Įkraunama...
Įkraunama...

Krikštynos. Kam?

QUOTE(baltic*girl @ 2005 09 26, 01:40)
KARBYNE, man rodos, mes turim dvi skirtingas Biblijas... Pas mus namie yra dvi, nepriklausancios jokiam tikejimui (kaip kad kataliku ar ortodoksu, kt.). Abi skiriasi tik tuo, kad viena ju perrasyta naujoviskesne anglu kalba. Abiejose galiu rasti citatas kurias idejau anksciau. Cia trumpai nukrypsiu nuo temos ir idesiu nuoroda, kur gali rasti, kokius dalykus kuriais metais ivede kataliku baznycia: http://www.hissheep...._teachings.html

Baltic, bažnyčios istoriją teko studijuoti pakankamai giliai, todėl atskirų internetinių nuorodų man nebelabai ir reikia tongue.gif
Apie Biblijas...o kodėl tu tiesiog neįmeti nuorodos na kur kalba, kad krikštytis tik suaugę turi,(na juk viskas sunumeruota ten)? Kitas citatas, apart šitos juk radau... rolleyes.gif Va tada ir pasitikrinčiau biggrin.gif
Viena jinai yra, tiesa kai kurių netradicinių religijų sudarytas kanonas (knygos, kurios sudaro Bibliją) gali šiek tiek skirtis (na būna viena ar kita knyga daugiau ar mažiau). Tiesiog ne visos religijos vienas ar kitas knygas pripažįsta įkvėptomis (ko reikia, kad ji būtų įtraukta į kanoną).
Beje, pati turiu Bibliją, kuri vadinama ekumenine , o ne katalikiška. tongue.gif Bet ne tekstų kaitoje esmė, tiesiog įvadai rašyti visiems krikščionims, o ne tik katalikams. O tekstai, pasirodo, tinkami visiems. rolleyes.gif
Pačiai teko gyvenime sutikti ir pažinti žmogų wub.gif , kuris Bibliją vertė į lietuvių kalbą iš originalo kalbų. Butum sutikus tu, tikrai nebekiltų mintis įtarinėti katalikus tekstų iškraipymu.
O Šv.Paulius jūsų Biblijoje yra? biggrin.gif
Žiū ką kalba biggrin.gif "Todėl, kaip per vieną žmogų nuodėmė įėjo į pasaulį, o per nuodėmę mirtis, taip mirtis prasiskverbė į visus žmones, nes visi nusidėjo" (Rom 5,12) . Spėk apie ką čia gali būt kalba? rolleyes.gif Nerašo juk, "išskyrus vaikai" ...
Ir dar...
Pagal katalikišką mokymą...
"Krikšto vaisiai arba krikšto malonė, yra labai gausūs: tai gimtosios nuodėmės ir visų asmeninių nuodėmių atleidimas; gimimas naujam gyvenimui, kai žmogus tampa Tėvo įvaikiu, Kristaus nariu, Šventosios Dvasios šventove. Kartu pakrikštytasis įjungiamas į Bažnyčią, Kristaus kūną, ir tampa Kristaus kunigystės dalininku)" KBK1279
Vat čia yra katalikiška krikšto prasmė. Kodėl visko, na išskyrus pažymėtą dalį, negali turėti kūdikis? rolleyes.gif
Suaugusiam žinoma aktuali ir tikra ir ta pažymėta dalis, bet....net ir pasikrikštijęs žmogus paprastai nenustoja daryti asmeninių nuodėmių ...bet tada juk nelekia krikštytis dar ir dar kartą, kad jos būtų atleistos (na jei akcentuojamas tik ameninių nuodėmių atleidimas). Jei jaučia poreikį atgailauti ar atsiprašyti, Katalikų Bažnyčia turi atgailos sakramentą smile.gif
Ir dar ...
"Nuo seniausių laikų Krikštas yra teikiamas ir kūdikiams, nes jis yra Dievo malonė ir dovana be jokių žmogaus nuopelnų" KBK 1282

O šiaip kūdikių krikštas egzistuoja bemaž visose tradicinėse krikščioniškose religijose...Ne šiaip sau matyt..

