Įkraunama...
Įkraunama...

Fotoaparatai - 6

QUOTE(mantioras @ 2010 06 11, 10:00)
Ok, subtilus jumoras ne visada pastebimas (zr. ir palyginkit savo pranesima su maniskiu apie masina). Mintis tokia, kad visiskai neaisku kam jums reikalingas aparatas, kokio galbut tikrai nenorite, kiek ruosiates jam isleisti. Fotografijos pagrindu, kokie gali buti tie aparatai, kas veikia/neveikia ir kodel, cia niekas nedestys - pasidarykit 'namu darbus' patys. Google galingas irankis, interneta turbut irgi ne vakar atradot. Ar jums tikrai pakaks, kad pasakysim 'pirk ta, bus gerai', ir nieko daugiau nebereikia? Grazaus lietaus.

Na tikrai nesitikėjau, kad kas dėstys fotografijos pagrindus. Kokie yra esminiai muilinių parametrai, į kuriuos kreipti dėmesį perkant? Kažko stebuklingo iš muilinės tikrai nesitikiu
Atsakyti
Gerai, kad stebuklingo nesitikit. Tik pas kiekviena tas kokybes, gerumo supratimas vis tiek skirtingas. Paprastai taisykle brangiau-geriau galioja, ir be kainos didele dali pasirinkimo (kokio tipo muilines reikia) lemia fotografo igudziai - jei norit 'atsukt-sufokusuot-paspaust', turetu labai tikti Canon Ixus serija, jei su aparatu elgiates nelabai svelniai, gaus vandens ir smelio - kazkas is 'tough/rough' serijos (Olympus?), jei reikia kompaktisko ultrazoomo - Panasonic TZ serija, jei ultrazoomo masyvesnio ir rimciau paknibineti nustatymus - tada gal Fuji H, Canon S, Panasonic FZ, jei jau tvirtai suresto 'kokybisko' - Canon G serija ar Panasonic LX.

Kazkokio 'esminio muilines parametro' nera - esminis yra kaip jos apskritai 'daro' nuotraukas, nuotrauku kokybe. O daro neypatingai, tik gero apsvietimo salygom gerai. Visi kiti 'parametrai' (platus kampas, tele, zoom, veidu atpazinimas, fotografavimo/filmavimo rezimai, diafragmos/islaikymo prioritetai, korpuso spalva ir kt.), kaip ir minejau, daugiau priklauso nuo paciu fotografu poreikiu ir polinkiu. Jei jau zali esat, imkit ka nors is pigesniu Canon Ixus ir nesukit galvos, turbut saugiausias pasirinkimas.
Atsakyti
QUOTE(man_patinka_lietus @ 2010 06 10, 17:30)
Užsinorėjau skaitmeninės muilinukės... Gal galit patarti, į ką reiktų kreipti dėmesį renkantis, visai žalia šitoj srity  blush2.gif  4u.gif


