Įkraunama...
Įkraunama...

Krikštynos. Kam?

QUOTE(aciai @ 2010 06 27, 11:13)
Absurdas, kad vaikas turi nuspręsti, kada jam būti pakrikštytam. Tai gal paklauskim, ar išvis vaikas nori gyventi ir būti pagimdytas?

nuo to kad pertirštinsite spalvas neabsurdu vaiko krikštijimas netaps. pagal tokią "logiką" visiškai normalu jei kitas už jus nuspręstų kad turite tarkim pakeisti lytį ir net nesiginčydama tai padarytumėt. vaikas, o tiksliau žmogus turi nuspręsti ar nori, o ne kada turi būti pakrikštytas. vaikystės tam gerokai per anksti.
QUOTE(poete @ 2010 06 25, 17:05)
na as pvz nematau jokio cia primetimo, jeigu vaiko tevai patys yra katalikai krikscionys ir krikstyja savo vaika kudikysteje. Tai tada visai nesikiskim i vaiko gyvenima, auklejima.  Net vardo neduokim... Gal vaikui ateityje nepatiks jo reiksme g.gif

jei tėvai krikščionys, dar nereiškia kad vaikas bus ar norės būti krikščioniu. nereikia tik perdėti. jei vaikas yra tik daiktas, tėvai jo nevertina ir nemyli kaip žmogaus, tada taip, natūralu kad jo nuomonė bus dzin.
QUOTE(Amica @ 2010 06 26, 15:13)

nieko tokio kad tiesa akis bado, bet jei galvojant naudojatės logika - suprantate kad stipriai hiperbolizuojate.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo l'eau: 27 birželio 2010 - 18:07
QUOTE(aciai @ 2010 06 27, 11:13)
Sutinku su Amica. Absurdas, kad vaikas turi nuspręsti, kada jam būti pakrikštytam. Tai gal paklauskim, ar išvis vaikas nori gyventi ir būti pagimdytas?
Mes savo sūnų krikštyjos 3 mėnesių, na o jau Komunijos eis, kai supras viską smile.gif

Issakei mano mintis drinks_cheers.gif Krikstas, mano nuomone, yra tevu pareiga, o jau toliau kaip zinosi ax.gif
Atsakyti
QUOTE(l'eau @ 2010 06 27, 19:06)
nuo to kad pertirštinsite spalvas neabsurdu vaiko krikštijimas netaps. pagal tokią "logiką" visiškai normalu jei kitas už jus nuspręstų kad turite tarkim pakeisti lytį ir net nesiginčydama tai padarytumėt. vaikas, o tiksliau žmogus turi nuspręsti ar nori, o ne kada turi būti pakrikštytas. vaikystės tam gerokai per anksti.

jei tėvai krikščionys, dar nereiškia kad vaikas bus ar norės būti krikščioniu. nereikia tik perdėti. jei vaikas yra tik daiktas, tėvai jo nevertina ir nemyli kaip žmogaus, tada taip, natūralu kad jo nuomonė bus dzin.
QUOTE(Amica @ 2010 06 26, 15:13)

nieko tokio kad tiesa akis bado, bet jei galvojant naudojatės logika - suprantate kad stipriai hiperbolizuojate.

