Įkraunama...
Įkraunama...

Kraitelis

Paskaiciau.... ax.gif blush2.gif aciu.... aciuks.gif Bet, galvoju, gal kas is savo patirties galit nupasakoti leliuku "garderoba', bent jau rubeliu..... ax.gif tarkim iki kokiu 6men. ar metuku.... O tame straipsyje tik grynai apie naujagimius eina kalba....taigi, mamytes, jei galesit labai labai prasau surasykit savo leliuku garderoba, niu kiek sliauztuku ir kuriam amziui realiai reikia, kiek bliuskeliu, kiek kepureliu, kombinzonuku... ax.gif As busiu labai dekinga, jei butent is patirties atsakysit.... 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Anile: 30 lapkričio 2006 - 10:43
Labas,galiu trumpai ir drūtai parašyt,bet tik iki penkių mėnesiukų,ko būtinai reikėjo mano dukrytei.Ji gimusi vasara,tai kai kas gali tau netikti.Pradžiai reikėjo kokių penkių bodžių,bet gali tureti ir daugiau,nes labai patogu.Geriausia ilgom rankovytėm.Turėjau per daug šliaužtų,kokius šešis,užtenka ir trijų.Labai patogu buvo naujai iškeptai mamytei,kelnytės,net geriau už šliaužtus.Turėjau pora plonu kepuryčių.Čia viskas kas būtinai.O siaip tai begalės švarkelių ir tt.net nepanaudojau.Vėlau dydis 62cm dveji šliaužtinukai,megztinukai,kelnytės storesnes i lauka ir plonesnes,striukytė,pora storesnių kepuryčių,labai patogu turėt storų ,,pėdkelnių'' turiu dvejas.Dar prireikė tokių batukų-tapkyčių,į lauką.Patogu turėt pižamėlių miegui.Dydis 68cm kombinezonas i lauka,batukai dar tinkami,pirkau didesnius,taip pat ir striukyte tinka,kelnyčių storų reiks naujų, šliaužtinukų poros,megztuko,ah pamirsau pirštinytes.Aišku dar kojnytes it tt.Man dar prireikė mazų kelnaičių,nes kartais odelei duodu pailset nuo pampersu.O siaip tai gal ka pamirsau,bet cia priklauso nuo mamytes,as pavyzdiui turiu visko per daug...Pirkau suknyčių,džinsų ir tt.kurių nenaudoju.Vistiek atejus tokiems dregniems orams daugiau bunam namie,patogiausia tokie per prieki susagstomi šliaužtinukai ps.nezinau tikslaus liet.pavadinimo.
Atsakyti
Labai tau ACIU... tkrai issamiai nupasakojai... ax.gif 4u.gif Dar norejau toki klausimuka uzduoti 18 batuku dydis, tai mazdaug kokio amziaus leliukui????
Atsakyti
Anile,galiu ir as papasakot,ko prireike mano maziui 4u.gif tikriausiai prisimeni,kaip siaubingai greit jie viska isauga 4u.gif tai iskart buvau susiruosusi iki 68 dydzio,kad nerreiktu lakstyt poto biggrin.gif rubeliu turejau daug:drauges ir pan,bet matyt pati mama prisitaiko kas jai patogiau biggrin.gif Man smagiausi buvo sliauztai,turejau dazniausiai nesiojamus kokius 5;po apacia bodziukas(sauskelnes gerai laikosi);ju irgi kokie 5 buvo.Ir dar labai patikdavo megztinukai,bliuskytes kur per prieki uzsisega mirksiukas.gif pas gydytoja pvz patogiau ir greiciau ji nusirengt mirksiukas.gif nzn kada tavo lialius bus,bet mum dar pedkelnes labai gerai tinka..Niu ir aisku kaip visos besididziuojancios mamos buvau ir esu prisipirkusi visokiu graziu nesamoniu:dzinsiuku,megztuku ale dideliam vyrui,batuku blush2.gif tai puosiames i svecius doh.gif
Tiesa,bodziukai man labiau patinka ilgom rankovem,gal atrodo,kad jam silciau bus blush2.gif
Atsakyti
Aciu....nuosirdziai aciu uz patarimus, man labai svarbi kiekvienos patirtis, nes paskaitau ir mazdaug isvedu vidurki ko reiketu, o jei eigoj dar ko prireiks juk nupirksiu, bet tiesiog nesinori praleisti progos, nes dabar galiu karts nuo karto nupirkti graziu rubeliu leliukui uz prieinama kaina.... ax.gif taigi nenoriu nei persudyti, bet negaliu ir progos neisnaudoti... doh.gif smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Anile @ 2006 11 30, 11:43)
Paskaiciau.... ax.gif  blush2.gif aciu.... aciuks.gif Bet, galvoju, gal kas is savo patirties galit nupasakoti leliuku "garderoba', bent jau rubeliu..... ax.gif tarkim iki kokiu 6men. ar metuku.... O tame straipsyje tik grynai apie naujagimius eina kalba....taigi, mamytes, jei galesit labai labai prasau surasykit savo leliuku garderoba, niu kiek sliauztuku ir kuriam amziui realiai reikia, kiek bliuskeliu, kiek kepureliu, kombinzonuku... ax.gif As busiu labai dekinga, jei butent is patirties atsakysit.... 4u.gif


