Įkraunama...
Įkraunama...

Krikštynos. Kam?

Turiu tris vaikus, bet ne vienas nera krikshtytas. Del akiu , del seneliu, del to , kad yra tokia "tradicija" rolleyes.gif - man nera pakankamas pagrindas tai daryti. Nenoriu ju vidines laisves suvarzhyti kazhkokiais prietarais, neturiu tam teises. Man atrodo kvaila "plauti pirmaprade nuodeme"- mano vaikai gime negime kazhin kuo prasikalte. Toki zhingsni zhmogus turi zhengti saamoningai, tvirtai tikedamas, kad jam tai ish tiesu reikalinga. O prieshingu atveju - koks tikslas?
Atsakyti
Krikstynos, kaip ir vestuves - daugeliu atveju teveliams ir seneliams, nebent tevai tikrai tikintys. O kelmas zino kodel. Tvarka tokia. Nemanau, kad labai kas kam pakenks, jei vaikas bus nekrikstytas, nebent kokia babane tures del ko bambet, bet jos ar taip ar taip bamba smile.gif
Nors po teisybei, zalos jokios irgi nera (ne taip kaip nuo vestuviu laugh.gif). Jei tie vaikai veliau nores, labai ramiai persikrikstys - negirdejau kad kokie jehovos liudytojai brokytu katalikiskai pakrikstyta pilieti biggrin.gif
Atsakyti
Man krikstynos nereiskia visiskai nieko, todel vaiko nekrikstijom ir to nedarysim. "Gimtoji nuodeme" man skamba absurdiskai (tokiu budu nuplauti nera ka) - as labiau linkusi tiketi "vaikai yra angelai" teorija rolleyes.gif.
Atsakyti
Mes savo pupos irgi nekrikstyjom. Nenoriu jai primesti religijos, kuria pati netikiu... Jezus pagal Biblija ir pats pasikrikstijo jau budamas suauges, tad krikstyti vaiko "del kazko" man nekyla rankos. Tiesa, juokinga buna paskaityt ir kai mamos kalba apie "butinus" atributus - juk jei pacios yra tokios tikincios, nejaugi nezinotu tu atributu kaip savaime suprantamu dalyku?.. unsure.gif

Religija ir dvasingumas gali buti viename, aisku. Bet pasisakau uz dvasinguma be religijos nei atvirksciai.
Atsakyti
Ar neatrodo, kad į daugelį dalykų reiktų žiūrėti daug paprasčiau?

Mano sesers tėvai nepakrikštijo (dabar jai 25m.), galvojat, labai ji džiaugiasi?Jau ne kartą girdėjau, kaip priekaištavo, kodėl sesę pakrikštijot, o manęs ne ir aš noriu turėti krikšto tėvus.Dar ir bereikalingi lakstymai prieš vestuves..., jei užsimano bažnyčioj tuoktis...
Atsakyti
ode: jei taikei man tai as atsakysiu smile.gif as ir nesakau kad jei netiki i tuos dalykus yra netikintys ir nedvasingi. Bet kam tada pati ceremonija? juk jei tiki paciu dievu, bet netiki baznycia, tai ir krikstas yra labai abejotinas dalykas. ai truputi gal as logikos nepagaunu ir tiek:) beje as irgi i baznycia einu dazniausiai tik per sventes, nebent atsiranda didelis dvasinis noras ten uzsukt:) bet dziaugiuosi kad pakrikstyje mane tevai ismoke viso to, kas butina zinoti krikstytam vaikui:) liberalumas siais laikais visose srityse:) tame tarpe ir cia wink.gif kiekvienas daro tai, kas jam priimtina.

Atsakyti
O man atrodo, kad tada vaikutis vis tik buna labiau globojamas dangaus.. smile.gif Jau tokia kartais esu prietaringa, kad net nekrikstyto vaiko nesiryztu ir nenoriu veztis i kita sali.. wub.gif
Atsakyti
Norejau isgirst mamyciu argumentus, kodel nusprendet krikstyt savo vaikelius. Ar net nesvarstet apie tai (apie argumentus)?