O ir žmonės mąsto paprasčiau, nei mūsų traktatai rolleyes.gif - priimtina, tai ir krikštija, nepriimtina - tegu užauga ir nusprendžia pats. Na paprastai taip būna biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(baltic*girl @ 2005 09 26, 01:40)
Pirmai klausei apie doktrinas. Pati pastebejau, kad daugelis ju kritikuoja kataliku baznycia ir konkreciai paraso kodel. Bet baznycios, kurios seka tik Biblija, nera sukurusios doktrinu, todel pavadinimu ir neturi. (Atskira baznycia turi, bet ne doktrina kaip supratau.) Pasidomejus kataliku baznycia man vis labiau primena sekta pagal visus savo bruozus ("sventuju" mirusiuju garbinimas - Biblijoj to nera, Popiezius kaipo nekaltumo isikunijimas, stabu garbinimas, skaistyklos ivedimas i religija, netikusiu kunigu perkelimas i kt. parapijas - Biblijoj raso, kad geras medis isvis neveda blogu vaisiu... t.t.).

Tai vadinas pagrindinė jų doktrina yra - Katalikų Bažnyčia bloga biggrin.gif
Popiežius Biblijoje yra - Šv.Petras, o visa kita terodo tik tai, kad tiesiog nepažįsti katalikiško mokymo arba pažįsti labai paviršutininkai , nes kaltini standartiniais "štampais" : stabmeldystė (ko nėra), popiežiaus neklaidingumas (bet ar bandei pasidomėti ką tai reiškia ?- tai visai ne tai, kad jis kaip žmogus klaidų nedaro smile.gif - nedarytų, neitų išpažinties...o eina rolleyes.gif ) ir t.t.
Geras medis tiesa, neduoda blogų vaisių, bet tai, kaip tu sakai "kas kaip nori, tas taip interpretuoja" tongue.gif Ne visi tie medžiai (na žmonės) geri, o konkrečios religinės bendruomenės medeliu nevadinčiau biggrin.gif - todėl, kad bet kurioje (net ir taviškėje) tikrai atrastum žmogų, kuris pasišiukšlina ax.gif Tokiu atveju gerų medžių išvis nėra ... Vo ...o gal ir nėra..
Autentiška Biblija pas katalikus, bet tie kurie priešiškai nusiteikę tradicinių religijų atžvilgiu, kitaip sakyt ir negali rolleyes.gif ...

O bendrai tai taip...vienas žmogus kažkada pasakė tokią mintelę apie skirtingas religijas : "simboliškai krikščionybės esmė yra stiklinės piramidės(čia ne Povilo biggrin.gif ) viduje, o religijos iš įvairių pusių mato skirtingai laužiamą saulės spindulį. Kitaip ir būti negali, nes žiūri iš skirtingų pusių" rolleyes.gif

Atsakyti
Sventuju Biblijoje nera, Petras buvo paprastas zmogus ax.gif Melstis reikia tik tiesiogiai Dievui, o ne sukurtiems sventiesiems. Veliau idesiu nuorodu... Tik kaip supratau, tu visvien jomis neseki biggrin.gif

CATHOLIC TRADITION - The church is founded on Peter.

WHAT THE BIBLE SAYS - Jesus Christ is the foundation of the church. Peter was a man like you and me. Jesus called Peter Satan in Matthew 16:23 when Peter rebuked Jesus dying. When Cornelius tried to worship Peter, Peter responded, "Stand up; I myself also am a man." (Acts 10:26). The pope needs to remember Acts 10:26 when he has men bowing to him and kissing his hand like he is worthy of worship.

