Įkraunama...
Įkraunama...

Rankų darbo muilas

QUOTE(dilditele @ 2009 03 14, 10:26)
O kur jus perkat sitas bazes?


as neperku, bet maciau pirkti uk. tai gal ir lt yra.
Atsakyti
Gal kas nors galite įmesti gerų nuorodų į muilo virimo saitus, aš savo "špargalkę" pamečiau ir nieko nebeatkapstau unsure.gif
Atsakyti
sveikutes gal galite pasakyti ka darau ne taip. sutarkuoju muila su burokine tarka, tada ipilu vandens, beveik apsemia muila ir verdu, bet man tas muiliukas labai tirstas gaunasi, nesuverda, susisuka i gumba ir viskas, galiu nors ir kamuoliuku formu pridaryti, norececiau, kad jis butu skystesnis, kad galeciau i formeles ipilti. beto kai isverdu ir jau isdziuna tai tas muiliukas man minkstas gaunasi ir nekieteja, neskystas, bet minkstas, kad jei ispaudziu su pirstu tai ten ir lieka pirsto ispaudas, duobute.
Atsakyti
QUOTE(skeliga @ 2009 03 15, 20:30)
sveikutes gal galite pasakyti ka darau ne taip. sutarkuoju muila su burokine tarka, tada ipilu vandens, beveik apsemia muila ir verdu, bet man tas muiliukas labai tirstas gaunasi,  nesuverda, susisuka i gumba ir viskas, galiu nors ir kamuoliuku formu pridaryti, norececiau, kad jis butu skystesnis, kad galeciau i formeles ipilti. beto kai isverdu ir jau isdziuna tai tas muiliukas man minkstas gaunasi ir nekieteja, neskystas, bet minkstas, kad jei ispaudziu su pirstu tai ten ir lieka pirsto ispaudas, duobute.

Nevirk ant atviros liepsnos. Ant viryklės reikia pastatyti puodą su vandeniu ir į jį įstatyti indą su muilu. Dėl kietėjimo nežinau, pas mane visada sukietėja puikiai. Žinoma ne iš karto. Iš formos ištraukiu kai masė atšala. Jis dar būna minkštokas. tačiau džiovinu kambaryje pastoviai pavartydama kokią savaitę. Palieka kietas, kietas.
Atsakyti
labai dekui uz atsakyma. as kaip kvaile ant atviros liepsnos virdavau. dziovinsiu ir as savaitele, paziuresiu ar sukietes, lyg ir kieteja po truputeli.

na, o vonios bombos tai pasakiskai gavosi, nerealiai kvepia ir suminkstina oda, aciu uz receptukus. smile.gif
Atsakyti
Padėkite man truputį susigaudyti ingredientų pavadinimuose iš šios skaičiuoklės.

Lye - natrio šarmas?
Coconut (fractionated) - rafinuotas kokosų aliejus????
Linseed (flax) - sėmenų aliejus???

Ruošiuosi pirmą kartą virti su šarmu, baisuuuu swoon.gif
Papildyta:
Ir ta pačia proga užduosiu dar keletą kvailų klausimų dėl paties proceso.

1. Kiek supratau, vanduo su šarmu ir riebalai turi būti vienodos temperatūros. Tai vandenį reikia pašildyti prieš dedant į jį šarmą ar kaip? Ir kaip nuspręsti, kokia turi būti temperatūra?

2. Jeigu jau natrio šarmas tokia baisiai ėsdinanti medžiaga, tai ar nesuės ji mano termometro blush2.gif

3. Sumaišyti su natrio šarmu riebalai, kiek supratau, smarkiai suputoja ir lipa iš puodo. Kokio gylio ir paviršiaus turi būti indas, kuriame maišome? Ar standartinis 10 litrų talpos cinkuotas kibiras tiks?