Abėcėlės tvarka:
Canon S90
Panasonic LX3
Samsung EX1

Atsakyti
Labai ačiū 4u.gif
Atsakyti
Renkamės pirkti foto aparatą, vyras renkasi Canon sx20 IS, o aš noriu Panasonic Lumix DMC-FZ38. Ką pasakytų kiti? ax.gif
Atsakyti
Mirusi tema doh.gif biggrin.gif Pasirinkom Panasonic Lumix DMC-FZ38, nes kiek skaičiau šių dviejų foto aparatų lyginimus, Panasonic laimi.
Atsakyti
ieskau fotoaparato nebloga, kad butu mazdaug iki kokiu 300lt?
Atsakyti
Neblogas iki 300Lt skamba panašiai kaip košė iš kirvio. wink.gif Na, bet pabandysiu padėti.
Pirmiausiai toje kainų zonoje daugelis fotoaparatų yra vienodi. Skirtumai minimalūs. Tarkime vienam mygtukai apvalūs, kitam kvadratiniai, vieno ekranas milimetru didesnis, kito - mažesnis. Amžinoji tiesa - nekreipk dėmesio į megapikselius. Arba galvok, kad mažiau tai geriau.wink.gif
Prieš kokį mėnesį čiupinėjau Kodak C182, paliko neblogą įspūdį. Prie jo reikia priprasti, turi kaprizų, bet nuotraukas neblogas daro. Išmokus apgauti automatiką galima net ir meną bandyt laužt. Nustebino tai, kad filmuojant negali naudotis optiniu zoom'u. Šia funkcija ir nesidomėjau - man fotoaparatas skirtas nuotraukoms daryti, o ne filmuoti. smile.gif Dabar jo kaina 299Lt fotofabrike, manau, kad tokia pati ir daugelyje parduotuvių.
Nežinau ar rasi kokį Canon už tokią kainą. Net jei rasi nemanau, kad kas nors (išskyrus Topo centro ar Elektromarkto konsultantus) tau galėtų juos rekomenduoti. Vis dėl to Canon už vardą daug pasiima. Žinoma, jei modelis pagyvenęs, tuomet galima ir pagalvoti.
Fujifilm fotoaparatai su kaprizais, bet juos perpratus galima daryti tikrai gražias nuotraukas. Gal dar valdymas kiek painokas, bet jei neplanuoji labai gilintis užteks paspausti mygtuką nuotraukai gauti.
Pentax muilinės kiek teko susidurti yra lėtos. Kiek mėgstu Pentax veidrodžius, tiek nepatinka muilinės. Žinoma, gal kas nors pasikeitė, nes paskutinę muilinę čiupinėjau daugiau nei prieš metus.
Nikon nerekomenduoju, nes kompanija niekada rimtai nežiūrėjo į pigius fotoaparatus. Visi jų pigiausi fotoaparatai man atrodo iki galo nenušlifuoti.
Sony labai mėgsta savo vardą. Tiesiog dievina. Todėl jei Sony fotikas kainuoja apie 300Lt, reiškia konkurentai modelis turėtų būti nemokamas. smile.gif Neturiu nieko prieš Sony išskyrus jų kainas.
Apie samsung žinau tik tiek, kad jų telefonai gerai fotografuoja. smile.gif Apie fotoaparatus nieko negaliu pasakyti.
Šiaip, nueik į kokią nors parduotuvę, pasižiūrėk kuris modelis už tave tenkinančią kainą tau patinka: gražus, patogu laikyti, turi kokią nors funkciją, kuri tave sužavės. Štai jį ir pasiimk. Už tokią kainą smarkių techninių skirtumų nebus. Iš karto pasiruošk pinigų ir dėklui, atminties kortelei, gal net akumuliatoriams. Tai dar bent 50Lt. Jei domina konkretesni modeliai - klausk, bandysiu patarti.
Atsakyti
apie olimpus pamiršai parašyt smile.gif dabar domiuosi olympus sp 500UZ. ką manai? iš esmės man reikia tik sąlyginai geros kokybės, nes spalvas ir viską dailinu su photoshop. svarbiausia, kad vaizdas nebūtų tokiais "kvadračiukais", nežinau į ką atkreipt dėmesį renkantis fotiką, kad išvengt šito.. taip pat noriu kad batarkė ilgai laikytų, o filmavimo, zoomo išvis nenaudosiu
Atsakyti
prasau patarimo. Artėja sūnaus 16 gimtadienis, galvoju padovanoti fotoaparatą. Kokį patartumėte pirkti, kaina apie 1500, na max 2000. kas butų praktiška?
Atsakyti
O ne geriau būtų čekis? arba kartu nueiti:) nes yra toks labai stebuklingas momentas, kai paimi daiktą į rankas ir supranti, kad jis tavo. man taip yra buvę su mobiliaku, kai norėjau labai kieto, atėjau pirkt net iš dėžutės neišėmus. paskutinę akimirką pardavėjas vis tiek ištraukė pažiūrėt, o šalia mergina pirko visai kito modelio telefoną. paėmiau aš jos iš arti pažiūrėt (ten buvo touch screen) ir viskas.. nebegalėjau paleisti wub.gif net keista, kad labiau jį ir saugau ir lepinu pirkdama įdėkliukus (ko anksčiau nedariau).

