Įkraunama...
Įkraunama...

Vaikai nevalgiukai

QUOTE(Lara22 @ 2012 06 13, 09:23)
nuolat su asarom valgo doh.gif

Siaubas blink.gif Vaikui visam gyvenimui įvarysit psichologinių valgymo problemų.
Atsakyti
Būna sako vaikai nevalgo... Aš irgi įpratau sakyt, mano vaikai nieko nevalgo, dejuoju ir dejuoju pastoviai... Kažkada mane "supurtė" - ar tikrai NIEKO nevalgo??? Niu sakau valgo, blynus, pienišką sriubą, šį bei tą pavyksta įkišti.. Tai va, sako čia ne NIEKAS.

Vargstam su mergaite iki šiol, valgo tik su tam tikro išlygom, tik tam tikrą maistą, tik iš tam tikrų indų ir tik su tam tikrais įrankiais. Visi stebisi, kodėl taip nuolaidžiaujam - dukryte, su kuriuo šaukšteliu nori valgyti - o ką daryt??? Dar nėra ragavusi jokio sūrio, dešros, nuo pat gimimo buvo ramu, kad nieko nečiups ir nepuls gerti ar valgyti nuo stalo. Bet va yra tam tikrų patiekalų, kuriuos valgo, tai vasarą kažkiek atsipučiam: braškės, ledai bigsmile.gif

Su ja negelbėjo nei multikai, nei žaidimai...
Dabar viliojam ledais, saldainiais, sūreliais, jau perėjau prie gąsdinimų, kad važiuosim kraujuko imti jei nevalgys - kažkiek veikia.

Buvo pagerėjimas, kai broliukas gimė, tai iš tos laimės, kad mergaitė pradėjo valgyt, nepastebėjau, kad mažius nevalgo doh.gif Jau sakiau šito tai nekelsiu iš kėdutės kol nepavalgys (paskui mergaitę tai keliais ropojom, kad teiktųsi kąsniuką suvalgyti). Daba susilaukiu iš aplinkinių kritikos, kad aš ne maitinu vaikutį, o jam grūdu maistą ... sad.gif vienoj rankoj sausainis, kitoj telefonas, ir filmukai jau padeda.. nu o ką daryt, reik suktis kažkaip.

Va, nubudo, reik eit maitint hihihi.gif
Niu tai jungiuosi į nevalgiukų būrį, bu jau atsibodo kariaut su tais bado streiko paskelbėjais
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo songaila: 15 birželio 2012 - 15:09
Sveiki mamukai. Ir as turiu tokia pat problema su dukryte,kuriai po savaites sukaks 2metukai. Per diena normalaus maisto suvalgo tik kokius penkis-astuonis saukstukus... Nezinau,kaip teisingai elgtis todel ir begioju su saukstu is paskos ir prie tv gaudau momentus,kada galeciau ibrukti saukstuka... Paskaicius temele, bandysiu neduoti maisto kol pati neisalks, be jokiu uzkandziavimu ir saldumynu, aisku... ir beje, taipogi labai erzina 'tetos' pastoviai lauktuvem tempiancias saldumynus... buvau mandagiai paprasius viena karta,kad taip nedarytu, tai gal koki pusmeti atsinesdavo jogurtu smile.gif taciau dabar vel tas pats doh.gif
Atsakyti
labas visoms.
skubu pasidziaugti thumbup.gif mano mazasis nevalgiukas (2metukai) eme valgyti ir valgyti ir valgyti smile.gif smile.gif
nezinau ar tai sutapimas kad dantukai iltiniai isdygo ar vitaminas C padejo thumbup.gif
jei teikisdavau po 4-5 saukstus koses ar sriubos ar pan. tai dabar pavaldo, suvalgo saldaine ir po to dar mesytes praso, ar siaip ko nors smile.gif nereikia ne begioti gaudyti, nei kitomis priemonemis uzkalbeti.
vit C nupirkau paprasta apelsinu skonio. rekomenduojama paros norma 1tablete. parasyta neperdozuoti. nors rodos vit C perdozuojama labai retai.
o mes pasirodo ji pavartojom x2 smile.gif as duodavau ryte jam tablelyte, o vyrui grizus is darbo sunus dar pas ji paprasydavo. po 4 dienu pasikelbeje issiaiskinom mazaji gudraujant lotuliukas.gif tai gi tebeduodu po 1 vitaminiuka, o apetitas toks pats geras mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(songaila @ 2012 06 15, 16:05)
Būna sako vaikai nevalgo... Aš irgi įpratau sakyt, mano vaikai nieko nevalgo, dejuoju ir dejuoju pastoviai... Kažkada mane "supurtė" - ar tikrai NIEKO nevalgo??? Niu sakau valgo, blynus, pienišką sriubą, šį bei tą pavyksta įkišti.. Tai va, sako čia ne NIEKAS.

