Įkraunama...
Įkraunama...

Krikštynos. Kam?

Gerbiu tas šeimas, kurios nekrikštija savo vaikučių, nes patys yra netikintys. Tai yra jų pasirinkimas ir manau daug geresnis negu krikštyti atžalėlę dėl galimybės surengti balių, net nežinant kokia krikšto reikšmė. Jeigu neaišku kokią nuodėmę nuplauna krikšto vanduo tai tikrai nėra prasmės jį pilti ant vaikučio galvelės.
Atsakyti
dėl baliaus... ax.gif gal ironiškai išssireikšiau grandiozinis balius rašydama. 4u.gif man tikrai negaila kas kaip nori tegu švenčia, bet pripažinkim tą faktą kad dabar krikštyt tokia kaip mada pasidarė smile.gif
QUOTE(mylimuke @ 2008 07 28, 13:18)
Gi didžioji dauguma buvo auginami a la "krikščioniškai" su visom krikštynom ir kt. O kokia karta užaugo?

tai kaip tik atvirkščiai... nežinau, bent jau mano šeimoj niekas nevertė skaityti Biblijos, eiti sekmadieniais į bažnyčią ar melstis, ir išvis nešnekėdavom apie tikėjimą.... nedaug žinau dvasingų šeimų. schmoll.gif nors ir pakrikštijo, ir komuniją, ir sutvirtinimą priėjau, bet mano tėvai tikrai nėra uolūs katalikai... labai mažai pažįstu žmonių kurių šeimose būtų kreipiamas dėmesys vienoks ar kitoks į dvasinius ar religinius dalykus... šita tradicija į bažnyčią nueiti tik per laidotuves, krikštynas ir vestuvbes, gal dar šventes didžiąsias, gan sena. taigi dar sovietmetis buvo tai išvis...

man krikščionybė tai visai kas kita negu tos šventės... tikiuosi kad mes su vaikais ir vyru diskutuosim apie tikėjimą rolleyes.gif kad nebus šita tema ignoruojama mūsų šeimoj...

QUOTE(dailele @ 2008 07 28, 13:48)
Gerbiu tas šeimas, kurios nekrikštija savo vaikučių, nes patys yra netikintys. Tai yra jų pasirinkimas ir manau daug geresnis negu krikštyti atžalėlę dėl galimybės surengti balių, net nežinant kokia krikšto reikšmė. Jeigu neaišku kokią nuodėmę nuplauna krikšto vanduo tai tikrai nėra prasmės jį pilti ant vaikučio galvelės.

drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(saturno_sesely @ 2008 07 28, 14:22)
tai kaip tik atvirkščiai... nežinau, bent jau mano šeimoj niekas nevertė skaityti Biblijos, eiti sekmadieniais į bažnyčią ar melstis, ir išvis nešnekėdavom apie tikėjimą.... nedaug žinau dvasingų šeimų.  schmoll.gif  nors ir pakrikštijo, ir komuniją, ir sutvirtinimą priėjau, bet mano tėvai tikrai nėra uolūs katalikai... labai mažai pažįstu žmonių kurių šeimose būtų kreipiamas dėmesys vienoks ar kitoks į dvasinius ar religinius dalykus... šita tradicija į bažnyčią nueiti tik per laidotuves, krikštynas ir vestuvbes, gal dar šventes didžiąsias, gan sena. taigi dar sovietmetis buvo tai išvis...

Aš ne apie tikrą nuoširdų tikėjimą. Priimt visus įmanomus sakramentus, nueit į bažnyčią visom įmanomom šventinėm progom ir postringaut apie krikščionybės naudą tai dar toli gražu ne tikėjimas doh.gif Tik deja būtent tokie žmonės vadina save tikinčiaisiais.
Žmonės iš tikrųjų labai daug galvoja apie tikėjimą, tai atsispindi jų kalbose. Ir kiekvienas pasirenka sau priimtiniausią tikėjimo formą, nes krikščionybė- ne vienintelis taškas. Jeigu žmogus netiki niekuo- jam jau laikas po žeme.
Atsakyti
QUOTE(mylimuke @ 2008 07 28, 16:04)
Aš ne apie tikrą nuoširdų tikėjimą. Priimt visus įmanomus sakramentus, nueit į bažnyčią visom įmanomom šventinėm progom ir postringaut apie krikščionybės naudą tai dar toli gražu ne tikėjimas  doh.gif  Tik deja būtent tokie žmonės vadina save tikinčiaisiais.
Žmonės iš tikrųjų labai daug galvoja apie tikėjimą, tai atsispindi jų kalbose. Ir kiekvienas pasirenka sau priimtiniausią tikėjimo formą, nes krikščionybė- ne vienintelis taškas. Jeigu žmogus netiki niekuo- jam jau laikas po žeme.


