Įkraunama...
Įkraunama...

Vaikai nevalgiukai

QUOTE(Rucelie @ 2009 09 16, 12:04)
mano nevalgiukui jau penkti metai, bet galiu pasakyti kad nieko gero tos gydytojų teorijos "nekišti vaikui maisto" neatneša  schmoll.gif sveria mano 4,5 m vyras 14.4 kg, 102cm ūgio, kas yra itin mažai. bendraamžiai seniai ir svoriu, ir augumu lenkia. nėra valgymo, nėra ir augimo... jeigu jam nebrukam, tai jis išvis ir mėnesį nevalgyt gali. tai aš spjoviau į tas teorijas ir ėmiausi vaiko šėrimo, nuolat bruku, susitariam kad kažkoks malonumas ar skanėstas bus tik jei tą ir tą suvalgys. raukosi, pykstamės, bet po truputį po truputį daugiau jau suvalgo. jau ir grobai nebe taip baisiai styro, nors ir labai išdžiūvęs, bet šiek tiek geriau nei kad buvo. ligos jei prikimba tai kaip reikiant, sveikstam sunkiai, nes organizmas nestiprus. galiu pasakyt iš savo varpinės, kad tokiam vaikui vistik reikia primygtinai siūlyt. nereikia aišku perlenkt lazdos ir po tris cepelinus vienu prisėdimu pro zondą sugrūst, kad nenupenėt tą vaiką. bet būtinai reikia atkakliai. nes tas nevalgymas prie gero neveda. per metus mano vaikis nė vieno cm nepaaugo. nėra iš ko matyt. o dukra, kur punta abiem rankom viską iš eilės, 13 cm patįso...
mūsų pediatrei nuolat labai juokingas tas mano susirūpinimas dėl nevalgymo. tipo išalks pavalgys. galiu pasakyt taip: kol tokio vaiko pati neauginusi, neįsivaizduoja ką tai reiškia...



Pritariu visu 100%. Pati vaikystej buvau ziauriai nevalgi, viskas buvo neskanu, nors niekas kitas taip skaniai negamina,kaip mano mama. Sese su broliu valge normaliai, o as buvau kitokia. Atsimenu,kaip mama vargdavo su manim. I ugi tempiausi, o svoris neaugo. Ir persalimai kamuodavo istisai. Visada buvau labai plona, paauglystej kompleksu buvo del plonu koju, bet uztat kai mano klasiokes staiga subobejo ir eme sukt galva kaip cia sukudus, tai man jokiu problemu del to nebuvo. Dar net pries pastojant galejau laisvai su savo duomenim eit manekenes,tik kad amzius ne tas smile.gif
Teorija, kad pavalgys kai isalks, tikrai ne visuomet tinka. Badu gal ir nemirs, bet melynais paakiais vaikstines ir jokio atsparumo ligoms, kuri gi mama to nori?
Atsakyti
QUOTE(tylavakare @ 2009 01 13, 00:08)
Atrodo, ir mano mazoji "susipyko" su saukstu. Nesizioja, nors tu ka. Ir dar tranko, stumia, zodziu, ne nebandyk lyst su saukstu. Tai siek tiek pavalgom, kai uzsizaidzia su kokiu keistu daiktu (na, pvz ledu formelem). O ka gauna i ranka, tai viska valgo, tad i ranka duodu ir virta morka, virtas kitas darzoves, mesyte, bet ka daryt su varske, jogurtu, kruopom???

Atejau ir as pasiguost verysad.gif negaliu atrasti atsakymo kodel taip nesinori valgyti schmoll.gif i burna kisha viska kas nevalgoma unsure.gif ir vargstam jau taip nuo 2 men. ir kaip visi gasdina vargsiu ir toliau... Uzuojauta visoms kuriu vaikuciai nevalgo 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Rucelie @ 2009 09 16, 14:04)
mano nevalgiukui jau penkti metai, bet galiu pasakyti kad nieko gero tos gydytojų teorijos "nekišti vaikui maisto" neatneša  schmoll.gif

