Įkraunama...
Įkraunama...

Rankų darbo muilas

QUOTE(Daddygirl @ 2009 11 30, 17:00)
idomu.
nu kazkas ne visai taip smile.gif gal tiesiog ryskiai per daug aliejaus? arba vistik nesureagavo a;iejai su sarmu?
jei papasakotum tikslia eiga ir ka dejai, gal rastume priezasti.
kokoso pienas irgi kartais megsta problemu pridaryti. kaip ji maisei su sarmu?

Na, kad nieko ten ypatingo su darbo eiga. Pakaitino aliejus, įmaišė šarmą į kokoso pieną, suvienodino temperatūras ir išmaišė kartu su aliejais. Kaip visada. Šiaip man įtarimas kyla dėl kokoso pieno kokybės.

Sakai, aliejaus per daug g.gif
Atsakyti
QUOTE(Heart @ 2009 11 29, 23:22)
Merginos, reikia patarimo.

Kadangi kvėpuoti šarmų garais dėl suprantamų priežasčių dabar negaliu, įdarbinau MB muilų virėju kalėdoms. Surašiau receptus ir darbo eigą, stebėjau procesą per durų stiklą, todėl esu tikra, kad viską darė kaip priklauso. Bet tie jo muilai jau savaitę stingsta ir nesustingsta, o ant paviršiaus laikosi toks piršto storio skysto aliejaus sluoksnis  g.gif

Virėme iš alyvuogių aliejaus, kokoso aliejaus ir palmių aliejaus, o NaOH tirpinome kokoso piene. Proporcijas suskaičiavo internetinė skaičiuoklė.

Kaip manote, ar dar įmanoma tuos muilus išgelbėti ar jau mesti lauk? Gaila truputį medžiagų ir darbo  blush2.gif



Man yra panašiai nutikę, bet aš iš karto tą aliejaus perteklių nupyliau. Muilas džiuvo ilgiau, bet sudžiuvo. Bijojau praustis, kad nebūtų likę nesureagavusio šarmo, bet kai išbandžiau, nenusivyliau. Taip, kad kantrybės.
Atsakyti
QUOTE(Heart @ 2009 11 30, 15:04)
Na, kad nieko ten ypatingo su darbo eiga. Pakaitino aliejus, įmaišė šarmą į kokoso pieną, suvienodino temperatūras ir išmaišė kartu su aliejais. Kaip visada. Šiaip man įtarimas kyla dėl kokoso pieno kokybės.

Sakai, aliejaus per daug  g.gif


gal neypatinga smile.gif bet svarbu.

tikslus receptas, kaip tiksliai pasveret.
kokoso pieno sudetis, kokios jis temp buvo, kai maiset. kiek laiko laiket sarmo misini, kokios konsistencijos jis buvo, kai pylet i aliejus. kokios temperaturos alieju ir sito misinio.
su kuo kaip ir kiek maiset. kaip elgesi muilas. kaip atrode, kai supylet i forma.
kur ir kaip tada laiket... ir t.t.

Papildyta:
QUOTE(Renatelem @ 2009 11 30, 15:06)
Man yra panašiai nutikę, bet aš iš karto tą aliejaus perteklių nupyliau. Muilas džiuvo ilgiau, bet sudžiuvo. Bijojau praustis, kad nebūtų likę nesureagavusio šarmo, bet kai išbandžiau, nenusivyliau. Taip, kad kantrybės.


man taip nebuvo.

yra buve, kad aliejaus balute ant virsaus buvo. bet pati zinojau del ko. ir labai nedaug, jis pats ir susigere.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Daddygirl: 30 lapkričio 2009 - 16:17
QUOTE(Daddygirl @ 2009 11 30, 17:16)
gal neypatinga smile.gif bet svarbu.

tikslus receptas, kaip tiksliai pasveret.
kokoso pieno sudetis, kokios jis temp buvo, kai maiset. kiek laiko laiket sarmo misini, kokios konsistencijos jis buvo, kai pylet i aliejus. kokios temperaturos alieju ir sito misinio.
su kuo kaip ir kiek maiset. kaip elgesi muilas. kaip atrode, kai supylet i forma.
kur ir kaip tada laiket... ir t.t.

Man dar mokytis ir mokytis blush2.gif
Atsakyti
Heart, skaičiau kad su natrio šarmu turi džiūti ne mažiau kaip 3 savaites sausoje vėsioje vietoje. Gal per anksti dar pergyveni. Tik dėl to aliejaus... pamėgink kitų receptų pasiskaitinėt, gal atrasi, ką ne taip galėjot suprast ir padaryt.
Atsakyti
isviriau ir as savaji laugh.gif na idomu ka ten gausiu is jo. kolkas tirstumo grietines, supyliau i inda, uzdengiau kartonu ir laukiu rytojaus, bandysiu isimt is formos smartass.gif
Atsakyti
QUOTE(agpa @ 2009 11 30, 18:14)
isviriau ir as savaji  laugh.gif na idomu ka ten gausiu is jo. kolkas tirstumo grietines, supyliau i inda, uzdengiau kartonu ir laukiu rytojaus, bandysiu isimt is formos smartass.gif

