Įkraunama...
Įkraunama...

Fotoaparatai - 6

Sveiki,

Nagi, patarkit man dabar!!! Esu susipainiojusi veidrodiniu, skaitmeniniu fotoaparatu dziunglese. Noriu fotiko su siomis savybemis:
- savaime issivalanti matrica (nikon D90), na, kiek suprantu, tai suteikia fotikui siek tiek ilgesni tarnavimo laika g.gif (nenusisnekejau??? lotuliukas.gif )
- vaizdo stabilizatorius (beje, nelabai isikertu kuo skiriasi optinis nuo neoptinio blink.gif )
- filmavimo funkcija (canon eos 500, nikon D90), nes atskirai kameros nezadu pirkti, o jos ir nereikia, taciau kelias minutes faina pafilmuoti fotiku mirksiukas.gif
- mini fotoshopas (nikon D90)
- ''apsaugoti'' mygtukai. Zinau, kad kai kuriuose EOS yra ''apguminti'' mygtukai, tai saugo fotika nuo smelio ir dregmes.

Kaipsupratot, esu kazkur tarp eos ir nikon... Bet gal yra kasnors is Pentax ar kitu geru firmu... Nes kazkaip nelabai nikon ir canon afisuojasi, kad fotikai su vaizdo stabilizatorium... Arba , as kazko nesupratau doh.gif . Radau, kad Sony veidrodinis fotikas tai jau tikrai su tuo vaizdo stabilizatorium... bet... neturi filmavimo funkcijos verysad.gif

Vienu zodziu, kam aiskus mano reikalavimu kratinys - prasau patarkit, pakoreguokit, iskritikuokit!!! Laukiu pasiulymu.

Beje, del objektyvu taip pat patarkit ax.gif blush2.gif 4u.gif
Ar imti kit'iniusvariantus, ar atskirai pirkti...

Turekit omeny, kad as tik megeja... Su poreikiais... lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(apelsine @ 2009 06 30, 21:49)
Sveiki,

Nagi, patarkit man dabar!!! Esu susipainiojusi veidrodiniu, skaitmeniniu fotoaparatu dziunglese. Noriu fotiko su siomis savybemis:
- savaime issivalanti matrica (nikon D90), na, kiek suprantu, tai suteikia fotikui siek tiek ilgesni tarnavimo laika  g.gif  (nenusisnekejau???  lotuliukas.gif )
- vaizdo stabilizatorius (beje, nelabai isikertu kuo skiriasi optinis nuo neoptinio  blink.gif )
- filmavimo funkcija (canon eos 500, nikon D90), nes atskirai kameros nezadu pirkti, o jos ir nereikia, taciau kelias minutes faina pafilmuoti fotiku  mirksiukas.gif
- mini fotoshopas (nikon D90)
- ''apsaugoti'' mygtukai. Zinau, kad kai kuriuose EOS yra ''apguminti'' mygtukai, tai saugo fotika nuo smelio ir dregmes.

Kaipsupratot, esu kazkur tarp eos ir nikon... Bet gal yra kasnors is Pentax ar kitu geru firmu... Nes kazkaip nelabai nikon ir canon afisuojasi, kad fotikai su vaizdo stabilizatorium... Arba , as kazko nesupratau  doh.gif . Radau, kad Sony veidrodinis fotikas tai jau tikrai su tuo vaizdo stabilizatorium... bet... neturi filmavimo funkcijos  verysad.gif

Vienu zodziu, kam aiskus mano reikalavimu kratinys - prasau patarkit, pakoreguokit, iskritikuokit!!! Laukiu pasiulymu.

Beje, del objektyvu taip pat patarkit  ax.gif  blush2.gif  4u.gif
Ar imti kit'iniusvariantus, ar atskirai pirkti...

Turekit omeny, kad as tik megeja... Su poreikiais...  lotuliukas.gif  lotuliukas.gif  lotuliukas.gif


„Savaime išsivalanti matrica“ tėra apsauga nuo dulkių, tarnavimo laiko tai neikiek neprailgina, o ir aplamai kol kas tik Olympus turi efektyvią apsaugą nuo dulkių, pas kitus ji nelabai veikia, bet užtat yra ką įrašyti tarp charakteristikų wink.gif Jūsų vietoje nekreipčiau į ją dėmesio.