visiskai pritariu jums drinks_cheers.gif mano abu vaikai nevalgus doh.gif vyresnysis atgavo apetita kokiu 8 metu tai valgo bet tik kelis patiekalus ir nuolat tuos pacius doh.gif o maziukas kuriam dabar tik 1,5 metu tai nevalgo nuo gimimo, visus misinius isbandem, buteliukus su skirtingosm soskem - rezultatas nulinis doh.gif prdejom 4 menesiu jau koses tai nors sukist gali, nes gerti negere doh.gif zodziu dabar visiskai nenori kramtyti, isidedai burna ir taip gali visa diena laikyti arba isspjauna kur nors, tai vistiek dar trinu jam viska tokiu budu jis dar nuryja smile.gif nesutinku kad reikia laukti kol isalks nes taip visai skrandukas susitrauks ir bus blogai verysad.gif dieve kaip pavargau nuo tokio maitinimo doh.gif be manes isviso niekas negali jo pamaitinti , nesizioja doh.gif zodziu ta suprasti gali tik tos mamos kurios irgi taip vargsta, o gydytoja tai nevisada teisi smile.gif
Atsakyti
jei kas atrasit stebuklingą apetito stimuliatorių, oi kaip noriu recepto blush2.gif maniškis vasarą dar šiek tiek valgė (kai pasakydavau kad ledų gaus tik tą ir aną suvalgęs, o ledus maniškis per stebuklą mėgsta, tai aišku perku plombyrus, kuo riebesnius ir naudingesnius, ne tik šaldytą vandenį), o dabar total košmar doh.gif vėl sudubo visas, šonkauliai badosi doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Rucelie @ 2009 09 23, 14:34)
jei kas atrasit stebuklingą apetito stimuliatorių, oi kaip noriu recepto  blush2.gif maniškis vasarą dar šiek tiek valgė (kai pasakydavau kad ledų gaus tik tą ir aną suvalgęs, o ledus maniškis per stebuklą mėgsta, tai aišku perku plombyrus, kuo riebesnius ir naudingesnius, ne tik šaldytą vandenį), o dabar total košmar  doh.gif vėl sudubo visas, šonkauliai badosi  doh.gif

