QUOTE(qwee @ 2009 01 23, 10:36)
Tuo pat metu, kai mes pradejom kartu gyventi, pazistama - susituoke (nepagyvenus). Na, as skirtumo nematau, bet pagal ja :"kai turesi vyra, suprasi..." Tai vat idomu, kas pasikeis susituokus
Dažniausiai būtent susituokusiems nepagyvenus kartu kyla šokas: o siaube, mes susituokėm, bet tai ne taip lengva, kaip galvojau...
Dažnai žmonės pervertina vestuvių svarbą. Santykius reikia puoselėti, nesvarbu, ar žmonės susituokę, ar ne. Bet dažnai tai pamirštama, manoma, kad "mes jau vedę, taigi galiu atsipūsti".
QUOTE(Delicia @ 2009 01 29, 13:13)
Is tiesu tavo vaikinas yra teisus,kad jei nera gera finansine padetis geriau neiti kartu gyventi,nes tikrai sunkiai prasisuktumete.
Kad ir kokia finansinė padėtis, svarbiausia yra gebėjimas sugyventi, sutarti, nusileisti ir spręsti problemas kartu. Finansiniai sunkumai netgi padėtų greičiau pamatyti, ar mokat sutarti (ir ar stengiatės išmokti). man su MB teko pereiti per finansiškai sunkų laikotarpį ir priimu tai kaip vieną geriausių gyvenimo pamokų.
QUOTE(_Smalsutė_ @ 2009 01 29, 16:04)
Aišku ne "popierėlis" žmones jungia, bet susimetus dažniausiai pradedama gyventi tada, kai iki to "popierėlio" santykių brandumui toli šviečia.
O kiek žmonių susituokia, kai santykių brandumo visai nėra. Vien dėl gana dažnai pasitaikančio požiūrio, kad tik vedę yra tikra pora, kad tik susituokus gyvenimas prasideda ir t.t. Santuoka tėra santykių paskelbimas viešai, jų socializacija. Anksčiau santuoka buvo sekso legalizavimas (sovietiniais laikais), dar anksčiau - turtų paskirstymas šeimose. Taigi, santuokos paskirtis kinta ir reikia tai priimti kaip natūralų dalyką. Priešintis tam ir rėkauti " kas per laikai, kas per papročiai" parodo tik vidinės ramybės trūkumą.
QUOTE(adaptacijaa @ 2009 02 01, 18:22)
iš kur tokia pagieža lytiniams santykiams iki vestuvių?
Dažniausiai pagiežą sukelia pavydo ir baimės mišinys.
QUOTE(_Smalsutė_ @ 2009 02 01, 20:42)
Galiu sutikti, kad logiška manyti, jog kartu gyventi nesusituokus - nieko blogo, manant, kad santuoka nereikalinga apskritai. Bet jei žmonės nusprendžia kartu pagyventi iki santuokos, vadinasi ji kažką visgi reiškia. Tai leidžia daryti prielaidą, kad iki sprendimo nebesiskirti pora dar nesijaučia priaugusi. Argi tai nėra paprasčiausiai skubėjimas?
Kaip jau rašiau, santuoka šiais laikais tėra santykių paviešinimas. Kas irgi svarbus "laiptas" santykiuose, nes jei nenorima jų paviešinti, tai kažkas matyt nelabai gerai. Iš kitos pusės, nematau nieko blogo, kad tas paviešinimas yra kone paskutinis dalykas, o visa kita (gyvenimas kartu, buitis, seksas, vaikai) yra prieš tai.