As nesu nusiteikus tradicinems religijoms kaip sakai. Man jos nera priimtinos, nes yra sukurtos zmoniu. Juk idejau nuoroda, kokie popieziai kada keite tradicijas. Va cia man ir panasu i "netradicini tikejima", nes jei as toki sukurciau - iskart buciau apskelbta sektante mirksiukas.gif O Biblijos musu tikrai nera tos pacios, ir ta kur turiu nepriklauso jokiam klubui kaip bandei pamineti tarp eiluciu. As esu tik skaitantis asmuo, kuris nebando kisti saves i remus tarp doktrinu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo baltic*girl: 26 rugsėjo 2005 - 14:58
QUOTE(baltic*girl @ 2005 09 26, 15:46)
Sventuju Biblijoje nera, Petras buvo paprastas zmogus ax.gif Melstis reikia tik tiesiogiai Dievui, o ne sukurtiems sventiesiems. Veliau idesiu nuorodu... Tik kaip supratau, tu visvien jomis neseki biggrin.gif

Bet Baltic, tavo nuorodose juk ne katalikiški, o katalikybei priešiškos religijos puslapiai. Nenuostabu, kad jie yra mažumėlę "kitokie", o paprastai kalbant šmeižikiški...mano žinomi faktai yra kitokie (beje, apie metus taip pat) ir tai patvirtina tikrai kur kas daugiau šaltinių nei tavo nurodytieji. Internetas - ne ta vieta, kuriose galima užsiimti rimtais tyrinėjimais. Na galima aišku, bet rimtos studijos vis dar būna knygose. Kokią nuorodą tu benumestum, ji bus iš "tavo" stovyklos ir dauguma tų "žinių" prasilenkia tiek su katalikiška, tiek su pasaulietine istorija. Tai ne mokslas, o katalikybės suvarinėjimas. Kada kas kaip pavadinta, gali ir gali būt (nesigilinau) - aš kalbu apie reiškinio atsiradimą, o ne jo sudėjimą į oficialius rėmus. Ir galiu pakartot - kūdikių krikšto atvejai (tiesa, dar ne tokie dažni), bet žinomi jau pirmąjame krikščionybės amžiuje, o dar labiau išplito po 313-ųjų.
Biblijos nuorodas pažiūriu, beje tos, kur Kristus sakė, kad reikia krikštyt tik suaugusius taip ir nesulaukiau čia (nes tu jos net neįdėjus padarei išvadą, kad mano Biblija kitokia biggrin.gif ...O dėl šventųjų garbinimo...tiesa nėra, bet toji tradicija kilo natūraliai iš pačių žmonių, o ne buvo nuleista iš hierarchijos aukštybių. Tradicija, paimta iš savaime susiformavusio liaudies maldingumo.
Beje, Biblijoje daug ko nerasi, nes tai nėra instrukcijų rinkinys bet kuriam bet kurio amžiaus žmogui ir dar bet kuriam atvejui. Tai tikėjimo knyga, kaip sako katalikai - Dievo meilės knyga žmogui. Dievas davė žmogui protą tam, kad pats juo naudotųsi ir kurtų. Per protą Jis juk taip pat veikia, ar jūsų religijoj ne? rolleyes.gif O pagal katalikišką mokymą, kad ir kaip atrodytų keista biggrin.gif Bažnyčios įkūrėjas yra Kristus biggrin.gif , o Petras tik jo vietininkas. Na bet gal "jūsiškiai", nors ir nesuvokiantys katalikybės, tą žino geriau? rolleyes.gif
Na o apart to, kad visko Biblijoje nerasi (nei kaip naudotis kompiuteriu nei dar nemažai ko, joje galima rasti ir visai smagių dalykų - pvz.kalbančią asilę (ne be Dievo įsikišim aišku rolleyes.gif ) biggrin.gif ....
"Bet asilė Balaamui tarė: " Štai ar nesu tavo asilė, ant kurios jodinėjai visą savo gyvenimą?" (Sk 22,30) Beje, nerašo, kad Balaamas būtų labai nustebęs...matyt tais laikais buvo įprasta kad asilės kalbėjo ar ne?

