aš skaičiau, kad nuo plaukų slinkimo labai padeda prieš plovimą galvos odą įtrinti juodojo ridiko sultimis. Bet jei labai slenka, tai reikia kasdieną, o jei tik nori sustiprinti plaukus, kad žvilgėtų labiau, tada 2-3 kartus per savaitę.
Aš pati pradėjau darytis šią procedūrą, nes slenka plaukai, bet dar tik vieną kartą pasidariau. Po plovimo (šampūnu ir balzamu) lieka šioks toks ridiko kvapas plaukuose, bet tik kelias valandas, ir man jis ne toks piktybiškas, kaip svogūno ar česnako. Dar po plovimo perskalauju plaukus dilgėlių nuoviru, palieku plaukus natūraliai išdžiūti. Neseniai tik pradėjau taip daryti, tai rezultatų dar nematau.
čia gal bus kam įdomu, daugiau naminių receptų plaukams. Atsiprašau, jei kas kartosis
Berzu lapu minkstiklis
1 arb. saukstelis dziovintu levandu ziedu,
1 arb saukstelis dziovintu berzu lapu
1 litras vaisiu acto
keli lasai levandu EA
I buteli suberkite ziedus ir lapus, supilkite vaisiu acta, uzdarykite ir palaikykite savaite, kad pritrauktu. Skysti perkoskite, tada ilasinkite levandu EA. Atskieskite dali minkstiklio dviem dalim vandens, itrinkite i galvos oda ir sukomis tolygiai paskirstykite. Nenuplaukite.
Rozmarinu, ciobreliu ir dilgeliu aliejus (mazina plauku trapuma ir saugo galiukus nuo skilinejimo)
Vartoti kas savaite
40 ml ricinu aliejaus
5 arb. sauksteliai alyvuogiu aliejaus
15 g dziovintu ciobreliu lapu
15 g dziov. rozmarinu lapu
15 g dziov. dilgeliu lapu
Sumaisyti aliejus. I buteli suberti zoleles, uzpilti aliejaus misiniu ir uzdarius palaikyti 2 dienas, kad pritrauktu. Perkosti. Aliejumi itrinti galvos oda ir plaukus. Galva apvynioti folija, tada ranksluosciu ir palaikyti bent 2 valandas. Paskui plaukus isplauti sampunu.
Zoline perskalavimo priemone uzdegimo pazeistai galvos odai
1 arb. saukstelis dziovintu asiukliu,
1 arb. saukstelis dziovintu rozmarinu lapu,
1 arb. saukstelis dziovintu ciobreliu lapu,
100 ml vandens,
1 saukstas vaisiu acto.
Zoleles sumaisykite, uzpilkite virintu, karstu vandeniu (bet ne verdanciu). Ipilkite acto ir palaikykite 15 - 20 minuciu uzdenge, kad pritrauktu. Misini perkoskite ir perskalaukite juo isplautus plaukus.
Ramuneliu minkstiklis
100 ml vandens,
1 saukstas dziovintu ramuneliu ziedu
arba (jei plaukai tamsus)
1 saukstas sugrustu graikiniu riesutu kevalu
6 saukstai citrinu sulciu (arba vaisiu acto)
Uzvirinkite vandeni ir uzpilkite juo ramuneliu ziedus ar sugrustus kevalus. Palaikykite 10 min., kad pritrauktu. Skysti perkoskite ir sumaisykite su citrinu sultimis ar actu. Isplove plaukus, itrinkite juos minkstikliu ir nenuplaukite.
Zoleliu minkstiklis ploniems ir riebiems plaukams
1 arb saukstelis dziov rozmarinu lapu
1 arb saukstelis ramuneliu ziedu
1 arb saukstelis dziovintu dilgeliu lapu
100 ml vandens
1 saukstas vaisiu acto
Zoleles uzpilkite verdanciu vandeniu, ipilkite acta ir palaikykite 10 min, kad pritrauktu. Tada nukoskite. Itrinkite siuo minkstikliu isplautus ir dar dregnus plaukus. Neperskalaukite.
Minkstikli taip pat galite pasigaminti, lygiomis dalimis imdami ciobreliu ir asiukliu.
Prieš plaunant riebius plaukus galima įtrinti juodojo ridiko sultimis, citrinų sultimis ar dilgėlių nuoviru (1 šaukštas lapų užpilamas 1 stikline verdančio vandens, 1,5 val. palaukiama ir perkošiama), o sausus plaukus ricinos aliejumi, svogūno sultimis.
Sumaišykite 100 g dilgėlių sulčių, 5 šaukštus čiobrelių ekstrakto, 5 šaukštus vaistinio šalavijo antpilo, apie 100 ml beržų sulos. Gerai suplakite ir supilkite į sandarų butelį. Palaikykite 2 paras. Mišinys skirtas galvos odai masažuoti. Prieš 2 val. iki plovimo įtrinkite šį mišinį į galvos odą. Jei, įtrinant pirmą kartą, odą pradėtų skausmingai perštėti, vadinasi, mikstūra jums per stipri, tuomet prieš įtrindami mišinį praskieskite šiltu virintu vandeniu. Bet kokiu atveju deginimas rodo, kad veikliosios medžiagos veikia odą. Ši priemonė plaukus suminkština, pamaitina.
