Įkraunama...
Įkraunama...

Krikštynos. Kam?

O vat kokiu tikslu krikštijat savo kūdikėlius?

As tai suprantu taip, kad jei tevai nera tikintys, ar nepraktikuojantys katalikai, tai kam krikstyti vaikeli, jei jis nebus auklejamas krikscioniska dvasia? Kai paaugs, jei jaus poreiki pats pasikrikstys...

Mano vyro brolis mus pakviete buti krikstateviais. Mes zinoma sutikome. Bet kai jam pasakai, kad sekmadieniais lankaisi baznycioje, tai pasiziuri i mus kaip i durnelius kokius. Tai jei netiki, tai kam vaikeli krikstyti?

Kam krikstyti tik is tradiciju?
Atsakyti
QUOTE (Zmogiux @ 2004 06 18, 19:40)
Mano vyro brolis mus pakviete buti krikstateviais. Mes zinoma sutikome. Bet kai jam pasakai, kad sekmadieniais lankaisi baznycioje, tai pasiziuri i mus kaip i durnelius kokius. Tai jei netiki, tai kam vaikeli krikstyti?

Kam krikstyti tik is tradiciju?

turbūt TIKIMA, kad vaikelis bus Dievo globoj , dėl kitų akių, dėl tradicijų g.gif
Atsakyti
wink.gif SUNKU PASAKYTI, KODEL KRIKSTYJA MAZAI TIKINTYS.... g.gif AS TIKINTI, NORS BAZNYCIOJ DAZNAI NESILANKAU, GAL TIKSLIAU MISIOSE, DAZNIAU UZSUKU SEIP RAMIAI PABUTI, PAMASTYTI.... smile.gif
DABAR BIRZELIO 24 DIENA TAPSIU TRECIO VAIKO KRIKSTO MOTINA, MANO PUSESERES SEIMA NERA LABAI TIKINTI, NU EINA TIK TADA KAI KOKIOS MISIOS UZ KA NORS, PATI PUSESERE PASIKRIKSTYJO TIK PRIES VESTUVES.... wink.gif GAL TODEL JOS SUPRATIMAS YRA KITOKS, O AS SUTIKAU TODEL, KAD AS ISIPAREIGOSIU VAIKA AUKLETI KATALIKISKAI, O KAIP TEVAI ELGSIS TAI YRA JU PROBLEMA.... wink.gif O JU TIKSLAS KAIP SUPRANTU - KAD BUTU KAIP PAS ZMONES, GALEJAU ATSISAKYTI, NES TOKS POZIURIS MAN NEITIN PRIIMTINAS, TACIAU SIA PASLAUGA IR PAGALBA SUTEIKIU NE JIEMS , O VAIKUCIUI, TODEL NEDEL JU KRIKSTYJU VAIKUTI, O DEL JO PACIO IR DEL SAVES... smile.gif
Atsakyti
Vat mes irgi sutinkam tik del vaikelio, bet is kitos puses kaip atlikti tikrasias kriksto tevu pareigas, jei tevams religija ganetinai svetimas dalykas? Pvz. to vaikelio mociute, net i baznycios kiema kojos nekelia g.gif
Atsakyti
mes krikstyjom sestadieni, tai patiko kunigo zodziai

nuvarau pikta dvasia, nelisk prie ju, patepu spranda, kad lengviau gyvenimo akmeni nestum
Atsakyti
Kaip sake kunigas, vaika pakrikstyti, o veliau leisti prie pirmos komunijos yra tevu pareiga, taigi mes kaip ir atliekame sia pareiga, nes vaikas pats dar negali nuspresti ar jam to reikia ar ne. O jau buvo ne vienas atvejis gimineje, kai teko krikstyti suaugusius jaunuolius, nes kitaip neleidzia tuoktis baznycioje, tai buna nelabai smagu, juk viska reikia atlikti savo laiku.
Atsakyti
o ar smagu, kai vaikas pakrikstijamas, privedamas prie pirmos komunijos ir pries eidamas tuoktis i baznycia, net nezino kaip zegnotis? Ar tevu pareiga tik "sutvarkyti" vaika? Gal geriau darbo net nepradeti, nei pamesti ji vos zengus pirmus zingsnius... Nepakrikstytam suaugusiajam ir jo tevams, jo nezinojimas manyciau dar gali buti atleidziamas...
Atsakyti
Atvirai?:
1. Bobučių džiaugsmui.
2. Dėl gražių fotkių.
Tik nepalaikykit manęs užkietėjusia atėiste- tiesiog seniai išmokau tikėti apsieidama be bažnyčios ir tarpininkų.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vobla: 23 rugpjūčio 2004 - 14:50
QUOTE (Zmogiux @ 2004 06 18, 13:41)
Tai jei netiki, tai kam vaikeli krikstyti?


kad mociute su seneliu atsikabintu tongue.gif
Atsakyti
Va ir musu visa sheima (mano tevai, diedukai) labiau tiki savyje, o ne eidami i bazhnychia sekmadieniais. Tiesa, per Kaledas ir Velykas nueinam - ish tradicijos turbut. Taip ir su krikshtynom - ish tradicijos, surinkt artimus zhmones, pasidzhiaugt vaiko atejimu i pasauli smile.gif
Atsakyti
man katalikisku tradiciju vaikymasis tik del pavirsutiniu dalyku atrodo keistas ir nesuprantamas huh.gif bet ne tik del krikstyjimo, keista buvo kai mazyte ejau prie pirmos komunijos ir buvo tokiu kurie nemokejo persizegnoti, kuriu tevai baznycioje stovejo tokie pasimete lyg pirma kart lankytusi, keista buvo kai jau paaugle ejau prie sutvirtinimo sakramento ir buvo daaaug jaunimo kuriem buvo nusispjaut kodel visa tai vyksta, salia ju patenkintos mociutes ir velgi pasimete tevai. Keista man ir tada, kai tuokiasi baznycioje del blizgesio ir ceremonijos isskirtinumo, o ne del izadu svarbumo pries Dieva. Man keista ir nesuprantama, kam visa tai...

Bet tikriausiai taip jiems lengviau, lengviau eiti pries savo isitikinimus ir pamalonint mociutes, lengviau atlaikyti ritualus kuriu esme jiem nerupi vien tam, kad nebutu uzmirsta tradicija. Man tai atrodo kvaila ir pavirsutiniska. bet jei kam nors taip gerai, tai tebunie smile.gif kiekvieno laisvas pasirinkimas kaip gyvent wink.gif
Atsakyti
Jei zhmones netiki i 'senuka tarp debeseliu', ar i bazhnychioje pakabinta kryzhiu ar paveiksla, tai dar nereishkia, kad jie netikintys, nedvasingi...
Atsakyti