Įkraunama...
Įkraunama...

Vaikai tinginukai

QUOTE(SABA @ 2009 03 24, 06:37)
mano dukryte 6,5 menesiu dar normaliai nesedejo (, kau nuejom pas neurologe pasake, kad reikia sodinti, as sodinau, lingavo, sedejo ne tvirtai, bet paskui ziuriu, kad vis geriau ir geriau pradejo sedeti. Ir jau nuo 7,5 menesio mes sedim tiesiai.Bet pati dar neatsiseda.

Dabar ta pati darau su stovejimu.mano mazulka zingsniuku nedare, bet mes ja vedziojam po kambarius, aisku is pradziu neejo, paskui ejo kaip girtuoklelis, koja ant kojos dejo, dabar vis geriau pradeda zingsniuoti, nors pati nestovi.
Be to del masazu, as irgi tokios nuomuones, kad juos galima patiems daryti, o pagrindinis dalykas yra manksta.
Mums neurologe parode pratimus, pastatom vaika ant grindu, kad turetu kur laikyti rankom, ir pakeliam viena koja, stovi vaikas ant vienos, pakeliam kita koja.Ir taip stiprinam raumenukus koju.
Be to mums buvo padidejas ranku raumenu tonusas, dar pries 2 savaites, sunkiai leisdavo rankytem paploti.neurologe pasake, kad turime imti vauiko rankas ir vaiko rankomis glostyti sau veida sakyti caca, arba vaiko rankomis vaiko veiduka glostyti.remtis rankomis, ir pamazu tas tonusas prades mazeti.Mums jau sumazejo.pati matau.
Be to padidejas raumenu tonusas kaip man aiskino yra geriau nei sumazejas.
bet viskas yra pataisoma, jei nera patologijos.



Aš dar nebūčiau siūlius mokinti vaikščioti, dar 9 mėnesiukų nėra, bet jei neurologė liepė, tai ką padarysi. šiaip vaikščiojimas apie 10 - 11 eina, prieš tai šliaužimas ir ropojimas, kad pritaikyti raumenis vaikščiojimui. pastovėti, kad jaustų kojas, taip žinoma.. viskas pagal eilę, iš pradžių kelia galvą, po to vartosi, po to sėdi arba gali iš pradžių šliaužt pradėt, atsisėst, ropot, atsistot, ir tada eiti šoniukiu ir tada eiti į priekį, pasileist vieną rankytę ir galų gale eiti pačiam. viskas yra pagal seką, šliaužimas ir ropojimas kartais būna peršokama, tačiau viskas yra tam, kad būtų stiprinami raumenys kitam etapui. nju žodžiu, daugiau visko galite rasti mano puslapyje.
sėkmės.
Atsakyti
QUOTE(margariux @ 2009 03 24, 17:58)
Aš dar nebūčiau siūlius mokinti vaikščioti, dar 9 mėnesiukų nėra, bet jei neurologė liepė, tai ką padarysi. šiaip vaikščiojimas apie 10 - 11 eina, prieš tai šliaužimas ir ropojimas, kad pritaikyti raumenis vaikščiojimui. pastovėti, kad jaustų kojas, taip žinoma.. viskas pagal eilę, iš pradžių kelia galvą, po to vartosi, po to sėdi arba gali iš pradžių šliaužt pradėt, atsisėst, ropot, atsistot, ir tada eiti šoniukiu ir tada eiti į priekį, pasileist vieną rankytę ir galų gale eiti pačiam. viskas yra pagal seką, šliaužimas ir ropojimas kartais būna peršokama, tačiau viskas yra tam, kad būtų stiprinami raumenys kitam etapui. nju žodžiu, daugiau visko galite rasti mano puslapyje.
sėkmės.


Mano mazylis labai nori, kad ji laikyciau uz ranku, o jis zingsniuotu, bet matau, kad tos kojytes dar tokios isirezusios, isitempusios ir jis daugiau zygiuoja, nei graziai zingsniuoja, tai nutariau paluketi, kol jis bus fiziskai pasiruoses zingsniuoti. Galvoju, kad gal dar ankstoka zingsniavimui, tegu ropoja kol kas smile.gif
Atsakyti
QUOTE(SABA @ 2009 03 24, 05:37)
Be to mums buvo padidejas ranku raumenu tonusas, dar pries 2 savaites, sunkiai leisdavo rankytem paploti.neurologe pasake, kad turime imti vauiko rankas ir vaiko rankomis glostyti sau veida sakyti caca, arba vaiko rankomis vaiko veiduka glostyti.remtis rankomis, ir pamazu tas tonusas prades mazeti.Mums jau sumazejo.pati matau.


