Įkraunama...
Įkraunama...

Taupymo ypatumai

QUOTE(liūdnasis pelėnas @ 2009 01 15, 09:47)
man tai bėda, kaip priversti vyriškį rodyti išlaidas jo neižeidžiant, nes bais įžeidus jis pas mane, prasideda visokie, tai ką, mano kąsnius skaičiuosi, tai ką, tiek ariau šį mėnesį, negaliu kažko nusipirkti, tai ką, ko čia puoli dėl paliktos šviesos, juk tamsu  doh.gif

aš tokiu atveju vyro išlaidas taip ir įvardinčiau "vyro išlaidos" ir neskirstyčiau kam, o tik užrašyčiau, kiek pinigų išleido ax.gif (taip darau pati, man taip paprasčiau) ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Žirklutės @ 2009 01 15, 00:25)
Galiausiai dar su ūkininku įsišneki, nusišypsai, tai priedo dar kokią ropę prideda.
Bent jau matai, kad pinigus atiduodi tiesiogiai žmogui už kokybę, už jo rankų darbą,  o ne už reklamą, direktorių algas, transportą ir kitas nesąmones.


Na, man panašus įspūdis iš paprasto turgaus, šalia kurio gyvenu: apsiperku jame jau daug metų, kiekvieną šeštadienį apsilankau, žinau, pas ką geros bulvės, žinau, kur tikrai gausiu nuolaidą vaisiams ir dar maloniai su pardavėja pašnekučiuosime, žinau, kur gerai atsvers rūkytos mėsikės gabalėlį, t.y. suapvalins mano naudai, o ir skonis bus tikrai toks, kokio tikiuosi. Galų gale, pas malonią bobulę nusipirksiu "L.Ryto" laikraštį, nors ir ne pigiau, bet šiaip malonu, o kartais ir kokį prastai einantį tą dieną laikraštuką dykai prideda. Per visą turgų taip prasisukus, negaila ir elgetaujančiai bobulei litą-kitą įdėt į delną smile.gif

QUOTE(liūdnasis pelėnas @ 2009 01 15, 09:47)
man tai bėda, kaip priversti vyriškį rodyti išlaidas jo neižeidžiant, nes bais įžeidus jis pas mane, prasideda visokie, tai ką, mano kąsnius skaičiuosi, tai ką, tiek ariau šį mėnesį, negaliu kažko nusipirkti, tai ką, ko čia puoli dėl paliktos šviesos, juk tamsu  doh.gif


Tai tu gudriai, moteriškai tą reikalą jam paaiškink: kad skaičiuoji ne kąsnius, o ieškai būdų bendran namų ūkiui optimizuot, parodyk, kaip tavoji apskaita atrodo, papasakok, kas iš to naudingo gaunas. Iš manęs vaikai irgi truputį pasišaipydavo pirmiau, bet kai susodinau ir parodžiau vedamą failą, paaiškinau, kodėl šį mėnesį darom tą, o kitą - perkam aną, viskas tapo aišku, dabar mažoji vis pasiteirauja - o kiek dabar pas mus maistui dienai skirti galima? Ir tada pati pardėj pasvarsto, kad gal geriau vietoj kokio sintetinio saldainuko nupirkčiau porą sūrelių, bus skaniau, sveikiau, daugiau, o kaina ta pati.
Vienžo, įtrauk vyrą į tą planavimą, o ne tik čekių prašyk mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Žirklutės @ 2009 01 15, 01:25)
Visą vasarą ir rudenį į tymo turgelį pravaikščiojom, mačiau, kieno rankom augintas daržoves valgiau, kas duoną kepė ir panašiai. Galiausiai dar su ūkininku įsišneki, nusišypsai, tai priedo dar kokią ropę prideda.
Bent jau matai, kad pinigus atiduodi tiesiogiai žmogui už kokybę, už jo rankų darbą,  o ne už reklamą, direktorių algas, transportą ir kitas nesąmones.

O kokios kainos tame tymo turgelyje būdavo? Kažkaip galvojau, kad ten labai brangu, todėl niekad nevažiavau.
Atsakyti

As turiu susikurusi savo lentele namu biudzetui sudarineti - Exeline, taciau superine savo paprastumu!
Galiu pasidalinti smile.gif


Atsakyti
mano vyrui mano balanso vedimas atrodo klaikioji klaikuma, aš jam įėjus stengiuosi greitai kurdingopinigai išjungti
jis nurašo tai man "vėžiškam" skūpumui, tipo "vėžiai" labai jautriai pinigus tvarko ir šiaip mėgsta juos skaičiuoti
Atsakyti
QUOTE(liūdnasis pelėnas @ 2009 01 15, 13:40)
mano vyrui mano balanso vedimas atrodo klaikioji klaikuma, aš jam įėjus stengiuosi greitai kurdingopinigai išjungti
jis nurašo tai man "vėžiškam" skūpumui, tipo "vėžiai" labai jautriai pinigus tvarko ir šiaip mėgsta juos skaičiuoti


Mes abu su MB veziai, bet ataskaitas tvarko jis - as kazkada bandziau, tai ne kas gavosi - cekio nepaimu, neatsimenu kiek uz pietus mokejau ir t.t doh.gif Tai dabar veda jis tik savo islaidas ir bendras maistui - mano islaidas palieka man blush2.gif
Dabar, kai sumazino alga, teks vel pradet buhalterija vest verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(Lock @ 2009 01 15, 10:36)
O kokios kainos tame tymo turgelyje būdavo? Kažkaip galvojau, kad ten labai brangu, todėl niekad nevažiavau.


