Įkraunama...
Įkraunama...

Kraitelis

Labai rekomenduočiau mamytėms į ligoninę nusivežti sauskelnių suaugusiems. Tai tokios vienkartinės kelnaitės, kurios apsimauni vietoj triusikėlių. Gerai apspaudžia pilvuką, jis ne taip "kliuksi" ir puikiai sulaiko kraujavimą (net gulint neprabėga pro šalį). Jos labai pravertė man pačiai po cezario. Turėjau nusipirkusi gal 4 ar 5 pirmom dienom, po to dėjausi higieninius paketus 5-kių lašiukų. O sauskelnes pirkau Eurovaistinėje. Su vaistininke šauniai pakalbėjom, aš pasakiau ko ir kam man reikia, ji patarė kaip geriau. Ačiū jai. Jos patarimai man labai padėjo.

Na dar patarčiau nepirkti vaikeliui paties mažiausi dydžio drabužėlių. Aš šią klaidą padariau manydama, kad kūdkis gims mažas ir drabužiukai jam tiks. Deja, vaikutis gimė 400 g didesnis nei išvakarėse buvo echoskopo prognozuota ir iš ligoninės parsivežti skirti rūbeliai jau buvo per maži. Tiesiog mes dar negimę išaugome drabužėlius!
Atsakyti
Aš, ką turėjau, naudojau beveik viską. KAi ką ir dabar tebenaudoju smile.gif
Neprireikė tik vieno dalyko - smėlinukų trumpom rankovytėm. Tiesiog kaip dūra aklai pasinaudojau vienu kraitelio sąrašu, kuriame buvo nurodyta, kad smėlinukai reikalingi ilgom ir trumpom rankovytėm. Bet žiemą gimusį vaikutį reikia rengti šilčiau nei vasarinuką.

Dėl servetėlių. Lėliuko šikniuką atseit gerai nuvalo. O pačios kuri nors ar bandėte jomis savo „uodegą“ nusišluostyti? Aš bandžiau. Na nemaloni ta drėgmė. Toks jausmas, kad ten iššutę blush2.gif
Aišku, jei palatoje būsi viena, tada patogiau valyti servetėle, nei prausti kūdikiuką kriauklėje. Bet aš buvau su vyru, tai kartu prausdavome: jis vaikelį laikydavo, o aš prausdavau. Prausimui naudodavome merliukus thumbup.gif

Dėl merliukų. Nusipirkau vaistinėje visą ruloną (plotis 90 cm). Bet iš anksto nekarpiau. Kokio gabaliuko prireikia, tiek ir atsikerpu.
Vystyklų prisisiuvau dar būdama nestuke.gif Na jie man tikrai „eina į trasą“.
Neperšlampamus paklotus kol kas naudiju tik tada, jei leidžiu vaikeliui plikam pasispardyti lovoje.

Buteliukų pirkti irgi galite iš karto neskubėti. Jei dar gulint pogimdyminiam trūks priešpienio (kaip buvo man), tai vaikelį pamaitins ir ligoninės buteliuku. O po to vyras ar kas kitas nupirks.
Kremų turėkite bent 2 rūšių. Aš turėjau tik Bepanteno, bet mano vaikeliui jis netiko. Tada vyras nupirko Excipial.

Dėl rūbelių dydžio. Aišku, nesmagu, kai mažo dydžio iš karto išauga. Bet ne ką smagiau, kai kleckas „plaukioja“ didelio dydžio drabužėliuose. Mūsų mergytė nuo pat pirmos dienos mėgsta pasispardyti, tai jos abi kojytės atsidurdavo vienoje šliaužtinukų klešnėje, o kita likdavo karoti... lotuliukas.gif
O labai didelis žieminis kombinezonas - tai tikra tragedija. Kad ir koks šiltas būtų, bet tarpai lieka dideli, todėl vaikui vis tiek šalta. Aš taip savo brangenybei net ausų uždegimą įvariau verysad.gif .

