Įkraunama...
Įkraunama...

Krikštynos. Kam?

QUOTE(vasaros_saule @ 2008 08 07, 13:17)
siaip i krikstynu tema visai neuzsukdavau, nes, maniau cia vien mamos apie krikstynu sventes kalbas,  o dabar atejau sukurti panasios temos ir ziuriu ne viena as tokia ax.gif Mes su vyru dar pries pradedant kudiki nusprendem jo nekrikstyt - nesam religingi, tai kam veidmainiaut?  kai gime maziuke is pradziu buvo ramu, o dabar kai jai jau beveik pusantru metu prasideda spaudimas is aplinkos ' tai kada, jau laikas krikstyt, kodel dar ne ir t.t.'  doh.gif  doh.gif toks vaizdas, kad jei nepakrikstysim vaiko tai tapsim vos ne blogais tevais, kurie vaiko nesaugo, nenori jam gero ir is viso 'ka zmones pasakys, juk musu giminej dar nekriksto nera' doh.gif  na bet argi tai svarbiausia? Netikiu, kad Dievulis mane  myles labiau jei pakrikstysiu savo vaika taip kaip zmones sugalvojo jog reikia...



O dziaugiuosi kad yra panasiai mastanciu zmoniu drinks_cheers.gif Zinau, kaip sunku atsispirti tai aplinkiniu nuomonei ir spaudimui.

As savo tuo metu mazyles taip ir nepakrikstijau, atsispyriau, na, o dabar jai jau beveik 4 metai, tai ir spaudimo nebeliko.

Atsakyti
QUOTE(vasaros_saule @ 2008 08 26, 10:42)
ne taip supratai,

Ten as sarkastiskai parasiau, netaikiau konkreciai kuriai nors mamai ax.gif
Atsakyti
Na krikštijau vaiką tikrai ne dėl baliaus,ir ne dėl kitų nuomonės,krikšto esmė gilesnė,abu su vyru esam katalikai ir tikrai nesuprantu kaip galima vaikučio nekrikštyti,nes Krikštas pirmas, pagrindinis ir svarbiausias sakramentas ,
per krikštą kūdikis tampa kataliku - Dievo vaiku ,
priėmęs krikštą kūdikis įgyja teisę priimti ir kitus sakramentus ,
nepriėmus krikšto, negalioja joks kitas priimtas sakramentas

Atsakyti
QUOTE(viilda @ 2009 01 12, 22:50)
abu su vyru esam katalikai


Na, mes sioje temoje sprendziame klausima, ar butina vaikui primesti savo valia ir paversti ji kataliku. Gal toki sprendima jis turetu priimti pats, kai pakankamai tam suaugs?

Mane tevai pakrikstijo jau didesne. Sakiau, kad nenoriu, bet i mano nuomone nebuvo atsizvelgta. Dabar as gailiuosi, kad grieztai neuzprotestavau. Na, taip, tipo krikstas nekenkia, bet man jo tikrai nereikejo. AS JO NENOREJAU, man jis nieko nedave. Nesuprantu, kuriu galu tevai mane paverte katalike blink.gif , nei patys i baznycia eina, nei as...
Atsakyti
QUOTE(viilda @ 2009 01 12, 22:50)
Na krikštijau vaiką tikrai ne dėl baliaus,ir ne dėl kitų nuomonės,krikšto esmė gilesnė,abu su vyru esam katalikai ir tikrai nesuprantu kaip galima vaikučio nekrikštyti,nes Krikštas pirmas, pagrindinis ir svarbiausias sakramentas ,
per krikštą kūdikis tampa kataliku - Dievo vaiku ,
priėmęs krikštą kūdikis įgyja teisę priimti ir kitus sakramentus ,
nepriėmus krikšto, negalioja joks kitas priimtas sakramentas


