Įkraunama...
Įkraunama...

Krikštynos. Kam?

QUOTE(Mariposa @ 2005 07 23, 23:25)
As savo mazyles nekrikstysiu, nes:
1. Nesu religinga
2. Mano leliuko tetis ne katalikas, taigi jo atzvilgiu krikstynos butu nepagarba. Kodel mazyle turetu buti katalike, o ne metodiste?
3. Manau, nereiktu piknaudziauti vien tuscia tradicija. Apeigose turi buti tam tikra prasme, o ne tik kriksto tevu isrinkimas, grazus drabuzeliai ir balius sveciams.
4. Mano mazyle viena diena uzaugs ir pati nuspres.

Kokie jusu argumentai krikstyti ar nekrisktyti? Kiek pastebiu vyrauja masinis krikstijimas. Si tradicija tokia gili ir stipri, kad daugelis jau net nebepaiso turi tai prasme kazkokia ar ne. Nesakau, kad mane tai piktina, bet kazkaip keistai ir pavirsutiniskai atrodo, kai zmones i baznycia remiasi tik krikstynu, mirties ar vestuviu progom...



QUOTE(renax @ 2005 07 24, 07:34)
Tikiuosi jas ismokint tiketi o ne melstis , ir gyvent pagal 10 dievo isakymu o ne prasyt nuodemiu atleidimo uz ju lauzyma  biggrin.gif Tikiuosi mane suprasit smile.gif


Labai pritariu šims mintims, ypač argumentui Nr.3 ir Renax minčiai. Norėčiau leisti dukroms rinktis pačioms, bet vyresniąją pakrikštyjom, o jaunesnę tikriausiai irgi krikštysim, nes labai nenoriu kasdien kovoti su begaliniais močiučių priekaištais ir nuolat laikytis prieš tokį spaudimą. Deja... sad.gif Man gražus ir prasmingas šis sakramentas, norėčiau, kad mano vaikai sąmoningai jį priimtu, jie Dievas jiems apsireikš kaip Kristus, bet... Ai, gal aš per silpna mama sad.gif
Atsakyti
QUOTE(Mariposa @ 2005 07 23, 23:25)
As savo mazyles nekrikstysiu, nes:
1. Nesu religinga....

Iš esmės tau pritariu drinks_cheers.gif . Prisipažinkim, nesame dažnas labai jau religingi, krikštijame tik dėl tradicijos. Liepia tėvai, seneliai ir t.t.
Atsakyti
As tai pvz.galvoju, kad vaiku krikstyti nereikia, nes suauges pats pasirinks kuo tiketi ir kuo ne, o kriksto esme katalikybej-kad kriksto tevai atceit linki kad vaikas uzaugtu tikintis ir pasizada puoseleti ir vesti ta vaika tikejimo keliu, norai grazus, bet taip niekad nebuna, o apskritai krikscionybej, pcv.ir Biblijoj rasoma, kad krikstas simbolizuoja naujo gyvenimo pradzia, tai reiskia, kad pilnai suauges ir apssisprendes zmogus, nori gyventi taip, kaip moko Dievas, taip kaip Biblijoj rasoma, taigi paneria zmogus su nuodeminga prigimtimi, o iskyla naujas ir svarus, taip pat krikstas reikalingas tam, kad parodytum ir kitu zmoniu akyse, jog nori gyventi Dievui patinkanti gyvenima, na o jei krikstijamas kudikis, tai jis pats nieko sprest negali, nes nesuvokia, o kriksto tevai apskritai dazniausiai buna netikintis:(, tai va gaunas tik vienas papildomas balius ir +zmones, kurie per gimtadieni dovanu atnesa, ne daugiau
Atsakyti
QUOTE(renax @ 2005 07 24, 05:34)
As esu tikinti ,bet truputi kitaip . Man tikejimas ne pasimeldimas baznycioje o gyvenimo budas . Tikiuosi kad tikejimas sirdimi visada bus geresnis uz paburbuliavima maldu ir davima keliu litu pamaldose . Mane net vemt vercia kartais kunigu materializmas , ne vienose pamaldose maciau ( kai jau reik eiti ) , kaip piktai renkantysis i bobute ziuri kuri nepajegi centuku surinkt , ir kaip lankstosi jei meti daugiau . Kai prasiau merdincios dukros pakrikstyt kunigas be pinigu nejo , po to kart viskas nutruko .