Dėl megztų rūbelių. Jei megsite pačios ar kas nors kitas, tai žinokite, kad ta vaikiška vilna (aš naudojau Baby Merino) - chaltūra. Iš jos megzti rūbai tinkami tik papuošti. Arba galima megzti apatinius rūbelius (aš megztas kelnytes velku po šliaužtiniais). Tikrai šilti drabužiai bus iš avies, triušo ar pan. vilnos. Tinkamiausias raštas - stulpeliai. Tada drabužis bus prigludęs ir gerai šildys vaikiuką.

Dėl vonelės. Jei mažiuką ketinate leisti į baseiną, tai vaikiškos vonelės reikės tik pirmą mėnesį ar kiek daugiau, nes paskui baseinas (taigi, ir maudynės) vyks didžiojoje jūsų vonioje.

Dėl patalynės. Teko girdėti, kad geriausia balta lininė. Nes dažai gali alergizuoti. Aš šią informaciją sužinojau per vėlai. PAti turiu spalvotą patalinę, bet mano vaikiuko ji lyg ir nealergizuoja.

Prausiklių vaikui irgi galite nepirkti - pirmus mėnesius jų tiesiog nereikia.


Atsakyti
Sveikutes,
Visi patarimai tikrai labai naudingi thumbup.gif
Kadangi man jau irgi arteja gimdymas,tai man labai idomu paskaityti jau patyrusiu mamyciu patarimus.Jie labai naudingi 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(Laumiux @ 2007 03 23, 18:03)
Aš, ką turėjau, naudojau beveik viską. KAi ką ir dabar tebenaudoju  smile.gif
Neprireikė tik vieno dalyko - smėlinukų trumpom rankovytėm. Tiesiog kaip dūra aklai pasinaudojau vienu kraitelio sąrašu, kuriame buvo nurodyta, kad smėlinukai reikalingi ilgom ir trumpom rankovytėm. Bet žiemą gimusį vaikutį reikia rengti šilčiau nei vasarinuką.

Dėl servetėlių. Lėliuko šikniuką atseit gerai nuvalo. O pačios kuri nors ar bandėte jomis savo „uodegą“ nusišluostyti? Aš bandžiau. Na nemaloni ta drėgmė. Toks jausmas, kad ten iššutę  blush2.gif
Aišku, jei palatoje būsi viena, tada patogiau valyti servetėle, nei prausti kūdikiuką kriauklėje. Bet aš buvau su vyru, tai kartu prausdavome: jis vaikelį laikydavo, o aš prausdavau. Prausimui naudodavome merliukus  thumbup.gif

Dėl merliukų. Nusipirkau vaistinėje visą ruloną (plotis 90 cm). Bet iš anksto nekarpiau. Kokio gabaliuko prireikia, tiek ir atsikerpu.
Vystyklų prisisiuvau dar būdama  nestuke.gif  Na jie man tikrai „eina į trasą“.
Neperšlampamus paklotus kol kas naudiju tik tada, jei leidžiu vaikeliui plikam pasispardyti lovoje.

Buteliukų pirkti irgi galite iš karto neskubėti. Jei dar gulint pogimdyminiam trūks priešpienio (kaip buvo man), tai vaikelį pamaitins ir ligoninės buteliuku. O po to vyras ar kas kitas nupirks.
Kremų turėkite bent 2 rūšių. Aš turėjau tik Bepanteno, bet mano vaikeliui jis netiko. Tada vyras nupirko Excipial.

Dėl rūbelių dydžio. Aišku, nesmagu, kai mažo dydžio iš karto išauga. Bet ne ką smagiau, kai kleckas „plaukioja“ didelio dydžio drabužėliuose. Mūsų mergytė nuo pat pirmos dienos mėgsta pasispardyti, tai jos abi kojytės atsidurdavo vienoje šliaužtinukų klešnėje, o kita likdavo karoti...  lotuliukas.gif 
O labai didelis žieminis kombinezonas - tai tikra tragedija. Kad ir koks šiltas būtų, bet tarpai lieka dideli, todėl vaikui vis tiek šalta. Aš taip savo brangenybei net ausų uždegimą įvariau  verysad.gif .