jus visos vertos medaliu thumb_yello.gif zinosiu ateiciai kaip elgtis. ka tik i rankas idaviau kompiuterine pelyte, tai taip paseriau doh.gif gal jau parai i prieki thumbup.gif
Tiesa, sitas budas, i rankas ka nors iduoti zaisti, labai suveikia, tik jau nebeisnesha fantazija ka duoti. Jau daug su kuom susipazinus. Jei neidomu, meta i sona. Apie zaaislus net nekalbu g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Antira: 23 rugsėjo 2009 - 15:10
aš visai mažiuką irgi stengdavausi užbovint kai nenorėdavo valgyt. pas mus buvo laikas kai vaikas iki vakaro būdavo pusę induko tyrelės suvalgęs. ir viskas. daugiau nė šapo. ant išprotėjimo ribos buvau doh.gif dabar taip klaiku nėra, bet pvz jei ruošiu maistą, turiu įtikt iki menkiausios smulkmenos. turi įtikti lėkštė, šakutė ar tai šaukštas, jei verdu pvz makaronus neturi būt nė lašo kokios žolelės ar vegetos ar kokio padažo nieko. jei nemato sviesto užmetu, bet jei suseka - šakės doh.gif nebetiks net jei perplausiu doh.gif jeigu jau išreiškia norą kažko valgyti, tai trenkiu šonan visus darbus, net vidurnaktį bėgčiau gamint blush2.gif tik kad dažniausiai noras sulig noru ir praeina...
pamenu dar nedidelis buvo, tai mano mama vis sakydavo - nemoki tu vaiko augint, ne taip reikia maitint, nenori ir neduok, nekišk, išalks...palikau kartą jai aš vaiką kelioms dienoms. grąžino kvadratinėmis akimis mama. sako dar to aš nebuvau mačius doh.gif nuo tol puikiai mane supranta, ir žino kad anūką reikia maitinti primygtinai.
daržely kasdien su auklytėmis derybos būna dėl maisto. jau kai aš ateinu vaiką pasiimt, tai man visada raportuoja kiekvieną jo suvalgytą kąsnį. nes mums tat vertybė doh.gif
Papildyta:
Antira, pramėtyk iš tėvo įrankių pavojingus, ten duriančias ylas visokias, ir kai jau labai baisu - išsitraukit tą dėžę... pas mus geresnės hipnozės niekas neturėjo, kaip realūs buitiniai tikri tėvų naudojami daiktai. vaikas tiesiog užuodžia, kur tikra, kur ne (pvz klaviatūra kompiuterinė buvo reikalinga tik tikroji prijungta prie pc. kai parnešė vyras iš darbo tokią pat, tik neprijungtą ir duodavau žaist - nifiga, nerūpėjo tokia doh.gif ). galima tikru mobiliaku močiutei ar tėčiui paskambint, kai maitinatės. močiutė į telefoną kažką aiškins, pilietis klausysis, o tu į tą laiką farširuosi.. pamaitinus galima įpilt į dubenį šilto vandens ir duot indukus plautis. ir paskui žadėt: va jei pavalgysi, galėsi lėkštelę išplauti. aišku namus paskui džiovinsi, bet ne to gi verta...aš paklodę storą patiesdavau keliskart perlenktą ir ant tos įtaisydavau tokią plovyklą... jau taškytis su indais tai iki ausų patikdavo, galima būdavo ir maisto brukimą dėl to iškęst lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Rucelie @ 2009 09 23, 15:17)
aš visai mažiuką irgi stengdavausi užbovint kai nenorėdavo valgyt. pas mus buvo laikas kai vaikas iki vakaro būdavo pusę induko tyrelės suvalgęs. ir viskas. daugiau nė šapo. ant išprotėjimo ribos buvau  doh.gif dabar taip klaiku nėra, bet pvz jei ruošiu maistą, turiu įtikt iki menkiausios smulkmenos. turi įtikti lėkštė, šakutė ar tai šaukštas, jei verdu pvz makaronus neturi būt nė lašo kokios žolelės ar vegetos ar kokio padažo nieko. jei nemato sviesto užmetu, bet jei suseka - šakės  doh.gif nebetiks net jei perplausiu  doh.gif jeigu jau išreiškia norą kažko valgyti, tai trenkiu šonan visus darbus, net vidurnaktį bėgčiau gamint  blush2.gif tik kad dažniausiai noras sulig noru ir praeina...
pamenu dar nedidelis buvo, tai mano mama vis sakydavo - nemoki tu vaiko augint, ne taip reikia maitint, nenori ir neduok, nekišk, išalks...palikau kartą jai aš vaiką kelioms dienoms. grąžino kvadratinėmis akimis mama. sako dar to aš nebuvau mačius  doh.gif nuo tol puikiai mane supranta, ir žino kad anūką reikia maitinti primygtinai.
daržely kasdien su auklytėmis derybos būna dėl maisto. jau kai aš ateinu vaiką pasiimt, tai man visada raportuoja kiekvieną jo suvalgytą kąsnį. nes mums tat vertybė  doh.gif
Papildyta:
Antira, pramėtyk iš tėvo įrankių pavojingus, ten duriančias ylas visokias, ir kai jau labai baisu - išsitraukit tą dėžę... pas mus geresnės hipnozės niekas neturėjo, kaip realūs buitiniai tikri tėvų naudojami daiktai. vaikas tiesiog užuodžia, kur tikra, kur ne (pvz klaviatūra kompiuterinė buvo reikalinga tik tikroji prijungta prie pc. kai parnešė vyras iš darbo tokią pat, tik neprijungtą ir duodavau žaist - nifiga, nerūpėjo tokia  doh.gif ). galima tikru mobiliaku močiutei ar tėčiui paskambint, kai maitinatės. močiutė į telefoną kažką aiškins, pilietis klausysis, o tu į tą laiką farširuosi.. pamaitinus galima įpilt į dubenį šilto vandens ir duot indukus plautis. ir paskui žadėt: va jei pavalgysi, galėsi lėkštelę išplauti. aišku namus paskui džiovinsi, bet ne to gi verta...aš paklodę storą patiesdavau keliskart perlenktą ir ant tos įtaisydavau tokią plovyklą... jau taškytis su indais tai iki ausų patikdavo, galima būdavo ir maisto brukimą dėl to iškęst  lotuliukas.gif

