Juokinga apie tai ka jus cia kalbate
Kas yra nemokama tai atitinka kokybe
Jei norite tureti pakankama ir patikima saugumo lygi kompiuteryje rekomenduociau isigyti legalia Nod32 ar Kaspersky antivirusine programa. Nod32 Beveik nestabdo kompiuterio ir nera tokia ikyri kaip Kaspersky.
O kas liecia Keylogger'ius:
tai programa leidzia stebeti ka jus arba jusu seima veikia prie kompiuterio.. Keylogger stebi ir irasineja jusu rinktus tekstus, messengerio pokalbius, emailus, uzklaustas paieskas (pvz google, yahoo ir t.t.)
1. Naudokite atnaujintą antivirusinę sistemą
Dažniausiai antivirusinės sistemos gerai aptinka daugumą žinomų virusų ir keylogger'ių. Nepamirškite nuolat atnaujinti savo antivirusinės sistemos. Jei turite pakankamai galingą kompiuterį, tuomet galite aktyvuoti ir heuristinę analizę.
2. Naudokite specializuotą programinę įrangą
Internete galima rasti daug įvairios anti-keylogger programinės įrangos, kuri puikiai sugeba gaudyti šnipinėjančias programas. Tam skirtą priemonę Windows Defender turi ir Microsoft Windows sistemos. Tiesa, ji ne visuomet tai daro tinkamai. Dar viena iš tokių programų, gebančių pakankamai gerai gaudyti ne tik žinomus, bet ir savadarbius keylogger'ius ar kitą savadarbį žalingą kodą, yra ThreatFire (galima atsisiųsti ir nemokamą jos versiją).
3. Aptikite keylogger'į patys
Jei gan neblogai gaudotės kompiuteriuose, tuomet galite bandyti surasti keylogger'į patys. Pvz. naudodami nezinau.lt aprašytą programą Process Lasso. Identifikuojate Jums nežinomus procesus, apie juos ieškote informacijos internete ir jei randate kažką tokio, tuomet atjungiate ir bandote visai pašalinti iš kompiuterio. Taip pat gan dažnai lokalūs keylogger'iai turi tam tikrą klavišų kombinaciją, kurią paspaudus galima pažiūrėti ką surinko keylogger'is. Galite pabandyti atspėti tą klavišų kombinaciją spausdami ++Q arba +X ir t.t. Tiesa, pakankamai pažangūs keylogger'iai kompiuteryje moka tinkamai pasislėpti ir užsimaskuoti.
Daugiau informacijos apie keylogger'ius ir kaip su jais kovoti galite rasti securityfocus.com tinklalapyje. Jie pateikia pakankamai detalų straipsnį Introduction to Spyware Keyloggers. Jei nebijote ilgų straipsnių anglų kalba su techninėmis detalėmis, tuomet rekomenduoju jį perskaityti.