Užpilkite 100 g dilgėlių lapų, 10 g ajerų šakniastiebių ir 15 g apynių spurgų litru verdančio vandens, 2 val. palaukite ir perkoškite. Gautu antpilu prieš naktį vilgykite galvos odą.
Nors kartą per savaitę naudinga plaukus išskalauti alaus ir vaistingųjų augalų antpilo mišiniu. Nuo jo plaukai suminkštėja ir gražiau žvilga: 50 g dilgėlių lapų, 50 g beržų lapų, 10 g varnalėšų šaknų ir 10 g apynių spurgų mišinio užpilkite stikline karšto šviesaus alaus, palaukite, kol atvės, perkoškite. Pašildžius antpilą, perskalaujami išplauti plaukai.
Šias procedūras patartina atlikti tik vieną kartą per savaitę, pasirinktinai.
Gamtos kaukės slenkantiems plaukams
Riebiems plaukams rekomenduojama kaukė: sumaišykite šaukštelį alavijo ir citrinų sulčių, šaukštą medaus, sutrinkite česnako skiltelę ir kiaušinio trynį. Gauta mase įtrinkite išplautų plaukų šaknis, plaukus apdenkite polietileniniu maišeliu ir apriškite storu rankšluosčiu. Po 30 min. plaukus perplaukite morkų žievės ir svogūnų lukštų nuoviru, jis atgaivina plaukų spalvą ir suteikia blizgesio. Po 5 min. plaukus perskalaukite šiltu vandeniu. Ši kaukė stiprina plauko svogūnėlį, mažina odos riebalavimąsi ir plaukų slinkimą.
Sausiems plaukams rekomenduojama kaukė: sumaišykite šaukštą ricinos aliejaus, šaukštą vitamino D, šaukštą citrinos sulčių, šaukštą plaukų balzamo ir vieno kiaušinio trynį. Gauta mase ištepkite plaukus (nebūtinai drėgnus), uždėkite maišelį ir apriškite rankšluosčiu. Kaukę laikykite 2 valandas. Tada perplaukite plaukus apynio spurgų užpilu, kuris ypač stiprina plaukų šaknis. Po 5 min. plaukus perskalaukite šiltu vandeniu.
Normaliems plaukams rekomenduojama kaukė: sumaišykite šaukštą alijošiaus sulčių, šaukštą medaus, šaukštą česnako sulčių ir vieno kiaušinio trynį. Kaukę užtepkite ant plaukų ir laikykite 2030 min. Perskalaukite dilgėlių arba ramunėlių nuoviru. Plaukai taps purūs ir žvilgūs.
- Norint pristabdyti plaukų slinkimą, rekomenduojama pasinaudoti šiuo patarimu. Reikia petražolių sėklas sutrinti į miltelius ir tris dienas (geriausia vakare, prieš pat miegą) šiais milteliais gerai išpudruoti plaukus. Reikia stengtis, kad miltelių patektų ir ant galvos odos. Ryte išplaukite galvą su neutraliu šampūnu ir perskalaukite ramunėlių žiedų nuoviru.
Viena iš liaudiškų priemonių, skatinančių plaukų augimą, yra gebenė.
Ją galima naudoti dviem būdais:
- iš šviežių sumaltų lapų išspaudžiamos sultys, kuriomis rytais vilgoma galvos oda. Gydymo kursas - 30 dienų.
- 2 valgomieji šaukštai lapų užpilami 0,5 l verdančio vandens, 10-15 minučių pavirinama, atvėsinama ir perkošiama. Gautame nuovire suvilgyta skepeta sulenkiama kaip skarelė ir užrišama ant galvos. Procedūros trukmė - 2-3 valandos. Ji daroma prieš kiekvieną plovimą, kol nustoja slinkti plaukai.
- 20 dienų galvos oda 1-2 kartus per dieną įtrinama sutarkuotų krienų košele. Tuo pačiu metu vartojamas apynio spurgų antpilas, pagamintas iš 2 valgomųjų šaukštų žaliavos, užpiltos 0,5 l verdančio vandens (po ¾ stiklinės prieš valgį).
- Galva 10-15 minučių vilgoma ruginės duonos antpilu (150 g džiūvėsių, užpiltų 3 l verdančio vandens, ir 8 valandas palaukiama). Po šios procedūros plaukai neišskalaujami.
- 100 g džiovintų kraujažolės žiedų pakepinama keptuvėje ir sutrinama. Gauti milteliai užpilami alyvų aliejumi, 10 dienų palaukiama ir gautu antpilu 2 kartus per dieną vilgoma galvos oda.
- O taip gydomi alopecijos pažeisti riebūs plaukai: sumaišoma po 1 valgomąjį šaukštą varnalėšos bei valerijonų šaknų ir gudobelės vaisių. Mišinys susmulkinamas ir 3 minutes pavirinamas vandenyje. Po 8 valandų antpilas perkošiamas ir geriamas rytais bei vakarais 30 minučių prieš valgį.
- Sumaišoma po 1 stiklinę varnalėšų šaknų, žąsinės sidabražolės žolės, medetkų žiedų ir beržų lapų. 3 valgomieji šaukštai mišinio užpilami 1 l vandens, 15 minučių pavirinama, 8 valandas palaukiama, perkošiama ir pašildoma.