Apie tai ir kalbam. Krikštas yra krikščionybės pasirinkimas tuo atsvaros tašku. Galima diskutuoti ar tėvai turi teisę parinkti tikėjimą vaikams. Nors aš manau, jei vaikas augs matydamas tikėjimą, ne tik atsitiktinį bažnyčios lankymą, jam tai bus natūralu ir nekils pasirinkimo klausimas. Taip pat negalima tvirtinti, kad krikščionybė vienintelė tikra religija, o visos kitos neturi teisės egzistuoti. Tiesiog mano toks pasirinkimas ir aš bandysiu savo vaikams (jei kada jų turėsiu) parodyti šitą kelią pas Dievą. Dar pastebėjau - nėra taip lengva būti praktikuojančiu kataliku. Daug lengviau pasakyti aš tikiu ir man to užtenka.
Atsakyti
Mano atveju krikštyti neliepia nei tėvai, nei seneliai, nes tėvai nereligingi, o seneliai (tiksliau, senelė) visai ne katalikai, o kito tikėjimo... Krikšto prasmė man aiški ir žinoma.
Kas skatina krikštyti vaiką?
Man ir mano vyrui širdis taip liepia, tai tarsi nematoma apsauga mūsų vaikui... Tai prasmingas procesas, graži tradicija... smile.gif Tiesiog norisi to, kaip nežinau ko...
Atsakyti
Noriu ir as pareiksti savo nuomone...
jei mums nereikalingas krikstas, kiti sakramentai tai kodel tada svenciam Velykas, Kaledas, Zolines, kam uzpirkinet misias mirusiam zmogui, jei tai tik tradicija, uzkasem ir gana... tai ir tik senoliu tradicijos, issmislas apie pomirtini gyvenima...

Bet noriu uzduot klausima... kuo maiso vaikui, kad jis yra pakrikstytas...

sutinku su balte, kad tai tarsi nematoma apsaug musu vaikams,o be to tai viena is graziausiu svenciu, kuria svenciama tik viena kart. man grazu prisimint savo sunaus krikstynas.. wub.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Verseckiukai: 01 rugpjūčio 2008 - 07:52
QUOTE(Verseckiukai @ 2008 08 01, 08:46)
Noriu ir as pareiksti savo nuomone...
jei mums nereikalingas krikstas, kiti sakramentai tai kodel tada svenciam Velykas, Kaledas, Zolines, kam uzpirkinet misias mirusiam zmogui, jei tai tik tradicija, uzkasem ir gana... tai ir  tik senoliu tradicijos, issmislas apie pomirtini gyvenima...

Bet noriu uzduot klausima... kuo maiso vaikui, kad jis yra pakrikstytas...

sutinku su balte, kad tai tarsi nematoma apsaug musu vaikams,o be to tai viena is graziausiu svenciu, kuria svenciama tik viena kart. man grazu prisimint savo sunaus krikstynas.. wub.gif

Velykas švenčiam dėl margučių, Kalėdas dėl gražios eglutės, dovanų, giminės susibūrimo. Su religija aš šių švenčių nesieju. Nedarau prakartėlės, neinu į bažnyčią, nesimeldžiu prie kūčių stalo. Nors kuo tai susiję su sakramentais? g.gif
Jei tą patį daryčiau su krikštynom, gautųsi tik šventė be jokios prasmės.
Pagrindinė priežastis, kodėl to nedarau- noriu suteikt pilną apsisprendimo laisvę vaikui dėl religijos.
Atsakyti
QUOTE(Chardonnay... @ 2008 07 21, 00:14)
Bet noriu uzduot klausima... kuo maiso vaikui, kad jis yra pakrikstytas...


o man maiso. Niekaip nesuprantu, kam tevai mane pakrisktino, jei tikrai neauklejo krikscioniskai ir dievo musu namuose nebuvo. Augino kaip tikra ateisite, tai KAM TO REIKEJO?!
Dar gali vaikui trugdyti, jog jam JAU yra primesta religija, t.y. priklausymas kazkuriai religijai, o ne suteikta teise paciam pasirinkti.


