Įkraunama...
Įkraunama...

Krikštynos. Kam?

QUOTE(Euforiją @ 2005 09 19, 08:16)
Dėl šeimos kaip tik tariasi  tongue.gif  Žmogus gyvenimui išleidžiamas ne tam, kad kiti už jį priiminėtų sprendimus, susijusius su visu to žmogaus gyvenimu  tongue.gif

Ne tam, bet vaikas paprastai gimt pats nepasiprašo tongue.gif Čia jau labiau tėveliai prašo tongue.gif O krikštas - naujo krikščionio gimimas tongue.gif

Ir dar dėl šeimos - rašiau, kas vaikas šeimos kurioje gimtų nesirenka (o ne apie tėvų suėjimą krūvon) tongue.gif Dūūmat nado tongue.gif

QUOTE(LINCE @ 2005 09 19, 08:16)
Juk pats krikštas iš tikrųjų dar vaikučio nepadaro tikru krikščionimi ,jo krikščioniškas auklėjimas iš tikrųjų mūsų rankose..

Nu tai kad padaro...pačiu tikriausiu biggrin.gif Tik vat kalba apie sąmoningumą, aišku, atskiras dalykas. Čia tikrai svarbus ir auklėjimas ir visa kita.
Nesąmonė būtų krikštyti kažkaip "netikrai" tongue.gif O ir iš kitos pusės - žmogus gali turėt visą kuo rimčiausią supratimą apie kurią krikščionišką religiją, būti labai sąmoningas, bet...kol nebus krikštytas - nebus krikščionis tongue.gif

O baltic aš iš principo suprantu - labai nenuoširdu vaikui "uždėti" tai, su kuo pačių tėvų santykis gana komplikuotas (na sakykim katalikybe).
Atsakyti
Rašydama''tikru krikščionimi'' turėjau galvoj sąmoningą vadovavimąsi krikščioniškom nuostatom. ax.gif Protestantiškasis pietizmo sąjūdis XVIII šį terminą vartojo kaip atskirą pamaldaus ,religingo žmogaus apibūdinimą.Man jis atrodo tinkamas ir dabartinei katalikų bažnyčiai ax.gif
Atsakyti
O jus nenoretumete, kad jusu vaikai persikrikstytu paauge? Siandien pasiskaiciau daugiau apie kriksta. Kristus yra pasakes, kad zmogus turi krikstytis kai pajegia atskirti blogi nuo gerio. Vaikai to nepajegia. Krikstas taip pat yra skirtas nuodemems nuplauti. Vaikai ju neturi, nors mano seneliu kartos zmones (katalikai) yra uzauge su supratimu, kad vaikai tarsi atsinesa kazkokia kalte jau gimdami. Todel ir mastau, kad katalikybe nemazai klaidina zmones, nes daugiau vadovaujasi kunigu per kartas sukurtomis tradicijomis nei Biblija. Anksciau laikiau save katalike ir eidavau i baznycia ramia sazine, o niekad nesusimasciau, kodel Biblijos skaitymas nebuvo toks populiarus g.gif Juk joje viskas parasyta ir apie kriksta, kad tai turi buti samoningas zmogaus sprendimas.

Cia viena nuorodu pasiskaitymui kodel nereikia krikstyti vaiku: http://www.bible.ca/...s-are-saved.htm
Atsakyti
QUOTE(baltic*girl @ 2005 09 20, 01:52)
O jus nenoretumete, kad jusu vaikai persikrikstytu paauge? Siandien pasiskaiciau daugiau apie kriksta. Kristus yra pasakes, kad zmogus turi krikstytis kai pajegia atskirti blogi nuo gerio. Vaikai to nepajegia. Krikstas taip pat yra skirtas nuodemems nuplauti. Vaikai ju neturi, nors mano seneliu kartos zmones (katalikai) yra uzauge su supratimu, kad vaikai tarsi atsinesa kazkokia kalte jau gimdami.

