Įkraunama...
Įkraunama...

Krikštynos. Kam?

"Negi manai, kad vaikystej su mama NORIAI einantis i baznycia vaikas negali tapti narkomanu ar alkoholiku?"

Aš ir rašiau, kad nuo tokių nelaimių nesame apsaugoti nei vienas. Aš tik tikiuosi, kad tikėjimas gali būti viena iš paskatų nesuklupti gyvenime, o suklupus pagalba pakilti.


"Beje, paaiskink, kokia gi viso to prasme ir reiksme? Nenueisim i pragara? "

Nesu labai iškalbinga ir krikšto ir tikėjimo prasmę ir reikšmę man sunku kitiems paaiškinti. Juk net talentingi pamokslininkai ne visiems sugeba paaiškinti. Aš tikiu Dievu. Man tai kelias į jį. Dar šiame gyvenime tikėjimas padeda nepalūžti, kai būna sunku. O tai, kad nenueisim į pragarą irgi neblogai, kas gi norėtų ten nueiti? Na, o kas netiki Dievu, kam nereikia Jo meilės, tam nereikalingas ir krikštas - išpažinimas ir priėmimas Dievo tiesų.

"Manau, kad auginant katalika nereikia jam visko apie religija brukti tiesiogiai. Galima ir isauginti vaika geru zmogumi remiantis geru savo ar kitu pavyzdziu.."

Galima išauginti vaiką geru žmogumi, tam krikštas nebūtinas. O norint užauginti kataliką, negalima apseiti be tikėjimo tiesų paaiškinimo, ir praktikos. Be viso to žmogus nėra katalikas.

"Asmeniskai teko nukenteti nuo vienos tokios kambariokes ir jos mamytes davatkeles"


O jei teks nukentėti nuo nedavatkėlės negi padarysi išvadą, kad visos nedavatkėlės taip pat labai blogi žmonės? Katalikas dar nelygu šventasis.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Luknė: 06 liepos 2007 - 21:01
QUOTE(Luknė @ 2007 07 06, 21:53)
"Negi manai, kad vaikystej su mama NORIAI einantis i baznycia vaikas negali tapti narkomanu ar alkoholiku?"

Aš ir rašiau, kad nuo tokių nelaimių nesame apsaugoti nei vienas. Aš tik tikiuosi, kad tikėjimas gali būti viena iš paskatų nesuklupti gyvenime, o suklupus pagalba pakilti.
"Beje, paaiskink, kokia gi viso to prasme ir reiksme?  Nenueisim i pragara? "

Nesu labai iškalbinga ir krikšto ir tikėjimo prasmę ir reikšmę man sunku kitiems paaiškinti. Juk net talentingi pamokslininkai ne visiems sugeba paaiškinti. Aš tikiu Dievu. Man tai kelias į jį. Dar šiame gyvenime tikėjimas padeda nepalūžti, kai būna sunku. O tai, kad nenueisim į pragarą irgi neblogai, kas gi norėtų ten nueiti? Na, o kas netiki Dievu, kam nereikia Jo meilės, tam nereikalingas ir krikštas - išpažinimas ir priėmimas Dievo tiesų.

"Manau, kad auginant katalika nereikia jam visko apie religija brukti tiesiogiai. Galima ir isauginti vaika geru zmogumi remiantis geru savo ar kitu pavyzdziu.."

Galima išauginti vaiką geru žmogumi, tam krikštas nebūtinas. O norint užauginti kataliką, negalima apseiti be tikėjimo tiesų paaiškinimo, ir praktikos. Be viso to žmogus nėra katalikas.

"Asmeniskai teko nukenteti nuo vienos tokios kambariokes ir jos mamytes davatkeles"
O jei teks nukentėti nuo nedavatkėlės negi padarysi išvadą, kad visos nedavatkėlės taip pat labai blogi žmonės? Katalikas dar nelygu šventasis.


