Įkraunama...
Įkraunama...

Kraitelis

QUOTE(Savannaa @ 2006 07 26, 00:36)
Mamos patarkit prasau  4u.gif  Gimdysiu pirma savo vaikuti ziema.  Kiek ko pirkt ?
Kiek bodziku, sliauztinuku, kojiniu, kepuriu ? Kiek turet rubeliu 56 dydzio, nuo kada reik 62 dydzio, 68 ??? 

56 dyžio turėk vos pora, geriau 62. Jei per dideli, rankoves atlenksi, ne bėda. Tokie mažuliukai greit auga, per mėnesį išaugs tą mažiausią dydį.  Kepurių plonų turėk kokias 3, šiltų porą. Kojinių vilnonių kokias tris poras. Aš tokiam mažam lialiui bodžiukų nenaudojau, pirkau siaustinukus, tai tų turėjau kokius7, nes kartais tekdavo apkeisti ir po 3 į dieną. Šliaužtinukų irgi tiek pat, nesinori kasdien plauti.

Kokius pampersus pirkt ir kokio dydzio ?

Pampersus pirkau kur 3-6 kg


Nelabai suprantu kam reikalingos merlines ar flanelines palutes ? Ziema ar jos reikalingos ?

Marliukai reikaingi, jei vaikiukas atpila pavalyti, kitos po smakriuku deda, kad pienukas netelėtų ant drabužių. Reikalingi tikrai. Flanelinės palos reikalingos, kai vaikiukas plikinėja. Juk neguldysi jį tiesiog ant  vystymo lentos, reikia kažką pakloti, be to, ir pasiusioti leliukas gali. Ar pas gydytoją reiks eiti ir reiks pasikloti. Be jų niekaip.

Kai vaikas gimsta ji suvysto ar aprengsiu kaip noriu ?

Manęs ligoninėj klausė ar rengsiu savais, ar ligoninės rūbais. Tavo visi leliui rūbai turi būti išplauti ir išlyginti
.

Ka geriau pirkt VOKELI ar KOMBINEZONA ?

Aš už kombinzoną, vokelis tik trumpam


Ar tinka vaikuciui pukine kaldryte ar vilnone geriau pirkt ?

Turim vilnonį dekį vaikui ir kaldrytę. Dekį naudojam lauke. Pirkom specialiai leliam siūtą. Kaldrytę pirkom vaikiškų prekių parduotuvėj


Zaislu-barskaliuku ar daug reikia ? Ar tik ka gimes vaikas i juos reaguoja, jei ne tai nuo kada reaguoja ?

Nepirkom nei vieno. Gavo dovanų. Pradeda reaguot tik kokį 2 mėnesį, prispirkkt neverta. Arba sudovanos, arba patys po to nupirksit.

Ar butinai pirkt vezima ? Per pusnis nepravaziuosiu ir tikrai veziot vaikucio nezadu, nes ner salygu... Manau pavasari pirkt sportini vezimuka.

Vežimas reikalingas. Vaikučiui reikia oro, reikia psivaikščioti, tada geriau ir miega. Ir tau prasivaikščiot, patikėk manim, reikės. Vežimą skiriu prie būtinų daiktų. Į sportinuką galima sodinti nuo 5-6 mėnesio, kai leliukas pats sėdi. Jei vežimas su dideliais ratais, pravažiuot per pusnis jokių problemų. Turiu tokį, tai važiuoju kaip tankas pro visur - jokių kliūčių.

Ar kuri naudojat "kenguru"-nezinau, kaip teisingai pavadint  biggrin.gif  bet, manau, supratot. Nuo kada galita vaikiuka joje nesioti ?

Turėjau kengūrą, man nepatogu, guli spintoj nenaudojama. patogiau su vežimu. Jei turi galimybę, pasiskolink pabandyti. Nusipirkti spėsi.

