Įkraunama...
Įkraunama...

Krikštynos. Kam?

QUOTE(juraga @ 2010 08 09, 21:19)
O kas yra igimta nuodeme?
Ir kodel ji trukdo vaikui gyventi?

Jei esate praktikuojanti katalike su tvirta nuomone, tai turbut jusu nuomone yra pagrista, argumentuota... tai gal jums nebus sunku atsakyt i tuos du ir dar viena klausima:
ar gali vaikas sulaukes atsisakyti tevu jam primestu paziuru, jei jam tos paziuros pasirodys nepriimtinos?


O tai jūs ne katalikė? Nežinot viso šito, šiaip geriausiai jums į šiuos klausimus atsakytų kunigas, na, pabandysiu ir aš. Įgimtoji nuodėmė - krikščionybės dogma, teigianti, kad kiekvienas žmogus gimsta turėdamas iš Adomo ir Ievos paveldėtą pirmapradę nuodėmę. Gimtoji nuodėmė atleidžiama krikštu. Tiek kiek egzistuoja krikšcionybe, tiek ir KRIKŠTO SAKRAMENTO ESMĖ YRA -suteikti APSAUGĄ -ANGELĄ vaikeliui....Tai daroma per pirmuosius 3 men. Jei to nežino jauni tėvai apie tai turetų paprotinti seneliai...Juk ,net naujos mašinos be apsaugos-signalizacijos nelaikome ilgai...( toks grubus pavyzdys...) Tai nėra šiuolaikinių kunigų sugalvota...Krikštynos yra daromos ne gražių orų laukiant ar taupant pinigus, kad padaryti balių, o siekiant kuo greičiau suteikti VAIKUI apsaugą... įstatymų nežinojimas (bažnytinių) neatleidžia nuo pasekmių.... ( nekrišktytas vaikas žūties atveju nelaidojamas su bažnytiniu palaiminimu, jo siela nepatenka pas Tėvą - taip ir lieka skaistyklos prieangyje) Būna atveju, jog yra pakrikštyjamas miręs vaikas...)
O suaugęs žmogus - manau gali daryt ką nori - nors krikšto sakramento neįmanoma anuliuoti, bet taipogi kaip žinia ir santuokos - nors daugelis išsiskiria ir jaučiasi išskirti... Tai manau taip pat su krikštu - jei suaugęs vaikas norės - išsižadės Dievo, nemanau, jog jam reikės kokio nors "bažnytinio štampo" - liudijančio, jog krikštas panaikintas ( o tas ir neįmanoma).
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo drugelis.: 09 rugpjūčio 2010 - 21:39
QUOTE(drugelis. @ 2010 08 09, 21:37)
O tai jūs ne katalikė? Nežinot viso šito, šiaip geriausiai jums į šiuos klausimus atsakytų  kunigas, na, pabandysiu ir aš. Įgimtoji nuodėmė - krikščionybės dogma, teigianti, kad kiekvienas žmogus gimsta turėdamas iš Adomo ir Ievos paveldėtą pirmapradę nuodėmę. Gimtoji nuodėmė atleidžiama krikštu. Tiek kiek egzistuoja krikšcionybe, tiek ir KRIKŠTO SAKRAMENTO ESMĖ YRA -suteikti APSAUGĄ -ANGELĄ vaikeliui....Tai daroma per pirmuosius 3 men. Jei to nežino jauni tėvai apie tai turetų paprotinti seneliai...Juk ,net naujos mašinos be apsaugos-signalizacijos nelaikome ilgai...( toks grubus pavyzdys...) Tai nėra šiuolaikinių kunigų sugalvota...Krikštynos yra daromos ne gražių orų laukiant ar taupant pinigus, kad padaryti balių, o siekiant kuo greičiau suteikti VAIKUI apsaugą... įstatymų nežinojimas (bažnytinių) neatleidžia nuo pasekmių.... ( nekrišktytas vaikas žūties atveju nelaidojamas su bažnytiniu palaiminimu, jo siela nepatenka pas Tėvą - taip ir lieka skaistyklos prieangyje) Būna atveju, jog yra pakrikštyjamas miręs vaikas...)
O suaugęs žmogus - manau gali daryt ką nori - nors krikšto sakramento neįmanoma anuliuoti, bet taipogi kaip žinia ir santuokos - nors daugelis išsiskiria ir jaučiasi išskirti... Tai manau taip pat su krikštu - jei suaugęs vaikas norės - išsižadės Dievo, nemanau, jog jam reikės kokio nors "bažnytinio štampo" - liudijančio, jog krikštas panaikintas ( o tas ir neįmanoma).

