QUOTE(SVETA K. @ 2009 01 07, 23:35)
Man ,man
Praeita karta sakiau apie skausmus ir kad i ligonine vaziavau.Tai tikrino skrandi - ryjau zarna,bet kai israse kita diena matyt pamirso apie tai pasakyti.Tik surase kokius vaistus gerti,as geriu - bet jie nepadeda.Israse parase kad gastritas.Bet man keista kad po chemijos 8 dienos visiskai neskauda,o pradeda skaudeti kai pradeda kraujo rodikliai kristi
Ir paskui,pries chemija 2 d.praeina ir nebeskauda.Ar gali buti susije tas kraujas ir skausmai,kiek suprantu - tai ne,bet vistik.
Sveta K. Kas yra gydymas chemija? Tai greitai besidauginančių ląstelių naikinimas. Dauginasi greitai ne tik navikinės, bet ir įvairios kitos, ypač gleivinės, plaukų nagų.
Skrandis, žarnynas, moters organai, burna, nosis, akys visur gleivinė. Ji taip pat chemijos metu nukenčia, ypač aktyviuoju vaisto veikimo periodu.
gleivinė.
Taigi chemija (chemoterapiniai vaistai), kai būna jų veikimo pikas, veikia ne tik naviką, bet ir gleivines, kyla jų uždegimas, išopėjimas. Jums dar pasisekė, kad tik skrandis ir žarnynas, bet ne burna. Išopėja taip burna, kad būna vienos skylės siaubingi stomatitai, dar puola visokie grybeliai, kad negali nieko praryti, lūpas padengia šašai, skauda stemplę, pūslę, viskas dega. Prasideda lytinių organų (makšties) pienligės. Baigiasi vaistų veikimas ir vėl įsijungia žmogaus resursai, prasideda atsinaujinimas, atsinaujina gleivinė, žaizdelės užsitraukia, gerosios bakterijos ima viršų prieš blogąsias ir vėl viskas kaip buvę iki kito karto iki kito dirginimo. Būna, kad chemija veikia stipriau pačią virškinimo sistemą (jau nebe gleivines) kepenis,tulžį, kasą, tai parodo pakitę biocheminiai tyrimai. Tada skiria vaistukus, kurie padeda šitiems organams dirbti. Tiesiog tokia pagalba, trūksta kepenų ferementų skiria juos, trūksta kasos fermentų vėl skiria. Jei tyrimai geri, neskiria. Šlapimo tyrimus atlieka tada, kai žino šita chemija mėgsta kibti į urogenitalinę sritį, seka inkstų darbą, pagal šlapimo sudėtį, pagal jo kiekį. Jei kimba į širdelę ją labiau stebi ir ,esant reikalui, padeda vaistais. Jei prasideda dusimai, ieško priežasties. Būna, jog nuo chemijų visiškai nukrenta kojų nagai, (esu mačiusi), baigus visą gydymą, jie atauga. Man užjuoduodavo. Dar dabar kojų nagai yra šiek tiek pajuodę, nors gydymą baigiau balandžio mėnesį (dar visai nenuaugo). Prasisdeda įvairųs neuropatiniai dalykai, patirpimai, nejautrumai, skruzdėlyčių bėgiojimai. Aš nekalbu apie kaulų, raumenų, galvos skausmus, dvejinimąsi akyse, vaizdo liejimąsi...Taip būna: vieniem vienaip, kitiem kitaip.
Kaip sau padėti? Jau anksčiau rašiau esant virškinimosutrikimams linų sėmenų kisielius. Jis suformuoja apsauginę plėvelę ir skrandžio rūgštis (net jei rūgštingumas yra normalus) mažaiu erzina sujautrėjusios skrandžio ir žarnų gleivines. Befunginas, jis mažina uždegimą. ( Bet turi žinoti apie jį gydytoja, kad nebūtų kryžminių reakcijų su pagrindiniais medikamentais). burnos opos - vitaminas C. Didelė rūgštis, rūgštį mažinatys preparatai.
Dažniausia galutinai skausmo nepanaikina, apmažina. Jei pasiskaitytumėt (aš vėl apie pasiskaitymus) kraujo forumą, pamatytumėt, kad su Jūsų problemomis yra susidūrę žmonės. Ne viena Jūs tokia bėdžius. Aš Jums jau sakiau, stebėkit save ir darykit iš tų pasikartojančių dėsningumų išvadas, kodėl tai kartojasi, gal, kad būdinga Jūsų gydymui. Naujai atsiradusius dalykus pasakykit gydytojai, ji įvertins, ar taip turi būti, ar ne. Dėl ko gydytoja taip ganėtinai atsainiai žiūri, nes greičiausiai taip būna, aš taip manau Jūsų biocheminiai tyrimai yra tikriausia geri. Pasiklauskit, kokie jie. Ji nesako Jums, taip būna... o galėtų. Nošpa čia nepadės, nes ne nuo spazmų skausmai.
Kada reikėtų sunerimti: jei pradėtumėt tuštintis krauju, jei jūsų pilvas būtų kietas kaip būgnas barabanas, jei matot, kad išgeriat daug, o beveik visai nesišlapinat arba labai mažai, jei einate į tualetą daugiau kaip 56 k. per dieną, jei viduriai užkietėjo ir daugiau nei 4 d. nieko nepavyksta ir skausmas beprotiškas, jei burnoje labai kartu, jei pakito odos ir akių spalva: geltona geltonutėlė, jei išbėrė visą kūną, jei temperatūra ilgiau nei 56 val. virš 38 laipsnių, jei atsiranda savaiminės kraujosrūvos (mėlynės), jei pradeda kraujuoti iš nosies ir kraujavimas nesustoja, net dedant šaltį. (Ar Jūs paklausėt savo gydytojos, kaip siūliau aš ir kitos, į ką atkreipti dėmesį, kada sunerimti?).
P. s.
Būtinai pasiskambinkit gydytojai, ji turi viską žinoti apie Jūsų būklę. Ji turi įvertinti, ar tai rimta ar ne. Taip, ji turi daugybę ligonių, bet Jūs tokia esate sau vienintelė, (kaip rašė rasų lanka kas jums kiti ligoniai?) Jūs pati atsakot už savo sveikatą, gydytojas turi žinoti, ir jus nuraminti, jei nėra pagrindo tam nerimui. Ne mes internete sprendžiame, ar Jums rimta bėda ar tik eilinis gleivinės uždegimas. Nenoriu sau užsikrauti tokios atsakomybės ir sakyti SVETA K. Jums nieko nėra.
Todėl ir duodame tiems gydytojams, kad ramia sąžine galėtume paskambinti ir pasiklausti: tada, kai reikės. Aš tai vadinu skambučių apmokėjimu. Duodi ir sakai, norėsiu Jūsų konsultacijos ir Jūsų laisvalaikiu, jei man jos prireiks, iki kada galiu kreiptis.... kaip Jūs elgtumėtės, jei tai būtų Jūsų vaiko problema, atkristų visi skrupulai, manau. Kaip liūtė už savo vaiką eitumėt ir viską padarytumėt, n-kartų nuvažiuotumėt, kad ir be reikalo...
Na dar viena pamokėlė, kurios niekas neprašė...