Įkraunama...
Įkraunama...

Rankų darbo muilas

Nu aisku nedideli, o sitokiu blenderiu nesitaskys?
Atsakyti
QUOTE(Lapuciukas @ 2009 10 19, 13:40)
Sveika Rasucci, o kur radai skaičiuoklę?
ir aš labai norėčiau mokėti pasiskaičiuoti, kiek ir ko dėti  4u.gif


http://www.pinemeadows.net/lyecalc.php sicia. Cia kazkas nesenei sita linka imete, pasinaudojau, labai jau lengva.
Tik kad man su tuo sutirstejimui mistika doh.gif Kazkaip man skysta kose gaunasi, gaminau jau 2 kartus, pirmojo po savaites supjausciau, tai lyg ir kietumas yra, bet kazkoks trupantis gaunasi, pjaunant trupineja. Nezinau kaip su paskutiniuojju bus, nes si kart net NAOH dejau daugiau (cia pagal ta saita, nes jame gali rinktis kiek deti NAOH- norint kietesnio ar minkstesnio), bet vistiek tik sumaisiaus viska, nereikejo blenderinti, nes skystoka kaip kose buvo, saukstu lengvai maisesi.. Nesuprantu ar cia tie receptai blogai paskaiciuojami, ar kas..nes viska susveriu tiksliai tiksliai.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Rasucci: 31 spalio 2009 - 16:42
QUOTE(dulyte @ 2009 10 30, 15:17)
Sveikos, kas gaminat muila su sarmu, patarkit, su kuo geriau maisyt ar su blenderiu ar mikseriu.

Blenderiu (ir ne tik del taskymosi,o del didesniu apsuku ir kitokio veikimo principo).Pilnai uztenka to su kotu
Atsakyti
QUOTE(Rasucci @ 2009 10 31, 17:37)
http://www.pinemeadows.net/lyecalc.php sicia. Cia kazkas nesenei sita linka imete, pasinaudojau, labai jau lengva.
Tik kad man su tuo sutirstejimui mistika  doh.gif  Kazkaip man skysta kose gaunasi, gaminau jau 2 kartus, pirmojo po savaites supjausciau, tai lyg ir kietumas yra, bet kazkoks trupantis gaunasi, pjaunant trupineja. Nezinau kaip su paskutiniuojju bus, nes si kart net NAOH dejau daugiau (cia pagal ta saita, nes jame gali rinktis kiek deti NAOH- norint kietesnio ar minkstesnio), bet vistiek tik sumaisiaus viska, nereikejo blenderinti, nes skystoka kaip kose buvo, saukstu lengvai maisesi.. Nesuprantu ar cia tie receptai blogai paskaiciuojami, ar kas..nes viska susveriu tiksliai tiksliai.


Gali buti, kad ne tokia temperatura buvo, kai sumaisei aliejus su sarmu. As dabar nusipirkau tokia knyga "Natural soap book", tai ten raso, kad geriausia maisyt, kai abieju temperatura yra 27 laipsniai. Siaip nereali knyga:) O trupineliai gaunasi, kai jau labai per karsta. Nezinau, dar nebandziau. Bet netirstet irgi gali del temperaturos.
Atsakyti
QUOTE(Rasucci @ 2009 10 31, 15:37)
Tik kad man su tuo sutirstejimui mistika  doh.gif  Kazkaip man skysta kose gaunasi, gaminau jau 2 kartus, pirmojo po savaites supjausciau, tai lyg ir kietumas yra, bet kazkoks trupantis gaunasi, pjaunant trupineja. Nezinau kaip su paskutiniuojju bus, nes si kart net NAOH dejau daugiau (cia pagal ta saita, nes jame gali rinktis kiek deti NAOH- norint kietesnio ar minkstesnio), bet vistiek tik sumaisiaus viska, nereikejo blenderinti, nes skystoka kaip kose buvo, saukstu lengvai maisesi.. Nesuprantu ar cia tie receptai blogai paskaiciuojami, ar kas..nes viska susveriu tiksliai tiksliai.