tada pagal jūsų palyginimą... reiktų suprast, kad ta apsauga reikalinga tik gyvenantiems Lietuvoje g.gif nes sakykim šalyje, kurioje gyvenu aš... signalizacijų mašinos neturi išvis...
ir jei negalima anuliuoti... tai kaip tada galima suteikti neatsiklausus nuomonės to kuriam suteikiama g.gif Dievo išsižadėjimas ir pasirinkimas kokia tikėjimo forma priimtesnė du skirtingi dalykai... ar jūs teigiate, kad tik jūsų Dievas yra vienintelis ir teisingas VISIEMS g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo tik aš: 09 rugpjūčio 2010 - 21:54
QUOTE(tik aš @ 2010 08 09, 21:51)
tada pagal jūsų palyginimą... reiktų suprast, kad ta apsauga reikalinga tik gyvenantiems Lietuvoje g.gif nes sakykim šalyje, kurioje gyvenu aš... signalizacijų mašinos neturi išvis...
ir jei negalima anuliuoti... tai kaip tada galima suteikti neatsiklausus nuomonės to kuriam suteikiama g.gif Dievo išsižadėjimas ir pasirinkimas kokia tikėjimo forma priimtesnė du skirtingi dalykai... ar jūs teigiate, kad tik jūsų Dievas yra vienintelis ir teisingas VISIEMS g.gif


Vajezau... juk čia tik palyginimas doh.gif Čia nuo tėvų viskas priklauso - jei tėvai giliai tikintys, jie žino, kas jų vaikui geriausia - tokie klausimai jiems net nekyla. O aš juk ir kalbu apie krikščionybę, ne apie budizmą ar dar ką. Tikintys tėvai pasitiki Dievu ir už vaiką priima sprendimą tapti kataliku. Ir kitos religijos turi krikštą - ir aš nesakau, kad mano Dievas - tik mano. Tai yra tas pats Dievas, tik skirtingos religijos skirtingai jį išpažįsta, skirtingai vadina. Aš katalikė, dėl to ir kalbu iš šios pusės. Suaugęs jis gali atsižadėt katalikybės, ne Dievo, priimti kitą religiją - bet krikšto sakramentas jam liks visam laikui - nori jis to ar ne.

Čia tokiems pamąstymams reiktėtų kitos temos, neteršti šios, skirtos planavimams 4u.gif Aš niekam nieko neprimetu, nenurodinėju, nesmerkiu - kas kada nori - tada ir krikštyja. Svarbiausia, kad krikštyja, jog įprasmina šią šventę, ruošiasi... O tai ir yra svarbiausia.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo drugelis.: 09 rugpjūčio 2010 - 22:14
QUOTE(juraga @ 2010 08 09, 22:19)


Jtai gal jums nebus sunku atsakyt i tuos du ir dar viena klausima:
ar gali vaikas sulaukes atsisakyti tevu jam primestu paziuru, jei jam tos paziuros pasirodys nepriimtinos?


manau, kad vaikas ne tik gali, bet jis ir atsisakys jam tėvų primestų pažiūrų, vien dėl to, kad jos buvo primestos. Tai tam, kad taip neatsitiktų, tas pažiūras reikia vaikui neprimesti, o įdiegti. Jei tėvai vaiką krikštiją vien dėl to, kad kiti taip daro, ar dėl to, kad bijo, ką kiti pasakys, tai nematau jokios prasmės atsakinėti į šiuos klausimus. Nes jeigu vaikas šeimoje bus auginamas laikantis krikščioniškų tradicijų, gaubiamas meile, ir tikėjimu Dievu bei gera jo valia, tai nei vienas vaikas nepriekaištaus dėl to, kad buvo pakrikštytas. Čia daug priklauso ir nuo to, ar tėvai yra tikintys...
Kiekvienų tėvų teisė yra pasirinkti, kad vaiką krikštyti, bet man norėtųsi, kad tėvai krikštydami suprastų ir pačią krikšto reikšmę, o nedarytų tai tik dėl to, kad visi krikštija.
Atsakyti
QUOTE(Shoricel @ 2010 08 09, 22:15)
manau, kad vaikas ne tik gali, bet jis ir atsisakys jam tėvų primestų pažiūrų, vien dėl to, kad jos buvo primestos. Tai tam, kad taip neatsitiktų, tas pažiūras reikia vaikui neprimesti, o įdiegti. Jei tėvai vaiką krikštiją vien dėl to, kad kiti taip daro, ar dėl to, kad bijo, ką kiti pasakys, tai nematau jokios prasmės atsakinėti į šiuos klausimus. Nes jeigu vaikas šeimoje bus auginamas laikantis krikščioniškų tradicijų, gaubiamas meile, ir tikėjimu Dievu bei gera jo valia, tai nei vienas vaikas nepriekaištaus dėl to, kad buvo pakrikštytas. Čia daug priklauso ir nuo to, ar tėvai yra tikintys...
Kiekvienų tėvų teisė yra pasirinkti, kad vaiką krikštyti, bet man norėtųsi, kad tėvai krikštydami suprastų ir pačią krikšto reikšmę, o nedarytų tai tik dėl to, kad visi krikštija.


