Įkraunama...
Įkraunama...

Krikštynos. Kam?

As irgi pritariu, kad tik paciu teveliu reikalas, as pati asmeniskai tai labai nenoriu tu krikstynu, na tiesiog pati ta tradicija tokia man nemiela, bet sirdyje jauciu kad reikia, nes kadangi savo dukryte laikau tikru stebuklu wub.gif

O dar norejau paklausti ne i tema, su kriksto tevu rinkimais tai tikrai tikra beda, turiu nusiziurejus vienus, taciau jau jie turi viena kriksto vaika, tai vat idomu ar gali buti antra karta kriksto tevais?
Atsakyti
Mane vieni bandė pulti dėl to kad, pati būdama katalikė (tik oficeliai doh.gif ), mažylę krikštysiu evangelikų bažnyčioje (kaip vyras). Visos bobutės bamba, kad vaikas turi būti pagal mamą doh.gif
bet kad aš nei katalikė nei evangelikė schmoll.gif Galima sakyti iš dviejų blogybių rinkausi vieną, nes noriu kad turėtų mežylė krikšto tėvus wub.gif
Ir dėl santuokos visi baisiai graužia, bet man dzin user posted image krikštysiu kur norėsiu, tuoksiuos kada norėsiu user posted image
Ne tas aš žmogus, kuriam galima pasakyti ką daryti user posted image user posted image

Tigrine Gali. Mano pačios tėveliai yra du kartus krikšto tėvai mirksiukas.gif Tik ne visi nori tiek daug atsakomybės prisiimt rolleyes.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Gintarėlis*: 26 balandžio 2007 - 09:08
mane nustebino vienas dalykas,kad vaiko negalima krikstyti,jeigu jo tevai nesusituoke(pagal sena tradicija santuoka turetu buti baznytine)...


na o siaip mes abu ensam tikintys ir nekrikstijome savo mazylio,ir niekas del sito mums nepriekaistauja(speju mano kad senai pakriksytas lotuliukas.gif )
Tevu reikalas ar krikstyti ar ne,juk tie gimines nenurodines jum ka daryti ir kaip,tuoj pala ims aiskinti kokiais tapetais vaiko kambari geriau dekoruoti...pfff...
Atsakyti
QUOTE(paura @ 2007 04 24, 16:47)
Nejaugi tarp visų artimų žmonių nėra nei vieno, kam patikėtum šią garbę? O dėl pačio krikšto, manau, jog tai tėvų pareiga. O vėlau užaugęs vaikas pats pasirinks tikėti ar ne.


Tame ir esme,kad kriksnioniskai pakrikstytas vaikas jau yra priskiriamas krikscionims, tai koks dar gali but paskui pasirinkimas uzaugus,jei jau uz ji pasirinko? blink.gif
Atsakyti
Nelabai suprantu, ko taip didziuojates, kad nesate tikincios ir vaikuciu krikstyti nenorite wub.gif wub.gif ? Ir kuo Jus pranasesnes uz tuos, kurie myli Dieva ir to moko savo mazylius???
Atsakyti
Man su tom krikštynom,tai iš vis mados reikalas,čia kaip ir su sovietiniais vaikais-prieš dešimt metų minios suaugusių bažnyčioj krikštinosi doh.gif -o dėl ko g.gif dėl mados bigsmile.gif
Atsakyti
Nereikia taip suabsoliutinti. Dauguma tai daro nuosirdziai ir dvasingai.
Atsakyti
QUOTE(Sadovile @ 2007 04 26, 13:37)
Nelabai suprantu, ko taip didziuojates, kad nesate tikincios ir vaikuciu  krikstyti nenorite wub.gif  wub.gif ? Ir kuo Jus pranasesnes uz tuos, kurie myli Dieva ir to moko savo mazylius???

