotoaparatas, įkroviklis, baterija, AV ir USB kabeliai, dirželis, programinė įranga, blenda, adapteris blendai, objektyvo dangtelis, objektyvo dangtelio šniūrelis. Labai patinka tas terminas šniūrelis.
Taigi, vos nusipirkus fotoaparatą jums reikės atminties kortelės. Nors tikėtina dviejų. Rekomenduoju imti dvi mažesnes nei vieną tokios pat talpos. Žinoma, bus akimirkų, kai keiksitės, kas pasibaigė kortelė. Tačiau tikrai džiaugsitės, jei nusprogus vienai kortelei išsaugosite nuotraukas kitoje.
Pradžiai tikrai užteks vienos kortelės.
Dėklas fotoaparatui. Tai net svarbiau už atminties kortelę. Pirkti reikėtų rimtesnį krepšį, pasižiūrėkite, kad būtų skyreliai atminties kortelėms, valymo servetėlei ar pieštukui, kelioms papildomoms smulkmenoms, bent vienam sumuštiniui.
Paskutinį punktą galima atmesti. Svarbiausia, kad krepšys saugotų jūsų fotoaparatą. Turėtų būti, kad ir elementarūs paminkštinimai. Nepirkite krepšelių pagamintų vien iš medžiagos ar tik su simboliniu paminkštinimu. Vis dėl to fotoaparatas pakankamai rimtas, nesinorėtų, kad jis sugestų dėl taupymo šioje srityje.
Valymo priemonė objektyvui. Aš naudoju "pieštukus" optikai. Jų rasti galima bet kurioje fotolaboratorijoje ar fotoaparatais prekiaujančioje parduotuvėje. Tai pakankamai kompaktiškas ir efektyvus įrankis. Jei nepasitikite juo - galite nuripirkti specialią servetėlę. Nerekomenduoju drėgnų servetėlių. Jos tinkamos tik tuo atveju, jei offroad varžybose jūsų fotoaparatas įkris į pelkę. Kitais atvejais - paprasta servetėlė ar valymo pieštukas.
Ties šia vieta baigiasi privalomi priedai. Be jų geriau net kojos iš namų nekelti. Dar vienas priedas, kuris tikrai pravers, jei rimčiau fotografuosite - trikojis. Jį reikėtų rinktis nuėjus į parduotuvę su savo fotoaparatu. Prijunkite jį prie trikojo ir pajudinkite visą konstrukciją ir pagalvokite ar ramiai jaustumėtės jei pūstų stiprus vėjas? Trikojo medžioklės rezultatai priklauso vien nuo sėkmės. Kartais galima gauti pigų ir padorų variantą, kartais tenka pirkti nelabai pigų. Kompaktinių fotoaparatų šeimininkams pirmiausiai rekomenduoju nusipirkti mažą, praktiškai kišeninį trikojį. Stambesnį galėsite nusipirkti vėliau, jei jums tikrai jo reikės.
2 kortelės po 4GB: 2 x 50Lt = 100Lt
Fotoaparato krepšys: nuo 70Lt
Valymo priemonė: nuo 20Lt
Trikojis: nuo 80Lt
Iš viso: nuo 270Lt.
Žinoma, viskas priklauso ir nuo sėkmės. Galbūt aptiksite kokią smagią akciją "perki fotoaparatą ir krepšį gauni nemokamai" arba pirkdami komplektą gaunate padorią nuolaidą. Ta suma gali ženkliai sumažėti. Gali ir išaugti, jei tikrai nesiseks.