Cia idomus patarimai, reikes ir mums pabandyti, nes maniske itempusi rankytes, irgi neisleisdavo ploti rankutemis, tik nelabai seniai pradejo daryti didele didele, pamojuoti, o ploti dar tik nelabai sulenkus pirstukus paploja. Tai bandysime su caca. . smile.gif Aciu, kad pasidalinote. 4u.gif

QUOTE(Spinduliuote @ 2009 03 24, 07:30)
Tai va, mansiskei jau po dvieju savaiciu metai smile.gif Ji balandinuke- kaip ir keliu cia rasanciu mamu vaikuciai smile.gif Vartytis pradejo veliau nei "pagal standartus" reiketu. Apie vaiksciojima nei kalbos dar nera - pastatyta laikoma svyruoja ir net nezerngia, kojytes kaip du stagariukai ibestos viena salia kitos ir nei krust. Tiesa, vaikstynej begioja, bet , atrodo, daugiau spiriasi ir rieda negu zingsniuoja... Atsisedo tik 11men., vakar radau lovyteje atsiklaupusia. Taip kad, atrodo, tobulejam. Bet savaitgali buvom pas drauge, kurios mergaite tik dviem savaitem vyresne- tai ji jau vaiksto puikiausiai, duksta kaip didele. Ir zino,kaip parodyt pauksciuka "plast - plast" , paemus sepeti sau plaukucius "sukuoja", o maniske tik mama-tete sako, na, dar katuciu ploja, nosyte pipi parodo, bet man kazkaip per mazai visko atrodo...


Labukas. Mano irgi tik dabar 11 men atsisedineja. O apie plauku sukavima ar nosytes pypt, nera nei kalbos. . . maniske irgi stovejo ibedusi kojytes, tai as kokia savaite ja mokinau tepu tepu daryti, vis rodziau ir su pirstais savo, ir su kojom, ir su zaisliukais, ir ant koju savo pastatydavau ir eidavom per kambari, tai tada ir pradejo pati zingsniuoti. Bent jau maniske yra tokia, kad pati nieko nedaro, nesusiproteja, turi parodyti viska, tada ismoksta.

O jusu vaikuciai buna, zaidzia su kitais vaikuciais? Nes maniske tai nemato kitu savo amziaus vaikuciu, tai gal del to sunkiau buna kazka ismokti. g.gif Nors siaip ir as augau pati viena, bet labai anksti visko ismokau. g.gif

QUOTE(Nicca @ 2009 03 24, 07:53)
Ji valgo  MP,o kosyciu suvalgo per viena karta tik po 50g.Daugiau ne pro kur,pradeda ziaugcioti verysad.gif As jau nezinau,kaip ja maitinti,gad valgytu g.gif


Pas mus ta pati problema. maniske 11 men, o praktiskai tik MP tevalgo! doh.gif Tiesiog neimanoma nieko isiulyti, musames del maisto. O jei ir paima ko i burna, tai tik du kasniukus.

QUOTE(SABA @ 2009 03 24, 09:27)
Bet turbut sutiksiu su nuomuone, kad vaika kurie anksciau vaiksto, sliauzia, ropoja yra trupuciuka protingesni gal del to, kad gali visus daiktus pasiekti pmatyti.O musu maziukai kuriuos pastoviai ant ranku nesiojamč trupuciuka maziau daiktu zino,bet kai tik prades eiti viskas bus gerai.


Tai tie 2-3 men manau nieko tokio, prisivis vaikuciai bendraamzius, ir jei teveliai su jais uzsiima, tai manau prisivis ir pralenks. . . Kiek imanoma gal leiskite visur viska patyrineti, ir bus viskas gerai. Dabar pavasari tai galima vaikucius lauke, ant zolytes vedzioti, leisti zaisti su sakom, lapais. . .