o kuo mes prastesnes? tu man "kvailai" atsaskyk?
mes visos nors ir netikime,esame geros mamos,mylime savo vaikus mokome geru dalyku,tolerancijos kitiems,mokome vaikus logiskiau suprasti pasauli,jums uztenka tik pasakyti "lyje,nes dievas taip nori" gal geriau viska paaiskinti,paveiksliukus parodyti,vaikas tada jauciasi labiau suauges ir jo mastymas geriau vystosi.(pasakymas "dievas sukure" mastyti nepadeda)...beto daugumos "mokymas myleti dieva" buna priverstinis.
Atsakyti
labutis,
as manau, bet aisku cia tik mano nuomone, kad kiekvienas mes kazkuom vistiek tikime, vieni Dievu, kiti dar kazkuom. kiekvienas turim tam tikra tiksla. tarkim as esu tikinti i Dieva, ar i kazka tokio nepasakomo ir neapciuopiamo. man tarkim vaikuti pakrikstyti yra labai svarbu, kadangi jusiu dvasine ramybe ir man atrodo kad kazkiek as vaikuti apsaugosiu, net nemoku pasakyti, kodel man svarbus krikstas. o gyvenime i ka jis tikes jau rinksis jis ir nemanau daryti kazkokios itakos. tik man baisu budavo kai seniau zmones numirusius kudikelius laidojo uz kapiniu ribu, kadangi jie be kriskto. bet man tas amzas kudikelis, tai lyg angelelis. o kad kazaks tokio nesuvokiamo tikrai yra manau gali pripazinti visi. smile.gif
Atsakyti
Krikštą vadinti mada, tai tikrai kvaila schmoll.gif Tai yra labai sena tradicija ir mano manimu labai graži ir prasminga thumbup.gif Manau, kad nesvarbi kokios pakraipos tikėjime vaikas krikštyjamas, svarbiausia jį įvesti į tą religinį dvasinį pasaulį. Nors pati tikrai nesu religijos fanatike, bet krikštas man labai svarbus, o ypač krikšto tėvų parinkimas bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(Reika @ 2007 04 26, 14:51)
o kuo mes prastesnes? tu man "kvailai" atsaskyk?
mes visos nors ir netikime,esame geros mamos,mylime savo vaikus mokome geru dalyku,tolerancijos kitiems,mokome vaikus logiskiau suprasti pasauli,jums uztenka tik pasakyti "lyje,nes dievas taip nori" gal geriau viska paaiskinti,paveiksliukus parodyti,vaikas tada jauciasi labiau suauges ir jo mastymas geriau vystosi.(pasakymas "dievas sukure" mastyti nepadeda)...beto daugumos "mokymas myleti dieva" buna priverstinis.

Kažkaip neįsikirtau, prie ko čia tikėjimas ir vaikų mokymas pažinti pasaulį doh.gif . Tai, kad tikima kažkuo aukštesniu, visai neužkerta kelio logiškai vaikui paaiškinti, kas tai yra lietus, kokia mūsų žemė ir t.t. Nereikia jau čia grįžti į viduramžius, kai tik Dievo rankų darbu viskas buvo aiškinama. Dabar ir mokslininkų didelė dalis yra tikinčių, bet tai jiems netrukdo daryti atradimus.
O krikštyti vaikus ar ne, čia jau tėvų asmeninis pasirinkimas. Tikrai nereikėtų to daryti vien todėl, kad kažkas spaudžia, ar, kaip vienoje krikštynų meto temoje buvo parašyta - kad gautų dovanų ir lyšnas balius būtų.
Atsakyti
QUOTE(Sadovile @ 2007 04 26, 13:37)
Nelabai suprantu, ko taip didziuojates, kad nesate tikincios ir vaikuciu  krikstyti nenorite wub.gif  wub.gif ? Ir kuo Jus pranasesnes uz tuos, kurie myli Dieva ir to moko savo mazylius???


Mes nesididziuojam, tiesiog as asmeniskai noriu,kad vaikutis turetu visiska pasirinkimo laisve siuo klausimu ax.gif
Atsakyti