Nes sventuju isvis nera tongue.gif
Nesuprantu, kaip galima tiket tuo, del ko neturi (nei tu, nei niekas kitas) jokiu irodymu ? Mes nezinom, ar tas pragaras isvis yra, ir kas bus kai mirsim. g.gif Man atrodo visa tai kvaila blush2.gif
Atsakyti
Einšteino realiatyvumo teorijos aš irgi nesuprantu, bet man tai neatrodo kvaila.
Atsakyti
vaikas, manau, nepasirenka tevu, salies, kurioje turi gimti, pavardes, plauku spalvos, panasios i viena is tevu... Yra dalyku, kurie tiesiog yra ir yra tu, kuriuos paveldime ir/arba perimame is tevu (seneliu ir t.t.). Tautybe, kalba, kuria bendraujame, seimos paprociai. Reiligija - ne isimtis. Suauges zmogus gali viska pasikeisti - netgi lyti. Bet kol jis savarankiskai nepriima sprendimu - jis auga taip ir ten, kur likimo jam nurodyta. Taip buvo ir bus visais laikais. Priesintis tam - bergzdzias reikalas
Atsakyti
QUOTE(Luknė @ 2007 07 07, 18:21)
Einšteino realiatyvumo teorijos aš irgi nesuprantu, bet man tai neatrodo kvaila.


Bet tai irodomas dalykas tongue.gif Ir Einsteinas bent jau buvo realus zmogus, o biblija man labiau primena pasaku knyga blush2.gif
Papildyta:
QUOTE(*Rita* @ 2007 07 08, 13:16)
vaikas, manau, nepasirenka tevu, salies, kurioje turi gimti, pavardes, plauku spalvos, panasios i viena is tevu... Yra dalyku, kurie tiesiog yra ir yra tu, kuriuos paveldime ir/arba perimame is tevu (seneliu ir t.t.). Tautybe, kalba, kuria bendraujame, seimos paprociai. Reiligija - ne isimtis. Suauges zmogus gali viska pasikeisti - netgi lyti.  Bet kol jis savarankiskai nepriima sprendimu - jis auga taip ir ten, kur likimo jam nurodyta. Taip buvo ir bus visais laikais. Priesintis tam - bergzdzias reikalas


O as manau, kad del tu dalyku, kuriuos galima rinktis, reiktu ir suteikti pasirinkimo laisve. Taip, plauku spalvos nepasirinksi niekaip, bet gali juos persidazyti, bet vaikas su religija negimsta, todel kam jam tai primesti?Bet tu cia sulyginai nelyginamus dalykus... Gal dar pradekim rinkti, su kuo jiems draugauti, kokia profesija pasirinkti ir t.t. blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(mylimuke @ 2007 07 08, 18:04)
O as manau, kad del tu dalyku, kuriuos galima rinktis, reiktu ir suteikti pasirinkimo laisve. Taip, plauku spalvos nepasirinksi niekaip, bet gali juos persidazyti, bet vaikas su religija negimsta, todel kam jam tai primesti?Bet tu cia sulyginai nelyginamus dalykus... Gal dar pradekim rinkti, su kuo jiems draugauti, kokia profesija pasirinkti ir t.t.  blush2.gif

tai yra tavo nuomone. O tai, ka pracitavai - mano nuomone
Atsakyti
QUOTE(ligita123 @ 2007 07 04, 15:51)
As Jums siulau nekrikstyti ir net nekelti tokio klausimo. Jei tu nesi katalikas tai kodel tu, net keli sau klausima....ka daryti....paprasciausiai nieko.....nedaryk.....manau tai bus tau saziningiausia.
Paziurekit, kokios svarbios yra tradicijos aps musulmonus, zydus, o mums lietuviams katalikams vel blogai....... net.... tikejimas musu proteviu.
Mums sunku  nueti baznycia, nors karta metuose sunku priimti visas baznycios tiesas.
Problema ne tikejimas o mes patys.