Daug klausimuku prirasiau smile.gif  Labai lauksiu Jusu patarimu 4u.gif
is anksto  aciuks.gif


na, tikiuosi padėjau mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Isila: 26 liepos 2006 - 09:40
Labai faini Isilos patarimai thumbup.gif
Tik dėl bodžiukų - aš kaip tik juos laaaabai naudoju, gal dėl to, kad dabar vasara, tai mūsų pagrindinis rūbas. Man jie tikrai patogu.
Pirkau: lovytę, vežimuką, kėdutę į mašiną, rūbelius, patalynę...
Ko neskubėjau pirkti: žaislų, įv. supynių, kėdučių maitinimui ir pan.
Ko neprireikė: keista, bet praktiškai nenaudojom vaikiškos vonelės - gal tik kokius 3 kartus. Po to pradėjom maudyt arba pačioj vonioj, arba po dušu. Visai nenaudojom vokelio į vežimą, pradžioj, jei kur važiuodavom, vaiką nešiojom su autokėdute, vėliau - tiesiog rankose arba su vežimuku.
Atsakyti
Na, čia jau atsakė, bet aš kadangi šią žiemą pirmagimį gimdžiau, įspūdžiai švieži, tai dadėsiu 4u.gif

Mamos patarkit prasau 4u.gif Gimdysiu pirma savo vaikuti ziema. Kiek ko pirkt ?
Kiek bodziku, sliauztinuku, kojiniu, kepuriu ? Kiek turet rubeliu 56 dydzio, nuo kada reik 62 dydzio, 68 ???
Mano gimė 53 cm, o po mėnesio reikėjo 62, dar po mėn - 68. Būna, kad to 56 dydžio ir neprireikia mirksiukas.gif Kiek ko reikės, priklauso, kaip dažnai nori skalbti. Aš tada dar skalbiankės neturėjau, viską iškart skalbdavau, bet kelių komplektėlių reikėjo tikrai, nes pampersus prasisiodavo - iš pradžių bijai juos paspaust, be to, reik atlenkinėt dėl bambutės.
Dėl bodžiukų ir siaustinukų, tai man labiausiai patiko užsagstomi marškinėliai. Siaustinukai, kur tik viršuj susiriša, užsiriečia ir apsinuogina nugarytė - vaikui nepatogu, be to, šalta. Bodžiukų nemėgau dėl to, kad pampersą keičiant 2 papildomas sagutes atsagstyt reikėjo, o pirmą mėnesį tokia pervargus buvau, kad tai daug reiškė.

Kokius pampersus pirkt ir kokio dydzio ?
Pirkau atrodo 3-6 kg.

Nelabai suprantu kam reikalingos merlines ar flanelines palutes ? Ziema ar jos reikalingos ?
Merlinės dėl atpylimo, o flanelinių man nelabai reikėjo. Aš naudoju pervystymui vienkartinius vystyklus, kurių yra pirkt Iki parduotuvėse toks violetinis pokas prie pampersų. Pro juos nepersigeria.
Kai vaikas gimsta ji suvysto ar aprengsiu kaip noriu ?
Iš pradžių ligoninės rūbais, išsivežant - savais.


Ka geriau pirkt VOKELI ar KOMBINEZONA ?
Aš turėjau tokį kailinį vojelį, o kombinezoną pirkau 74 dydžio (pradėjau naudot anksčiau ir tiko iki vasaros, kai šaltos dienos dar buvo). Apie 2 mėnesius į lauką suvyniodavau į adijaliuką ir į tą kailinį vokelį įdėdavau, buvo liuks, kol jis toks pasyvus buvo, ir nereikėjo vargt rengiant kombinezoną.

Ar tinka vaikuciui pukine kaldryte ar vilnone geriau pirkt ?
Gal vilnonė g.gif

Zaislu-barskaliuku ar daug reikia ? Ar tik ka gimes vaikas i juos reaguoja, jei ne tai nuo kada reaguoja ?
Pradėjo reaguot kažkur 1,5 mėn, ir tai dar toks ten ir reagavimas. Nors į muzikinę karuselę virš lovytės gal anksčiau pradėjo reaguot - užleisdavau muzikėlę ir užmigdavo.