Na ko nepadarysi del ju geroves doh.gif iki maudyniu dar nepriejom, bet buna ir koshes taskymu. Duodu i sauja ir paciai meginti valgyti, tik i burna maistas nepatenka. Sutraisko, istepa ir sedi toliau patenkinta. Eh.... tiek jau to, kad tik blogiau nebutu. Vakar po miegucio, radau i krauja panasia deme ant pagalves. Persigandau baisiausiai, stebejau vaika, bet jokiu dideliu pakitimu nemaciau. Si ryta, is po nakties vel - demele tik mazesne. Pliusinukas irgi truputi suteptas. Negaliu suprasti, kas tai per dalykas, ar butina kreiptis pas daktarus? Vaikutis koks buvo, toks ir yra. Grauzia viska kas i rankas patenka, gal is dantenu kraujukas teka? Jums gal yra buve taip?
Atsakyti
aš tai eičiau pas gydytoją. atsarga gėdos nedaro.
Atsakyti
QUOTE(Rucelie @ 2009 09 24, 08:48)
aš tai eičiau pas gydytoją. atsarga gėdos nedaro.

Dabar vel uzmigo, tai stebesiu kas darosi. Ji visada pries miega piena geria gulimoj pozicijoj, gal tai turi itakos? Buciau Lt butu suskambinta daktarams, o cia zinau , kad neiko nepasakys blush2.gif astunto menesio nuejom skiepytis, tai nei svere, nei matavo, klausimu nulis. pati primigtynai prasiau, kad pasiklausytu sirdele ir plaucius. Tai ko prasiau, ta ir padare g.gif ir toliau mazdau klausiamas zvilgsnis....ko dar nori???? zodziu nelengva unsure.gif
Atsakyti
Sveikos 4u.gif Jungiuosi i buri ax.gif
QUOTE(virdzexx @ 2009 09 21, 12:27)
sveikos mamaytes dar karteli, noreciau pasidalinti savo patiritimi del nelgiukes.
manji kai nebenori pien tai butliuka su liezuviuku istumia, taciau pakelus ir atsirugus ja paguldzius budavo pikta irzli ir ziodavosi, pieno niebruksi niekaip, tai sumasciau arbatos duoti kad ir po valgio is karto, nebijokit duot!!!!!
mano suvalgo pieno 90 ir dar arbatos buna ismaukia 50, tada likusi piena buteliuke dar praskiedziu, kad koncentracija peno butu mazesne, ir to dar koki 40 isgeria, bet ne visada taip buna.  taciau arbatos nori po kiekvieno valgymo, kitaip nenurimsta. pabandykit, kuo daugiau arbato sisgers, tuo greciau skrandelis issitmps ir vaikiukas greiciau praalks, arbattele gerai(pankoliu, melisa, meta) nes gerina apetita, pilevli tvarko, o ir skysciu nepraranda tiek daug. pabandykti, manau pades!!!!!
sekmes!

na manoji kai pradejo arbatytes atsigerti, buvo pradejus geriau valgyti, o dabar tai net arbatos nenori doh.gif
Atsakyti
QUOTE(atide1985 @ 2009 09 24, 09:46)
Sveikos 4u.gif Jungiuosi i buri ax.gif

na manoji kai pradejo arbatytes atsigerti, buvo pradejus geriau valgyti, o dabar tai net arbatos nenori doh.gif

Isbandyk viska, tutelius, skylute didesne mazesne. Mazu kas jai gali nepatikti. g.gif Jinai auga ir su kiekviena diena keiciasi. Buvo ir man laikas, kai per diena tik 300 - 400gr pieno tesugirdydavau. Rasydavau kiekviena gramuka, ir kisinedavau buteli kas 15 min 2.gif soske.gif
Atsakyti
jungiusi ir as. ax.gif

maniskiui 6men ir turetume pradeti papildoma maitinima.bet jam netinka nei pirktines, nei mano virtos koses.Nei darzoves, nei vaisiai, nei grudines doh.gif
Tikslaiu, jis net neragauja.iskart pyksta pamato sauksteli g.gif Jau ir ant pirsto kose kabinu ir i burnyte dedu, bet ir tas netinka doh.gif

Tik mano pienuka pripazista g.gif
Atsakyti