As savo mazyles nekrikstysiu, nes:
1. Nesu religinga
2. Mano leliuko tetis ne katalikas, taigi jo atzvilgiu krikstynos butu nepagarba. Kodel mazyle turetu buti katalike, o ne metodiste?
3. Manau, nereiktu piknaudziauti vien tuscia tradicija. Apeigose turi buti tam tikra prasme, o ne tik kriksto tevu isrinkimas, grazus drabuzeliai ir balius sveciams.
4. Mano mazyle viena diena uzaugs ir pati nuspres.

Kokie jusu argumentai krikstyti ar nekrisktyti? Kiek pastebiu vyrauja masinis krikstijimas. Si tradicija tokia gili ir stipri, kad daugelis jau net nebepaiso turi tai prasme kazkokia ar ne. Nesakau, kad mane tai piktina, bet kazkaip keistai ir pavirsutiniskai atrodo, kai zmones i baznycia remiasi tik krikstynu, mirties ar vestuviu progom...
Atsakyti
As esu tikinti ,bet truputi kitaip . Man tikejimas ne pasimeldimas baznycioje o gyvenimo budas . Tikiuosi kad tikejimas sirdimi visada bus geresnis uz paburbuliavima maldu ir davima keliu litu pamaldose . Mane net vemt vercia kartais kunigu materializmas , ne vienose pamaldose maciau ( kai jau reik eiti ) , kaip piktai renkantysis i bobute ziuri kuri nepajegi centuku surinkt , ir kaip lankstosi jei meti daugiau . Kai prasiau merdincios dukros pakrikstyt kunigas be pinigu nejo , po to kart viskas nutruko .
Vienu zodziu baznycia ne man ,nelinkusi stabams melstis .
Dukros nekrikstitos ,bet puikiai susipazinusios su visom religijom . Kai ateis laikas priims tikejima arba pasirinks kita . Tikiuosi jas ismokint tiketi o ne melstis , ir gyvent pagal 10 dievo isakymu o ne prasyt nuodemiu atleidimo uz ju lauzyma biggrin.gif Tikiuosi mane suprasit smile.gif
Atsakyti
Į bažnyčia nemėgstu vaikščioti,jei kils noras pasimelsti,galima ir namie.Bet dukryte krikštysim.
Kaip tuokėsi mano tėvai,nuėjo į bažnyčia,tėvas pasisveikino kaip pridera su kunigu,pašnekėjo.Tai kunigas sako va koks religingas vaikinas,tokių reta.Taip ir neišdryso pasakyti kunigui,kad jis net nekrikštytas.O ką kalbėti apie pirmą komuniją. biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Kiekvienas renkasi pagal save 4u.gif
Atsakyti
Krikštas pagal katalikų tikėjimą yra pirmasis sakramentas, antrasis sakramentas yra pirmoji komunija, trečiasis- sutvirtinimas, ketvirtasis- santuokos sakramentas, na o toliau neatsimenu lyg tai paskutinis patepimas, bet čia gal klystu, nes nesu tiek religinga , kad žinočiau viską, bet tiek žinau, kad aš paruošiu vaiką ketvirtam sakramentui, o po to jis nusprendžia ar jam tuoktis bažnyčioje arne, nes be pirmųjų sakramentų lyg ir negalima priimti ketvirto-santuokos sakramento, na nebent visus keturis iš karto. Tai tiek . O krikštas tai tikrai ne balius svečiams ir gražūs drabužėliai- tai pirmasis sakramentas, po kurio gali sekti kiti.
Atsakyti
Mes irgi auginame nekrikštą smile.gif Pasitarėm su vyru ir nusprendėm, kas svarbiau išauginti dorą ir gerą žmogų, nei suteikti sakramentą, kurio prasmės net mes patys nelabai žinome. Užaugs, pasirinks, pati.
Atsakyti