jei krikstyjot savo vaikuti ne del kitu spaudimo, o del to, kad jus âtys esat tikintys ir bandysit tikejima perteikti vaikui, tai saunu. Bet cia kalbama apie krikstynas 'del akiu' - pakrikstyjom, pabaliavojom, o po to pamirstamas ir Dievas, ir baznycia ir viskas kas su tuo susije. Na tai kam tada is viso tos krikstynos? Jei tai sventas sakramentas, tai palikim ji tiems zmonems, kurie nuosirdziai tiki ir tikrai tai yra jiems svarbu.
Atsakyti
as taipat nesu religinga.vyro tevai sako kad reikia krikstyti.bet kam?jie atsakyti negali,ti kazkodel reikia,jai mes buvom tai ir ji turim.as turiu visai kitoki suvokima.negu pakrikstijant jis bus nebenuodemingas. g.gif
Atsakyti
Vat butent, kam krikstyti, jei tevai patys nera uolus tikintieji?
Atsakyti
QUOTE(viilda @ 2009 01 12, 20:50)
Na krikštijau vaiką tikrai ne dėl baliaus,ir ne dėl kitų nuomonės,krikšto esmė gilesnė,abu su vyru esam katalikai ir tikrai nesuprantu kaip galima vaikučio nekrikštyti,nes Krikštas pirmas, pagrindinis ir svarbiausias sakramentas ,
per krikštą kūdikis tampa kataliku - Dievo vaiku ,
priėmęs krikštą kūdikis įgyja teisę priimti ir kitus sakramentus ,
nepriėmus krikšto, negalioja joks kitas priimtas sakramentas

Ale ar zinojote kad krikstas turi buti samoningas ?
Kai krikstas buvo sakramentu jis buvo priiminejamas samoningame amziuje , o va kai kai krikstas tapo irankiu juo pradeta krikstyti negalincius pasirinkti smile.gif
Dievo Vaiku vaikas visada yra , baznycios ismislas pritraukt pinigu neseja kuo anksciau . Zinote kam Kryziaus zygiai buvo daromi ?
O as nesuprantu kam vaika krikstyti , jei apie ta kriksta beveik nieko nezinoma doh.gif
Gaila man kad atimate is vaiko samoninga kriksta . Sakramenta juk priimame pasirinkdami , taip pasirenkame kriksta ,pirmaja komunija , santuoka . Juk nesame buki smile.gif
Tevu pareiga manau iskiepyti Tikejima , o vaikas pasirinks kai uzaugs .
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo renax: 19 sausio 2009 - 05:50
QUOTE(renax @ 2009 01 19, 06:49)
Kai krikstas buvo sakramentu jis buvo priiminejamas samoningame amziuje , o va kai kai krikstas tapo irankiu juo pradeta krikstyti negalincius pasirinkti smile.gif


Šiek tiek patikslinsiu. Kai pradėjo plisti krikščionybė, apie IIIa, žmonės krikštydavosi suaugę, ir nebuvo tokios mados krikštyti gimusius vaikus. Kaip tik tėvai stengdavosi, kad jų vaikai būtų pakrikštyti kuo vėliau, kad jiems nereikėtų atgailauti už savo nuodėmes, o po to jiems jau suaugus per krikštą vienu ypu visas nuodėmes nuplautų biggrin.gif
Tačiau kadangi vaikų mirtingumas buvo didelis, įsivyravo tradicija krikštyti kūdikius, idant numirus jų siela į dangų patektų, na tą gimtąją nuodėmę nuplautų..
Atsakyti
Na, katalikai tiki krikšto metu gaunama sakramentine malone. Negi gailėsi jos savo vaikui? ta teorija apie didelį mažų vaikų mirtingumą seniai nebeturi prasmės, nes katalikai dabar taipogi mano,jog ir mirę nekrikštyti kūdikiai patenka Dievo globon. Sąvokos "sąmoningas krikštas" pas mus nėra, yra sąmoningi tėvai. Bet, jei priklausai kokiai naujajai krikščionių bendruomenei ir nori, kad vaikai ten būtų, gali laukti ir nekrikštyti kol paaugs. Bet su katalikybe tai jau čia nieko bendro mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(pievu_kamane @ 2009 01 23, 18:15)
ta teorija apie didelį mažų vaikų mirtingumą seniai nebeturi prasmės,


nemažai tradicijų šiais laikais prasmės neturi biggrin.gif
Atsakyti
vaikas tampa katalikų visuomenės nariu, nuplaunama gimtoji nuodėmė ir dar daug kitų argumentų galėčiau vardinti...
Atsakyti