Tai kad jus pati cia labai stipriai perdedat. doh.gif atrodo jog mes savo vaikams blogo norim, suzlugdyt ju asmenybes ir pan. as pati buvau ligoninej 3menesiu pakrikstyta. kriksto tevai eiliniai zmones paimti, kuriu gyvenime daugiau ir nemaciau ir jie tikriausiai net neprisimena kad turi kriksto dukra. o gal galvoja kad seniai gyvos nera. Tai ka, jus man norit pasakyt, kad su manim buvo pasielgta kaip su daiktu? ir as turiu db nagus nusigrauzt, kad tevai nelauke kol man 7metai sueis? lotuliukas.gif zinokit ne viska siam gyvenime reikia duoti vaikams spresti.. jei jau cia tokius drastiskus palyginimus apie lyties keitima dalinat, tai as jusu paklausiu: ar nupirktumet savo 7m vaikui doze, jei jis jusu paprasytu? Nea? Bet taigi pagal savo poziuri tai turetumet nupirkt!
Atsakyti
Krikšto metu žmogui suteikiama apsauga. Ji neišnyksta net jeigu žmogus netikintis. O jeigu jis pasitiki Viešpačiu, tuomet tą žmogų visuomet lydi Dievo palaima, jam viskas sekasi puikiai. Taigi, paaugęs žmogutis pats nuspręs ar jam reikia tik tos nedidelės apsaugos ar kaško daugiau smile.gif
P.S. yra atvejų kai ekstrasensai nustato, jog žmogus, būdamas ant savižudybės slenksčio nenusižudo, nes kaškokia vidinė jėga jį laiko. Ta vidinė jėga - Krikštas mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo cumulus: 16 liepos 2010 - 14:51
Krikstynos yra viena is tu retu progu,kai galiu sau leisti pabuti zvaigzde-gi as esu KRIKSTUKO mama: issipuost graziausiais rubais, susiplanuot kiek imanoma grazesne vieta fotosesijai-nes gi anu nepridarysi kas menesi.. Pasidabint graziausiu aksesuaru-savo krikstijamu kudikiu.. Prispausdint savo bei krikstuko foto ant ivairiausiu imanomu pavirsiu, pridovanot visiems,ir isivaizduot,kaip visi krikstynu dalyviai paskui tuos foto papuostus daiktus meiliai delioja garbingiausiose savo namu vietose.. Susiorganizuot baliu, kuriam lygaus paskui nebebus iki atzaleles vestuviu (deja,tada jau nebespindesiu pirmajame plane,ten-jaunieji),tad krikstynu baliaus zaidimai,fejerverkai, isakymai,laikrastukai, sokiai pokiai estrada ir kitokie blizgaliukai turetu tas ateity vyksiancias vestuves perspjauti tris kartus.
Viskas tas-del vaiku,del mieluju krikstuku..
Atsakyti
o as savo vaiko zadu nekristyti del vieno dalyko...netikiu Dievu, nesu katalike, neinu i baznycia ir manau jei kristyciau savaji, atrodyciau ne juokingai, bet idiotiskai. manau daugiau nei puse tevu, krikstydami savo vaikus is tiesu net nesusimasto del ko tai daro, o daro tik del to, kad reikia, nes taip visi daro. manau puse net nelanko nei baznycios, nei pagalvoja ka mano is tiesu apie kriksta, kaipo rituala.
Ne per seniausiai susigincyjau su savo mama, nes jos manymu, reikia kriskstyti. As jai atsakiau, kad jei nesu tikinti, kodel tureciau tai daryti, o ji man 'na cia yra tevu reikalas, del vaiko geroves', as jos ir klausiu 'kokos geroves', o ji 'del ateities, jei nores vesti ar tuoktis baznycioje', tai buvo kvailiausia, ka teko girdeti, as jai paprasciausiai atsakiau 'kai sueis 18 metu jis/ji bus laisvas/a pasirinkti ka nori daryti, jei nores kriksto..prasom, cia jo/jos pasirinkimo laisve, bet NE TEVU'.
taip, kad netikintieji, kurie krikstyja ir kitaip juokina save ir kitus tikrai turetu susimastyti ar verta daryti tai, kuo netikima.

p.s. cia issakyta tik mano nuomone, kitaip galvojancius gerbiu ir nepersu savosios.
Atsakyti
QUOTE(Cornelia @ 2010 07 25, 12:49)
o as savo vaiko zadu nekristyti del vieno dalyko...netikiu Dievu, nesu katalike, neinu i baznycia ir manau jei kristyciau savaji, atrodyciau ne juokingai, bet idiotiskai. manau daugiau nei puse tevu, krikstydami savo vaikus is tiesu net nesusimasto del ko tai daro, o daro tik del to, kad reikia, nes taip visi daro. manau puse net nelanko nei baznycios, nei pagalvoja ka mano is tiesu apie kriksta, kaipo rituala.
Ne per seniausiai susigincyjau su savo mama, nes jos manymu, reikia kriskstyti. As jai atsakiau, kad jei nesu tikinti, kodel tureciau tai daryti, o ji man 'na cia yra tevu reikalas, del vaiko geroves', as jos ir klausiu 'kokos geroves', o ji 'del ateities, jei nores vesti ar tuoktis baznycioje', tai buvo kvailiausia, ka teko girdeti, as jai paprasciausiai atsakiau 'kai sueis 18 metu jis/ji bus laisvas/a pasirinkti ka nori daryti, jei nores kriksto..prasom, cia jo/jos pasirinkimo laisve, bet NE TEVU'.
taip, kad netikintieji, kurie krikstyja ir kitaip juokina save ir kitus tikrai turetu susimastyti ar verta daryti tai, kuo netikima.

p.s. cia issakyta tik mano nuomone, kitaip galvojancius gerbiu ir nepersu savosios.

drinks_cheers.gif .Vyriausiai mano dukrai tuoj bus 12metu,mes jos nekrikstyjom.Ir manau,kai suaugs pati nuspres nori ji to ar ne.
Atsakyti
sveiki. kadangi esu greitu metu busimas tevelis inesiu savo pastebejimus. iskart noriu pasakyt kad nelaikau save kataliku taciau tikiu i dieva kaip kureja,(deja buvau kataliku padarytas kriksto metu kai buvau metuku) nors skaitau ir sventa rasta,gilinuos i ji taip pat i kitas religijas,filosofijas, ivairias kriskscionybes atsakas... apskritai dievo klausimas man be galo idomi tema...nepriklausau jokiai religijai sektai ar kokiai filosofijai na bet prie reikalo...

skaitau skaitau zmoniu nuomones apie krikstynas...ir juokas ima ir kartu stebiuos zmoniu mastymu...kas yra krikstynos? kokiu tikslu yra krikkstyjama? o krikstytis reikia del viso pikto ar tai tiesiog nes taip visi daro?