Vaizdo stabilizatoriai veidrodiniuose būna dviejų tipų:
1) stabilizacija objektyvuose;
2) stabilizacija fotoaparate.

Abi šios stabilizacijos yra optinės.
Stabilizaciją objektyvuose (bet ne visuose) naudoja Canon ir Nikon. Canon objektyvai su stabilizacija žymimi IS, pas Nikon - VR.
Stabilizacija fotoaparatuose yra pas Olympus, Pentax, Sony. Ji veiks su visais ant fotoaparato uždėtais objektyvais.

Jei paimti visus jūsų reikalavimus (filmavimas + stabilizacija fotoaparate + nuotraukų apdorojimas fotoaparate + apsauga nuo dulkių ir drėgmės + matricos nusivalymas), tai bijau, kad telieka vienas fotoaparatas, tenkinantis visas šias savybes: Pentax K-7.

Jei nežiūrėti į stabilizaciją fotoaparate (t.y. pirksit objektyvus su stabilizacija), tai Canon 5D Mark II prisideda. Nei Canon 500D, nei Nikon D90 nėra apsaugoti nuo dulkių ir drėgmės.

Trumpai sakant - reikėtų jums iš naujo apgalvoti reikalavimus, nes su dabartiniais nelabai yra iš ko rinktis smile.gif
Atsakyti
o mano senam Canon'iukui pasirodo "softą reik prapūst" doh.gif tas reikalas sakė kainuoja 200 lt, kiek ir mano pats aparatas rolleyes.gif
labiausiai traukia Panasonic Lumix DMC-TZ5, tik nesuprantu jau 2 konsultantai pardzių bando nuo jo atkalbėt. unsure.gif o man kaip tik dar labiau jo reikia biggrin.gif
Atsakyti
sveikuciai 4u.gif
pasidalinkit savo patirtimi, kur dazniausiai perkat fotikus, jei konkreciau tai veidrodinius? parduotuvese ar e-parduotuvese, tokiose, kaip fotofabrikas.lt ir fotoapratas.lt. internetinese parduotuvese yra pigiau, tik kaip ten su tom visom garantijom, ar nekyla siaip kokiu problemu tongue.gif
aciu ax.gif
Atsakyti
į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis veidrodinį fotoaparatą?

Atsakyti
i ta pati ka ir renkantis paprasta.
Kainos/kokybes santyki
tau reikalingu ir esamu funkciju santyki
prapletimo galimybes ir priedu pasirinkimas
vartotoju atsiliepimai
broko procentas ir t.t.

Atsakyti
Uždėk geriausią optiką ant paprasčiausio fotoaparato ir pamatysi, kad nuotraukų kokybė (kontrastas, spalvos, kontūrų ryškumas) bus geresnė nei uždėjus blogiausią optiką ant pažangiausio fotoaparato smile.gif

Atsakyti
Taigi, mano nuomone, esminiai dalykai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį, renkantis fotoaparatą:

* Pirmiausia pagalvokite, kam Jums bus reikalingas fotoaparatas, ką žadate fotografuoti. Jei Jūs trokštate įamžinti šeimynines šventes, nufotografuoti augančius vaikus ir pan., gal nesirinkite didelių matmenų fotoaparatų. Jums paprasčiausiai bus nepatogu tampytis didesnį fotoaparatą su savim. Plius įvairiose šventėse, kur yra nemažai alkoholio smile.gif, fotoaparatą su didesniu objektyvu lengva išmesti iš rankų, palikti ne vietoje, pamiršti ir pan. Čia labiau praverčia kompaktiška ir į kišenę telpanti taip vadinama “muilinė”.
* Fotoaparatas turi būti ergonomiškas. Nepatingėkite nueiti į bet kurią foto reikmenų parduotuvę ir “palaikyti” vieną ar kitą fotoaparato modelį rankose. Man asmeniškai kažkaip “nelimpa” mažyčiai fotoaparatai, niekaip nesugebu “sugaudyti” visus mygtukus, išdėstytus fotoaparate. Esminis dalykas, į kurį turite atkreipti dėmesį – fotoaparatą turi būti patogu laikyti rankose, surasti visus jo nustatymus ir pan.
* Nesižavėkite megapikseliais. Pastebėjau, kad visada, kai rodau naujas savo nuotraukas, pirmas klausimas būna: “Su kokiu fotoaparatu fotografavavai?”, o antrasis: “O kiek jis turi megapikselių?”. Daugumai atrodo, kad kuo daugiau megapikselių, tuo geriau. Tačiau tai klaidinga nuomonė. Jei nesiruošiate spausdinti A1 formato plakatų, tai šešių milijonų pikselių visiškai pakaks. Megapikselių skaičius parodo, kiek taškų (pikselių) patenka į fotomatricą. Tuo tarpu fotomatrica konvertuoja objektyvo “pagautą” vaizdą į skaitmeninį pavidalą. Taigi, atrodytų, kuo daugiau pikselių, tuo geresnį rezultatą gausime. Tačiau šiuo metu kai kurie fotoaparatų gamintojai “žaidžia” su megapikselių skaičiumi ir tokiu būdu stengiasi privilioti kuo daugiau neišmanančių potencialių pirkėjų. Visi megapikseliai turi būti patalpinti į fotomatricą ir, kuo daugiau megapikselių turi fotoaparatas, tuo mažesni jie privalo būti, kad sutilptų į to paties dydžio matricą. O kuo mažesnis pikselis, tuo mažiau šviesos jis “pagauna” ir tokiu būdu vaizdo kokybė nukenčia. Aišku, ir čia yra savų niuansų, bet kol kas nekvaršinsiu nei sau, nei Jums galvos smile.gif.
* Pamirškite skaitmeninį didinimą/priartinimą. Fotoaparatai vaizdą gali priartinti dviem būdais: skaitmeniniu ir optiniu. Tada, kai maksimaliai išnaudojamas optinis priartinimas, automatiškai įsijungia skaitmeninis vaizdo didinimas. Tačiau skaitmeninis didinimas kenkia vaizdo kokybei. Tad rinkdamiesi fotoaparatą, pamirškite apie šį parametrą (ang. digital zoom).
* Nesižavėkite X (iksais), kurie rašomi ties optiniu fotoaparato priartinimu (ang. optical zoom). Ar pastebėjote, kad optinis priartinimas apibrėžiamas tokiais skaičiais: 4X (35-140 mm)? Juk iš tiesų dauguma iš mūsų galvoja, kad pirmasis skaičius 4X ir parodo maksimalų priartinimą, t.y. šiuo atveju keturi kartai. Bet iš tiesų atkreipkite dėmesį į skaičius skliausteliuose – (35-140 mm). Norėdami sužinoti maksimalų priartinimą, paskutinįjį skaičių 140 padalinkite iš 50 mm. Laikoma, kad 50 mm maždaug atitinka žmogaus akimi aprėpiamą vaizdą. 140:50=2,8 karto. Iš tiesų priartinimas yra 2,8 karto, o ne 4, kaip galvoja dauguma. Taigi, ką reiškia tas 4X ir kaip jis gaunamas? Atsakymas: 140:35=4. Šis skaičius rodo skirtumą tarp maksimalaus objektyvo priartinimo ir atitolinimo, o ne maksimalų priartinimą, kaip galvoja dauguma. Ech, dabar jaučiu, kad kuo toliau į mišką, tuo daugiau medžių jame smile.gif Iš tiesų, nėra taip lengva paaiškinti paprastais žodžiais tokius pakankamai nelengvus techninius terminus. Gal ši nuoroda padės suprasti, kas yra tas skirtumas tarp maksimalaus priartinimo ir atitolinimo (iliustracijoje tai yra žalia juostelė). Nuorodoje pasirinkite kurį nors iš dešinėje pusėje išvardintų objektyvų ir pamatysite, kad viskas yra daug paprasčiau nei atrodo iš pirmo žvilgsnio. Tiesa, šioje nuorodoje nerasite “muilinėse” naudojamų objektyvų, bet tiek pastarųjų, tiek profesionalių objektyvų veikimo principas yra tas pats.