Tas vadinama pirmapradė (gimtoji) nuodėmė - tai nėra kažkokia asmeninė nuodėmė, tiesiog - žmogystės "paveldas" : tradicija tą aiškina taip - tai pirmųjų žmonių užtraukta kaltė(neklusnumo) visai žmonijai. O KBK rašo taip :"gimtoji nuodėmė perduodama drauge su žmogiškąja prigimtimi, "žmogui gimstant, o ne pakartojant tą nuodėmę".
Prieštaravimai atsiranda tada, kai jos nepripažįstam .
Tai krikštu pagal katalikų Bažnyčios mokymą visų pirma ir yra nuplaunama gimtoji nuodėmė, o jei žmogus jau sąmoningas - visos kitos (čia jau asmeninės)taip pat.
Dėl Kristaus žodžių - nu nėra jis taip pasakęs tongue.gif O jei pasakęs, tai lyg ir turėtų būti užrašyta Šv.Rašte, ar ne? Tokiu atveju turėtų būti įmanoma nurodyti konkrečią Šv.Rašto vietą. rolleyes.gif
Taigi krikštas nėra skirtas tik tų nuodėmių apie kurias tu kalbi nuplovimui. Bent jau ne pas katalikus. O skirtingų bažnyčių doktrina, žinoma, skiriasi.
Na aš šiuo atveju ir kalbu apie katalikišką krikštą. smile.gif
Klauusyyk, kieno ten tinklapis? rolleyes.gif Bo man ko tais maatos, kad kažkokia mažumėle "netradicinė" religinė bendruomenė rolleyes.gif
Nes iš to ką pamačiau, tai jie Katalikų Bažnyčią jau savaime laiko klaidinga (beje, labai sumaniai rolleyes.gif priskirdami šalia Jehovistų, biggrin.gif - labai sumaniai sudedamos tradicinės ir netradicinės religijos kaip visos blogos) ir tik jie vieni žino tikrą kelią...ko tais rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif Beje, jų konkretaus pavadinimo taip ir neradau (arba neužteko kantrybės ieškot rolleyes.gif na nebent tiesiog krikščionys ir yra pavadinimas. rolleyes.gif Bet dauguma mūsų krikščionys, tegu ir katalikai) )
Visai nenuostabu, jei remdamasi šita doktrina nepritari kūdikių krikštui smile.gif
Beje, pats katalikų Bažnyčios mokymas teigia, kad ji yra įsteigta to paties Kristaus, o ne taip, kaip tu sakai, kad kažkada vėliau...
Va taip su tom skirtingom doktrinom smile.gif
Beje, savo vaikus norėjau krikštyti mažus. Taip ir padarėm. To paties norėjo ir mano vyras, kuris krikštą priėmė jau pilnametis. smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Karbynė: 23 rugsėjo 2005 - 22:27
Nezinau kieno ten doktrina g.gif Lankiausi krikscioniu baznycioj (ne sektoj) ir ten visi taip supranta, o ka citavau ir nepaziurejau, sorry! Manau tai viena ju bendruomeniu, kur zmones vadovaujasi Biblija, o ne tradicijom. Tiesiog atitiko nemazai, ir nuorodu i Sv.Rasta ten pat ir yra kur nurodziau, numeriukais surasyta kaip ir priklauso mirksiukas.gif Nejaugi nemoki skaityti Biblijos ir nepastebejai biggrin.gif Raudonai viskas paryskinta zodis zodin is Biblijos, o paskui seka tik komentarai... Su kuriais as sutinku, nors niekam nepriklausau kaip ir mirksiukas.gif

Is to darau isvadas, kad:
* Dievas vaikus laiko ypatingais ir jie automatiskai eina i dangu nepriklausomai nuo ju kriksto.
* Krikstas yra samoningas apsisprendimas, nes besikrikstyjantis turi ir TIKETI. Kudikis to negali.
* Besikrikstyjantis turi moketi atskirti geri nuo blogio. Kudikis to negali.
* Besikrikstyjant reikia atgailaut uz savo nuodemes, ko kudikis taipogi nepajegia. Tai kaip jos gali buti nuplautos? Man tai primena nuodemiu atleidimo rastus kai baznycia pardavinejo senais laikais...

Taip kad as suvokiu, kad pakrikstyti vaikai lieka nepasikrikstyje, nes samoningai niekada to nepadare.

O apie "gimimo su nuodemem" mita raso pacioj pradzioj. Citata is Biblijos mirksiukas.gif
"The soul who sins shall die. The son shall not bear the guilt of the father, nor shall the father bear the guilt of the son." (Ezekiel 18:20)
(Trumpai verciant - nei sunus paveldi tevo nuodemes, nei tevas - sunaus.)

Taip kad apie kokias vaiku nuodemes moko Kataliku baznycia? Patikek, saves nebevadinu katalike tik paskaicius Biblijos ir pamascius, kad ji moko tik tiesaus kelio i nebuti doh.gif As noreciau pakliuti i dangu siaip jau, savo mazos kriksto as neskaitau.
Atsakyti
QUOTE(baltic*girl @ 2005 09 25, 07:23)
Nezinau kieno ten doktrina g.gif

"The soul who sins shall die. The son shall not bear the guilt of the father, nor shall the father bear the guilt of the son." (Ezekiel 18:20)
(Trumpai verciant - nei sunus paveldi tevo nuodemes, nei tevas - sunaus.)