Beje, žiūriu apie krikštą jau nebekalbame ir mano ŠR citatų (kad ir apie visų kaltę) ar kitų argumentų tu taip pat nepastebi...pastebi tik tiek, kad tau nepritariu... rolleyes.gif Ir nepritarsiu..Todėl kad katalikybę pažistu pakankamai giliai...o svaidytis citatomis tu man jau atleisk ne moksliškas, bet sektantiškas metodas. Tarp mūsų joks pokalbis kaip ir nebevyksta apart apsisvaidymo citatomis, kurios dabar nuo krikšto temos tikrai geroookai nutolo, todėl pirma keliu vėliavą (na kažkas juk turi)
000189.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Karbynė: 26 rugsėjo 2005 - 15:51
Na matai, as su tavim juk nesipykau smile.gif Nuorodas galejau deti ir ne is interneto, bet butu teke perrasineti is knygos - o ten juk buvo tos pacios citatos. Taip kad as kreipiau demesi i citatas, o ne kur jos buvo patalpintos... Ir as geriau seksiu citatomis is Sv.Rasto nei pakeista doktrina "pagal" Sv.Rasta, kur moko dalyku Biblijoje net neuzsimintu.

Kaip matau, mes pritariam nemazai dalyku, kad to ir to nera parasyta, t.t. Apie suaugusiuju kriksta nematau prasmes ir berasyti, nes prasai citatu, o paskui laikai jas sektantisku uzsiemimu. Gal Dievas buvo sektantas kai jas rase biggrin.gif

Bet as jokiai sektai nepriklausau ir nelabai supratau, apie kokius "jusiskius" ten kalbejai g.gif
Atsakyti
Mano teologijos žinios nėra tokios gilios kaip Karbynės,bet man irgi tie puslapiai atrodo ne visai katalikiški. g.gif
Atsakyti
LINCE, tie puslapiai cituoja paprasciausia Biblija, jie nepriklauso jokiai religijai. Kataliku puslapiai neturi tokiu citatu, nes vadovaujasi kitokiu mokymu smile.gif Karbyne minejo apie Biblijos vertima... Kad cia ne nuo vertimo priklauso - kiekviena krikscioniu pakraipa siek tiek pakoregavo pati rasta, jo interpretavima. Pvz. katalikai ilga laika isvis nenorejo, kad paprasti zmones skaitytu Sv.Rasta - lotynu kalba pristate kaip sventa. As vadovaujuos paprasta Biblija, kurios niekas neperrases. Tai aisku, kad ji nebus katalikiska. Bet sakyti, kad citatos - sektantiskos, jau per daug wacko.gif Juk paimtos is Biblijos.
Atsakyti
QUOTE(baltic*girl @ 2005 09 26, 18:27)
Bet sakyti, kad citatos - sektantiskos, jau per daug wacko.gif Juk paimtos is Biblijos.

Ne citatos sektantiškos, o pats būdas apsišaudyti jomis ir nematyti kitos pusės argumentų (netgi citatomis). Beje, tavo taip vadinama katalikų Biblija jau senokai ne lotyniška smile.gif Laikai keičiasi wink.gif
O aną citatą vis tik būtų įdomu, kad įdėtum tongue.gif Bent nuorodą, kurioje Šv.Rašto vietoje ji turėtų būti...kadangi tai Jėzaus žodžiai - turėtų būti evangelijose - na jos pas katalikus Biblijoje tikrai yra biggrin.gif
Na čia juk būtų į temą apie krikšta rolleyes.gif


