Įkraunama...
Įkraunama...

Rankų darbo muilas

Žodžiu, pagaliau prisiruošiau išsivirti tikro naminio muilo thumbup.gif

Išvijau taborą iš namų blush2.gif Ir pradėjau.

Viriau iš 200 g. palmių aliejaus. Pabaigoje neatsispyriau pagundai įvarvinti dar ir arbatmedžio eterinio aliejaus. Išėjo labai mažas gabaliukas, bet pabandymui bus pats tas. Žiūrėsim, kas čia gausis. Labai drebėjo rankos ir rasojo apsauginiai akiniai biggrin.gif Tikrai baisu buvo, ypač kai vakar prisižiūrėjau filmukų youtube ir viename ta moteriškė muilų virėja prigąsdino, kad NaOH gali sprogti, jeigu į jį pateks bent lašas vandens blink.gif

Bet, kad ir kiek streso kainavo pirmas kartas, azartas jau pagavo. Virsiu dar.

Tik man keista, kad NaOH užkaito tik iki 41 laipsnių, o kol pasišildžiau aliejų, dar nukrito iki 35. Ar ne per žema temperatūra?
Atsakyti
... buvau kabli pagavus koki prasmatnu muiliuka savo odelei palepint issivirt... bet ziuriu kad labai brangus malonumas doh.gif
Atsakyti
Aš dar vis kaupiuosi pirmam kartui, be to, man ilgai besiruošinėjant, atėjo pavasaris, visokių darbų ir užsiėmimų, taigi laiko kaip ir nebelieka. blush2.gif Bet užsidegimas išlieka, manau, kad vistiek pabandysiu kada.
Atsakyti
Viska perskaiciau ir buvau uzsikabinus, bet dabar neduoda ramybes viena mintis: kiek tie garai, kai verdi muiliuka, yra nuodingi. Gal kas domejotes? g.gif
Atsakyti
Kiek teko skaityti tie garai nuodingi ir kaip maciau is youtobe, tai moteris vandeni su šarmu maišo lauke ir manyciau taip geriausiai galima butu isvengti tu nuodingu garu. O jau kaip maišoma su aliejais jau nuodingų garų nebebūna, bent aš taip supratau, kiek teko domėtis.
Atsakyti
Aš dirbau su respiratoriumi, apsauginiais akiniais, guminėm pirštinėm iki alkūnių, uždarais drabužiais ir prie plačiai atidaryto lango.
Atsakyti
QUOTE(laimonda @ 2009 05 08, 17:59)
Viska perskaiciau ir buvau uzsikabinus, bet dabar neduoda ramybes viena mintis: kiek tie garai, kai verdi muiliuka, yra nuodingi. Gal kas domejotes?  g.gif

drinks_cheers.gif kvepavimas jo garu kenkia plauciams.

gal kas nezino ir bus idomu, imetu siek tiek standartines info apie naoh:

Causes severe burns. Avoid contact with eyes, skin and clothing. Avoid breathing in mists or dust.

Ingestion: Causes severe burns of the mucous membranes of the mouth, throat, oesophagus and stomach. If conscious, give copious amounts of water to drink. Do not induce vomiting. Obtain medical attention.

Eye: Causes irritation followed by severe burns. If not treated this could cause blindness. Eyes should be rinsed immediately with copious amounts of water for at least 15 minutes. Obtain medical attention.

Skin: Causes irritation followed by severe burns. Wash with plenty of water for at least 15 to 20 minutes. Contaminated clothing must be removed promptly and cleaned before re-use. Wash affected areas of skin immediately. Obtain medical attention.

Inhalation: Causes irritation even in the lung tissue. The person affected should be placed in ventilated area and medical attendance should be requested.


QUOTE(dulyte @ 2009 05 09, 20:25)
O jau kaip maišoma su aliejais jau nuodingų garų nebebūna, bent aš taip supratau, kiek teko domėtis.


kenksmingi garai ir tuomet
Atsakyti
Neberandu IKI Apta muilo. Ar jo visai nebėra, ar tiesiog neužtaikau? g.gif
O gal yra kažkoks kitas, kurį taip pat galima naudoti muiliukų gamybai? 4u.gif
Atsakyti
Sveikos 4u.gif
Klausymas toms, kurios gal kazkada pradejote nuo vaikisko muilo tarkavimo tarka+ ivairiu alieju,vandens ir t.t. gaminti pirmuosius muiliukus.As taip zadu pradeti sirgti sia liga biggrin.gif , veliau jau tie visi sarmai, akiniai apsauginiai ir t.t.
Ar jus vadovavotes tokia taisykle- 100 gr muilo tarkuoto +100 ml skyscio? ( skyscio tai ieina ir aliejus pvz. du saukstai, vanduo, ar nuoviras)
Ir dar - gal kokiu ideju turite kaip nudazyti muiliukus naturaliai , ne sintetiniais dazais? As zinau keleta variantu, bet noreciau "profiu" smartass.gif patarimu.

Atsakyti
QUOTE(Diva:) @ 2009 05 15, 12:43)
Sveikos 4u.gif
Klausymas toms, kurios gal kazkada pradejote nuo vaikisko muilo tarkavimo tarka+ ivairiu alieju,vandens ir t.t. gaminti pirmuosius muiliukus.As taip zadu pradeti sirgti sia liga biggrin.gif , veliau jau tie visi sarmai, akiniai apsauginiai ir t.t.
Ar jus vadovavotes tokia taisykle- 100 gr muilo tarkuoto +100 ml skyscio? ( skyscio tai ieina ir aliejus pvz. du saukstai, vanduo, ar nuoviras)
Ir dar - gal kokiu ideju turite kaip nudazyti muiliukus naturaliai , ne sintetiniais dazais? As zinau keleta variantu, bet noreciau "profiu"  smartass.gif  patarimu.


Aš, žinoma ne profė, bat kai ką gakiu patarti.
Su skysčiu darau taip: viską kaitinu vandens vonelėje ir ant mažos ugnies. Eigoje, jei matau, kad kiek per tiršta - dapilu vandens. O su dažais - esu pylusi stiprų ramunėlių nuovirą vietoje vandens -gavosi tamsiai geltona. Cinamonas - dažo tokia kakavine spalva. Bandžiau su kinrožės nuoviru, kuris buvo ryškiai raudonas, tačiau muile gavosi kažkokia reakcija -muilas paliko rudas.
Atsakyti
QUOTE(minte_7 @ 2009 05 15, 13:29)
Aš, žinoma ne profė, bat kai ką gakiu patarti.
Su skysčiu darau taip: viską kaitinu vandens vonelėje ir ant mažos ugnies. Eigoje, jei matau, kad kiek per tiršta - dapilu vandens. O su dažais - esu pylusi stiprų ramunėlių nuovirą vietoje vandens -gavosi tamsiai geltona. Cinamonas - dažo tokia kakavine spalva. Bandžiau su kinrožės nuoviru, kuris buvo ryškiai raudonas, tačiau muile gavosi kažkokia reakcija -muilas paliko rudas.

Dekoju 4u.gif O pvz. jei 100 gr muilo, tai kiek zinau negalima pilti daugiau nei 2 saukstu aliejaus, taip? Nes tada nesukietetu, tiesa?
Del spalvu tai ir as mastau apie ramuneles, medetkas, cinamona, gal dar kava...
Atsakyti
Kas ruosiasi deti plausine i muila, jyske siuo metu nuolaida (priespaskutiniame psl.) 4u.gif

http://www.jysk.lv/?...d=9&catalog=157
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Beautiful Life: 15 gegužės 2009 - 19:45