o šiaip mane labai sudominęs buvo Canon powershot g10 arba g11. kaip tik telpa į jūsų biudžetą. jis skaitmeninis, bet nuotraukų kokybė labai graži smile.gif
Atsakyti
Olympus jei objektyvas didesnis už nagą - tuomet neblogas. biggrin.gif Beje, čia visai rimta pastaba. smile.gif
Palyginimas su kitais fotoaparatais Jei nori, ten pat gali paskaityti pakankamai išsamią analizę. Kalbant bendrai apie Olympus ir Fuji, man nepatinka, jog jie naudoja savo atminties korteles. Nėra jos blogos ar geros, tik vis dėl to rečiau pasitaikančios nei SD ir ne visi kortelių skaitytuvai jas pripažįsta. Pavyzdžiui nešiojamame kompiuteryje xD kortelių skaitytuvas - egzotika.
Manau, kad šis Olympus vienas geriausių pasirinkimų už tokią kainą. Objektyvas nemikroskopinis, nuotraukos atrodo kiek minkštokos, bet fotografuojant žmones tai netgi sakyčiau, kad tai netgi privalumas. Turi RAW, kas labai gerai jei mėgsti fotožopinti.
Dėl fotožopos, tai galiu pasakyti tik tiek, kad gaišti laiką. smile.gif Jei padarai normalią nuotrauką - nereikia nieko reguliuoti. Jei nureguliuoji per daug, nuotraukos atrodo sintetinės.
Zoomu muilinėse privaloma naudotis. Objektyvas vienodai blogai vaizdą piešia tiek fotografuojant nezoominus, tiek prizoominus. smile.gif Na, nebent fotografuojate tik tose situacijose kur reikalingas plačiakampis. g.gif

Šešiolikmečiui rekomenduoju dovanoti fotoaparatą už maždaug pusę tos sumos. smile.gif Būkim realistai - ar jam tikrai reikalingas toks fotoaparatas? Norint pasirodyti, kad turi krūtą fotiką - taip. Kitais atvejais - nemanau. Žinoma, tai negalioja jei jis bent porą metų fotografuoja. Fotografuoja, tai reiškia, kad bando normaliai sukadruoti, parinkti teisingą kompoziciją, apšvietimą, žino pagrindines fotografijos taisykles ir jomis naudojasi. Geras fotoaparatas gadina fotografą. Kai turi įrenginį, kuris riboja tavo galimybes išmoksti improvizuoti, suktis iš padėties turimomis priemonėmis.
Jei vis dėl to galvojate, kad jam tikrai reikia tokio fotoaparato, tuomet pritarsiu Teroristei - canon g serija tikrai labai nebloga. Nesupykčiau, jei toks gulėtų šalia mano veidrodinio fotoaparato. Verta pagalvoti apie Fuji FinePix S200 EXR - juo galima visai rimtai užsiimti fotografija. Panasonic FZ38 taip pat labai padorus pasirinkimas. Panasonic garsėja viena geriausių vaizdo stabilizavimo sistemų. Galima rinktis fotoaparatą su padidintu atsparumu, pavyzdžiui Olympus Tough serija. Žinoma, reikėtų turėti omenyje, kad padidintas atsparumas negarantuoja nuotraukų kokybės. smile.gif Daugiau patarti būtų galima, jei pasakytumėte ne tik sumą, bet ir kokius nors reikalavimus pačia fotoaparatui. smile.gif
Atsakyti