Tikejimas musu proteviu buvo pagonybe , o del krikscioniskumo kryziaus zygiai ir gi po krikscioniskaja veliava ejo mirksiukas.gif
Del tikejimo , jis turi but sirdy , jei jo nera ,visa kita netenka prasmes.
Del masinio kriksto cia rinkodara , masiskai krikstyti pradejo ne del paziuru , del rinkodaros , biznio kaip jus tai bepavadinsite , biuzniu , valdzia ir t.t
Tai kad krikstas tai suaugusiojo zmogaus apsisprendimas , o va kad ten visa kita tai ismislas zmoniu smile.gif
Juk jei Dievas gailestingas jis pagailes bet kuri , krikstytas tu ar ne . Visada sakiau reik ne tik zinot ir cituot 10 Dievo isakymu , reik pagal juos gyvent ir tada viskas sustos i savas vietas . O Kunigai , baznycios apeigos cia tik stabmeldyste , jei Dievas sirdy negyvena vandenelis ant galvos nepades doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo renax: 08 liepos 2007 - 17:58
QUOTE(renax @ 2007 07 08, 18:56)
Tikejimas musu proteviu buvo pagonybe , o del krikscioniskumo kryziaus zygiai ir gi po krikscioniskaja veliava ejo  mirksiukas.gif
Del tikejimo , jis turi but sirdy , jei jo nera ,visa kita netenka prasmes.
Del masinio kriksto cia rinkodara , masiskai krikstyti pradejo ne del paziuru , del rinkodaros , biznio kaip jus tai bepavadinsite , biuzniu , valdzia ir t.t
Tai kad krikstas tai suaugusiojo zmogaus apsisprendimas , o va kad ten visa kita tai ismislas zmoniu smile.gif
Juk jei Dievas gailestingas jis pagailes bet kuri , krikstytas tu ar ne . Visada sakiau reik ne tik zinot ir cituot 10 Dievo isakymu , reik pagal juos gyvent ir tada viskas sustos i savas vietas . O Kunigai , baznycios apeigos cia tik stabmeldyste , jei Dievas sirdy negyvena vandenelis ant galvos nepades  doh.gif

drinks_cheers.gif ypac del paryskintu zodziu. Zmones bizni tik daro, baznycioj pinigus renka, kunigai dievagojasi sventuoliais visokiais, o patys ka daro, dulkina (atsiprasant moderatoriu) nepilnametes, pridaro jom vaiku, girtuokliauja ir dar velniai zino ka. Jei jie patys negyvena pagal tuos 10 isakymu,tai kaip gali viska ivykdyti paprastas zmogus?
Jei zmogus tiki, tas tikejimas turi buti sirdy ir niekam neskelbiamas, juk jam tai sventas dalykas. Mano nuomone, tas pats butu, kai zmogus po sekso nakties visam miestui smulkmenas ispasakotu. Tai juk intymus ir asmeniskas dalykas, kas kuo norim, tas tuo tikim, ir kaip norim taip tikim, o to viesinti, kelti i aukstumas nematau reikalo. Cia kaip su meile,kuo daugiau kalbesim, tuo greiciau isbles... rolleyes.gif
Papildyta:
QUOTE(*Rita* @ 2007 07 08, 18:35)
tai yra tavo nuomone. O tai, ka pracitavai - mano nuomone

tai taip, as gi ir neliepiu tau galvoti taip, kaip as manau blush2.gif
Atsakyti
"Bet tai irodomas dalykas Ir Einsteinas bent jau buvo realus zmogus, o biblija man labiau primena pasaku knyga "


Apie Einšteiną nediskutuosiu, aš tik norėjau pasakyti, kad jei nesupranti tai nereiškia, kad tai kvaila. Jėzus Kristus irgi realiai gyveno ir daugelį Biblijos įvykių istorija patvirtina.


"Jei jie patys negyvena pagal tuos 10 isakymu,tai kaip gali viska ivykdyti paprastas zmogus?"

O kunigas, tai ne paprastas žmogus. Kas gi jis?



"Jei zmogus tiki, tas tikejimas turi buti sirdy ir niekam neskelbiamas,<....>Cia kaip su meile,kuo daugiau kalbesim, tuo greiciau isbles... "

O kodėl tai turi būti paslaptis? Ir kas verčia eiti kam nos skelbti tikėjimą? Ar savo mylimąjį irgi slepiate, arba kam nors stebint apsimetinėjate, kad jo nemylit, nepažįstat?
Dar kartą pasikartosiu, kad tie kas Dievu netiki tai ir krikštytis neturėtų. O taip pat neturėtų aptarinėti ar tie kurie tiki elgiasi kvailai ar ne kvailai ir ar tikintieji turi krikštytis. Aš neaptarinėju ar musulmonai protingai elgiasi, jei melsdamiesi pasisuka į Mekos pusę.
Atsakyti
QUOTE(Luknė @ 2007 07 08, 19:07)
"Bet tai irodomas dalykas  Ir Einsteinas bent jau buvo realus zmogus, o biblija man labiau primena pasaku knyga "
Apie Einšteiną nediskutuosiu, aš tik norėjau pasakyti, kad jei nesupranti tai nereiškia, kad tai kvaila. Jėzus Kristus irgi realiai gyveno ir daugelį Biblijos įvykių istorija patvirtina.
"Jei jie patys negyvena pagal tuos 10 isakymu,tai kaip gali viska ivykdyti paprastas zmogus?"

