Įkraunama...
Įkraunama...

Krikštynos. Kam?

QUOTE(mylimuke @ 2007 04 28, 13:21)
Mer irgi zenijomes tik del pavardes, o ne del to,kad ne santuokoj gyvent butu nuodeme  lotuliukas.gif  O i baznycia eiciau tik del grazios baltos sukneles  bigsmile.gif

unsure.gif unsure.gif unsure.gif na tuomet keistas supratimas ir reiksme apie santuoka ..... unsure.gif unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(irmusia @ 2007 06 23, 23:36)
Is tikruju ilgia masciau del tu krikstynu, bet nusveriau uz  4u.gif
Kaip jau sakiau patys esame tikintys, nors tikrai i baznycia einame retai, bet ati juk nebutina  blush2.gif O nusvere tai, kad norejau pakrikstyti, tiesiog kad maza ka gyvenime buna  doh.gif tfu tfu tfu.
O jei vaikuti spakrikstytas nebmaunau, kad del ti reieks vaiskciot i baznycia, melstis ir pan.... tiesiog jei nores tikes vidumi.  mirksiukas.gif
Kazkas rase, kad nera tikintys ir vaikuciui isdestys savo pozicija, bet juk jis is tevu daugiausia ir mokosi, mes taip pat isdestysim savaja.... 4u.gif
Papildyta:
o siaubas kiek klaidu  doh.gif  sorryyyyy


Na jeigu jus tikintys, tai gal ir teisinga,kad tesit seimos tradicija. Bet jei kiti teveliai netiki,tai irgi nemanau,kad gerai,jei aiskins ir mokins to,kuo netiki schmoll.gif
Papildyta:
QUOTE(=Svaja= @ 2007 06 24, 09:29)
unsure.gif  unsure.gif  unsure.gif  na tuomet keistas supratimas ir reiksme apie santuoka .....  unsure.gif  unsure.gif


Kaip netikiu krikstu,taip netikiu santuoka. Tai tik popierelis,kuris gyvenime nieko nepakeicia, nebent pavarde. Aisku tikintiems galbut tai kazkas ypatingo,susijungimas su dievu, ju paciu tarpusavy ar dar kazkas, bet tai asmeniniam gyvenime nieko nelemia,niekas nepasikeite. Na taip,gal kai kurios jauciasi saugesnes, ramesnes, bet argi vyrai nepabegs, jei nores, net ir santuokoj budami? ax.gif

Jau nelabai i tema pradejau rasyt doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mylimuke: 24 birželio 2007 - 09:51
Na jei netikintys tėvai tai suprantu, kad spektaklis pavadinimu "Krikštynos" tikrai nereikalingas, nes meluoti irgi didelė nuodėmė, o krikštijant pasižadama auginti krikščionį, Dievo vaiką.
Tačiau krikštas, kaip Dievo malonė, veikia, net jei tėvai iki galo nesupranta jo reikšmės. Krikštas praveria sielos duris Dievui, kad jis veiktų, kad kviestų prie savęs, vestų. Žmogaus laisvą valią Dievas labai gerbia ir saugo, be jo noro nieko nedaro, norint malonės tikėti reikia jos prašyti, manau krikštas tai pirmasis prašymas, sutikimas, kad Dievas galėtų veikti to žmogaus gyvenime.
Atsakyti
QUOTE(Luknė @ 2007 06 26, 08:40)
Na jei netikintys tėvai tai suprantu, kad spektaklis pavadinimu "Krikštynos" tikrai nereikalingas, nes meluoti irgi didelė nuodėmė, o krikštijant pasižadama auginti krikščionį, Dievo vaiką.
    Tačiau krikštas, kaip Dievo malonė, veikia, net jei tėvai iki galo nesupranta jo reikšmės. Krikštas praveria sielos duris Dievui, kad jis veiktų, kad kviestų prie savęs, vestų. Žmogaus laisvą valią Dievas labai gerbia ir saugo, be jo noro nieko nedaro, norint malonės tikėti reikia jos prašyti, manau krikštas tai pirmasis prašymas, sutikimas, kad Dievas galėtų veikti to žmogaus gyvenime.