* Manau, dabar pats laikas duoti patarimą tiems, kurie nori paveiksluoti peizažus. Kokį fotoaparatą pasirinkti? Vėl tenka sugrįžti prie aukščiau pateiktų skaičių, kurie figūruoja ties optinio priartinimo parametru, t.y. (35-140 mm). Rekomenduojama, kad pirmasis skaičius būtų kuo mažesnis. 35 mm yra neblogai, bet kuo mažiau, tuo dar geriau, pvz.: 28-112 mm. Su tokiu objektyvu “apimsite” platesnį vaizdą. Šis parametras taip pat aktualus tiems, kas fotografuoja ankštose patalpose, pvz.: kai norime “aprėpti” visus ant sofos sėdinčius draugus.
* Dar vienas iš čia išplaukęs asmeninis patarimas: labai nesistenkite naudoti optinį priartinimą, nes kuo labiau priartinsite vaizdą, yra rizika, kad nukentės jo kokybė.
* Dažnai žmonės nori fotoaparato, kuris ir gerai filmuotų, ir fotografuotų. Šiuo klausimu mano nuomonė tokia: fotoaparatas skirtas fotografavimui, video kamera – filmavimui.
* Atkreipkite dėmesį, ar išsirinktas fotoaparatas turi optinį (ne skaitmeninį) stabilizatorių. Stabilizatorius reikalingas, esant blogam apšvietimui. Kuo blogesnis apšvietimas, tuo išlaikymas (išlaikymas – tai laiko tarpas, per kurį fiksuojamas vaizdas) bus ilgesnis. Kuo išlaikymas ilgesnis, tuo tikimybė, kad sudrebės Jūsų ranka didesnė. Sudrėbėjus rankai, vaizdas nuotraukoje bus išplaukęs. Stabilizatorius padeda sumažinti rankos drebėjimą. Bet šis parametras nepadės, jei norėsite nufotografuoti judančius daiktus ar žmones.
* Į klausimą, kokį išsirinkti fotoaparatą, kad galėčiau gauti puikias nuotraukas, fotografuojant naktį, galiu atsakyti, kad tarp muilinių tokio nerasite. Tokių fotoaparatų kainos prasideda maždaug nuo 6.000 Lt. Ir čia labai daug ką lemia turima optika (objektyvas).
* Netikėkite tais, kuries sakys, kad firmos XXXX gaminami fotoaparatai yra patys geriausi. Šiuo metu rinkoje yra gana nemažai gerų fotoaparatų gamintojų.
* Man asmeniškai patiko vieno iš turėto fotoaparato galimybė – tai atverčiamas LCD ekranas. Labai patogu, kai norite nufotografuoti vaizdą iš apačios, pvz.: kokį bokštą.
* Vaizdo ieškiklis. Pagalvokite, kaip Jums patogiau žiūrėti į fotografuojamą vaizdą: pro taip vadinamą akutę ar stebėti vaizdą LCD ekrane. Vienos muilinės turi vaizdo ieškiklį, kitos – ne.
* Jei jau išsirinkote kelis fotoaparatų modelius, patariu nueiti paklausti nuomonės pas tai išmanantį kolegą ar draugą. Man asmeniškai labai sunku išrinkti fotoaparatą žmogui iš tokios jų gausybės, kokia yra šiuo metu, bet žymiai paprasčiau būtų rasti sprendimą iš kelių jau išsirinktų modelių.
* Nepatingėkite susipažinti su nuomonėmis tų, kurie jau turi vieną ar kitą Jūsų nusižiūrėtą fotoaparato modelį. Nueikite į foto mėgėjų forumus, paskaitykite atsiliepimus. Aš asmeniškai naudojuosi www.dpreview.com tinklalapiu, kur galima rasti atsiliepimus apie visus rinkoje buvusius, esamus ir greit pasirodysiančius fotoaparatus, susipažinti su atliktais testais, palyginti įvairių gamintojų fotoaparatus.
Atsakyti
Mėgėjiški veidrodiniai fotoaparatai