QUOTE(mylimuke @ 2008 08 01, 13:10)
Velykas švenčiam dėl margučių, Kalėdas dėl gražios eglutės, dovanų, giminės susibūrimo. Su religija aš šių švenčių nesieju. Nedarau prakartėlės, neinu į bažnyčią, nesimeldžiu prie kūčių stalo.

Mes bendramintes thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Verseckiukai @ 2008 08 01, 07:46)
Bet noriu uzduot klausima... kuo maiso vaikui, kad jis yra pakrikstytas...


O kuo maiso vaikui, jei jis nera pakrikstytas?
Atsakyti
QUOTE(Leksa @ 2008 08 02, 00:40)
O kuo maiso vaikui, jei jis nera pakrikstytas?


Manau niekuo, tik maiso aplinkiniams - "kaip cia dabar nepakrikstytas?","nekrikstas", "pagonis, oi nelaimingas vaikas bus..." doh.gif Teko isgirsti.Man asmeniskai netrukdo kad esu pakrikstyta, bet jei dabar butu galimybe spresti, tikrai nesikrikstyciau.Ir savo mazyles manau nekrikstysim.Brolis tik patikino - kryziuociu tikejimas.Kad krauju si religija ivesta Lietuvon tai niekas nepagalvoja.Kiek proteviu po zeme uz tai guli...Dauguma kitu svenciu taip pat uzlipdytos ant senuju tik su naujom etiketem.
Ech, diskusija be galo, kaip idomu paskaitineti tongue.gif
Krikstynos manau nusistovejusi tradicija, kurios visi laikosi, o kas pradeda gilintis i tai, elgiasi kitaip. mirksiukas.gif
Tik nesipykit del to, kiek zmoniu tiek ir nuomoniu...
Atsakyti
QUOTE(elenuxus @ 2008 08 02, 16:07)
Manau niekuo, tik maiso aplinkiniams - "kaip cia dabar nepakrikstytas?","nekrikstas", "pagonis, oi nelaimingas vaikas bus..."  doh.gif Teko isgirsti.Man asmeniskai netrukdo kad esu pakrikstyta, bet jei dabar butu galimybe spresti, tikrai nesikrikstyciau.Ir savo mazyles manau nekrikstysim.Brolis tik patikino - kryziuociu tikejimas.Kad krauju si religija ivesta Lietuvon tai niekas nepagalvoja.Kiek proteviu po zeme uz tai guli...Dauguma kitu svenciu taip pat uzlipdytos ant senuju tik su naujom etiketem.
Ech, diskusija be galo, kaip idomu paskaitineti  tongue.gif
Krikstynos manau nusistovejusi tradicija, kurios visi laikosi, o kas pradeda gilintis i tai, elgiasi kitaip. mirksiukas.gif
Tik nesipykit del to, kiek zmoniu tiek ir nuomoniu...

o tu pati pakrikstyta? g.gif
Atsakyti
na diskusija tai tikrai be galo...o del visu komentaru, del to man keistai ir atrodo, kai pati gyvenu religingoje seimoje, tokia seima bandau ir as kurti... nors vyras ir is nereligingos seimos, motina jo Jahovos liudytoja, nors sioje religijos pakaraipoje taip pat gyvuoja krikstas... tiesiog jei sprest, nori ji to ar ne...

musu salis demokratiska... paziurejus i kitas kulturas, zmones kulturinius palikimus (turiu omeni religija) gerbia kaip senoliu palikima, o mes tauta kitokia, linke neislaikyti tai kas palikta, o pakeisti ir inesti kasko naujo...


Atsakyti