Labai gerai atsakėte, man taip neišėjo išsireikšti. thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Shoricel @ 2010 08 09, 23:15)
manau, kad vaikas ne tik gali, bet jis ir atsisakys jam tėvų primestų pažiūrų, vien dėl to, kad jos buvo primestos.

Kiekvienų tėvų teisė yra pasirinkti, kad vaiką krikštyti, bet man norėtųsi, kad tėvai krikštydami suprastų ir pačią krikšto reikšmę, o nedarytų tai tik dėl to, kad visi krikštija.

Tai va, kad...

Tik vistiek man keista, kad negalima krikšto sakramento anuliuoti.
Tarkim, aš bukaprotiškai pakrikštijau vaiką nesuprasdama ir net neuždavus sau klausimo "kodėl"...


Papildyta:
QUOTE(voveraite1302 @ 2010 08 08, 17:10)
Buvo tikras egzorcizmo seansas...
Kunigas išpiltas šalto prakaito, raudonas, bet dar su šypsena. (ji turbūt tik didžiulės jo kantrybės dėka veide švietė)

O va, iš šitų fotografijų matyti, kad vaikas nėra su įdiegtom krikščioniškom vertybėm, ir aiškiai išreiškia savo valią prieš tėvų įgeidžius....
Atsakyti
Nu sorry, bet tokie pasakymai vaikas gimes su nuodome... nu ne viduramziais gyvenam... musu klebonas aiskina isvis, kad vaikai yra be nuodemes ir tikrai NERA BUTINA krikstyti per pirmuosius tris menesius juos ir nelaimes atveju pries mirti vaikelio gali bet kuris zmogus- krikscionis pakrikstyti vaikeli... Labai jau viduramziskos paziuros kazkaip man cia atrodo... as i viska ziuriu paprasciau... Esu tikinti, bet tikinti ne is baimes, o is pacio tikejimo... Ir teigti, kad trimetis gulasi ant zemes baznycioje del kazkokiu tevu "nekatalikisku" auklejimu nu man tai ziauriai skamba tikrai blink.gif
Atsakyti
QUOTE(Lietuvaitee @ 2010 08 10, 08:09)
Nu sorry, bet tokie pasakymai vaikas gimes su nuodome... nu ne viduramziais gyvenam... musu klebonas aiskina isvis, kad vaikai yra be nuodemes ir tikrai NERA BUTINA krikstyti per pirmuosius tris menesius juos ir nelaimes atveju pries mirti vaikelio gali bet kuris zmogus- krikscionis pakrikstyti vaikeli... Labai jau viduramziskos paziuros kazkaip man cia atrodo... as i viska ziuriu paprasciau... Esu tikinti, bet tikinti ne is baimes, o is pacio tikejimo... Ir teigti, kad trimetis gulasi ant zemes baznycioje del kazkokiu tevu "nekatalikisku" auklejimu nu man tai ziauriai skamba tikrai  blink.gif


