Įkraunama...
Įkraunama...

Vaikai tinginukai

QUOTE(Rianka @ 2009 01 20, 14:35)
Čia yra keli mankštos pratimai, kuriuos galima daryti kūdikiams
Mankšta


Labai geros iliustracijos! Labai aciu!
Atsakyti
Sveikos. 4u.gif Jungiamės ir mes prie tinginukų būrelio ax.gif
Perskaičiau visą temą ir radau išsakyta daug teisingų pastebėjimų ir minčių.
Trumpai papasakosiu apie mus. Kai auginau dukrytę, ji viską darė anksti, neturėjau su ja problemų, reikdavo tik suspėti bėgioti iš paskos. O va dabar auga sūnelis "tinginkas" (dabar- 9mėn. ir savaitė), tai toks kontrastas tarp vaikų pasijuto, kad tikrai kartais neramu būdavo. Vartytis jis pradėjo po reabilitacijos kurso (masažai, kineziterapija, ergoterapija) tik 8,5 mėnesio blink.gif, anksčiau tiesiog nesukdavo liemens ir kojos buvo įtemtos. Tiesa, sėdėjo savarankiškai nuo 5,5mėn., galėdavo vos ne valandą vienas pats žaislus tyrinėti. Tačiau iki šiol lovytėje nesėda, nestoja. Nešliaužia, neropoja. Mėgsta gulėti ant pilvo, bet pasisukinėjęs tiesiog padeda galvytę ant šono ir guli, šypsosi smile.gif . Vedžiojamas už rankų noriai vaikšto. Kartais atrodo, kad nežino, ką su rankomis galima daryti, o kojos daug dirba. Jei nori ką nors gauti ir nepasiekia, geriau balsu išsireikalauja doh.gif . Ramina tai, kad vaikas guvus, domisi aplinka.
Kai lankėm reabilitaciją, sužinojau įdomų dalyką: dauguma berniukų nuo mergaičių skiriasi tuo, kad jie nelinkę kartoti to paties veiksmo kelis kartus, jei nepavyksta, tai ir liaujasi, o va mergaitės atkaklesnės ax.gif
Iš ties, tinginukus vis reikia skatinti ir "stumti į priekį". Pritariu ir tai minčiai, kad vaiko vystymasis yra individualus ir priklauso nuo charakterio ypatumų.
Aš stengiuosi į tai žiūrėti optimistiškai ir jums to paties linkiu smile.gif
Atsakyti
nepergyvenkit mamytes kad vaikuciai veliau viska daro, svarbiausiai kad nebutu raidos sutrikimu, jei gydytojai sako kad daugma viskas gerai tai ir nepergyvenkit. mano sunelis irgi is tinginuku, pats stoveti ir vaikscioti isikibes pradejo tik metuku ir dvieju menesiu, savarankiskai vaiksto pamazu tik dabar, o jau beveik pusantru. svarbu kad ismoko. paklausius neurologes atrode kad mano vaikas nesveikas, taciau su kojytem bedu nebuvo, isskyrus kad raumenukai silpni, taciau vaikutis kaip vaikutis. juk ne visi vienodai pradeda.
Atsakyti
mums 6.5men mes nei rapojam nei sliauzem o kaip ziuriu dauguma vaiku jau sacarnkiskai atsistoti lovyte moka
Atsakyti
QUOTE(robertukas @ 2009 01 27, 08:46)
mums 6.5men mes nei rapojam nei sliauzem o kaip ziuriu dauguma vaiku jau sacarnkiskai atsistoti lovyte moka

Labas rytas
Aš vis dar "gudri" po gydytojos konsultacijos. Anoks čia tingėjimas, jei pupa 6,5 mėn. nešliaužia ir neropoja. Tai daryti priklauso tik 10 mėnesių bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(trudeme @ 2009 01 27, 12:01)
Labas rytas
Aš vis dar "gudri" po gydytojos konsultacijos. Anoks čia tingėjimas, jei pupa 6,5 mėn. nešliaužia ir neropoja. Tai daryti priklauso tik 10 mėnesių  bigsmile.gif