4. Ar tikrai būtina maišyti blenderiu? Gal galima ranka?

Atsiprašau už kvailus klausimus, bet tikrai baisoka pirmą kartą dirbti su chemikalu. Juolab, kad chemija man visada buvo tamsus miškas.
Atsakyti
QUOTE(Heart @ 2009 03 18, 18:32)
Padėkite man truputį susigaudyti ingredientų pavadinimuose iš šios skaičiuoklės.

Lye - natrio šarmas?
Coconut (fractionated) - rafinuotas kokosų aliejus????
Linseed (flax) - sėmenų aliejus???

Ruošiuosi pirmą kartą virti su šarmu, baisuuuu  swoon.gif
Papildyta:
Ir ta pačia proga užduosiu dar keletą kvailų klausimų dėl paties proceso.

1. Kiek supratau, vanduo su šarmu ir riebalai turi būti vienodos temperatūros. Tai vandenį reikia pašildyti prieš dedant į jį šarmą ar kaip? Ir kaip nuspręsti, kokia turi būti temperatūra?

2. Jeigu jau natrio šarmas tokia baisiai ėsdinanti medžiaga, tai ar nesuės ji mano termometro  blush2.gif

3. Sumaišyti su natrio šarmu riebalai, kiek supratau, smarkiai suputoja ir lipa iš puodo. Kokio gylio ir paviršiaus turi būti indas, kuriame maišome? Ar standartinis 10 litrų talpos cinkuotas kibiras tiks?

4. Ar tikrai būtina maišyti blenderiu? Gal galima ranka?

Atsiprašau už kvailus klausimus, bet tikrai baisoka pirmą kartą dirbti su chemikalu. Juolab, kad chemija man visada buvo tamsus miškas.



na, kadangi pati ta procesa praejau ir nors visi atsakymai yra įvairiuose saituose, visvien jų nepastebedavau blush2.gif , pabandysiu tau pakomentuot iš mažos praktikos.
Lye =natrio šarmas.

1. Sarmas uzkaitina vandeni. aliejai/ sarmo tirpalas turi buti apie 40 laipsniu. taciau man sarmo tirpalas greit veso, tad laikiau ji voneleje su siltu vandeniu.
Ir- pirma istirpinau aliejus. temperaturos termometru as nematavau, saituose rašo 'hot to the touch'.
2. as maisiau su mediniu saukstu tirpala, nesuede thumbup.gif
3.putoja vanduo-sarmas, o riebalai ne taip. kai gaminau apie 1,5 litrus, puodas buvo beveik pilnas(gal 10 cm nepripiltas) tiek, kad nesitaskytu plakant veliau.
4.As maisiau mikseriu ir tai 40 minuciu.pirma kart su ranka mikseri laikiau -mirtinai pabodo, antra kart pastaciau puoda i mikserio stova. Blenderis maziau taskosi.
chemikalas ne toks jau ir baisus, bet atsargumas butinas. pVz. kai pavaliau be pirstiniu istiskusi nesustingusi(tai reiskia nepilnai suskilusiu NaoH) muila, truputi dilgciojo - o tai reiskia reagavo su oda.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo beer: 19 kovo 2009 - 08:15
QUOTE(beer @ 2009 03 19, 07:14)
chemikalas ne toks jau ir baisus, bet atsargumas butinas. pVz. kai pavaliau be pirstiniu istiskusi nesustingusi(tai reiskia nepilnai suskilusiu NaoH) muila, truputi dilgciojo  - o tai reiskia reagavo su oda.


baisus baisus mirksiukas.gif
i aki papuls - mazai nepasirodys.

man ir rankas yra normaliai 'nuedes', ir tik lasiukas, ir ne gryno sarmo, o sviezio muilo.

atsargumo per daug nebus.
Atsakyti
QUOTE(beer @ 2009 03 19, 09:14)
na, kadangi pati ta procesa praejau ir nors visi atsakymai yra įvairiuose saituose, visvien jų nepastebedavau blush2.gif , pabandysiu tau pakomentuot iš mažos praktikos.
Lye =natrio šarmas.