Va, gerai pasakei. Kiekvienas turim savo pasirinkimo laisve, ir dievas ja gerbs (jeigu jis yra), kad ir ka pasirinktume.
Atsakyti
o man atrodo kad vaikas gali buti visoks, ne visada viskas priklauso nuo tevu... o jam tik bus problemu jei nepakrikstys tiik del to kad pats pasirinktu.

pvz as labai skaitydavau biblija kai buvau maza ir melsdavausi, ir dabar esu tikinti ir myliu Dieva, meldziuosi ir tikiu tuo. Baznycioj yra daug kas kas nepatinka, bet tai ka padarysi. tikejimas yra sirdy.

dziaugiuosi kad mane tevai krikstijo, nors jie niekada beveik neina i baznycia, na koki vienakart per metus... ir niekada nekisdavo man katalikybes ar kokios kitos religijos, isitikinimu... taigi nebutinai religingoj seimoj uzaugs religingi vaikai ir atvirksciai.
Atsakyti
QUOTE(saturno_sesely @ 2007 06 27, 23:02)
o man atrodo kad vaikas gali buti visoks, ne visada viskas priklauso nuo tevu... o jam tik bus problemu jei nepakrikstys tiik del to kad pats pasirinktu.

pvz as labai skaitydavau biblija kai buvau maza ir melsdavausi, ir dabar esu tikinti ir myliu Dieva, meldziuosi ir tikiu tuo. Baznycioj yra daug kas kas nepatinka, bet tai ka padarysi. tikejimas yra sirdy.

dziaugiuosi kad mane tevai krikstijo, nors jie niekada beveik neina i baznycia, na koki vienakart per metus... ir niekada nekisdavo man katalikybes ar kokios kitos religijos, isitikinimu... taigi nebutinai religingoj seimoj uzaugs religingi vaikai ir atvirksciai.