Baltic, gimtoji nuodėmė, apie kurią kalba katalikybė yra ne tai ką tu kalbi, pirma pasidomėk, po to pulk ginčytis mirksiukas.gif Be to ir aš bandžiau paaiškinti...ne apie asmeninius tėvų prasižengimus, kurios paveldi vaikai kalba, o apie žmogaus prigimtį (tai apie nuodėmės pažeistą pačią žmogaus prigimtį, o ne paveldėtas iš tėvų nuodėmes, todėl ir praeitame poste žodis "paveldas" buvo kabutėse. Bet tai dėl pačios žmogystės, o ne dėl tėvų) rolleyes.gif
Beje, lietuviškas, kad ir tos eilutės varianto vertimas, kam įdomu, yra toks. "Vaikas nekentės už tėvo kaltę nei tėvas nekentės už vaiko kaltę (vertimas tiesiai iš originalo kalbos) "
Bet tai ne apie gimtąją nuodėmę tongue.gif
Bibliją skaityti moku, todėl ir sakau kad tokių Kristaus žodžių apie kuriuos kalbi tu, joje nėra. Tik skaitau ją ne tame internetiniame puslapyje, kurį tu nurodei, o knygą .
Ir šiap keista, kad nežinai kieno doktrina tau atrodo tokia artima tongue.gif
Kad savęs katalike nebelaikai jau patikėjau, bet ir katalikybei Biblija yra versmių versmė, o šaukštas deguto statinėj medaus visur atsiranda ir visur reikalus gadina tongue.gif Bet čia jau apie atskirus žmones kalba, o ne apie visą doktriną...Tu vertini žmones (kiek suprantu ypač tuos kurie "pasišiukšlina" rolleyes.gif ), nė nepabandžiusi pasidomėti pačiu mokymu rolleyes.gif
Katalikų ar kad ir Ortodoksų ar dar kt. bažnyčia irgi yra krikščionių bažnyčios...jei ką ax.gif
Taip kad katalikų Bažnyčioje tavo išvados visiškai netinkamos (na nebent kažkas panašaus dėl pirmos rolleyes.gif ), nes ne apie tas nuodėmes kalba tongue.gif Tiesa, jei jų yra , krikšto metu jos atleidžiamos taip pat. smile.gif
Krikštas yra ne tik bilietas vaikui į dangų (kaip bandai interpretuoti tu), bet jo įjungimas į tą bendruomenę, kuriai priklauso ir tėvai, na liaudiškai sakant - dovana vaikui būti Dievo vaiku, jo apdovanojimas antgamtine malone. smile.gif
Beje, Ortodoksų bažnyčios daro dar daugiau - krikšto metu vaikams kartu būna suteikiamas ir Sutvirtinimas ir Komunija... na ankstyvaisiais amžiais šie sakramentai nebuvo taip nutolę laike vienas nuo kito... vadinasi pilnas įkrikščionijimas iškart.
Beje, kūdikių krikštas žinomas jau pirmąjame krikščionybės amžiuje, o dar labiau išplito po krikščionybės pripažinimo oficialia religija 313 metais smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Karbynė: 25 rugsėjo 2005 - 09:14
Gal gali pacituoti, kur Biblijoj rasoma apie vaiku kriksta?
Atsakyti
QUOTE(baltic*girl @ 2005 09 25, 15:19)
Gal gali pacituoti, kur Biblijoj rasoma apie vaiku kriksta?

Aš to nesakiau...nes apie tai nerašoma... laikui bėgant tapo savaime suprantama, kad krikščionys tėvai turi auginti krikščionis vaikus...o tu sakei, kad rašoma,jog Kristus kalbėjo apie tai kad nereikia, bet nepacituoji taip pat...nes to nėra . Biblijoj taip pat nerašo, kad pakrikštyti gali būti tik suaugę tongue.gif
Bejeeee, kalbi kad krikštas tik asmeninių nuodėmių atleidimui...Nekalbant apie vaikų krikštą, juk Kristus laikomas tobulu, be jokios nuodėmės, bet...buvo pakrikštytas atgailos krikštu. Čia kas - tikra ar parodomasis show sekėjams? rolleyes.gif
Beje, Jėzus kaip ir kiekvienas pirmgimis kūdikis pagal žydų tradicijas buvo paaukotas Dievui šventykloje (apie tai rašo Lk 2, 22 -23)...ne apie krikštą čia - bet kaip šeima neatsiklausus drįso taip padaryti? biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Karbynė: 25 rugsėjo 2005 - 16:13
Na man atrodo jūs truputuką iškrypote iš temos ax.gif
Aš manau kad yra beryšio kai tėvai krikštyja vaiką dėl to kad kad taip įprasta, kad liepia bobutės, kad vaikas paskui galėtų be problemų tuoktis ir pan, tuo tarpu patys būdami netikintys, arba nepraktikuojantys katalikai. Jei jų dalyvavimas bendruomenėje užsibaigė santuokos sakramentu ir jie nemato prasmės sekmadienio mišiose bei pastoviuose sakramentuose, bei aplamai dalyvavime benduomenėje. Tai ko jie veržiasi įvesti tą vargšą vaiką į tokią bendruomenę, kuria patys netiki?
Tuo atveju kai tėvai tikintys ir aktyviai praktikuojantys, manau, normalu kad vaiką jie įjungia į tą pačią bendruomenę pagal tas taisykles kokios ir galioja toje benduomenėje.
Atsakyti
QUOTE(Nightingale @ 2005 09 25, 22:56)
Na man atrodo jūs truputuką iškrypote iš temos  ax.gif
Aš manau kad yra beryšio kai tėvai krikštyja vaiką dėl to kad kad taip įprasta, kad liepia bobutės,