Be abejo suprantam ir gerbiam pasirinkimą, svarbiausia Dievas širdyje ir mintyse ir darbuose, o dėl kunigų- juk jie tik žmonės, beto dauguma ruoštų sovietmečių-tarp kurių kas kelintas dirbo patys žinote kam,tad stebėtis tikrai nereikia-juk ir gydytojų, kurie gydo kūną- nekiekvienas turi tikrą pašaukimą.Svarbiausia gerbti kiekvieno pasirinkimą-tokia mano nuomonė.
Atsakyti
As pritariu, kad tradicinis ritualas, kai nesupranti jo reiksmes yra bevertis.
Krikstas tai juk apsisprendimas buti Kristaus mokiniu.
Kataliku baznycia ivede tradicija, krikstyti vaikus, atsakomybe perkeliant kriksto tevams.
Kriksto tevai prisiima atsakomybe pries Dieva ir pries krikstavaikio artimuosius, isaukleti ji dievobaimingu ir doru zmogumi, ir kad uzauges jis laisva savo valia pasirinks buti krikscioniu.
Kiek Lietuvoje yra krikstytu zmoniu??? smile.gif
Bet nesimato kad krikstateviai vykdytu savo isipareigojima. Daugelis ju net nesupranta prasmes , to ka jie daro.
Bet jie vistiek yra atsakingi pries Dieva uz savo krikstavaikius, kad ir ka jie padarytu... g.gif
Galit su manim nesutikt, bat tai yra faktas biggrin.gif
Jei laikote save krikscionimi, tai turetumet zinot ka reiskia sitas ritualas, kuris turi gilia prasme.
Beje reformaciaja juk ir prasidejo nuo to, kad vienas protingas kunigas pasake jog Krikstytis ar ne turi apsisprest suauges zmogus, arba visa kalte kris ant Krikstateviu galvu
O seip linkiu visiem krikstateviam styprybes auklejant savo Krikstavaikius, manau tie kurie tikari vykdo savo pareiga verti dideles pagarbos thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(taiptaip @ 2005 07 26, 15:19)
Krikštas pagal katalikų tikėjimą yra pirmasis sakramentas, antrasis sakramentas yra pirmoji komunija, trečiasis- sutvirtinimas, ketvirtasis- santuokos sakramentas, na o toliau neatsimenu lyg tai paskutinis patepimas, bet čia gal klystu, nes nesu tiek religinga , kad žinočiau  viską,

Ne visai paskutinis patepimas - ligonių patepimas. Išpažintis (atgailos sakramentas dar yra tongue.gif
Atsakyti
QUOTE(D&Diana @ 2005 08 09, 17:39)
Bet nesimato kad krikstateviai vykdytu savo isipareigojima. Daugelis ju net nesupranta prasmes , to ka jie daro.
Bet jie vistiek yra atsakingi pries Dieva uz savo krikstavaikius, kad ir ka jie padarytu... g.gif
Galit su manim nesutikt, bat tai yra faktas biggrin.gif
Jei laikote save krikscionimi, tai turetumet zinot ka reiskia sitas ritualas, kuris turi gilia prasme.
Beje reformaciaja juk ir prasidejo nuo to, kad vienas protingas kunigas pasake jog Krikstytis ar ne turi apsisprest  suauges zmogus, arba visa kalte kris ant Krikstateviu galvu

Atsakomybė pirmiausia tenka tėvams, o ne krikštatėviams, nes krikštyti ar ne savo vaikutį sprendžia tėvai.
Dėl suaugusio apsisprendimo tai vėlgi - galima rasti argumentų ir už vieną ir už kitą pusę. Tie kurie sako, kad krikštytis turi suaugęs, kaip argumentą naudoja sąmoningumą, Geras argumentas. Bet juk tėvai už vaiką nusprendžia žymiai daugiau dalykų nei įjungimas į krikščionišką bendruomenę (būtent tai ir yra krikštas). Vaikas nesirenka kokioje jam šalyje gimti, kokia kalba kalbėti, nesirenka savo vardo, dažniausiai tėvai, o ne vaikas renkasi į kokį jam darželį ar mokyklą eiti, ką valgyti...Čia tėvų atsakomybės klausimas, tėvų pareigos. Lygiai kaip ir krikščionys (na katalikai) tėvai turi pareigą įvesti vaikutį į tą pačią bendruomenę, kuriai priklauso patys. Juk pilnaverčiu šeimos nariu netampama tik tada kai suaugi - nelaukiama kol galėsi pats sąmoningai pasakyti nori tu tai šeimai priklausyti ar ne.
Beje, beveik analogiška tema čia smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Karbynė: 02 rugsėjo 2005 - 20:45
QUOTE(Karbynė @ 2005 09 02, 22:42)
Bet juk tėvai už vaiką nusprendžia žymiai daugiau dalykų nei įjungimas į krikščionišką bendruomenę (būtent tai ir yra krikštas). Vaikas nesirenka kokioje jam šalyje gimti, kokia kalba kalbėti, nesirenka savo vardo, dažniausiai tėvai, o ne vaikas renkasi į kokį jam darželį ar mokyklą eiti, ką valgyti...Čia tėvų atsakomybės klausimas, tėvų pareigos. Lygiai kaip ir krikščionys (na katalikai) tėvai turi pareigą įvesti vaikutį į tą pačią bendruomenę, kuriai priklauso patys. Beje, beveik analogiška tema čia  smile.gif