Tai yra žemiausios klasės įranga, kuri neturi sustiprintų dalių, jai panaudotos medžiagos yra vidutiniškos kokybės. Jie nėra dideli, idealiai tinka moteriškoms rankoms, taip pat telpa moteriškame rankinuke. Galime būti tikri, kad toks veidrodinis fotoaparatas turės tinkamą aštrumo sistemą ir geresnį vaizdą bei kokybę negu geriausias kompaktinis skaitmeninis fotoaparatas.

Mėgėjiškų veidrodinių fotoaparatų pavyzdžiai:
• „Olympus E-410 – 10 milijonų pikselių, matrica „Live MOS - live view“, 3 kadrai per sekundę, ekranas LCD 2,5”, sistema, valanti nuo matricos dulkes, jautrumas ISO 100-1600, svoris – 375 g.
• „Nikon D40“ – matrica CCD, 6,1 milijono pikselių, ekranas LCD 2,5”, 2,5 kadrai per sekundę, jautrumas ISO 200-1600, svoris – 475 g.
• „Sony Alpha 200“ – matrica CCD, 10,2 milijono pikselių, 3 kl./s., ekranas LCD 2.7”, jautrumas ISO 100-3200, svoris – 532, matricos stabilizavimo sistema.
• „Canon EOS 400D“ – matrica CMOS, 10,1 milijono pikselių, 3 kl./s., ekranas LCD 2.5”, jautrumas ISO 100-1600, sistema, valanti nuo matricos dulkes, svoris – 510 g.
• „Pentax K100D SUPER“ – matrica CCD, 6,1 milijono pikselių, 2.8 kl./s., ekranas LCD 2.5”, jautrumas ISO 200-3200, matricos stabilizavimo sistema, svoris – 570 g.

Svarbu paminėti naujus šios klasės veidrodinius fotoaparatus: „Nikon D60“, „Canon EOS 450D“, „Sony Alpha 350/300“. Galima išrinkti ir iš senesnių modelių: „Nikon D80“, „Canon EOS 350“, „Sony Alpha 100“, „Olympus E-510“.
Šios klasės veidrodiniai fotoaparatai puikiai tinka fotografuoti peizažus, portretus ir makro. Žinoma, jeigu nupirksime tinkamą šio tipo objektyvą. Gerai tinka tiems, kas pradeda fotografuoti gamtą su populiariais stiklais. Šios klasės tipo veidrodinį fotoaparatą nupirksime už 1500 litų (pvz., „Nikon D40“). Reikia turėti omenyje, kad prie šios sumos reikia priskaičiuoti objektyvo, kurį išsirinkome iš anksto, kainą.

Pusiau profesionalūs veidrodiniai fotoaparatai

Vidurinės klasės veidrodiniai fotoaparatai, tai yra, pusiau profesionalūs, leidžia žaisti reportažine, gamtos vaizdų fotografija. Dažnai sustiprintas fotoaparatas, pagamintas iš aukštos klasės, o dažnai aukščiausios klasės medžiagų. Greitai įrašo ir registruoja nuotraukas, net iki 8 kadrų per sekundę. Autofokusas su aukšta stebėjimo funkcija ir galimybėmis nustatant aštrumą. Didelis 3” ekranas. Stebėjimo gyvai sistema (live view). Tai pagrindiniai šios grupės veidrodinių fotoaparatų pranašumai.

Pavyzdžiai:
• „Nikon D300“ – matrica CMOS – live view, 12,3 milijono pikselių, i 8 kl./s. su vertikaliu laikikliu, ekranas LCD 3” aukštos skiriamosios gebos, sistema, valanti nuo matricos dulkes, sustiprintas korpusas, jautrumas ISO 100-6400, svoris – 825 g.
• „Olympus E-3“ – matrica „High Speed Live MOS“ – live view, 10 milijonų pikselių, atidengiamas ekranas LCD 2,5”, matricos stabilizavimo sistema, 5 kl./s, czułość ISO 100-3200, sistema, valanti nuo matricos dulkes, sustiprintas korpusas, svoris – 810 g.
• „Sony Alpha 700“ – matrica CMOS, 12.24 milijono pikselių, 5 kl./s., ekranas LCD 3” aukštos skiriamosios gebos, jautrumas ISO 100-6400, svoris – 690 g, matricos stabilizavimo sistema.
• „Canon EOS 40D“ – matrica CMOS – live view, 10.1 milijono pikselių, 6,5 kl./s., ekranas LCD 3”, jautrumas ISO 100-3200, sistema, valanti nuo matricos dulkes, svoris – 740 g.
• „Pentax K20D“ – matrica CMOS – live view, 14.6 milijono pikselių, 3 kl./s., ekranas LCD 2.7”, jautrumas ISO 100-6400, matricos stabilizavimo sistema, sistema, valanti nuo matricos dulkes, svoris – 715 g.