as savo busimosm atzalos nekrikstysiu, ir iskart zinau kad sulauskiu labai didelio spaudimo. ir pasakysiu kodel. nes dievas zmogui dave laisva valia. krikstas is religines puses ziurint tai yra jezaus kristaus samoningas ,,priemimas,, i save. Kad tai pirmos nuodemes nuplovimas ir kad jeigu kas atsitiks ir busi nepasikrisktjes eisi iskart i pragara be eiles ir ale net be ,,dievo teismo,, tai ne kas kitas kaip romos kataliku baznycios pasakos (apie kudikiu kriksta absoliuciai nera nieko sventam raste, netgi jezus krikstijosi budamas suauges, apie pirmosios nuodemes nuplovima taip pat nera net uzuominos). visi ismislai su krikstynom misiom ispazintim ir t.t...yra paremti nieku kitu tik baznycios tradicija-bizniu kitaip tariant..kataliku padarymu nuo kuo mazesnio amziaus kad po to butu galima kistis i visus gyvenimo ivykius...krikstas, komunija, sutvirtinimas, santuoka ir t.t....o per kiekviena toki ivyki skamba pinigelis arba slama;) ..na nenoriu cia gilintis nors sia tema galeciau kalbet daug..as manau kiekvienas zmogus turi pasirinkti pats- kuo jam tiket ar netiket. o gal mano vaikas ras visus atsakymus tarkim kokiam budizme...arba nuspres kad jam yra priimtinas tarkim kokiu baptistu poziuris... tad as jo nenoriu dar jam nesuvokiant apie dieva nieko ,,padaryt,, kataliku vien delto kad jis gime kataliku kraste ir mociutes nori pasidaryt sau svente, nu ale dar uzsidet pliusa pries dieva uz naujo krikscionio padaryma....jei jis nores ir ras save kataliku tikejime pasikrikstys pats...tikejimas negali but ibruktas prievarta, jis turi ateis samoningai o ne kaip iprotis ar kazkieno itaigos padarinys. mano kaip tevo pareiga ne itikint ir primest savo nuomone o supazindint vaika su dievo klausimu bet ivairiapusiskai ir aisku atsizvelgian i vaiko amziu

galbut kai kam pasirodys db, ot durnelis sajanas, suka cia galva del kazkokio kriksto:) pakrikstytu ir ramu...tik sajanas ziuri giliau..giliau negu kuo aprenkt kudikeli, kas tokie bus kristo teveliai ir kur po to ,,aplaistyt,, krikstynas...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Sajanas: 01 rugpjūčio 2010 - 03:29
Klausykit, o gali pilnametystes sulaukes vaikas anuliuoti savo noru tevu jam primesta kriksta?
Atsakyti
QUOTE(drugelis. @ 2010 08 09, 22:08)
Aš savo dukryte krikštyjau 4 mėnesių - irgi pritariu nuomonei, jog kuo mažesnis - tuo geriau. Ir vien jau iš religinių pažiūrų nereikia taip ilgai nekrikštyto vaiko laikyti...

O kas per religines paziuros neleidzia sulaukti vaiko pilnametystes ir tada ji pakrikstyti, kai jis jau pats suvoks kriksto sakramento prasme?
Atsakyti
QUOTE(juraga @ 2010 08 09, 21:11)
O kas per religines paziuros neleidzia sulaukti vaiko pilnametystes ir tada ji pakrikstyti, kai jis jau pats suvoks kriksto sakramento prasme?


Na, aš nenoriu visai ginčytis - paskaitykit bet kokias religines doktrinas, klauskit kunigų - visi pasakys, kad geriau krikštyti mažą vaiką, negerai ilgai gyventi su įgimta nuodėme. Kiekvieno čia asmeninis reikalas ir nieko aš nesmerkiu, bet kadangi pati esu praktikuojanti katalikė - tai turiu savo tvirtą nuomonę.
Atsakyti
QUOTE(drugelis. @ 2010 08 09, 22:14)
Na, aš nenoriu visai ginčytis - paskaitykit bet kokias religines doktrinas, klauskit kunigų - visi pasakys, kad geriau krikštyti mažą vaiką, negerai ilgai gyventi su įgimta nuodėme. Kiekvieno čia asmeninis reikalas ir nieko aš nesmerkiu, bet kadangi pati esu praktikuojanti katalikė - tai turiu savo tvirtą nuomonę.

O kas yra igimta nuodeme?
Ir kodel ji trukdo vaikui gyventi?

Jei esate praktikuojanti katalike su tvirta nuomone, tai turbut jusu nuomone yra pagrista, argumentuota... tai gal jums nebus sunku atsakyt i tuos du ir dar viena klausima:
ar gali vaikas sulaukes atsisakyti tevu jam primestu paziuru, jei jam tos paziuros pasirodys nepriimtinos?

Atsakyti