O kunigas, tai ne paprastas žmogus. Kas gi jis?
"Jei zmogus tiki, tas tikejimas turi buti sirdy ir niekam neskelbiamas,<....>Cia kaip su meile,kuo daugiau kalbesim, tuo greiciau isbles... "

O kodėl tai turi būti paslaptis? Ir kas verčia eiti kam nos skelbti tikėjimą? Ar savo mylimąjį irgi slepiate, arba kam nors stebint apsimetinėjate, kad jo nemylit, nepažįstat?
Dar kartą pasikartosiu, kad tie kas Dievu netiki tai ir krikštytis neturėtų. O taip pat neturėtų aptarinėti ar tie kurie tiki elgiasi kvailai ar ne kvailai ir ar tikintieji turi krikštytis. Aš neaptarinėju ar musulmonai protingai elgiasi, jei melsdamiesi pasisuka į Mekos pusę.

O tikejimas tik ejimas i baznycia ir apeigos ?
Maniau tikejimas tai pagalba silpnesniajam , tikejimas tai parama klystanciam ar ne ?
Juk tiketi zmogus gali pradet ir senatveje , jei tikejimas sirdy tai nereiskia kad to nesimato . Juk nedarome vardan tikejimo , o tikime ir darome kad padet argi ne taip ?
Jei manes paklaus pasakysiu tikiu Dievu , bet ekshibicionizmu neuzsiimsiu ir tikrai to neviesinsiu . Juk jei mylim zmogu su juo nesimylime viesai , argi ne taip ?
Mano 13 kamete dukra puikiai pasigincytu su jumis apie tikejima , nors ji yra nekrikstyta . Bet ji apsikrikstys kai bus suaugusi , ji taip nusprendusi . Manote tai blogai ? Zmogus pirma turi pasirinkt tikejima poto zengt zingsni priimdamas ta tikejima , samoningai . Jei noretu melstis atsigrezus i Meka galetu ir melstis . Jos pasirinkimas , negalima ribot pasirinkimo laisves zmogui .
Jei Dievas visagalis , as tuom tikiu , jis i savo buri priims ir kito tikejimo ir kitaip mastancius , juk tame ir esme yra atgailos , suvokt kada klysti .
Juk nera zmogaus be nuodemes , ir niekas nepaneigs kad 10 kart sveika marija sukalbet yra lengviau , nei tikrai atgailaut uz savo klaida .
Ir pasakykit kuom malda savais zodziais namie prastesne uz standartine baznycioje ?
Juk jei baznycioje pasimeldzia , o poto vel savo daro kas tada ?
Ir taip per daug tu super tikinciuju tik del vaizdo doh.gif

Atsakyti
QUOTE(Luknė @ 2007 07 08, 22:07)
"Bet tai irodomas dalykas  Ir Einsteinas bent jau buvo realus zmogus, o biblija man labiau primena pasaku knyga "
1) Apie Einšteiną nediskutuosiu, aš tik norėjau pasakyti, kad jei nesupranti tai nereiškia, kad tai kvaila. Jėzus Kristus irgi realiai gyveno ir daugelį Biblijos įvykių istorija patvirtina.
"Jei jie patys negyvena pagal tuos 10 isakymu,tai kaip gali viska ivykdyti paprastas zmogus?"

2) O kunigas, tai ne paprastas žmogus. Kas gi jis?
"Jei zmogus tiki, tas tikejimas turi buti sirdy ir niekam neskelbiamas,<....>Cia kaip su meile,kuo daugiau kalbesim, tuo greiciau isbles... "

3) O kodėl tai turi būti paslaptis? Ir kas verčia eiti kam nos skelbti tikėjimą? Ar savo mylimąjį irgi slepiate, arba kam nors stebint apsimetinėjate, kad jo nemylit, nepažįstat?
Dar kartą pasikartosiu, kad tie kas Dievu netiki tai ir krikštytis neturėtų. O taip pat neturėtų aptarinėti ar tie kurie tiki elgiasi kvailai ar ne kvailai ir ar tikintieji turi krikštytis. Aš neaptarinėju ar musulmonai protingai elgiasi, jei melsdamiesi pasisuka į Mekos pusę.