Renkantis šios klasės įrangą, reikia atkreipti dėmesį į šiuos modelius: „Canon EOS 5D“, „Nikon D200“, „FujiFilm FinePix S3“, „Leica Digilux 3“, „Pentax K10D“, „Sigma SD14“.

Veidrodiniai fotoaparatai „semi-pro“ (liet. Pusiau-profesionalus) – tai labai naudinga įranga. Greitų įvykių fotografavimas, pvz., futbolo rungtynių, fotografavimas viduje, pvz., vestuvėse, įmanomas be didesnių trukdžių. Dideliu jautrumu galima naudotis nebijant, kad nuotraukos nukentės. Kai matrica turi daugiau kaip 10 milijonų pikselių, galima bandyti fotografuoti studijoje. Labai svarbi stebėjimo gyvai sistema (live view), kuri leidžia gerai nustatyti aparatą nuotraukai. Tai pasiteisina koncerto metu, kai tenka fotografuoti virš galvų.
Šios klasės veidrodinių fotoaparatų kainos prasideda nuo 4900 litų (pvz., „Canon EOS 40D“).

Profesionalūs veidrodiniai fotoaparatai

Aukščiausioji klasė – profesionalūs veidrodiniai fotoaparatai. Greiti lyg šautuvai. Nepakartojamos kokybės nuotraukos. Autofokusas greitas ir preciziškas, puikiai veikia sudėtingomis sąlygomis, ypač esant prastam apšvietimui. Nuotraukos aukščiausio lygio. Apie kai kuriuos modelius galima pasakyti: „kai nufotografuosi, gali juo įkalti palapinės kuoliukus arba atsidaryti konservų dėžutę“. Žinoma, šie žodžiai perdėti, tačiau įranga tikrai solidi. Korpusas pagamintas iš magnio, matrica paslėpta, jos dydis kadro didumo (35 mm) – tai yra, standartinis.

Pavyzdžiai:
• „Nikon D3“ – matrica CMOS – live view, 12,1 milijono pikselių, 9 kl./s., ekranas LCD 3” aukštos skiriamosios gebos, sustiprintas korpusas, jautrumas ISO 100-25600, su vertikaliu laikikliu, svoris – 1240g.
• „Canon EOS 1Ds Mark III“ – matrica CMOS – live view, 21,1 milijono pikselių, ekranas LCD 3”, 5 kl./s, jautrumas ISO 50-3200, sistema, valanti nuo matricos dulkes, sustiprintas magnio korpusas, svoris – 1210g.
• „Canon EOS 1D Mark III“ – matrica CMOS – live view, 10 milijonų pikselių, 10 kl/sek., ekranas LCD 3”, jautrumas ISO 50-6400, svoris – 1155.

Tokia įranga kiekvienas būtų patenkintas. Svarbu pažymėti, kad „Canon Eos 1Ds“, tai įranga į studiją, o „Eos 1D“, tai įranga reporterio darbui. Profesionalūs veidrodiniai fotoaparatai dažniausiai naudojami reporterio darbui kaip patikimas ir greitas darbo įrankis. Negalima pamiršti apie tinkamo objektyvo parinkimą, nes tai pirmas žingsnis darant geras nuotraukas. Veidrodiniai fotoaparatai yra dideli ir gerokai sunkesni negu kompaktiniai fotoaparatai.
Atsakyti
QUOTE(Emerencija @ 2009 07 07, 18:14)
į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis veidrodinį fotoaparatą?

Į tai, kiek kainuoja geri objektyvai (t.y. tie, kurių diafragma yra bent jau f/2.8)

Atsakyti
Norėčiau pasidomėti, kokia jūsų nuomonė apie šiuos du fotoaparatus: Canon EOS 500D ir Nikon D90. Būtų malonu išgirsti, turinčių vieną iš šių fotoaparatų, atsiliepimus. Turiu galimybę pasirinkti vieną iš jų, todėl norisi išgirsti kuo daugiau atsiliepimų. Iš anksto dėkoju.
Atsakyti
kokie atsiliepimai būtų apie Canon SX10 IS g.gif
Atsakyti