Ar butinai pirkt vezima ? Per pusnis nepravaziuosiu ir tikrai veziot vaikucio nezadu, nes ner salygu... Manau pavasari pirkt sportini vezimuka.
Keista man, kad kažkas nežada vaiko į lauką vežt. Tai gal yra galimybė balkone migdyt? Mes pirkom pigiausią vežimą ir puikiausiai pro pusnis pravažiuodavau. Nuo 5 mėnesių pradėjau naudot sportinį, o tą pastačiau balkone. Tai labai naudingi 2 vežimai buvo - vienas miegojimui balkone, kitas laukui - nereikėjo purvinais ratais per kambarį važiuot.
Kaip gali nebūt sąlygų į lauką išeit? Pas mane vienu metu liftas neveikė, tai aš vežimą laikiau mašinos bagažinėj - išsinešdavau vaiką, įsodindavau į autokėdę, išlankstydavau vežimą...


Ar kuri naudojat "kenguru"-nezinau, kaip teisingai pavadint biggrin.gif bet, manau, supratot. Nuo kada galita vaikiuka joje nesioti ?
Būna tokių, kad ir nuo gimimo galima nešiot. Aš tokią ir įsigijau, gal 300 Lt kainavo, bet į balą pinigai. Šitas dalykas man pravertė kambarį vaiką nešiojant, kai labai irzlus būdavo (tam tinka pati pigiausia turbūt), o žiemą su kombinezonu į manąją vaikas netilpo, o kai vasara atėjo man jau ir per sunku jį taip tampyt.

Atsakyti
del flanelines palutes - labai praverte maudyniu metu- na po ju- nes super sugeria vandeni, o mazam gleznam kuneliui ir labai svelni tuo pachiu. tai va- pirma i flanele apgaubdavom- o po to rankschuochiu- kad silta butu. taip maza zmogiuka ir nusausindavom....... 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(LinaJusk @ 2006 07 26, 13:41)
Labai faini Isilos patarimai  thumbup.gif
Tik dėl bodžiukų - aš kaip tik juos laaaabai naudoju, gal dėl to, kad dabar vasara, tai mūsų pagrindinis rūbas. Man jie tikrai patogu.
Pirkau: lovytę, vežimuką, kėdutę į mašiną, rūbelius, patalynę...
Ko neskubėjau pirkti: žaislų, įv. supynių, kėdučių maitinimui ir pan.
Ko neprireikė: keista, bet praktiškai nenaudojom vaikiškos vonelės - gal tik kokius 3 kartus. Po to pradėjom maudyt arba pačioj vonioj, arba po dušu. Visai nenaudojom vokelio į vežimą, pradžioj, jei kur važiuodavom, vaiką nešiojom su autokėdute, vėliau - tiesiog rankose arba su vežimuku.


aš tai niekaip nemokėdavau vaiko į juos įkišt doh.gif bent jau kol galvytės pats nepradėjo laikyt blush2.gif dabar ir mes intensyviai bodikus naudojam drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(LinaJusk @ 2006 07 26, 13:41)
Tik dėl bodžiukų - aš kaip tik juos laaaabai naudoju, gal dėl to, kad dabar vasara, tai mūsų pagrindinis rūbas. Man jie tikrai patogu.



drinks_cheers.gif
Mūsų pagrindinis rūbas - irgi bodžiukai bigsmile.gif Labai, labai patogu
Atsakyti
Aciu uz patarimus smile.gif

Jau kai kuriais pasinaudojau, labai praverte mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(awiux @ 2006 07 15, 16:32)
o kas dėl pirkimo iš anxto-tai jau pasimokiau,pripirkau gražių truput šiltesnių rūbelių-šliaužtukų,ir ką jūs manot-atšilo oras iki 33laipsnių-tai tik bodziukai bereikalingi dabar..o anie žiūriu jau per maži doh.gif -nė karto neužsidėjom...

mums tas pats doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Savannaa @ 2006 07 26, 00:36)
Mamos patarkit prasau  4u.gif  Gimdysiu pirma savo vaikuti ziema.  Kiek ko pirkt ?
Kiek bodziku, sliauztinuku, kojiniu, kepuriu ? Kiek turet rubeliu 56 dydzio, nuo kada reik 62 dydzio, 68 ???