Su kuo virei? Kiek laiko virei, kad grietines tirstumo gavos? Man vis tiek jis biski gabalais iseina, gal smulkiau tarkuot reik.
Is formos tai imu ta pacia diena, palaikius kameroje pora valandu 4u.gif
Atsakyti
Sveikos, prisiskaičiau aš Jūsų pasisakymų apie nuostabų naminį muilą ir nusprendžiau prisirinkusi patarimų pabandyti pati doh.gif . Taip išgirto muilo APTA neradau Klaipėdos IKI parduotuvėse schmoll.gif , tai naudojau TINDI. Tai gavosi visiškas "pravalas". Visų pirma muilas labai ilgai netirpo ir tada pradėjo traukti prie puodo dugno verysad.gif . Kadangi nebebuvo kur dingti, tai įpyliau vandenuko dar. Galų gale ištirpo tas velnio muilas, bet pastebėjau, kad kai supyliau į formelę, tai masė buvo tokia ikorijusi, ta prasem gavosi kaip puta, tik standi. Padėjau stingti ir džiūti, tai masė sustingo bet buvo trapi ir priminė zefyrą unsure.gif .

Be to, nuo to verdamo muilo kvapo man labai įsiskaudo galvą unsure.gif blink.gif

Žodžiu nepavyko man šitas išsvajotas muilas blush2.gif Daugiau ir nebebandysiu schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(Princese_Leja @ 2009 11 30, 19:01)
Sveikos, prisiskaičiau aš Jūsų pasisakymų apie nuostabų naminį muilą ir nusprendžiau prisirinkusi patarimų pabandyti pati doh.gif . Taip išgirto muilo APTA neradau Klaipėdos IKI parduotuvėse schmoll.gif , tai naudojau TINDI. Tai gavosi visiškas "pravalas". Visų pirma muilas labai ilgai netirpo ir tada pradėjo traukti prie puodo dugno verysad.gif . Kadangi nebebuvo kur dingti, tai įpyliau vandenuko dar. Galų gale ištirpo tas velnio muilas, bet pastebėjau, kad kai supyliau į formelę, tai masė buvo tokia ikorijusi, ta prasem gavosi kaip puta, tik standi. Padėjau stingti ir džiūti, tai masė sustingo bet buvo trapi ir priminė zefyrą unsure.gif .

Be to, nuo to verdamo muilo kvapo man labai įsiskaudo galvą  unsure.gif  blink.gif

Žodžiu nepavyko man šitas išsvajotas muilas  blush2.gif  Daugiau ir nebebandysiu  schmoll.gif

Man rodos per smarkiai kaitinot, ar dejot puoda i puoda? man tikrai nesutraukia, o putos irgi nesigauna, nors su mikseriu plakiau.
Galvos man irgi neskauda, bet ijungiu garu surinkeja, kvapo nejauciu jokio, kad dirgintu.
Nenuleiskit ranku 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Extraordinary @ 2009 11 30, 18:21)
Su kuo virei? Kiek laiko virei, kad grietines tirstumo gavos? Man vis tiek jis biski gabalais iseina, gal smulkiau tarkuot reik.
Is formos tai imu ta pacia diena, palaikius kameroje pora valandu  4u.gif

su ramuneliu nuoviru, medum, kai muilas istirpo /naudojau sonnet/ dar iberiau sausu ramuneliu ir ismaisius ispilsciau. i laika nepaziurejau..sukau sukau.manau ~20min as per burokine tarkavau smile.gif o netrupa laikant saldikly? kolkas manasis vesta ant palanges.. biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Extraordinary @ 2009 11 30, 19:17)
Man rodos per smarkiai kaitinot, ar dejot puoda i puoda? man tikrai nesutraukia, o putos irgi nesigauna, nors su mikseriu plakiau.
Galvos man irgi neskauda, bet ijungiu garu surinkeja, kvapo nejauciu jokio, kad dirgintu.
Nenuleiskit ranku  4u.gif



Ačiū Extraordinary 4u.gif Na gal dar kada ir pabandysiu g.gif smile.gif
Atsakyti
QUOTE(agpa @ 2009 11 30, 19:29)
su ramuneliu nuoviru, medum, kai muilas istirpo /naudojau sonnet/ dar iberiau sausu ramuneliu ir ismaisius ispilsciau. i laika nepaziurejau..sukau sukau.manau ~20min as per burokine tarkavau smile.gif o netrupa laikant saldikly? kolkas manasis vesta ant palanges.. biggrin.gif

Labai idomu kaip dzius, nes man su zalia arbata taip negraziai atrode g.gif
O kas yra sonnet? blush2.gif
Siandien tarkavau per smulkesne nei burokine, tai manau geriau tirpo.
Man netrupa saldikly, neseniai sudejau su metu nuoviru ir kitus su ozku pienu ir cinamonu.
Ryt butinai keliausiu formeliu ieskot, jau trukuma jauciu, siandien net tetrapaka nukirpau, neturiu nieko kvadratinio 4u.gif

QUOTE(Princese_Leja @ 2009 11 30, 21:36)
Ačiū Extraordinary  4u.gif Na gal dar kada ir pabandysiu  g.gif  smile.gif

Pameginkit, svarbu neskubeti, vis tiek kazkas gausis cool.gif
Cia jau deta nuoroda, kuri man visai pagelbejo
http://www.uzsidirbk...view/826/1/215/
Atsakyti