Neiškrypom, tik knisamės labiau nei visi tongue.gif Viskas čia kaip tik labai į temą, tik vat tie visi gilinimaisi gal ne visiem čia aktualūs blush2.gif bet su tema neprasilenkia smile.gif
O vat su tavo išsakytom mintim nemaža dalim sutinku - sakramentas tikrai neturi būti "pokazucha" ar kažkieno spaudimo pasekmė.
Kita vertus, būna tėvų, kurie pvz. negali praktikuoti pilno sakramentinio gyvenimo (na kad ir išsiskyrę), bet tikrai savo vaikui labai nuoširdžiai to trokšta... todėl ir krikštija... smile.gif
Atsakyti
Aha, man ir atrodo, kad kalbam mes i tema smile.gif Gaila tik, daugiau niekas neisijungia laugh.gif

KARBYNE, man rodos, mes turim dvi skirtingas Biblijas... Pas mus namie yra dvi, nepriklausancios jokiam tikejimui (kaip kad kataliku ar ortodoksu, kt.). Abi skiriasi tik tuo, kad viena ju perrasyta naujoviskesne anglu kalba. Abiejose galiu rasti citatas kurias idejau anksciau. Iki siandien nesusimasciau, kad Biblijos gali buti skirtingos. Man atrodo, tu skaitai katalikiska versija ir tu dalyku ten nera... Nes ji perrasyta kataliku tikejimui. "Tikroviskoje" versijoje yra aiskiai parasyta, kad krikstytis turi suauges zmogus (vyras siandien parode, mat diskutavom). Jei noresi - galesiu nurodyti kur rasti, tik velgi toje Biblijoje kuria skaitai to greiciausiai nebus... Jei labai labai noresi, as tau galiu atsiusti ta versija kur turiu, nes ji nera labai brangi ir knygu siuntimas nera brangus, tai ikasciau biggrin.gif Bet aisku cia tau spresti, kuria Biblija vadovautis - ar kuri parasyta pirma, ar kuri pakeista.

Cia trumpai nukrypsiu nuo temos ir idesiu nuoroda, kur gali rasti, kokius dalykus kuriais metais ivede kataliku baznycia: http://www.hissheep...._teachings.html

Pirmai klausei apie doktrinas. Pati pastebejau, kad daugelis ju kritikuoja kataliku baznycia ir konkreciai paraso kodel. Bet baznycios, kurios seka tik Biblija, nera sukurusios doktrinu, todel pavadinimu ir neturi. (Atskira baznycia turi, bet ne doktrina kaip supratau.) Pasidomejus kataliku baznycia man vis labiau primena sekta pagal visus savo bruozus ("sventuju" mirusiuju garbinimas - Biblijoj to nera, Popiezius kaipo nekaltumo isikunijimas, stabu garbinimas, skaistyklos ivedimas i religija, netikusiu kunigu perkelimas i kt. parapijas - Biblijoj raso, kad geras medis isvis neveda blogu vaisiu... t.t.). Todel man nesinori auginti vaiko sioje religijoje ir mokyti netikru tiesu, kai skaitai tikra Biblija ir labai daug ko nera ar net nuneigiama nei kad as maniau augdama. Siaip butu idomu uzvesti atskira tema tokiems nagrinejimas, bet as jauciu nebuciau istikima dalyve, nes nesu zinove... Ir nelabai noriu nagrineti naujai iskepta Biblija kitoms religijoms, kai pirmu krikscioniu Biblija siaip jau yra tik viena ir labai aiski daugeliu klausimu.
Atsakyti
Su tom Biblijom pasidarė visai neaišku g.gif ax.gif Bet manau ,kad ji yra tik viena vienintelė,nes kitaip tai būtų didžiausias atradimas smile.gif
Atsakyti