...neištvėriau ax.gif ...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Karbynė: 26 rugsėjo 2005 - 18:06
Aš savo dukrą krikštyjau. Ir prie komunijos leisiu. Nors esu visiškai netikinti - cicilikė netgi. Bet aš gyvenu tarp žmonių, kurių dauguma yra katalikai, gal net ir tikrai religingi. Žmogui neskirta gyventi vienam, jis vistiek šliesis prie bendruomenės. O jei nuo gimimo pateko į katalikišką bendruomenę, ko man čia dar išsidirbinėti ir laukti, kol tas vaikas tipo "pats nuspręs".
O apie kūdikių krikštą aš kažkaip istoriškos nuomonės esu. Jei neteisingai cituosiu, atsiprašau, bet buvo paminėta 313 m.e. metai. Ar ne tuo laikotarpiu prasidėjo didieji krikščionybės žygiai ir atvertimai? Romos žlugimas? Krikščionių mėtymas liūtams ir masiškas šios religijos plitimas? Nu tingiu knaisiotis po knygas, bet kiek pamenu - panašiu laiku. Mažutis žmogutis, ką tik atėjęs į pasaulį, ne visada yra stiprus kad iš karto įsikabintų į gyvenimą. Kokia tais laikais naujagimių priežiūra buvo - išmaudymas ir krūtis. Vaikutis miršta, kas tada? krikščionybė skelbia - jei esi su nuodėme, dangaus vartai uždaryti. O kūdikis gimsta jau su pirmąja nuodėme, kurią vis tik leidžiama nuplauti krikštu. Kaip tikybos mokytoja mums sakė - nekrikštytas mažutėlis irgi patenka į dangų, bet netampa angeliuku. Jis būna ant debesėlio, ir dievulio niekada nemato. O pakrikštytas jei miršta, iš karto tampa angeliuku, skraido sau aplink dievulį ir jį šlovina. Mums vaikams tuo metu tai buvo nerealiai gražus paaiškinimas apie krikštą.
Tęsiant - manau taip ir prasidėjo lėliukų krikštyjimas tik gimus, nes išgyventi šansai buvo gerokai mažesni. O ir mirtingumas kūdikių nemažas buvo. Tai ir nedelsdavo, idant nepradelsti. Va ir atėjo tos tradicijos mažulėlius krikštyti.
uch, kiek prirašau. Gal kas netingės perskaityti rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(milabra @ 2005 09 26, 20:08)
Jei neteisingai cituosiu, atsiprašau, bet buvo paminėta 313 m.e. metai. Ar ne tuo laikotarpiu prasidėjo didieji krikščionybės žygiai ir atvertimai?

Tuo laiku buvo paskelbta krikščionių laisvės deklaracija , kada krikščionybė tapo oficialia religija - kad lūtam bent jau Romoj nuo tada nebūtų galima mest biggrin.gif
O visa kita panašiai - tikrai buvo panašus mokymas apie kūdikių mirtingumą, matyt todėl ir skubėjo ... žmonės kaip suprato - taip ir darė.
Bet krikštas turi daugiau pasekmių (anas jau citavau rolleyes.gif ) , kurios pagal Bažnyčios mokymą vaikams yra netgi labai tinkamos biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Karbynė: 26 rugsėjo 2005 - 19:33
As skaitau "King James Version" angliska Biblija, populiariausia versija, isleista anglu kalba. Nezinau kurios baznycios tiksliai ja naudoja, bet pati knyga neturi priklausyti religijai. Religijos buvo sukurtos zmoniu, o Biblija parasyta tikejimui smile.gif Biblijos skaitymui nebutina priklausyti kazkokiai grupei, kaip kad sektai, tad prasau nedaryti nesamoningu isvadu doh.gif Todel man asmeniskai ir nesinori grizti i vaikyste ir pripazinti katalikiska auklejima, nes pacioje Biblijoje labai daug ko nera kas sukurta tradiciju... O as renkuosi pirmini mokyma, ne tradicini, sukurta zmoniu.

KARBYNE, citata vyras rado, paklausiu jo kur tiksliau ir perrasysiu wink.gif
Atsakyti
QUOTE(baltic*girl @ 2005 09 26, 21:07)
Religijos buvo sukurtos zmoniu, o Biblija parasyta tikejimui smile.gif

O tikėjimo be žmonių nebūna tongue.gif Arba tegu jis pats ir skaito tą savo Bibliją laugh.gif Gi pats Jėzus laikėsi konkrečios religijos - judaizmo papročių. Taigi jos egzistavo jau senais senais laikais, kai žmonės sumanė susiburti ir kartu garbinti Dievą. biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Karbynė: 26 rugsėjo 2005 - 20:44