Labai teisingos jusu pastebejimas smile.gif Suprantu mamu nerima, kai ju mazyliai, sulauke 6,5 men. dar nesivarto, bet kad tokio pat amziaus jau ropoti arba atsistoti turetu, tai cia jau kelia nuostaba. Neskubinkit naturalios vaiko vystymos raidos. Jei kazkurie vaikai 6 men. jau ropoja ar sugeba atsistoti, tai nereiskia, kad tai privalu visiems vaikams.
Atsakyti
Sveikos,
ir aš jungiuosi į tinginukų būrelį. Mano dukrytei kitą savaitę 6 mėn. Ji vis dar pati neapsiverčia nuo nugarytės ant pilvuko, atvirkščiai kartais gaunasi. Miega visada ant nugarytės atmetus rankas į šonus, pati ant šoniuko nesiverčia ir net neguli jei paguldai. Žaislus pati pasiima kai būna geros nuotaikos, o jei ne tai balsu išsireikalauja. Labai mėgsta kad nešiotum. Kai nešioji, tai krypsta pirmyn nugarytės nelaiko. Jos vienos pusės tonusas padidėjęs.
Dabar jau antra savaitė einam į masažus-mankšteles, tai nuo jų pradėjo galvytę kelti kartu su pečiais, nes iki tol tai jei už rankyčių keli galva kabo atmesta atgal. Dar liko 3 kartai procedūrų tikiuosi, kad po jų pradės daugiau ir ant pilvuko išgulėti ir ant rankyčių aukščiau pasikelti. O masažai tai tikra kančia verkia ištisai, atsipalaidavusi kaip šlapias maišas ir daryk tu ką nori doh.gif Na bet kai yra akivaizdūs rezultatai tai kenčiam abi dantis sukandę doh.gif
Šiaip tai dukrytė, labai guvi, smalsi, jai įdomios visokios dainelės, knygutės, paveiksliukai. Labai nori bendrauti, čiupinėti, tyrinėti. Sako tete, dede ir kitokius junginius, bet aišku tikrai dar netikslingai. Gal pas ją visos jėgos sukauptos į smegenų vingių formavimą ir fiziniam tvirtumui nelieka biggrin.gif
QUOTE(JurgaSim @ 2009 01 27, 11:11)
Labai teisingos jusu pastebejimas smile.gif Suprantu mamu nerima, kai ju mazyliai, sulauke 6,5 men. dar nesivarto, bet kad tokio pat amziaus jau ropoti  arba atsistoti turetu, tai cia jau kelia nuostaba. Neskubinkit naturalios vaiko vystymos raidos. Jei kazkurie vaikai 6 men. jau ropoja ar sugeba atsistoti, tai nereiskia, kad tai privalu visiems vaikams.

Šiaip tai aišku, labai norisi, kad vaikiukai neatsiliktų nuo bendraamžių, bet kaip sakė ortopedas, kad kuo vėliau pradeda būti vertikalioje padėtyje stuburas, tuo geriau, todėl kad raumenys labiau sustiprėja, kaulai labiau sukaulėja, mažiau rizikos dėl stuburo iškrypimų ir tikų defektų. O žmogus per gyvenimą tai užtektinai dar tą stuburą privargina. Aš stengiuosi pati nepamiršti šių jo žodžių ir išlaukti kol pati viską darys.

Papildyta:
QUOTE(Rianka @ 2009 01 20, 21:35)
Čia yra keli mankštos pratimai, kuriuos galima daryti kūdikiams
Mankšta

Man keistai ten kur siūlo sodinti nesėdintį vaiką ant savo kojos g.gif juk negalima ilgiau kaip kelias sekundes laikyti sėdimoje padėtyje, kol pats nesėti, stuburą ir šonkaulius galima sutraumuoti g.gif Ar aš kažko nesupratau g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Mintė: 27 sausio 2009 - 16:08
QUOTE(MILIJOSmama @ 2008 12 27, 12:04)
mano dukrytė labai ilgai ant pilvo nesivertė . dabar jai tuopj septyni , bet tik labai neseniai jai tai pavyko . ir buteliuko dar pati nelaiko .  verstis išmokiau daznai guldydama ant pivl , zauislus aplink ja visaip kaip isdeliodavau . na , o buteliuko - niekaip . dabar su rankenelem nupirkau , gal jai taip patiks ?


Sveikutes. Mano pimoji dukryte puodeli pati laikyt pradejo tik budama kokiu 1 m. 2 men. Nors irgi mokiau visaip, rodziau. Dzin, jai labai patiko kai kas nors palaiko doh.gif , bet atejo laikas ir pradejo pati laikytis. Nors visa kita dare gana anksti, 10 men jau vaiksciojo, o buteliuko dar ilgai nelaike, viskam savas laikas mirksiukas.gif
Na ir sunelis kol kas pats neatsigeria, i burna deda, bet uzsiverst, kad gert iseitu nemoka, lygiai taip ir sesute dare blush2.gif
Atsakyti
Man keistai ten kur siūlo sodinti nesėdintį vaiką ant savo kojos g.gif juk negalima ilgiau kaip kelias sekundes laikyti sėdimoje padėtyje, kol pats nesėti, stuburą ir šonkaulius galima sutraumuoti g.gif Ar aš kažko nesupratau g.gif
[/quote]

Na kaip aš suprantu, tai ten pratimas mokinti vaiką sėdėti po truputį, kai pagal amžių jau turėtų sėdėti, bet dar to nedaro g.gif
Tai gal tada jau galima 4u.gif

