QUOTE(_Smalsutė_ @ 2009 01 30, 16:48)
Kas apskritai per gyvenimai kartu "iškart pradėjus draugauti"? O kada, taip sakant, už rankučių susikibus vaikščioti, į žvaigždes žiūrėti ir t.t.? Tikrai anaiptol ne visos poros pažindinimąsi pradeda lovoje. O kas liečia pusiau bendrą gyvenimą per dvejus namus - dažniausiai tai net dar blogiau už gyvenimą susimetus, nes atsakomybės apskritai nulis.
QUOTE(_Smalsutė_ @ 2009 02 01, 19:42)
Galiu sutikti, kad logiška manyti, jog kartu gyventi nesusituokus - nieko blogo, manant, kad santuoka nereikalinga apskritai. Bet jei žmonės nusprendžia kartu pagyventi iki santuokos, vadinasi ji kažką visgi reiškia. Tai leidžia daryti prielaidą, kad iki sprendimo nebesiskirti pora dar nesijaučia priaugusi. Argi tai nėra paprasčiausiai skubėjimas?
gyvenimas kartu vos pradėjus draugauti, be abejo, nesąmonė. Gyvenimas kartu yra itin svarbus žingsnis - visgi prilyginti jo vestuvėms ar kažkokiems pasižadėjimams vėlgi, nesąmonė. Viena yra dalintis bendra buitimi, kasdiena, artima ateitimi, visai kas kita - pasižadėti iki mirties. Jei ne didelis tikėjimas (kurį tikrai ne visi turi) ar ne anksčiau buvę socialiniai spaudimai (kur moteris buvo visuomenės niekis, negalįs nieko daryti be vyro), tikrai nebūtų tokio santuokos vaidmens, kad ji vienintelė gali suteikti raktą gyvenimui kartu, aistrai ir t.t. Be to, tai buvo sukurta kaip saugiklis - tai pačiai moteriai, kuri buvo niekis, nuo vienišos motinos ar pan. statuso. Šiandien galime naudotis kontraceptikais (nebūtinai hormoniniais), moteris gali užsidirbti tiek pat kiek vyras, gauti visas paslaugas lygiai su juo ir gyventi viena. Tokio socialinio saugiklio jai nebereikia. Todėl ir santuoka praranda savo reikšmę, nes žmonės nebesituokia (dažniausiai), kad suvienytų šeimų turtus, ar darytų politinius sprendimus, ar galiausiai, kad galėtų apskritai gyventi ir egzistuoti. Tuokiasi, nes nori būti kartu ir santuoka tėra pasižadėjimo vienas kitam viršūnė (arba kažkoks manipuliacijos metodas vaidinant, kad tai viršūnė, dažniausiai kai vyras vaidina moteriai, nes Lietuvoj vis dar gajūs senoviniai socialiniai spaudimai). Tai, žinoma, svarbu. Tačiau jei p[orai atrodo, kad ir be santuokos užtenka pasitikėjimo vienas kitu, kad jie tą pasižadėjimą parodo kitaip, tos santuokos visai ir nereikia.
Aišku, kiekvienas žiūri per savo prizmę. Su savo MB išbuvom jau tikrai ilgai, nusprendėm susituokti kaip perėjimo į galutinį etapą (pasižadėjimą išbūti kartu iki mirties) įprasminimą. Prieš tai ilgai gyvenom kartu, matėm kaip draugų šeimos tuokiasi ir skiriasi, kaip tuokiasi, nes "reikia", ir eina prie altoriaus rūškanais veidais, jau mąstydami, kaip reikės skirtis. O mes tuo metu juokėmės, bučiavomės pasislėpę, nors praėję jau N metų kartu ir, atrodo, to nebeturėtų būti. Žiūrėjom ir tebežiūrim vienas į kitą su meile, kurios jokia santuoka nesukurs.