Papildyta:
QUOTE(margariux @ 2009 03 24, 09:58)
nju žodžiu, daugiau visko galite rasti mano puslapyje.
sėkmės.


koks jusu puslapis?
Atsakyti

Papildyta:
koks jusu puslapis?
[/quote]


http://kineziterapij...kineziterapija/
Papildyta:
QUOTE(JurgaSim @ 2009 03 24, 11:06)
Mano mazylis labai nori, kad ji laikyciau uz ranku, o jis zingsniuotu, bet matau, kad tos kojytes dar tokios isirezusios, isitempusios ir jis daugiau zygiuoja, nei graziai zingsniuoja, tai nutariau paluketi, kol jis bus fiziskai pasiruoses zingsniuoti. Galvoju, kad gal dar ankstoka zingsniavimui, tegu ropoja kol kas smile.gif



Teisingai pasielgėte, šiaip kad jaustų kojas, kokią 10 - 15min, galite ir pastatyti, bet tik su batukais gerais, kad nekryptų kojos į šoniukus. O ropojimas labai geras dalykas wink.gif
Atsakyti
na mano sunelis tikrai mane siandien dziugina ir stebina thumbup.gif thumbup.gif pirma karta man iseinant parode ate thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo megyte: 24 kovo 2009 - 18:29
QUOTE(margariux @ 2009 03 24, 10:44)


Dekui, jau skaiciau kazkada pratimukus, ir naudojuosi sodinimo pratimu bei mankstom ant kamuolio. thumbup.gif
Tik toks klausimas man del mano mazes: Kaip ja skatinti ropoti? jei paguldau ant pilvo, visada is karto verciasi atgal ant nugaros. nesvarbu, ar ant grindu, ar ant kamuolio guldyciau, ne minutes nenuguli ant pilvo. Tai nezinau, kaip sustiprinti jai raumenis ropojimui. . g.gif
Atsakyti
QUOTE(Balandiene @ 2009 03 24, 12:26)
Dekui, jau skaiciau kazkada pratimukus, ir naudojuosi sodinimo pratimu bei mankstom
Tik toks klausimas man del mano mazes: Kaip ja skatinti ropoti? jei paguldau ant pilvo, visada is karto verciasi atgal ant nugaros. nesvarbu, ar ant grindu, ar ant kamuolio guldyciau, ne minutes nenuguli ant pilvo. Tai nezinau, kaip sustiprinti jai raumenis ropojimui. .  g.gif



šiaip neguldykite ant pilvo, o pastatykite ant keturių, kaip šuniukas smile.gif ant keliukų ir ant rankučių, jeigu dar tvirtai nesilaiko ant rankučių, tai padėkite ir prilaikykite, kad nebūtų su nosim bum, ir taip pasūpuokite į priekį atgal, deja nenufotografavus kaip tai padaryti, ir neradau nuotraukų šiuo metu, ir neturiu manekeno jau smile.gif nes mažoji jau užaugo smile.gif bet tikrai padarysiu kažkada. žodžiu taip jūs ją pastumdot, kad į priekį atgal ant rankų ir ant kojų pasisuptų, galite per pilvą susuktą į juostą rankšluostį paimti, ir taip jūs laikote už galų ir vedate į priekį, prilaikot kad nenugriūtų ant nosies. suprantu, sunku suprasti nepamačius nuotraukose, bet tikuosi supratote.
Atsakyti
Sveikos 4u.gif

QUOTE(nakvisa @ 2009 03 24, 15:11)
su menesiadieniu ir naujasi pasiekimais... 4u.gif