taigi nieks nesako, kad jei mes netikim, tai neleisim vaikui dometis religija ir drausti krikstytis, jeigu jis tik panores. Jeigu klaus, atsakysim i visus klausimus, lai pati pasirenka, kas jai atrodys svarbiau.
Atsakyti
sveikos mamytes...
as saviski krikstysiu sia vasara.
ir man teko labai smarkiai pakovot, kad krikstynos nevirtu eiline gimines pjanke. krikstysim mazuliuka sekmadieni, kaip ir priklauso. iskilmes baznycioj ir sventiniai pietus su vaikiskom atrakcijom ir atributika ir jokiu prisilakimu. jei kam nepatiks, gales iseiti. as labai grieztai issakiau savo nuomone siuo klausimu. krikstynos- vaiko svente (kai kurie iki siol manim nepatikejo doh.gif, nes tipo baliavoja suauge, tai balius suaugusiu, nesvarbu kad susirenkam i baliu del vaikisku reikalu.... gelezine logika.... ) tai stai...
griztant prie temos. kadangi mes katalikai ir tuokemes baznycioj, yra nusistovejes toks elgesio modelis ir tradicijos, todel ir krikstysim vaikeli. suprantu tuos, kurie to nedaro del skirtingu religiju, bet gal reiktu rast kompromisa? teiginys, kad neva vaikas pats uzauges issirinks kuo tiketi..... na as jokiu budu nedrausiu vaikui gyventi pagal savo paziuras ir iissirinkt religijos. tada jau bus jo reikalas, bet kol kas kol jis mazutis gyvens pagal musu (tevu) diegiamas vertybes ir poziuri.
bet as jum pasakysiu del to savo poziurio: nepasikrikstys jis pats gyvenime, na nebent ji aplankys koks tai nusvietimas ar kazkas tokio ir taps labai religingu ar panores tapti kkunigu. pripazinkime, kad visos tos baznytines veiklos kaip ejimas prie komunijos ar kursai pries santuoka na , kaip cia graziau pasakius, nera pats smagiausias uzsiemimas. beje, jei tas nekrikstytas vaikas sugalvos tuoktis baznycioj, turetu jum labai "padekoti" uz toki laisvo pasirinkimo sprendima. jau geriau pakrikstyti kaip zmogu negu kad tokiam reikalui prispyrus eitu pas koki kaimo kleboneli ju tvarkytis uz pinigus. va cia tai tikrai brandus sprendimas butu, ania?? ( na cia kazkas minejo, kad zingsnis krikstytis turi buti brandus)....
na o kas i baznycia eina del grazios sukneles ir tt, tai gal neverta tada, a??? i rotuse irgi gali su lygiai tokia pacia grazia suknele nueit, o vat sitam zingsniui tikrai reik pribrest. visi, kuriu toks lengvabudiskas poziuris i si sakramenta butinai siulyciau bent jau nepraleist tu baznytiniu pammokeliu. rimtai. tos 6 pamokeles tikrai kartais iskrecia protelio. blogiau nebus. tik geriau.
Atsakyti
QUOTE(ausrenas @ 2007 07 03, 12:33)
sveikos mamytes...
as saviski krikstysiu sia vasara.
ir man teko labai smarkiai pakovot, kad krikstynos nevirtu eiline gimines pjanke. krikstysim mazuliuka sekmadieni, kaip ir priklauso. iskilmes baznycioj ir sventiniai pietus su vaikiskom atrakcijom ir atributika ir jokiu prisilakimu. jei kam nepatiks, gales iseiti. as labai grieztai issakiau savo nuomone siuo klausimu. krikstynos- vaiko svente (kai kurie iki siol manim nepatikejo  doh.gif, nes tipo baliavoja suauge, tai balius suaugusiu, nesvarbu kad susirenkam i baliu del vaikisku reikalu.... gelezine logika....  ) tai stai...
griztant prie temos. kadangi mes katalikai ir tuokemes baznycioj, yra nusistovejes toks elgesio modelis ir tradicijos, todel ir krikstysim vaikeli. suprantu tuos, kurie to nedaro del skirtingu religiju, bet gal reiktu rast kompromisa? teiginys, kad neva vaikas pats uzauges issirinks kuo tiketi..... na as jokiu budu nedrausiu vaikui gyventi pagal savo paziuras ir iissirinkt religijos. tada jau bus jo reikalas, bet kol kas kol jis mazutis gyvens pagal musu (tevu) diegiamas vertybes ir poziuri.
bet as jum pasakysiu del to savo poziurio: nepasikrikstys jis pats gyvenime, na nebent ji aplankys koks tai nusvietimas ar kazkas tokio ir taps labai religingu ar panores tapti kkunigu. pripazinkime, kad visos tos baznytines veiklos kaip ejimas prie komunijos ar kursai pries santuoka na , kaip cia graziau pasakius, nera pats smagiausias uzsiemimas. beje, jei tas nekrikstytas vaikas sugalvos tuoktis baznycioj, turetu jum labai "padekoti"  uz toki laisvo pasirinkimo sprendima. jau geriau pakrikstyti kaip zmogu negu kad tokiam reikalui prispyrus eitu pas koki kaimo kleboneli ju tvarkytis uz pinigus. va cia tai tikrai brandus sprendimas butu, ania?? ( na cia kazkas minejo, kad zingsnis krikstytis turi buti brandus)....
na o kas i baznycia eina del grazios sukneles ir tt, tai gal neverta tada, a??? i rotuse irgi gali su lygiai tokia pacia grazia suknele nueit, o vat sitam zingsniui tikrai reik pribrest. visi, kuriu toks lengvabudiskas poziuris i si sakramenta butinai siulyciau bent jau nepraleist tu baznytiniu pammokeliu. rimtai. tos 6 pamokeles tikrai kartais iskrecia protelio. blogiau nebus. tik geriau.


