Įkraunama...
Įkraunama...

Krikštynos. Kam?


 i 
necituokite taip, kad citata užimtų didžiąją dalį žinutės kai tai iš tiesų nėra būtina. Palikite tik tikrai reikalingą citatos dalį


Dėl temos...mano galva vienas silpniausių argumentų "nekrikštysiu tik todėl, kad liepia tėvai, seneliai". Nekalbu apie religingumo lygį (iš tiesų skaičiau ir pakankamai brandžių argumentų - pvz. kad religingumas neturi apriribot krikštynom, vestuvėm ir laidotuvėm), bet kad masiškai jaunus tėvelius verčia jų tėvai ar seneliai, netikiu schmoll.gif Man rods, kad didžioji dauguma (kad ir koks būtų jų pačių santykis su religija) krikštą savo vaikams renkasi patys. Pabandyk tu dabartiniais laikais priverst jauną žmogų daryt tai ko jis nenori cool.gif
Atsakyti
neradau nei vieno normalau argumento kam gi krikstyjat jus savo vaikus???Ar tik ne del mados?Ar jus sventai tikite kad tas krikstas padarys is jusu vaiku dorma gera zmogu?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Juodaplauke: 18 kovo 2006 - 11:46
Juodaplauke, paskaityk visą temą wink.gif - pati rašiau - kitas klausimas jei tau tai atrodo nerimta... Arba kad ir čia . Apie kūdikių krikštą nuo 1250. Tiesiog tai priimi arba ne, tik nereikia sakyti, kad tai kas nerimta tau, tai lygiai taip pat nerimta ir kitiems... Ir viskas.
Atsakyti
QUOTE(Karbynė @ 2006 03 18, 13:20)
Juodaplauke, paskaityk visą temą wink.gif - pati rašiau - kitas klausimas jei tau tai atrodo nerimta... Arba kad ir čia . Apie kūdikių krikštą nuo 1250. Tiesiog tai priimi arba ne, tik nereikia sakyti, kad tai kas nerimta tau, tai lygiai taip pat nerimta ir kitiems... Ir viskas.

as apie tai ir kalbu,kad krikstas turi buti rimta, ir jei krikstyji vaika turi rimtai i tai ziureit, kadangi as per daug rimtai i tai ziuriu todel ir nenoriu savo vaikui skiepyti sao nuomones nuo pat mazu dienu,paaugs pats ap[sispres ko nori.
dauguma net i baznycia nevaiksto,ispazinties nebuvo 100 metu,viekai nesilaiko advento tiek kiek priklauso ir t.t tai kokia prasme tada krikstyti vaika?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Juodaplauke: 18 kovo 2006 - 13:43
QUOTE(Juodaplauke @ 2006 03 18, 13:39)
jei butum tikra katalike, laikytumeisi visu apeigu o ne tik tu kurios tau patinka tongue.gif

Apeigų laikytis nereikia, o jose dalyvauti. Laikomasi moralinių normų, nuostatų. Stengiuos. Esu katalikė. Tikra tongue.gif
Atsakyti
QUOTE(Karbynė @ 2006 03 18, 13:43)
Apeigų laikytis nereikia, o jose dalyvauti. Laikomasi moralinių normų, nuostatų. Stengiuos. Esu katalikė. Tikra  tongue.gif

thumbup.gif as kalbu ne apie tave,o siaip,bendrai.
smagu kad esi tikra katalike,tada ir klausimu nekyla kodel krikstyji savo vaikus.
Atsakyti
Gimus dukrytei jau ne vieną kartą išgairdau klausimą, o kodėl jūs nekrikštysit savo vaikelio? Pats krikštyjimas kaip tradicija manau yra gražus. Nenorėdama vien aklai teigti kad tai visiška nesamonė, paieškojau internete krikšto atsiradimo prasmės. Nors pati esu, pagal bažnyčią, visavertė krikščionė, savęs tokia nelaikau ir niekada nelaikysiu. Tik suaugusi supratau kas tas tikėjimas (kalbant apie krikščionybę) ir kad jis tai tik gerai išgalvotas verslas... Jei maža būčiau tiek supratusi, niekada nebūčiau įsitraukusi į šią, tikėjimu vadinama, apgaulę....

Kūdikiams, gimusiems su žmogiška, puolusia ir gimtosios nuodėmės suteršta prigimtimi, taip pat reikalingas atgimimas per Krikštą, kad būtų išgelbėti iš tamsybių valdžios ir perkelti į Dievo vaikų laisvę, į kurią yra pašaukti visi žmonės.

Tapęs Bažnyčios nariu, pakrikštytasis priklauso jau nebe pats sau, o Tam, kuris už mus numirė ir buvo prikeltas.Todėl jis yra raginamas Bažnyčios bendrijoje paklusti kitiems, tarnauti jiems, būti klusnus ir atsidavęs Bažnyčios vadovams, juos gerbti ir branginti.


Kuo mano vaikas nusikalto gimdamas?

Jei jau mes tokie nuostabūs dievo kūrinai, tai ko jis mus laiko tamsiųjų jėgų vergijoje?

Ir kodėl jis turėtų priklausyti ne pats sau, o Bažnyčiai arba tam kuris kažkada mirė? Kodėl jis turi tarnauti kažkam?

Nesu netikinti, bet netikiu į bažnyčią!
Atsakyti
QUOTE(b_i_k @ 2006 03 19, 09:41)
Ir kodėl jis turėtų priklausyti ne pats sau, o Bažnyčiai arba tam kuris kažkada mirė? Kodėl jis turi tarnauti kažkam?