56 dydžio turėk kokius 2 komplektukus, o 62 ir 68 po kokius 3. Pradžiai pakaks. O paskui jau matysi ko trūksta, ką patogiau vilkti ir pan. Be to, nepamirš kad net jei ir rašo kad dydis 62, realiai jis gali būti didesnis arba mažesnis. Nors mano dukrytė gimė 52 cm, į kai kuriuos 56 dydžio rūbelius netilpo (ir būtent į tuos kuriuos buvau pasiėmus į gimdymo namus, kad iš karto apvilkti tik ką gimusią). Kepuryčių taip pat turėk po vieną keletos dydžių.

QUOTE
Kokius pampersus pirkt ir kokio dydzio ?


Žiūrint kokį leliaus dydį pranašauja. Mano gimė beveik 4 kg, bet porą savaičių dar naudojom 2-5kg dydžio sauskelnes (Huggies ir Pampers).

QUOTE
Ar tinka vaikuciui pukine kaldryte ar vilnone geriau pirkt ?

Vilnonė
QUOTE
Zaislu-barskaliuku ar daug reikia ? Ar tik ka gimes vaikas i juos reaguoja, jei ne tai nuo kada reaguoja ?

pati nepirk, pridovanos mirksiukas.gif

QUOTE
Ar butinai pirkt vezima ? Per pusnis nepravaziuosiu ir tikrai veziot vaikucio nezadu, nes ner salygu... Manau pavasari pirkt sportini vezimuka.

vežimo reikia, net jei niekur toli nuo namų nevažiuosit. Vaikui gryno oro reikia. Taigi arba išveši į balkoną arba prie namo bent valandžiukei išeisi. Aš taip pat nelabai kur einu pasivaikščioti - daugabučių rajone nelabai yra kur pavaikščioti. Kokia nauda vaikui, jei važinėsi palei gatvę kur mašinos zuja. Taigi mums vežimas labai tarnauja balkone. Arba kai nuvažiuoju pas tėvus, kurie gyvena nuosavame name, tai praktiškai visą dieną prabūna vežime lauke. Be to, vežimas, ypač lopšinis, puikiai atstoja lovytę nuvažiavus kur nors į svečius su nakvyne.
QUOTE
Ar kuri naudojat "kenguru"-nezinau, kaip teisingai pavadint  biggrin.gif  bet, manau, supratot. Nuo kada galita vaikiuka joje nesioti ?

Dar nenaudoju, nes kažkur skaičiau kad ortopedai nepataria į jas sodinti vaikučių iki jie savarankiškai nenulaiko galvytės - stuburiukas dar per silpnas.

QUOTE
Daug klausimuku prirasiau smile.gif  Labai lauksiu Jusu patarimu 4u.gif
is anksto  aciuks.gif



QUOTE(Isila @ 2006 07 27, 08:22)
aš tai niekaip nemokėdavau vaiko į juos įkišt  doh.gif  bent jau kol galvytės pats nepradėjo laikyt  blush2.gif  dabar ir mes intensyviai bodikus naudojam  drinks_cheers.gif


taigis ne per galvą reikia vilkti mirksiukas.gif rengi bodį per užpakalį ir puikiasiai aprengi. Aš pradėjau bodžius vilkti kai užgijo bambutė.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Nuska: 05 rugpjūčio 2006 - 15:49
as turejau kelis sliauztu, kelis marskineliu komplektus, ir buvo sociai pradziai, paskui dasipirkom, tik tiesa pasakius pati graziausia (deja su sintetika) sliauztuka aprengiau tik viena karta.. taip kad nepatariu rinktis grozybiu ir neriniu, vaikas savaime nuostabus, ir jo nereikia uzgosti rubeliu imantrumu.. mano mergytei labiausiai tiko balta spalva.. wub.gif
Atsakyti
QUOTE(Ievuzhe @ 2006 07 16, 14:58)
As pritrukau paprastu marliuku:) Rodos viska buvau nusipirkus ir galvo“jau, kad jei naudosiu pampersus -marliuku nereikes:) Bet paskui vyras 20 is kart nupirko:) Ju prireikia maitinant, nes leliukas labai atpilineja, migdant - maniskis apsikabina merliuka ir kitaip neuzmiega:) Kadangi buvo jau silta, reikejo tik bodziuku trumpom rankovem:) Ju pritrukom. O visai nereikejo daugeliu dovanotu daiktu, labai graziu kelnyciu, marskinuku, maikuciu, kurie labai grazus, bet sudetingai apsirengia:) Pastebejaú, kad geriausi rubeliai - patys paprasciausi, kur nereikia daug segioti:)