Paminejai tevu vertybes ir poziuri. Tai kadangi pvz mes netikim, tai ir mazute turi gyventi pagal mus (tavo zodziais).
Del santuokos. Man tai tavo aprasyta situacija juokinga is tikruju. Nesuvokiu, kam eiti tuoktis i baznycia, jei netiki dievu? Arba - jeigu tiki dievu ir tuokiesi baznycioje, kodel tada kriksto sakramentas turetu buti nemalonus? g.gif Beto tikrai ne visi tuokiasi baznycioje, galu gale net ne visi iregistruoja savo santuoka, tai ir nekyla problemu del to, kad nepakrikstijo.
Pamokeles ikrecia protelio tiem, kas tiki tongue.gif
Atsakyti
Aš katalikė,tikiu į Dievą ir norėčiau, kad visi tikėtų ir su tikėjimu krikštytų savo vaikučius. Bet jei jau netiki, tai man atrodo, kad gal geriau jau, kad ir nekrikštytų, nereikia meluoti, krikštijant pasižadi išauklėti tikintįjį. Vis tiek netikinčioje šeimoje augančiam tapti tikinčiu reikės ypatingos malonės, apšvietimo, tada ir į tikėjimą įsigilinti ir pasikrikštyti nebus sunku.
Atsakyti
Niekaip nesuprantu, jei jums nera tikejimo, dievo, kam jus keliat net tokius klausima kristyti vaika ar ne? Jau tai yra nuodeme. As giliai tikiu, kad Jis yra, nes as turiu labai gera savo angela sarga. As labai jauciu. Linkiu ir Jums pabandyti susitaikyti su tuom kuom esame - katalikais.......
Atsakyti
QUOTE(ligita123 @ 2007 07 03, 19:09)
Niekaip nesuprantu, jei jums nera tikejimo, dievo, kam jus keliat net tokius klausima kristyti vaika ar ne? Jau tai yra nuodeme. As giliai tikiu, kad Jis yra, nes as turiu labai gera savo angela sarga. As labai jauciu. Linkiu ir Jums pabandyti susitaikyti su tuom kuom esame - katalikais.......


Taigi pati sakai, kad tai nuodeme, daryti pagal katalikybe tai, kuo netiki tongue.gif Beto tavo paskutinis sakinys nuskambejo kaip koks mirties nuosprendis biggrin.gif Jei mes dabar pradesim vaikscioti i baznycia kas sekmadieni, krikstysim vaika, zenysimes baznycioj ir t.t., tai ar nebus nuodeme, jei mes visu tuo netikim? Kaip tu siulai mums su tuo susitaikyti? Itikineti save, kad dievas yra? Susitaikyti su kazkieno primestu tikejimu, o kur pasirinkimo laisve? g.gif
Atsakyti
Sveiki
Mudu su vyru esam susituoke tik civilinėj metrikacijoj. Bažnyčioje nesituokėme, nes vyras nėra nei krikštytas, nei priejes pirmosios komunijos, zodziu- netikintis. As tuo tarpu ir krikstyta, ir komunija, ir sutvirtinima turiu. Siuo metu jau planuojame savo pirmaji vaikeli. Ir štai, paskaiciau, kad vaiko krikstateviais gali buti tik pagal baznycios normas gyvenantys zmones (t.y. krikstyti, su komunija, susituoke, jei imama pora) Taigi klausimas iskilo man stai del ko: Ar mes nesusituoke baznycioje galesime krykstyti joje savo vaikeli? Ar abu vaikelio tevai butinai turi buti tikintis? Apsvieskit prasau blush2.gif
Papildyta:
as cia ne visai i ta tema pataikiau, bet gal padesit ax.gif
Atsakyti