kazkas ne taip. jei trupineja pjaustant gali buti su nesureagavusiu sarmu. pasitikrink.
Atsakyti
QUOTE(gėlėta jūrė @ 2009 10 31, 20:49)
Gali buti, kad ne tokia temperatura buvo, kai sumaisei aliejus su sarmu. As dabar nusipirkau tokia knyga "Natural soap book", tai ten raso, kad geriausia maisyt, kai abieju temperatura yra 27 laipsniai. Siaip nereali knyga:) O trupineliai gaunasi, kai jau labai per karsta. Nezinau, dar nebandziau. Bet netirstet irgi gali del temperaturos.


Kaip idomiai, kiek skaiciau rekomenduoja apie 40 laipsniu maisyt.

QUOTE(Daddygirl @ 2009 11 01, 13:02)
kazkas ne taip. jei trupineja pjaustant gali buti su nesureagavusiu sarmu. pasitikrink.


Kaip patikrint?
Nejau teks viska mest lauk doh.gif bent gerai kad pabandymui mazais kiekiais dariau ir is pigiu alieju.
Atsakyti
Ir dar turiu klausima, kai sarma supili i vandeni, raso kad reikia palikti pavesti. tai vat klausimas kyla ar ipylus i vandeni ivyksta chemine reakcija ir temperatura pakyla ar pati vandeni pries tai riekia pakaitinti? ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Skani @ 2009 11 03, 13:41)
Ir dar turiu klausima, kai sarma supili i vandeni, raso kad reikia palikti pavesti. tai vat klausimas kyla ar ipylus i vandeni ivyksta chemine reakcija ir temperatura pakyla ar pati vandeni pries tai riekia pakaitinti? ax.gif


Dar ir kaip pakyla, iki 60 laipsniu uzkaista ir daugiau, reikia vesinti del to. Pikti tik i salta vandeni.
Atsakyti
QUOTE(Rasucci @ 2009 11 03, 21:17)
Dar ir kaip pakyla, iki 60 laipsniu uzkaista ir daugiau, reikia vesinti del to. Pikti tik i salta vandeni.


Aisku. Bet kai kuriuose receptuose parasyta, kad maisyti sarma su aliejais reikia kai jie abu yra apie 100 laipsniu.
Tai kaip is tiesu yra. Kokia turi buti ta temperatura, kad juos abu sumaisyti.
Atsakyti
QUOTE(Skani @ 2009 11 03, 15:00)
Aisku. Bet kai kuriuose receptuose parasyta, kad maisyti sarma su aliejais reikia kai jie abu yra apie 100 laipsniu.
Tai kaip is tiesu yra. Kokia turi buti ta temperatura, kad juos abu sumaisyti.


Tai cia turbut Jūs kalbate apie karstaji virima, o paprastai cia kalbames apie saltaji virima. Kai aliejus maisome prie ~40 laipsniu temp.
Atsakyti
QUOTE(Rasucci @ 2009 11 03, 22:32)
Tai cia turbut Jūs kalbate apie karstaji virima, o paprastai cia kalbames apie saltaji virima. Kai aliejus maisome prie ~40 laipsniu temp.



Siaip as ir apie saltaji. Tiesiog kadangi radau nesutapimu tai perklausiau. Dekuj labai uz patarimus:draugai:
Atsakyti
Na ka siandien padariau pirma muiliuka is natrio sarmo. Ir va iskilo klausimas, kiek merginos Jus laiko maisote ta natrio sarma? Nes man jis kazkoks pakankamai skystas atrodo. Dabar dar ziurejau viena vaizdeli, tai ten moteriske pasakoja, kad valanda laiko maiso doh.gif bet ji be blenderio jokio.
Bijau, kad galiu buti nedamaisius. Kaip zinoti, kad uzteks maisyti?
Atsakyti