Vargstam su mergaite iki šiol, valgo tik su tam tikro išlygom, tik tam tikrą maistą, tik iš tam tikrų indų ir tik su tam tikrais įrankiais. Visi stebisi, kodėl taip nuolaidžiaujam - dukryte, su kuriuo šaukšteliu nori valgyti - o ką daryt??? Dar nėra ragavusi jokio sūrio, dešros, nuo pat gimimo buvo ramu, kad nieko nečiups ir nepuls gerti ar valgyti  nuo stalo. Bet va yra tam tikrų patiekalų, kuriuos valgo, tai vasarą kažkiek atsipučiam: braškės, ledai  bigsmile.gif

Su ja negelbėjo nei multikai, nei žaidimai...
Dabar viliojam ledais, saldainiais, sūreliais, jau perėjau prie gąsdinimų, kad važiuosim kraujuko imti jei nevalgys - kažkiek veikia.

Buvo pagerėjimas, kai broliukas gimė, tai iš tos laimės, kad mergaitė pradėjo valgyt, nepastebėjau, kad mažius nevalgo  doh.gif Jau sakiau šito tai nekelsiu iš kėdutės  kol nepavalgys (paskui mergaitę tai keliais ropojom, kad teiktųsi kąsniuką suvalgyti). Daba susilaukiu iš aplinkinių kritikos, kad aš ne maitinu vaikutį, o jam grūdu maistą ... sad.gif vienoj rankoj sausainis, kitoj telefonas, ir filmukai jau padeda.. nu o ką daryt, reik suktis kažkaip.

Va, nubudo, reik eit maitint hihihi.gif
Niu tai jungiuosi į nevalgiukų būrį, bu jau atsibodo kariaut su tais bado streiko paskelbėjais


Ujej kazkaip baisokai skamba unsure.gif linkiu sekmes daug, kad apetitas pageretu 4u.gif maniskis nera is valgiuju, bet kai cia pasiskaiciau tai jis palyginus valgo ax.gif
Atsakyti
QUOTE(snowlady @ 2012 06 16, 00:08)
Sveiki mamukai. Ir as turiu tokia pat problema su dukryte,kuriai po savaites sukaks 2metukai. Per diena normalaus maisto suvalgo tik kokius penkis-astuonis saukstukus... Nezinau,kaip teisingai elgtis todel ir begioju su saukstu is paskos ir prie tv  gaudau momentus,kada galeciau ibrukti saukstuka... Paskaicius temele, bandysiu  neduoti maisto kol pati neisalks, be jokiu uzkandziavimu ir saldumynu, aisku...  ir beje, taipogi labai erzina 'tetos'  pastoviai lauktuvem tempiancias saldumynus...  buvau mandagiai paprasius viena karta,kad taip nedarytu, tai gal koki pusmeti atsinesdavo jogurtu smile.gif taciau dabar vel tas pats  doh.gif

Sveika.
nepades tas patarimas nes turiu dukrai kuriai jau 12 metu tai nuo pat vaikystes iki dabat turiu problema kad nevalgo.Kazkas sake na nenori valgyti nereikia lai valgo saldainius ,atsivalgys nenores,nieko nepadejo,kaip valge saldainius taip ir valgo,sako neduok,ji man tokias isterikas keldavo namuose kaip sakydavau ''saldumynu''priepuokiai jie iki siol yra.
Veliau kad valgytu pirkdavau naujas lekstes ir valgydavome iki tol kol pamatydavome kas ten nupaisyta,zodziu zaidemes taip kol nepabodo.
Veliau bendrabarbe pasake kad pabandyk nupirkti sauso biciu pikio ,tai naudojom tai kazkiek padejo ,buvo pakiles apaetitas bet tai laikinai.
Galiu tik viena pasakyti ka bedarytumete jai vaikas neturi gero apetito tai ir nentures,
Dukrai jau 12 metu o valgo doh.gif kaip coliuke.Kazka laksciau pergyvenau dabar su tuo susitaikiau.Manau kad ateis laikas ir visgi apetitas atris kai prades bresti.
Taip kad sekmes ,kantrybes ir viskas bus gerai 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Nala24 @ 2012 04 02, 20:04)
O ka patartumet mamai,kurios vyresenele turi dideliu bedu su uzkietejusiais viduriukais ir nevalgo nieko doh.gif  Paskutini menesi isvis tikrai mazai,numete svorio apie 1,5kg per ligas,db dasidejo vel pilvuko bedos,kad atsistatytu,turi valgyti reguliariai,o ji kategoriskai atsisako valgyti bet ka verysad.gif