1. Sarmas uzkaitina vandeni. aliejai/ sarmo tirpalas turi buti apie 40 laipsniu. taciau man sarmo tirpalas  greit veso, tad  laikiau ji voneleje su siltu vandeniu.
Ir- pirma  istirpinau aliejus. temperaturos termometru as nematavau, saituose rašo 'hot to the touch'.
2. as maisiau su mediniu saukstu tirpala, nesuede thumbup.gif
3.putoja vanduo-sarmas, o riebalai ne taip. kai gaminau apie 1,5 litrus, puodas buvo beveik pilnas(gal 10 cm nepripiltas) tiek, kad nesitaskytu plakant veliau.
4.As maisiau mikseriu ir tai  40 minuciu.pirma kart su ranka mikseri laikiau -mirtinai pabodo, antra kart pastaciau puoda i mikserio stova.  Blenderis maziau taskosi.
chemikalas ne toks jau ir baisus, bet atsargumas butinas. pVz. kai pavaliau be pirstiniu istiskusi nesustingusi(tai reiskia nepilnai suskilusiu NaoH) muila, truputi dilgciojo  - o tai reiskia reagavo su oda.

Ačiū labai 4u.gif

Tai taip išeina, kad vandenį su natrio šarmu reikia maišyti dideliame inde?
Atsakyti
QUOTE(Heart @ 2009 03 19, 16:22)
Ačiū labai  4u.gif

Tai taip išeina, kad vandenį su natrio šarmu reikia maišyti dideliame inde?


As naudojau tokio aukscio inda, kad liktu iki virsaus tuscio tiek, kiek pilu skyscio, t.y. dvigubai didesni.
O tu youtube gyvai pasiziurek tai susidarysi ispudi ar ten labai kyla i virsu ir kaip ka daryti.
Yra smulkiai nufilmuoti visi muilo gamybos etapai (per paieska uzsikrauk soap making). Man pvz buvo naujiena (iki tol niekur nei postuose, nei saituose nebuvo akis uzkliuvusi), kad kai muilas jau supilamas i stingdymo forma, ja patariama apvynioti, t.y. izoliuoti ir pastatyt siltai, kad ilgiau butu siltas ir toliau vyktu cheminiai procesai viduje.

sekmes!
Atsakyti
QUOTE(Heart @ 2009 03 19, 14:22)
Ačiū labai  4u.gif

Tai taip išeina, kad vandenį su natrio šarmu reikia maišyti dideliame inde?


drinks_cheers.gif

putojimo kaip tokio pas mane nebuna.
bet aukstas indas saugiau - nesitaskys maisant.
Papildyta:
QUOTE(beer @ 2009 03 20, 07:40)
As naudojau tokio aukscio inda, kad liktu iki virsaus tuscio tiek, kiek pilu skyscio, t.y. dvigubai didesni.
O tu youtube gyvai pasiziurek tai susidarysi ispudi ar ten labai kyla i virsu ir kaip ka daryti.
Yra smulkiai nufilmuoti visi muilo gamybos etapai (per paieska uzsikrauk soap making). Man pvz buvo naujiena (iki tol niekur nei postuose, nei  saituose nebuvo akis uzkliuvusi), kad kai muilas jau supilamas i stingdymo forma, ja  patariama apvynioti, t.y. izoliuoti ir pastatyt siltai, kad ilgiau butu siltas ir toliau vyktu cheminiai procesai viduje.

sekmes!


kai kuriuos muilus ir as megstu laikyti siltai drinks_cheers.gif
priklauso nuo rusies.
o su kai kuriais reikia atsargiai - kad neperkaitinti.
Atsakyti
Merginos padėkite, kur jūs perkate Kaune nebrangiai eterinius aliejus? Kiek skaičiau niekur neužmačiau o gal nedaskaičiau, ačiu už atsakymą blush2.gif
Atsakyti