As mazdaug paskaiciavau, kad kiekvieno dydzio reiktu kokiu 3-4 komplektuku. PVZ pacio maziausio 56 as turejau 2 kompektukus virsutiniu rubu(buvo ziema), o apatiniu siltu bodziuku apie 5. Dar zinoma siltas megztukas+ kelnytes i lauka eiti, kombinzonas, silta kepure ir kt. Pacius maziausius greit isauga. Ilgiau nesiojom 62 dydzio rubelius. O 68-74 reikia tureti daugiau, nuo 6 men pradejus valgyt ivairu maista, ir isitepa greiciau. Va man labai daug vilnoniu kojinyciu reikejo doh.gif Per dideles smugdavo, tai megzdavom kaip sykis. Kas pora men keitem naujom, nes isaugdavo.
Kai jau zinosi kada gims leliukas, galesi pakoreguot kokio dydzio rubeliu reik pagal sezona.
Atsakyti
Sveikos mamytės ir beveik mamytės:) skaičiau skaičiau ir nutariau kai ką pakomentuoti. turiu vieną lelių 1 ir 1mėn ir kito laukiuosi 27savaitę
Tai va, kiek aš žinau Lietuvoje vaikiukus privaloma vežti automobilinėje kėdutėje, nors sustabdę policininkai nelebai prie to kabinėjasi, bet vienam iš jų gali būti bloga nuotaika ir... pakšt baudytė.
Drėgnų servetėlių į ligoninę patarčiau vežtis, nes aš pavyzdžiui neturėjau, o mano mazgius nuo pat pirmos dienos buvo "pajungtas" prie lašelinės, reikėjo jį kuo mažiau judinti, kad kateteris neišslinktų, tai teko pirkti servetėles. Niekada nežinai kas gali nutikti:(
Turėtumėte žinoti, kad arbata skatinanti pieno gamybą yra liuks daiktas, taip kad jeigu jau ima atrodyti, kad mažėja pienuko, išgeri, atsipalaiduoji ir fabrikėlis susireguliuoja. Sakote, kad pientraukio tikrai nereikia, na o jis taip pat labai padeda, kai pienuko mažėja, po maitinimo nutrauki po truputuką ir žiūrėk, kaskartą vis daugiau gaminasi.
Kam gi jūs mamytės naudojate tas pirštinytes? nukerpat nagučius ir leiskit jūsų kleckiui susipažinti su jį supančiu pasauliu. Ar pačios norėtumėte visą parą būti su pirštinėm?
Bepanthen tepaliuko sunaudojau gana daug, nes kaip pirmas vaikutis buvo, tai man vis atrodė raudonas tas jo užpakaliukas, tai ir tepiau pastoviai, dabar manąjam jau 1m ir 1mėn, o kartais dar tenka panaudoti, pvz, kai paviduriuoja ar pan.
Prie kraitelio mamytėms, kurios laukiasi nebe pirmojo vaikučio, patariu pasidaryti sąrašą, kas kuriuo metu prasidėjus gimdymui galėtų prižiūrėti vyresniuosius.
Dėl kombinzonų galiu pasakyti, kad yra pirkti tokių praktiškų kombinzonų su daug knopkyčių, kurie iš pradžių būna kaip vokelis, paskui gali ištraukti trumpesnes kojytes, po kiek laiko dar ilgesnes:)
Vystymo stalas... Aš naudojau tokį- atidariau sekcijos barą, pasitiesiau palutę ir vysčiau savo lialių, bare sudėjau visus kremukus, pampersiukus ir kt.
Kažkas sakė, kas krūtinė didelė buvo tik porą savaičių, o mano - porą mėnesiųsmile.gif
Mano gydytoja kriaušę nosytei rekomendavo naudoti tik tol, kol vaikis guli, kai tik gali sedėti ar jau vaikštinėja, tai geriau į norytę nelįsti- viskas tik dar labiau sudirginama.
Buteliukai pradžioje tikrai nebūtini- maniškis neėmė krūties tai švirkštu maitinom ligoninėj, grižom namo, po truputį, kai nebebuvo šalia jokios pagalbos, išmoko jis valgyti ir viskas susitvarkė.
Dėl tų visų paketų tai galiu pasakyti tik tiek, kad jei klausite gydytojų, kurie geresni tai kiek gydytojų paklausit, tiek ir nuomonių skirtingų išgirsit. Visko kas tinka jums asmeniškai reikia ir ieškoti asmeniškai.
O dėl drabužėlių dydžių, netgi kokius turėti pirmus pusę metų, tai mano, nuomone, negali nuspręsti iš anksto, kadangi kiekvienas vaikis auga skirtingai.
Atsiprašau, kad padrikos mintys, bet skaičiau visą forumo temą ir žymėjausi apie ką norėčiau parašyti, tai taip kaip žymėjausi ir surašiau.
Tai sėkmės auginant ir klausykit kuo mažiau kitų nuomonių, turėkit savo tvirtą nuomonę ir būsit geriausios mamos thumbup.gif
Atsakyti
Noriu paklausti patarimo patyrusių mamyčių, del tokio keisto drabuželio, kaip SIAUTINUKAS: Ar šis rūbelis tikrai reikalingas ir patogus aprengti? Ar neužtenka pvz. vien bodžiuko, kurį aprengčiau po šliauštinukais? Girdėjau atsiliepimų, kad tie siautinukai susigaranksčiuoja po rūbais...
Atsakyti
QUOTE(Rudeninė @ 2006 12 04, 09:00)
Noriu paklausti patarimo patyrusių mamyčių, del tokio keisto drabuželio, kaip SIAUTINUKAS: Ar šis rūbelis tikrai reikalingas ir patogus aprengti? Ar neužtenka pvz. vien bodžiuko, kurį aprengčiau po šliauštinukais? Girdėjau atsiliepimų, kad tie siautinukai susigaranksčiuoja po rūbais...