Vaisiu valgymas labai padeda, ypac kiviai, slyvos, obuoliai (bananai tam reikalui netinka) Supjaustykit vaisius mazais gabaleliais, uzpilkite jogurtuku (irgi super, jeigu kieteja viduriukai) - o jeigu dar viskas bus sukrauta i grazia desertine taure wub.gif Manau puikiai atrodantis vaisinis desertas jogurte tikrai taps megstamiausiu, o svarbiausia naudingu dienos patiekalu thumbup.gif , pvz. pavakariams.
Atsakyti
QUOTE(Lietuvaitee @ 2012 06 26, 12:11)
Ujej kazkaip baisokai skamba  unsure.gif  linkiu sekmes daug, kad apetitas pageretu  4u.gif  maniskis nera is valgiuju, bet kai cia pasiskaiciau tai jis palyginus valgo  ax.gif


Dažniausiai taip ir atrodo, kad man blogiausiai, kol nepamatai, kad būna ir blogiau!!!
Aš stipriai nepergyvenu, nu ale gi TURI vaikas valgyti... Aš kariauju kišdama kiekvieną šaukštą, ale va draugė atvažiavusi ir pamačiusi mūsų bliūdą košės sako: "čia Tavo tiek suvalgo??? Mano tik trečdalį tokio kiekio įveikia" Suprasi čia tuos vaikus... Bet va draugės mažiukui svorio netrūksta, nors ir mažai valgo, o maniškiams gramas svarbu doh.gif
Atsakyti
Ir mes kankinames su valgymu doh.gif
Musu pediatre patare duoti vaikui Apilaka (biciu pienas), nezinau su tuo cia surista ar ne, bet malonu ziuret kaip valgo ax.gif apetitas zymiai pagerejes, bet apriboju ir saldumynus, nes jie - viena is didziausiu nevalgymo priezasciu unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Pookelis @ 2012 06 14, 14:20)
Mūsų antras vaikutis irgi mėgsta nevalgyti. Yra neaukštas ir kūdutis. Nu bet nieko. Jau geriau kūdesnis nei riebesnis.
Ir tikrai nereikia vaikų maitinti per prievartą. Nenori lai nevalgo. Iš bado savo noru nemris


drinks_cheers.gif visiškai sutinku. jeigu nenori, nevalgo, reiškiasi tik tiek jam ir gana. nepamirškim, kad XXI a problema - persivalgymas. gal ne vaikai per mažai valgo, o mes per daug? juk griovių nekasam, laukų neariam, o ir vaikai dabar daug ilgiau sėdi, daug dažniau prie kompo ar TV. ko norėti? nepamirškim, kad prie viso to prisideda užkandžiai, kasdienės sultys, kurių tūkstančius metų nebuvo įprasta gerti (dėl spaudimo, daug vertingų ir brangių atliekų, klimato), o ir tėvų dėmesys, lakstymas su lėkšte, t.y. ir galimybė manipuliuoti gimdytojais. buvo kažkada 8-12 vaikų šeimoj, pasrėbdavo visi sriubos ar košės, ir pamiršta "valgė-nevalgė-per mažai valgė" doh.gif
Papildyta:
QUOTE(Aurė @ 2011 06 19, 11:21)
Siu sia problema vargstame ir mes. Sunui 2m.5men. vaikas sveikas, ugiu ir svoriu lenkia bendraamzius, taciau VALGO TIKRAI mazai. Sunku ka isiuyti, kalbeti dar nemoka, todel ir atsisakyti ar atsakyti i klausimus : ''ka valgysi?'', negali. Tad puikiai suprantu tu mamyciu padeti, kai nezinai ka pagamaminti kad vaikas neverciamas valgytu. O tos kurios pasisako, kad tegu nevalgo jei nenori - stebuklai neatsiranda, ir jei laikaisi to principo, tai kazin ar nesuskaus sirdies jog vaikas apvalia para bus nevalges... g.gif  blink.gif