Dėl megztų rūbelių. Jei megsite pačios ar kas nors kitas, tai žinokite, kad ta vaikiška vilna (aš naudojau Baby Merino) - chaltūra. Iš jos megzti rūbai tinkami tik papuošti. Arba galima megzti apatinius rūbelius (aš megztas kelnytes velku po šliaužtiniais). Tikrai šilti drabužiai bus iš avies, triušo ar pan. vilnos. Tinkamiausias raštas - stulpeliai. Tada drabužis bus prigludęs ir gerai šildys vaikiuką.

Dėl vonelės. Jei mažiuką ketinate leisti į baseiną, tai vaikiškos vonelės reikės tik pirmą mėnesį ar kiek daugiau, nes paskui baseinas (taigi, ir maudynės) vyks didžiojoje jūsų vonioje.

Dėl patalynės. Teko girdėti, kad geriausia balta lininė. Nes dažai gali alergizuoti. Aš šią informaciją sužinojau per vėlai. PAti turiu spalvotą patalinę, bet mano vaikiuko ji lyg ir nealergizuoja.

Prausiklių vaikui irgi galite nepirkti - pirmus mėnesius jų tiesiog nereikia.


Labai issamiai paaiskinai.As net nepagalvojau,kad Bepantenas gali maziukui netikti ir tik ji teturiu nusipirkusi verysad.gif manau reiks dar koki kita nusipirkti,tik manau pas mus Excipial nebus,tai reiks kazka kita paziureti g.gif
Del prausikliu tai sutinku 100%
Atsakyti
Norėčiau patarti neprisipirkti iš anksto daug vienos rūšies sauskelnių. Paprasčiausiai jos jūsų kūdikiui gali netikti, t.y. alergizuoti odelę.
Atsakyti
uoj kaip apsidziaugiau tokia temele radus biggrin.gif
as buvau tokia "zalia" kaip tas vaikelis elgsis ir pan kai gims, juk visi zurnalai prikimsti graziu paveiksliuku kaip "naujagimis" zaidzia su mobile'u ir pan biggrin.gif ta ir buvo didziausia klaida- pripirkau graziausiu antklodyciu, apsaugu lovytei, ciulptuku ir pan... viskas kas buvo graziausia. taip pat buvau isitikinusi, kad maitinsiu krutimi, todel jau po 2d grizus is ligonines isgrudau vyra pirkti elektronines kruties pompos, kuria panaudojau gal 5kartus ir turejau padeti i kampa, nes pieno visai neturejau, o kainavo ji £55. tikru tikriausia tiesa, kad reikia prisikrauti milzinisku paketu atsargas lotuliukas.gif pirmas vaikelis... is kur galejau zinoti, kad taip "merks". taip pat pirkau labai gera kremuka speneliams, kalmomisan jei neklystu vadinasi. net ir maziuko uzpakaliukui tinka, paraudima labai greitai panaikina. del tu ciulptuku laaabai suklydau, neduodu as ju maziukui, sako dantys negrazus nuo amzino ciulpimo uzaugus buna g.gif nerizikuoju... gailiuosi ir kad pirkau milijonus kepuryciu, pirstiniu, medziaginiu batuku ir pan- ju tiesiog nenaudoju, o kepures mano didziagalviui kaip zydui ant pakausio lotuliukas.gif
super preke, del kurios niekada gyvenime nesigailesiu pirkus- fisher- price supyne- lopsys. nezinau ar lietuvoje mamytes gali isigyti, gal internetu galima uzsisakyti, bet preke... vienintelis issigelbejimas nuo nervines krizes biggrin.gif pirkom UK argos parduotuveje, kainavo £94, ir dar reikia 4 D dydzio bateriju, ju uztenka mazdaug savaitei, todel pirkom pakraunamas ir pakroveja... tas daikciukas ijungus supasi kiek tik nori, groja 4melodijas ir dar zuvytes sukasi, na, tikrai vertas pinigu daiktas. kiti zaislai tiek nepasiteisino kaip sis stebuklelis, tad kas galit, patariu- vaikiukui 2men ir pirmyn thumbup.gif
didziausia nesamone kuria galejau pirkti, tai vadinama "travel system", vezimelis su kedute automobiliui kartu. man taip graziai atrode, o dabar keikiu. isodinus mazyli jis toj kedej tik susmunka ir pradeda klykti, vezimelio praktiskai neimanoma valdyti, todel kede renka dulkes kampe...