Ką valgyti ar gerti į kokią mokyklą eiti, bet ateina laikas, kai žmogu pats sprendžia kur jam stoti mokytis, ką valgyti, už ko tekėti ar ką vesti tongue.gif tai, kas visam gyvenimui turėtų vykti sąmoningai...mes labai skiriamės nuo tėvų...deja, tai ks jų įsivaizdavimu geriausia jų vaikui bet kuriame amžiuje toli gražu ne visada atitinka realybę tongue.gif o bendruomenė tokia įvairialypė, kad jau sunku pasakyti ką būtent ji propoguoja smile.gif ir dar sako, kad vaikučio siela pati renkasi, kokioje šėimoje gimti tongue.gif tongue.gif tongue.gif
Atsakyti
QUOTE(Euforija @ 2005 09 14, 19:55)
  tai, kas visam gyvenimui turėtų vykti sąmoningai...

Gyvenimas visam gyvenimui tongue.gif Šeima irgi tongue.gif Bet ir dėl to su mumis paprastai niekas nesitaria tongue.gif
Atsakyti
As uz tai, jog vaikas paauges pats nusprestu ar jam tai reikalinga. Juk zmones anksciau krikstijosi suauge, tai kodel dabar i baznycia tempiami nieko nesuprantantys kudikiai? Ir nors as krikstyta, savo vaiku krikstyti nenoriu vien todel, kad "visi taip daro".
Atsakyti
QUOTE(renax @ 2005 07 24, 07:34)
Mane net vemt vercia kartais kunigu materializmas


Mane irgi, kataliku baznycia man asocijuojasi su velniu, o ne Dievu. Visos ceremonijos sukurtos zmoniu del materialiniu tikslu. Nematau prasmes i tai kisti savo vaika...

QUOTE(D&Diana @ 2005 08 09, 16:39)
As pritariu, kad tradicinis ritualas, kai nesupranti jo reiksmes yra bevertis.
Krikstas tai juk apsisprendimas buti Kristaus mokiniu.


Butent - APSISPRENDIMAS, o ne sprendimas. Kai krikstyji vaika - krikstyji savo nuoziura. Kristus moke, kad zmogus PATS SAMONINGAI APSISPRESTU. Manau, tai du skirtingi dalykai. Biblijoj niekur neraso apie vaiku krikstyjima.

Manau ir tarp kataliku yra nuostabiu kunigu ir zmoniu. Ne pagal tikejima zmogu pazinsi, daugiau pagal dvasinguma. Bet visi tie ritualai sukurti baznycios ir Biblija ju nemoko. Taip kad nereikia krikstyti vaiko is baimes "nusikalsti" pries Dieva, manau nemazai tevu taip ir daro "del sventos dusios"...
Atsakyti
QUOTE(Karbynė @ 2005 09 02, 21:42)
Vaikas nesirenka kokioje jam šalyje gimti, kokia kalba kalbėti, nesirenka savo vardo, dažniausiai tėvai, o ne vaikas renkasi į kokį jam darželį ar mokyklą eiti, ką valgyti...Čia tėvų atsakomybės klausimas, tėvų pareigos.


Ką valgyti, ką rengtis, į kokį daržą ar mokyklą eit palyginimui nelabai tinka, nes tai negali palaukti kol vaikas užaugs ir sąmoningai nuspręs..
Atsakyti