Jei pieno produktai, tai brangoki buvo, nors kitur pvz. tokio skonio brandinto karvės pelėsinio sūrio tai tik pas juos ir buvo galima gauti.
O daržovių kaina panaši kaip maximose, tik kokybė kaip diena nuo nakties skiriasi. Nors ir paprastam turgely galima rasti pačių prekeivių augintų daržovių, tik erzina, kad pastoviai apsukt bando. Buvom šeškinės turgely, mato kad nauji žmonės, tai vietoj to, kad prisijaukintų pirkėją iš pradžių sako vieną kainą, pasvėrus kilogramo kaina kažkodėl 2-iem litais padidėja ir panašiai. Tai dingsta visas pirkimo malonumas
Atsakyti
QUOTE(Miaška @ 2009 01 14, 23:35)
Kitas dalykas, kas smarkiai nusiurbs pinigėlių - reikia keisti asmens dokumentus, va čia jau niekaip nesutaupysi, ypač po tapatybės kortelės aštuoneriopo pabrangimo... Nesidaryčiau jos, nereikia man, bet gi įbruks privalomai, kai pasą keisiu... doh.gif
Pasiguodžiau biggrin.gif

Juk gali darytis tik pasą ir atsisakyti kortelės.
QUOTE(liūdnasis pelėnas @ 2009 01 15, 09:47)
man tai bėda, kaip priversti vyriškį rodyti išlaidas jo neižeidžiant, nes bais įžeidus jis pas mane, prasideda visokie, tai ką, mano kąsnius skaičiuosi, tai ką, tiek ariau šį mėnesį, negaliu kažko nusipirkti, tai ką, ko čia puoli dėl paliktos šviesos, juk tamsu  doh.gif


QUOTE(liūdnasis pelėnas @ 2009 01 15, 12:40)
mano vyrui mano balanso vedimas atrodo klaikioji klaikuma, aš jam įėjus stengiuosi greitai kurdingopinigai išjungti
jis nurašo tai man "vėžiškam" skūpumui, tipo "vėžiai" labai jautriai pinigus tvarko ir šiaip mėgsta juos skaičiuoti

liūdnasis pelėnas, pasikalbėk su vyru, kokiu tikslu Tu vedi apskaitą. Ir failą pavadink kitaip, ne taip skausmingai .
Atsakyti
[quote=dirty_kiss,2009 01 15, 14:24]
Juk gali darytis tik pasą ir atsisakyti kortelės.


deja, deja schmoll.gif
mb vakar pasieme biometrini pasa, bet uzsakydamas, buvo priverstas imti ir kortele. paso, jei nereik, galima neimti, o kortele privalu doh.gif galejo pasiimti uz 10, o gavo moketi 80. bet sake sios bus kazkokio vel naujo pavyzdzio, todel pabrango doh.gif 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(milaaa @ 2009 01 15, 13:48)
deja, deja schmoll.gif
mb vakar pasieme biometrini pasa, bet uzsakydamas, buvo priverstas imti ir kortele. paso, jei nereik, galima neimti, o kortele privalu doh.gif galejo pasiimti uz 10, o gavo moketi 80. bet sake sios bus kazkokio vel naujo pavyzdzio, todel pabrango doh.gif  4u.gif

Vadinasi, šitoj vietoj pas mane žinios pasenę doh.gif
Atsakyti
QUOTE(liūdnasis pelėnas @ 2009 01 15, 12:40)
jis nurašo tai man "vėžiškam" skūpumui, tipo "vėžiai" labai jautriai pinigus tvarko ir šiaip mėgsta juos skaičiuoti


Joooo, gyvenau niolika metų su "vėžiu", galiu pritarti taviškiam, kad jų tarpe baisių skuperdiajų pasitaiko, ir tas reiškinys su metais tik progresuoja doh.gif Mano ex kiekvienas pirkinys būdavo žiauriai skausmingas, jokie remontai namie - nereikalingi, pramogos vaikams - nesąmonė, ir t.t. tokioje dvasioje...
Nu bet tu man tokia kol kas neatrodai schmoll.gif biggrin.gif

QUOTE(dirty_kiss @ 2009 01 15, 13:24)
Juk gali darytis tik pasą ir atsisakyti kortelės.


Merginos jau parašė, kad negaliu - tokia tvarka dabar, kad kortelė yra PRIVALOMA, o pasas - pagal pageidavimą. Kadangi pasas man būtinas, tai jį darysiuos, o kortelė bus bereikalingas daiktas už 80 Lt, besivoliojantis namie...
Atsakyti
QUOTE(SilRa @ 2009 01 15, 11:23)
aš tokiu atveju vyro išlaidas taip ir įvardinčiau "vyro išlaidos" ir neskirstyčiau kam, o tik užrašyčiau, kiek pinigų išleido ax.gif (taip darau pati, man taip paprasčiau) ax.gif

Ir as taip darau. smile.gif
Atsakyti