1) O sutapimu gyvenime nebuna? Taip pat nemazai ivykiu atrodo mazu maziausiai kvailai ir isgalvotai. Kaip kad Jezus gyde rankos prisilietimu, prisikele is numirusiu ir pan.
2) Taigi dievo pasiuntinys biggrin.gif Na jei rimtai, tai juk kunigai savo noru pasirenka toki kelia, myleti dieva ir atsiduoti tik jam, todel butent jie, o ne bet kas kitas turi buti pavyzdziu kitiems tikintiems blush2.gif
3) As nesakau, kad reikia slepti ir neigti tikejima, tik nereikia taip jo isaukstinti, lyg tai butu nulemta dar pries zmogui gimstant, lyg tai butu musu kazkoks issigelbejimas. Nuo to tikrai nepradesit daugiau tiketi ir neikalbesit kitu. Kas daug turi, tas savo turtu (nebutinai materialiniu) nesigiria....
Neslepiu, kad myliu, bet nepradeciau aistringai buciuotis ar glamonetis viesoj vietoj.
Galu gale - kaip sakoma, dievas yra vienas, tik keliai i ji skirtingi. Taip iseitu, kad tikim i ji visi, tik labai skirtingom formom. Ir zmogus turi teise pasirinkti ta kelia.
Man pvz. gal nepatinka krikscionybes nuostatos, poziuriai i kai kuriuos dalykus, kurkas idomiau man skaityti apie Budizma. Bet visa tai tera knygos, zodziai, sausa teorija. Juokas ima ziurint i baznycioj klupuojancias davatkeles ir verkiancias prie kunigelio klausyklos del menkiausiu nuodemiu. kazkodel priimta manyti, kad tas kuris labiau kencia, keliauja i dangu. kas taip pasake? Juk save kankinti tas pats kaip ir kita kankinti, o ar tai jau ne nuodeme? Ir kodel mes turim kazkam atsiskaitinet? Ar neuztenka to,kad mus jau sazine grauzia? Juk dievas yra visur (kaip sakoma), tai ir mintyse galima atgailauti. Tikejimas turi tik dziaugsma teikti, o ne kankinti. Man dievas pvz yra tai: sedeti mociutes kaime po kvepianciu jazminu krumu ir svajoti. Tada as jauciu kazka neapsakomai malonaus. Ir tikrai man tai neasocijuojasi su jezum, priklatu ant kryziaus schmoll.gif

Nu ir paporinau, visai jau nebe i tema doh.gif
Atsakyti
"O tikejimas tik ejimas i baznycia ir apeigos ?"

Jokiu būdu ne tik , bet ir ėjimas ir apeigos.
Trylikamečiai manau su bet kuo ir apie bet ką pasiginčytų.

"Manote tai blogai ?"

Ne nemanau, kad blogai. Bet kodėl jūs manote, kad daryti kitaip tai jau blogai? Aš manau, kad auginti vaiką tikėjime yra gerai, kodėl jums atrodo, kad blogai? Aš juk nesakau, kad jį ką nors versiu daryti, aš tik mokysiu ir rodysiu, argi tai atims jam pasirinkimo laisvę?

"Juk nera zmogaus be nuodemes , ir niekas nepaneigs kad 10 kart sveika marija sukalbet yra lengviau , nei tikrai atgailaut uz savo klaida . "

Atgailauti ir pasakyti "man gaila" - skirtingi dalykai. Galima atgailauti ir kalbant 10 "Sveika Marija" .Tačiau dažniau mėgstama nuolat dejuoti ir net galvoti kad man gaila, o nei piršto nepajudinti, kad taisytum klaidą. Ir jei nenorima taisytis - tai atgaila netikra ir netikiu, kad tie kurie nevaikšto į bažnyčią ir nekalba "Sveika Marija" atgailauja ir taisosi tobuliau, nei tie kurie vaikšto ir kalba.


"Ir taip per daug tu super tikinciuju tik del vaizdo "

Su šia mintim sutinku, todėl ir sakau, kad kas netiki tai neturėtų krikštytis ir eiti kitų sakramentų. Tačiau jokiu būdu nedrįsčiau rūšiuoti štai šis tiki nuoširdžiai, tas nelabai, o šitą reikia vyti iš bažnyčios, aš širdies nematau, tegul teisia Dievas.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Luknė: 09 liepos 2007 - 09:39