QUOTE(smėlio smiltelė @ 2009 02 10, 18:14)
Turiu "paveldėtų" pora derančių
slyvų, bet jos panašu kad buvo niekad negenėtos, tad didžioji dalis vaisių viršūnėje (aukštis slyvų apie 4-5m), o ant apatinių šakų mažiau. Galvoju, ar būtų galima pritaikyt tokį
genėjimą kaip senai obeliai, t.y. pašalint viršūnę pažeminant vaismedį kokiu trečdaliu, išpjaut vertikaliai ir į vainiko vidų augančias šakas. Taip būtų vaismedis pažemintas ir pašviesintas jo vainikas ko pasekoje tikėčiausi gausesnio derliaus. Ar tai taikytina slyvoms?
kiek zinau,visi kas turi viduriuos kauliuka
genimi is karto po derliaus nuemimo.Pasiknisau ir
http://www.manoukis....?s=395&m=1&z=21,
Slyvos
Genimos slyvos būna ištvermingesnės šalčiui, anksčiau pradeda derėti, veda geresnės kokybės vaisius. Pasodintos slyvos genimos pavasarį: viršūninis ūglis patrumpinamas 80 cm aukštyje, išpjaunami stačiu kampu su liemeniu suaugę ūgliai ir dalis šoninių šakučių (kai jų daugiau nei penkios).
Paliekamos 35 tvirtos, tinkamu kampu augančios šakos. Pirmoji būsimojo vainiko šakelė paliekama 50 cm aukštyje nuo žemės, žemiau augančios šakelės iškarpomos. Gegužės mėnesį reikiamu kampu svareliais ar skalbinių segtukais atlenkiamos naujos šakelės. Antraisiais metais patrumpinamos ūglių viršūnėlės.
Šis darbas atliekamas birželį, kartojama po keturių mėnesių. Trečiųjų ir ketvirtųjų metų pavasarį apie 40 cm virš apatinės šakos parenkami ir atlenkiami ūgliai trečiojo aukšto skeletinėms šakoms. Liemuo nuo šoninių šakų patrumpinamas iki 50 cm. Ūgliai praretinami. Jeigu palenktų šakų apatinėje dalyje auga stiprūs ūgliai, jie irgi išpjaunami. Augesni ūgliai trumpinami trečdaliu, silpnesni paliekami.
Vasarą pradedama reguliariai genėti: visi ilgesni kaip 30 cm iš liemens augantys ūgliai patrumpinami (paliekama po penkis lapus). 70 cm ilgio ūglius galima visai nupjauti. Vėlesniais metais, nuėmus derlių, vainikas retinamas, trumpinamas liemuo, išpjaunamos šalia kamieno augančios šakos. Genint visada paliekamas vienas vienametis ūglis, kad trukdytų susidaryti kitiems stipriems ūgliams. Pavasarinio genėjimo metu išpjaustomos senos, išlūžusios, ligotos šakos.