o kur tu marliuku buna pirkti, dar kazkaip neuzmaciau?
Atsakyti
Sveikutės 4u.gif

QUOTE(Indula @ 2006 07 18, 13:25)
Kažkaip išsivertėm be vystymo lentos.Aišku ant stalo nepatarčiau vystyti,jau geriau ant lovos,nes neduok dieve nukris schmoll.gif .



QUOTE(Nuska @ 2006 07 22, 17:36)
tai nereikia palikti vaiko vieno ir nenukris  blink.gif mes pervystom ant virtuvinio stalo, visada prieš pervystant susidedu viską ko reikia, kad nereiktų bėgioti. O jei jau taip nutiko kad kažko visgi prireikia, tai einu drauge su vaiku. Ant lovos nepatogu pervystyti, nes reikia žemai lenktis.


joa, aš irgi sakau... kam palikinėti vaikutį vieną? Man labai patinka ant stalo vystyti... ir visi reikalingi daiktai visada guli ant stalo, t.y. po ranka thumbup.gif


QUOTE(Babetta @ 2006 07 27, 00:04)
del flanelines palutes - labai praverte maudyniu metu- na po ju- nes super sugeria vandeni, o mazam gleznam kuneliui ir labai svelni tuo pachiu. tai va- pirma i flanele apgaubdavom- o po to rankschuochiu- kad silta butu. taip maza zmogiuka ir nusausindavom.......  4u.gif


mes irgi taip sausinam... thumbup.gif manau, kad palutės po-liubomu reikalingos, be jų niekaip schmoll.gif

QUOTE(Nuska @ 2006 08 05, 16:46)
pati nepirk, pridovanos  mirksiukas.gif

Be to, vežimas, ypač lopšinis, puikiai atstoja lovytę nuvažiavus kur nors į svečius su nakvyne.

Dar nenaudoju, nes kažkur skaičiau kad ortopedai nepataria į jas sodinti vaikučių iki jie savarankiškai nenulaiko galvytės - stuburiukas dar per silpnas.

taigis ne per galvą reikia vilkti  mirksiukas.gif rengi bodį per užpakalį ir puikiasiai aprengi. Aš pradėjau bodžius vilkti kai užgijo bambutė.


o mums žaislų nedovanoja schmoll.gif pati nuperku, tiesa nedaug..., nes dar nevisi vaikutį matė hihihi.gif

dėl vežimo..., hmmm g.gif gerai, jei vaikas jame miegos..., maniškė, pvz. vežime nemiega schmoll.gif

aš irgi dar nenaudoju tos "kenguru", bet manau, kad tai -> geras daiktas, ruošiuosi įsigyti mirksiukas.gif

o bodžių mes visai nenaudojam..., kai karšta tiesiog palieku vaika su marškinėliais didis.gif

Papildyta:
QUOTE(zuika/puika @ 2006 08 10, 12:47)
o kur tu marliuku buna pirkti, dar kazkaip neuzmaciau?


aš nusipirkau tiesiog didelį gabalą merlios vaistinėje, tiesa, Baltarusijoje..., bet manau, kad ir pas mus turėtu būti g.gif tiesiog manau, kad taip daug patogiau..., galima pačiai pasidaryti tokių merlios gabaliukų, kokių reikia bebe.gif
Atsakyti