Ne nu sorry... Keistas klebonas - šitaip iškreipti viską blink.gif Ne viduramžiais gyvenam - tai faktas, bet krikšto paskirtis lieka ta pati blink.gif o tai kam tada krikštas reikalingas? jei negimtajai nuodėmei nuplauti???? Tai išeina, kad tik dėl pramogos? blink.gif Taip, krikštyti nelaimės atveju gali ir ne šventikas, bet giliai tikintis, turintis ryšį su Dievu žmogus. Kad bet kas peržegnos vaiką - tai nebus krikštas...
Aš irgi tikinti ne iš baimės. Ir neteigiu, kad trimetis dėl to gulasi ant žemės krikštyjamas - tai tik parodo, jog geriau būtų mažesnį vaiką krikštyti. Vien jau gerbiant šventikus - kad netektų jiems šitaip vargt ir prakaituot. Gerai, kad papuolė tikrai ištvermingas kunigas, galbūt kitas, neturėjęs tiek kantrybės, būtų taip ir nepakrikštyjęs g.gif
Aš irgi manau, kad į viską reiktų žiūrėti paprasčiau - bet negalima tikėjimo privesti sau palankia linkme. Tai jei ir į santuokos sakramentą žiūrėtume paprasčiau - čia susituoki, čia išsiskiri... Juk ne viduramžiais gyvenam... Čia mes - žmonės turim tobulėti, o ne pritempinėti viską prie sau patogesnių pažiūrų.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo drugelis.: 10 rugpjūčio 2010 - 09:43
QUOTE(drugelis. @ 2010 08 10, 10:27)
o tai kam tada krikštas reikalingas? jei negimtajai nuodėmei nuplauti???? Tai išeina, kad tik dėl pramogos? 

Čia mes - žmonės turim tobulėti, o ne pritempinėti viską prie sau patogesnių pažiūrų.

Va.
Taip ir yra.
Musm reikia pramogų- davaj vaiką pakrikštysim, padarysim balių, nusipirksim naujų drabužių, balionų, laikraštukų ir dar daug visokio šlamšto!
Bet kodėl vaiko sąskaita?
Atsakyti
Sutinku, kad siais laikais zmones galbut perdaug demesio skiria pompastiskai ir pamirsta pacios sventes svarba 4u.gif Pati is krikstynu nedariau jokiu baliu ir isgertuviu, nes mes su vyru esame tikintys zmones... as nesu tikinti dogmomis ir isakymais, tikiu Dievu, tikiu, kad jis yra ir noriu jo palaiminimo savo vaikui, taciau yra baznytiniu dogmu, kurios man nepriimtinos ir nemanau, kad as esu blogesne krikscione arba blogesnis zmogus nei Jus... paprasciausiai musu poziuriia skiriasi...
Atsakyti
QUOTE(Lietuvaitee @ 2010 08 10, 10:00)
Sutinku, kad siais laikais zmones galbut perdaug demesio skiria pompastiskai ir pamirsta pacios sventes svarba  4u.gif  Pati is krikstynu nedariau jokiu baliu ir isgertuviu, nes mes su vyru esame tikintys zmones...  as nesu tikinti dogmomis ir isakymais, tikiu Dievu, tikiu, kad jis yra ir noriu jo palaiminimo savo vaikui, taciau yra baznytiniu dogmu, kurios man nepriimtinos ir nemanau, kad as esu blogesne krikscione arba blogesnis zmogus nei Jus... paprasciausiai musu poziuriia skiriasi...


Aš ir tikrai nesu geresnė už kitus ir niekam to neįrodinėju. Tiesiog čia klausimus uždavė - į juos atsakiau, nepykit. 4u.gif Bet krikščionys katalikai ir yra tie, kurie gyvena pagal krikščioniškus bažnytinius įstatymus.
Atsakyti
QUOTE(drugelis. @ 2010 08 10, 11:09)
Aš ir tikrai nesu geresnė už kitus ir niekam to neįrodinėju. Tiesiog čia klausimus uždavė - į juos atsakiau, nepykit.  4u.gif  Bet krikščionys katalikai ir yra tie, kurie gyvena pagal krikščioniškus bažnytinius įstatymus.


Pries baznytinius istatymus nieko pries neturejau iki tol kol kunigai nepradejo pijokauti, pelnytis is zmoniu... kazkaip to tikrumo siais laikais tikrai nedaug... kaip galima tiketi baznycia beatodairiskai, kai dauguma dalyku jie interpretuoja negalvodami praktiskai (pvz. dirbtinio apvaisinimo klausimai)... Man baznycia - Dievo namai - tai tiek... Jos istatymai sukurti ne Dievo, o kunigu... Bet mes jau cia ne i tem adiskutuojam blush2.gif Tikrai nepykstu 4u.gif Gerbiu Jusu nuomone 4u.gif
Atsakyti