Su valgymu dazniausiai kovojam apgaulem. Matinimo kedute nesame i svetaine, ijungiam filmuka ir tada velgi su prievartom kelis kasnius ar bent puse porcijos sumaitinam. verysad.gif


doh.gif taip tik bėdų galit vaikui pridaryti. jeigu valgo per mažai, tai iš kur jo svoris??? iš oro?
Atsakyti
Na, pas mus irgi tokia buvo beda.
Kaip prasidejo maitinimas normaliu maistu nuo 6 men taip ir buvo bedos. Valgydavo tik prie filmuku doh.gif ir po pora sauksteliu.
Po to as atradau tokia knyga "bringing up bebe" ten kaip tik sita nevalgymo problema labai placiai aprasyta.
Na ir dabar zinokit ptfu ptfu ptfu bet valgom. Aisku ne kilogramais bet tvarkigai graziai be jokiu zaislu ir filmuku ir dar kelis petiekalus (duodu pietums ypac, duonytes uzkast, tada pagrindini patiekala, tada desertui koki vaisiu ar kazka).
O principas patc tai paprastas. Niekada nereikia verst vaika valgyt, bet visada reikia reikalaut kad bent paragautu visko ko yra lekstej, bent po trupineli. Problema ta kad vaikai dazniausiai nevalgo nes jiems naujas maistas baisus, nepatinka tekstura ar bijo ispudziu, o taip ragaudami po biski pripranta ir pradeda valgyt. Svarbu mamai nesijaudint nes vaikas tai jaucia ir galvoja kad tas valgymas kazkoks baisus ir blogas dalykas kad tiek daug emociju issaukia.
Kitas dalykas yra butina kad visi valgytu kartu. Reikia pakoreguoti rutinas seimos ir vaiko taip kad iseitu susest prie stalo kartu visiems. Vaikas matydamas kaip kiti valgo irgi uzsimano. Ir kitas dalykas, bent kol turite valgymo problemu, jokiu uzkandziu tarp maisto. Valgymai bent knygoj rekomenduojami 4, o tarp ju jokiu uzkandziu tik vanduo. Per maitinima irgi neduot jokiu saldziu arbatu, sultys arba vanduo.
Na ir paskutinis dalykas tai kad nera tokios savokos "kudikiu ar vaiku maistas". Vaikui reik gamint taip kaip sau tik galbut nebent kazkiek adaptuot jo sukramtymo galimybems. Aisku reik sveikai maitintis. Bet pavyzdziui jeigu jus valgot salotas su feta suriu reik vaikui irgi duot ragaut. Nes juk vaikai tokie patys zmones jie megsta valgyt ta ka ir mes smile.gif
Na zodziu tai tokie mazi dalykai bet man padejo labai. Dabar aisku irgi buna uzsispyrimai ir nevalgiadieniai. Bet nekreipiu demesio, dar ne vienas vaikas nemire is bado namuose kuriuose pilna maisto mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo *zosia*: 03 liepos 2012 - 19:01
Turėjau ir as tą patyrimą. mano sūnus nemėgo valgyti iki 7 metų. Būdavo per pietus suvalgys 2 šaukštus košės, maitindavau visaip šnekindama, bet jis gokčiodavo, vos ne vemdavo.Vakarienei 1 blynuką ir viskas. Ko tik ne išbandžiau, vitaminus visokius. Nelabai padejo. Maždaug nuo 7 metų jo kalboje atsirado sakinys "Norėčiau kožko valgyti", labai apsidžiaugiau, nes niekad to nebuvo. Dabar nesenai tvarkėmės dantukus dėl sukandimo, tai pastebėjo, kad pas jį netaisyklingas rijimas ir šiek tiek priaugęs liežuvio pasaitėlis. Galėjo dėl to netaisklingo rijmo ir liežuvio padėties nevalgyti. Dabar jam 10 metų. Apetitą gerinu duodama fito preparatą "juodasis graikiskas riesutas"(Black Walnut). Sis preparatas naikina parazitus ir turi labai daug vitaminų ir mineralų. Labai padeda. Tai tokia mano patirtis.
Atsakyti