Kuo mano vaikas nusikalto gimdamas?


Todėl, kad žmogus yra Dievo kūrinys wink.gif O tas kuris mirė, mirė dėl visų. Ir prisikėlė. Ne šiaip kažkas. Tuo tiki krikščionys smile.gif
Nesuprask to tarnavimo vergiškai biggrin.gif O kodėl kažkam turime dirbti? biggrin.gif O kodėl vaikas turėtų gerbti tėvus, jų klausyti?
Nuodėmės vergijoje laiko ne JIS, o pats žmogus savo laisvu apsisprendimu. Kitais terminais blogis ne Dievo, o piktojo "nuosavybė". Nesuplak visko į vieną.
Į pirmą klausimą atsakymas jau buvo wink.gif Šioje temoje (pats viršutinis postas) Va čia... Tiesiog kaip jau minėjau tai priimi arba ne... nori suprasti arba ne... žmogus tikrai laisvas rinktis wink.gif o iki nukritimo ginčytis nematau jokios prasmės...tiesiog temoje jau nemažai dalykų aptarta. Siūlau paskaityti ir nesikartoti.
Atsakyti
Krikstynos. Kam? Kaip kam?! Kad baliu giminem iskelt, kad vaika graziai aprengt ir graziu nuotrauku pasidaryt, kad krikstatevius issirinkt (mano atveju - as ju nemacius daugiau kaip 10 metu), kad visom bobutem itikt (kaipgi vaikas nekrikstytas bus?!!!), kad tiesiog tokia tradicija yra ir taip yra iprasta, kad pries save ir kitus pasirodyti, koks religingas esi...
Atsakyti
QUOTE(Leksa @ 2006 03 20, 18:08)
Krikstynos. Kam? Kaip kam?! Kad baliu giminem iskelt, kad vaika graziai aprengt ir graziu nuotrauku pasidaryt

O vat su tokiais pasisakymais užgaulioji tas, kurios tai darė ne tik TAM. Vis dar ir tokių atvejų būna wink.gif Nereikia taip apibendrinti. Kodėl iškart reikia atnesti galimybę, kad jei kažkas (pats?) esu nenuoširdus, tai ir visi kiti tai būtinai daro nenuoširdžiai?

Ai bendrai tai kai parašiau, pasidarė aišku tongue.gif
Atsakyti
QUOTE(b_i_k @ 2006 03 19, 09:41)
Nesu netikinti, bet netikiu į bažnyčią!



Visiskai pritariu. Ir galiu pridurti - mes gerbiame ir laimomes visu moraliniu vertybiu, jas diegiame savo dukrai ir manau gana sekmingai. Musu nekrikstas auga sekmingai. Taip pat man nekyla abejoniu, kad nelaimes atveju ji bus niekieno - aplink ja yra pakankamai daug zmoniu, ja mylinciu ir pasiruosusiu ja rupintis (ko gero, dar is susipes, kam turetu mano brangenybe atitekti bigsmile.gif )

Gerbiu zmones, kurie su krikstu sugeba idiegti vaikams tikejimo pagrindus, paprocius ir ju laikosi. Tai ju pasirinkimas, kaip ir mano - viso to nedaryti.

Kazkas klause, kaip reagavo aplinkiniai i musu sprendima? Is pradziu audringai. Anyta verke gal 4 metus. Prosenele bande mokyti maldeliu. Kiekviena liga buvo kabinama ant "vaiko gimtosios nenuplautos nuodemes". Ir kas idomiausia - vienintele mano sesuo - tikrai praktikuojanti katalike (net keista, juk mes toje pacioje seimoje isaugom) prieme musu sprendima pagarbiai ir be jokiu uzuominu. Beje i baznycia as einu su mazaja, kai to reikalauja tam tikros butinos paeigos (laidotuviu metines ir pan.) visuomet paaiskinu, kas tai yra, kodel zmones taip daro. Nematau jokios problemos.
Atsakyti
QUOTE(Patieška @ 2006 03 23, 20:44)
O vat su tokiais pasisakymais užgaulioji tas, kurios tai darė ne tik TAM. Vis dar ir tokių atvejų būna wink.gif Nereikia taip apibendrinti. Kodėl iškart reikia atnesti galimybę, kad jei kažkas (pats?) esu nenuoširdus, tai ir visi kiti tai būtinai daro nenuoširdžiai?

Ai bendrai tai kai parašiau, pasidarė aišku  tongue.gif


Atsiprasau, jei ka izeidziau 4u.gif Bet esme ta, jog as nepazistu zmoniu, kurie tai dare del kitokiu priezasciu (kurias as paminejau anksciau). As specialiai savo draugiu ir giminiu vis paklausiu, kodel krikstija savo vaikus, o ju atsakymai: "grazu", "taip reikia", "o kaip kitaip" ir t.t. Taigi, man susidaro ispudis, kad dabar krikstas tera tik noras pasirodyti. Rudeni mano geriausia drauge krisktijo savo sunu. Ji pati i baznycia beveik kiekviena sekmadieni eina, labai tikinti, o kai paklausiau, kodel krikstijo, jos atsakymas buvo "visi (?!) gi krikstija, tai ka jai mama ir anyta pasakytu, o mama, tai is namu isvarytu". Va, toks jos atsakymas buvo. Tai kaip as galiu galvoti kitaip g.gif
Atsakyti