bet... mamytes... jei jauciat kad norit- pirkit, kartais nera laisvo laiko iseiti i parduotuve ir kazka pirkti. o juk taip gera apsipirkineti savo pilvuke bespurdanciam mazyliui...

ka perskaiciau, gal kas jau ir rase pries tai ir pasikartosiu, bet- pudra uzpakaliukui, o ypac talkas yra labai pavojingas vaikams, jis gali sukelti plauciu ligas visam gyvenimui. tiesiog plaukit uzpakaliukus vendeniu bent kas antra karta keiciant sauskelnes/ vystiklus ir manau problemu nebus... as pastebejau, kaip maniskis pradedavo ciaudeti ir koseti- bijau.
ir dar- seilinuku niekada nebus per daug lotuliukas.gif
Atsakyti
o as nusipirkau Nivea pudra ir nenaudoju... naudojam sudocrem'a thumbup.gif
Atsakyti
Sveikutės smile.gif
Labai džiaugiuosi, kad radau šią temikę, nes šiaip jau esu visai "žalia" blush2.gif Perskaičiau visų mamyčių pasisakymus ir susidariau nuomonę, kad daugeliui yra menkas malonumas vaikščioti po parduotuves iki leliaus gimimo ir pirkti. Nesakau, kad reikia pirkti viską, kas tik yra lentynose, bet tokius daiktus kaip lovytė, vėžimėlis ir t.t. reikia nusipirkti anksčiau. Aš bent jau vaikštinėdama po parduotuves atkreipiau dėmesį, kad prekės brangsta ne dienom, o valandom. Ir, ar nebūtų geriau ir maloniau, nupirkti tą vežimą ar lovytę, kuri tau "prie dušios", o ne paskui "bele kokią". Tai paskui, mano nuomone, ir gaunasi, kad vežimas netikęs ar ne toks patogus, kokį ramiai buvo galima nusipirkti iš anksto. schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(Kristushka @ 2007 03 29, 12:04)
Sveikutės  smile.gif
Labai džiaugiuosi, kad radau šią temikę, nes šiaip jau esu visai "žalia" blush2.gif Perskaičiau visų mamyčių pasisakymus ir susidariau nuomonę, kad daugeliui yra menkas malonumas vaikščioti po parduotuves iki leliaus gimimo ir pirkti. Nesakau, kad reikia pirkti viską, kas tik yra lentynose, bet tokius daiktus kaip lovytė, vėžimėlis ir t.t. reikia nusipirkti anksčiau. Aš bent jau vaikštinėdama po parduotuves atkreipiau dėmesį, kad prekės brangsta ne dienom, o valandom. Ir, ar nebūtų geriau ir maloniau, nupirkti tą vežimą ar lovytę, kuri tau "prie dušios", o ne paskui "bele kokią". Tai paskui, mano nuomone, ir gaunasi, kad vežimas netikęs ar ne toks patogus, kokį ramiai buvo galima nusipirkti iš anksto. schmoll.gif