Na, as dar neesu patyrusi mamyte, bet kiek susidariau nuomone is anksciau rasiusiu patyrusiu mamyciu - kai tik vaikutis gimsta, geriau naudoti siausitinukus, nes tuomet bambute gali laisai kvepuoti ir lengviau sugyti - juk net sauskelniu krastelis nulenkiamas, o bodziukas ja uzdengtu. O kai jau mazylis paauga - tuomet labai gerai bodziukai thumbup.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo dautan: 04 gruodžio 2006 - 09:11
QUOTE(Rudeninė @ 2006 12 04, 10:00)
Noriu paklausti patarimo patyrusių mamyčių, del tokio keisto drabuželio, kaip SIAUTINUKAS: Ar šis rūbelis tikrai reikalingas ir patogus aprengti? Ar neužtenka pvz. vien bodžiuko, kurį aprengčiau po šliauštinukais? Girdėjau atsiliepimų, kad tie siautinukai susigaranksčiuoja po rūbais...

Turejau nusipirkus toki viena. smile.gif Tik del nuomones, kad bambai kvepuoti reikia. Buvau uzvilkus tik viena karta. Labai nepatogus rubas. Mano gydytoja leido is karto naudoti boziukus. O kadangi bamba uzgijo 6 dienoje, tai sio rubo daugiau taip ir nepanaudojau.
Atsakyti
QUOTE(Rudeninė @ 2006 12 04, 10:00)
Noriu paklausti patarimo patyrusių mamyčių, del tokio keisto drabuželio, kaip SIAUTINUKAS: Ar šis rūbelis tikrai reikalingas ir patogus aprengti? Ar neužtenka pvz. vien bodžiuko, kurį aprengčiau po šliauštinukais? Girdėjau atsiliepimų, kad tie siautinukai susigaranksčiuoja po rūbais...


Turėjau jų keletą, bet iš karto įsitikinau jų nepatogumu. Nuo pirmų dienų naudojom bodžiukus (aišku geriau rinktis laisvesnius, kadnetrintų bambutės). Dažnai lepinomės oro voniom ir bambutė užgido per savaitę, be jokių problemų.
Atsakyti
QUOTE(Mama_anarchija @ 2006 12 10, 12:24)
Turėjau jų keletą, bet iš karto įsitikinau jų nepatogumu. Nuo pirmų dienų naudojom bodžiukus (aišku geriau rinktis laisvesnius, kadnetrintų bambutės). Dažnai lepinomės oro voniom ir bambutė užgido per savaitę, be jokių problemų.


pas mus buvo ta pati situacija 4u.gif
Atsakyti