Ačiū liabai 4u.gif 4u.gif mirksiukas.gif
Kaip supratau mažius ką nors daro kai nori: va vakar pirmą kart kai pasodinau tai tiesia nugara, net nesvyruodamas pasedėjo niu gal 15s bigsmile.gif o šian niekaip doh.gif schmoll.gif griūna į priekį, arba lenkiasi į šoną doh.gif bet tfu tfu lyg tais vis mažiau gulėdamas ant pilvuko meta rankas atgal ax.gif
Atsakyti
del ranku raumenu tonuso neurologe sake, kad sumazes kai tik vaikas prades remtis rankytemis.
O ropojima mes dar skatinam tokiu budu kaip nuotraukoja, user posted imagevaikstom ant ranku.
Nes maziuke anksciau net rankom neejo, dabar ismoko.Bet ropoti dar neropoja, bet sis pratimas stiprina nugaryte.
del mankstu, as manau, kad mama jaucia kada vaikas pavargsta ir kada jam gana.mano maziukei yra igimta sirdies yda priesirdziu pertvaros defektas, bet visi guodzia, kad gali viskas susitvarkyti. bet del tos ydos mums kardiologai leidzia vaika mankstinti ir sako nebijoti. na jei mum leidzia tai sveiki vaikai tuo labiau gali mana. biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo SABA: 24 kovo 2009 - 19:17
QUOTE(margariux @ 2009 03 24, 11:31)
šiaip neguldykite ant pilvo, o pastatykite ant keturių, kaip šuniukas smile.gif ant keliukų ir ant rankučių, jeigu dar tvirtai nesilaiko ant rankučių, tai padėkite ir prilaikykite, kad nebūtų su nosim bum, ir taip pasūpuokite į priekį atgal, deja nenufotografavus kaip tai padaryti, ir neradau nuotraukų šiuo metu, ir neturiu manekeno jau smile.gif nes mažoji jau užaugo smile.gif bet tikrai padarysiu kažkada. žodžiu taip jūs ją pastumdot, kad į priekį atgal ant rankų ir ant kojų pasisuptų, galite per pilvą susuktą į juostą rankšluostį paimti, ir taip jūs laikote už galų ir vedate į priekį, prilaikot kad nenugriūtų ant nosies. suprantu, sunku suprasti nepamačius nuotraukose, bet tikuosi supratote.


Atrodo supratau. Tik kad nesiremia jinai rankutemis, tas ir yra beda, kai bandau taip ant keturiu statyti, tai klykia ir rieciasi vis tiek kad apsiversti. g.gif

QUOTE(SABA @ 2009 03 24, 12:15)
del ranku raumenu tonuso neurologe sake, kad sumazes kai tik vaikas prades remtis rankytemis.
O ropojima mes dar skatinam tokiu budu kaip nuotraukoja,


Aciu uz nuotraukyte. Labai grazu, vat maniske taip neina, nes rankas atmeta atgal kaip pingvinukas, saukia, ir nesiremia taip graziai rankytemis kaip jusu. schmoll.gif Nezinau, kaip jai padeti kad pradetu remtis.

Papildyta:
QUOTE(M.i.g.l.e @ 2009 03 24, 11:56)
o šian niekaip doh.gif  schmoll.gif  griūna į priekį, arba lenkiasi į šoną doh.gif  bet tfu tfu lyg tais vis mažiau gulėdamas ant pilvuko meta rankas atgal ax.gif


Tai manau normalu, nes viena dien labiau pavarges vaikas buna, kartais pora dienu kazko nedaro, po to vel pradeda. 4u.gif
Atsakyti
Sveikos,

ir kaip anksčiau neužmačiau šios temos g.gif , bučiau mažiau nerimavus.

Mano berniukas irgi tinginiukas. Pradžiai viska darė labai gerai, t.y. ir kėlė galvytę, tiesė rankytes prie žaislų, čiupo žaisliukus na ir t.t.
Kai jam buvo 5 mėn. ir jis net nerodė noro sėstis, t.y. prisitraukti su rankutėm pasakiau gyd. jin atsakė jog dar nelaikas. Suėjo 6 mėn. - bet noro neatsirado. Jis net nesivartė ir nebandė nors ir nebuvo storuliukas. Lankėm daug masažų poliklinikoj, privačiai, pati masažavau namie. Tai maniškio pasiekimai tokie:
6,5 mėn. apsivertė,
9 mėn. atsisėdo pats, iki to laiko sedėjo tik pasodintas. (šiai pasodintas sedėjo pats kažkur nuo 6,5 mėn. bet netvirtai)
10 mėn. pradėjo ropoti
11,5 mėn. atsistojo
16 mėn. pradėjo vaikščiuoti.
Taigi, kiekvienam savo laikas smile.gif
Atsakyti
Tai skatinkite remtis rankytėm, bet jei jau dideli klyksmai, tai gal reikia palaukti truputėlį, dar porą savaitėlių, o po to bandyti. kiekvienas vaikas nesivysto pagal vadovėlį wink.gif
Atsakyti