o man budavo pats didziausias malonumas vaikscioti su pilvuku ir kalbant mintyse su juo rinktis daiktelius. manau reikia nusipirkti beveik viska is anksto, nes paskui, kaip ir sakai- gali tekti pirkti bele ka. mes moterys vistiek tokiuose dalykuose labiau nusimanom, o po poros kartu kai teko siusti vyra teko tik uzsiciaupti ir nieko nesakyti.
baisu dalyka suzinojau, noriu pasidalinti. tie besisukantys zaisliukai mazyliui virs galvytes lovyteje... pati pirkau, nes man tik su jais ideali lovyte atrodo, bet... beibolinas i juos bent menesi nekreipe demesio, nes juk guli ant sono paguldes galvyte! o po to suzinojau, kodel vis daugiau mazu vaiku atvezami i ligonine su chronisku kosuliu- paruosiam lovyte mazyliui ir laukiam "atejimo". zaisliukai kabo ir renka dulkes, o paskui besisukdami viska ant vaikucio beria. atrodo sudramatizuota... bet tai tiesa. juk mes akim nematom tu alergenu. kai tai suzinojau nukabinau, isploviau zaisliukus ir vel pakabinau kai vaikiukas i juos jau reagavo ir net zaisti pradejo. tad kol maziukas dar net nesusivokia kur esantis geriau tu grozybiu nekabinti ir nerizikuoti sveikata. thumbup.gif
Atsakyti
Man neprireike higieniniu dregnu serveteliu sau. Bet jei gimdot didesdnese ligoninese tikrai pravers. O daugiau visko prireike. Vat zaliom mamytem galiu patart ir sau kitam kartui pasiryskinsiu. Nusipirkt bent viena ar du kostiumelius 50-52 dydzio. Man prognozavo dideli leliuka, o gime 50cm doh.gif Visi 56 dydzio rubeliai buvo kaip maisai... Is tos nevilties net verkiau, siunciau vyra i parduotuves, bet jis nieko nerado. O kai buvau nestuke, tai maciau tokiu mazu rubeliu. Tai kita karta butinai turesiu - prireiks ar ne, bet busiu apsidraudus ax.gif
Atsakyti
labai geras daikciukas seilinukai su daug storesne apykakle, atrodo kaip paralono ar kazko panasaus prikimsta aplink kakliuka, as perku tommee tippee firmos. kadangi mano mazyliui nuo pat pirmu dienu dazniausiai "zande skyle atsiranda" ir upelis teka, tokie seilinukai tikrai gelbsti kakliuka nuo dregmes. bet zinoma, jei maitini krutim, tokiu problemu nekyla...
Atsakyti
Man ligoninėj labai prireikė snargliukų traukimo aparačiuko, nes aš ten su tom vatytėm nelabai mokėjau elgtis, o ir šiaip pirmom dienom dar baisu prie vaikiuko prisiliesti wub.gif
Atsakyti
As prisipirkau per daug patalynes ir per daug sliauztinuku, nes maniau, kad sauskelnes nesulaikys sisiuko, bet jos kuo puikiausiai sulaiko ir ne karto nepridare i lovyte. O marskinuku ir svarkiuku nusipirkau mazokai, nesitikejau, kad atpylus taip daznai reiks pervilkiti, tai po to prasiau lankytoju, kad dovanotu. Ir tu plonu kepureliu uztenka max. dvieju ar net vienos. Neprireike ir buteliuku, nes misinelio dukrele taip ir neparagavo, uzteko mano pienuko, na, bet sito numatyti neimanoma. Tiesa, nepanaudojau ir zirkluciu bukais galiukais, nes taip ir neismokau jom kirpti, o karpau nagucius po siai dienai savo mazom manikiurinem zirkliukem ir ne karto nesu suzeidus. Nenusipirkau kuno losjono, o jo labai reikedavo po maudymo, nes sausa odele maziukes.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Migle*: 02 balandžio 2007 - 15:33