O ir dar viena pastebėjimas jei vaikas mankštos ir masažo metu verkia, tai nėra gerai, nes nebus laukiamo rezultato. Reikėtų masažistę keisti mirksiukas.gif
Iš savo patirties sakau thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(ppieva @ 2009 01 24, 15:22)
O va dabar auga sūnelis "tinginkas" (dabar- 9mėn. ir savaitė), tai toks kontrastas tarp vaikų pasijuto, kad tikrai kartais neramu būdavo. Vartytis jis pradėjo po reabilitacijos kurso (masažai, kineziterapija, ergoterapija) tik 8,5 mėnesio blink.gif, anksčiau tiesiog nesukdavo liemens ir kojos buvo įtemtos. Tiesa, sėdėjo savarankiškai nuo 5,5mėn., galėdavo vos ne valandą vienas pats žaislus tyrinėti. Tačiau iki šiol lovytėje nesėda, nestoja. Nešliaužia, neropoja. Mėgsta gulėti ant pilvo, bet pasisukinėjęs tiesiog padeda galvytę ant šono ir guli, šypsosi  smile.gif . Vedžiojamas už rankų noriai vaikšto. Kartais atrodo, kad nežino, ką su rankomis galima daryti, o kojos daug dirba. Jei nori ką nors gauti ir nepasiekia, geriau balsu išsireikalauja doh.gif . Ramina tai, kad vaikas guvus, domisi aplinka.
Kai lankėm reabilitaciją, sužinojau įdomų dalyką: dauguma berniukų nuo mergaičių skiriasi tuo, kad jie nelinkę kartoti to paties veiksmo kelis kartus, jei nepavyksta, tai ir liaujasi, o va mergaitės atkaklesnės ax.gif


Sveika prisijungusi! Mano panele labai panasi i tavo suneli, irgi neropoja, nesiseda, nesliauzia, neropoja, neatsistoja pati, nebando vaikscioti. Aisku, man kasdien neramu, vis galvoju, kodel, kaltinu save daznai, nes mes labai jau daug ja ant ranku nesiojame nuo mazens, ir ant pilvuko mazai guldeme. Tai nemegsta labai ant pilvuko. verysad.gif Maniske irgi nekartoja to pat veiksmo. Buvo pradejusi bandyti sliauzti, bet pabande pabande kelias dienas, kai neisejo, tai ir nustojo bandyti. g.gif O pas mus gydytojai tai vis sako, kad ateis viskam laikas, tik reikia kantrybes. Aisku, sunku kai matai visus kitus vaikucius ropojancius, o tu dar turi mazyle ant ranku tampyti. . . Pas maniske viskas letai - nevalgo dar jokio maisto isskyrus MP, nera dantuku.
Na, laikykites mamytes. Musu kaimynu berniukas ismoko savarankiskai vaikscioti tik 17 men budamas. O tevai ir seneliai patys gydytojai.
Atsakyti
[QUOTE][QUOTE]
Pas maniske viskas letai - nevalgo dar jokio maisto isskyrus MP, nera dantuku.

Pas mūsiški irgi tik du dantukai, bet primaitinu jau senokai: verdu košes, duodu barankytę, sausainuką, obuolio, banano- gražiai atkanda ir dantenom sukramto. O kodėl tik MP valgot, juk košei valgyt dantys nebūtini ax.gif ?

Tiesa, norėjau paklausti šioje temoje rašančių mamyčių- kaip praėjo nėštumas ir gimdymas, ar buvo nekomplikuoti? Mums tai nelabai sekėsi- po skubaus Cezario dar pasigavom infekciją sunkią 1sav. po gimimo, teko gydytis ligoninėje ir man, ir vaikiukui. Manau, kad ir tas galėjo turėti įtakos tolimesniam vystymuisi.

Šią savaitę pradedam lankyti baseiną. Lauksim rezultatų. Jei jie netenkins- vėl kartosim mankštų ir masažų kursą. ax.gif
Atsakyti
QUOTE(ppieva @ 2009 01 29, 04:08)
Pas mūsiški irgi tik du dantukai, bet primaitinu jau senokai: verdu košes, duodu barankytę, sausainuką, obuolio, banano- gražiai atkanda ir dantenom sukramto. O kodėl tik MP valgot, juk košei valgyt dantys nebūtini ax.gif ?

Tiesa, norėjau paklausti šioje temoje rašančių mamyčių- kaip praėjo nėštumas ir gimdymas, ar buvo nekomplikuoti? Mums tai nelabai sekėsi- po skubaus Cezario dar pasigavom infekciją sunkią  1sav. po gimimo, teko gydytis ligoninėje ir man, ir vaikiukui. Manau, kad ir tas galėjo turėti įtakos tolimesniam vystymuisi.



Nevalgo tiesiog todel, kad neima nieko i burna. mane stumia su rankomis vos tik prisiartinu, jei idedu sauksteli i burna, tai klykia, nervuojasi, spjauna. Tiesiog nieko nepripazista isskyrus MP. Na, nebent mesos gabaliuka pati pagrauzia.

Mums gimdymas normalus.
Atsakyti