Įkraunama...
Įkraunama...

Gimdymas namuose, ar Lietuvoje tai saugu?

QUOTE(Ollie @ 2011 11 30, 09:42)
Gerai, o jeigu tai yra vakaras, naktis ar savaitgalis ir šeimos gydytojas nevažiuos, ar tą pažymą gali išrašyti feldšeris (jeigu kviesti greitąjį?), ar sakys, kad reikia važiuoti į ligoninę kad apžiurėtų būtent vaiko gydytojas?


Tai atvažiuos ant rytojaus mirksiukas.gif O jei kviesit greitąją tai žinoma teks važiuoti į ligoninę.Bet paprastai namuose tam ir gimdoma kad apseiti be ligoninės mėsmalės tad.. biggrin.gif O kam jūs klausiat-tiesiog šiaip?Jei jau ruoštumėtės gimdymui namuose,tai viską sužinotumėt išsamiai apie techninius dalykus
Atsakyti
QUOTE(klaara @ 2011 11 30, 16:38)
Tai atvažiuos ant rytojaus mirksiukas.gif O jei kviesit greitąją tai žinoma teks važiuoti į ligoninę.Bet paprastai namuose tam ir gimdoma kad apseiti be ligoninės mėsmalės tad.. biggrin.gif O kam jūs klausiat-tiesiog šiaip?Jei jau ruoštumėtės gimdymui namuose,tai viską sužinotumėt išsamiai apie techninius dalykus


Mes planuojam gimdyti namie, ir žinoma, kad norisi iš vis nematyt tų gydytojų po gimdymo, o tuo labiau važiuoti į ligoninę. Bet mums yra svarbu padaryti tą dokumentų gavimo procedūrą kuo lengvesnę ir be rimtų konfliktų. Kaip man aiškino, ir čia forume buvo sakyta, kad pagal įstatymą, reikia iškviestį gydytoją jau po 2 valandos po gimdymo, jei ne, tai gauti tą pažymą bus sudėtingiau, nes reikės susidurti su medikų konsultacinę komisija, ir jaučiu, kad reikės įrodynėti, kad būtent aš esu motina tam vaikui. Tai išeina, kad jeigu mano šeimos gydytoja neatvažiuos po 2 val. po gimdymo, lieka tik kviesti greitąjį ir kas bus po to, baisu įsivaizduoti... O gal yra kitų variantų? Pažystamų medikų mes, deja, neturime, ir rasti sukalbamą gydytoją, kad atvažiuotu bet kada, mažame mieste praktiškai neimanoma.
Atsakyti
QUOTE(Ollie @ 2011 11 30, 17:25)
Mes planuojam gimdyti namie, ir žinoma, kad norisi iš vis nematyt tų gydytojų po gimdymo, o tuo labiau važiuoti į ligoninę. Bet mums yra svarbu padaryti tą dokumentų gavimo procedūrą kuo lengvesnę ir be rimtų konfliktų. Kaip man aiškino, ir čia forume buvo sakyta, kad pagal įstatymą, reikia iškviestį gydytoją jau po 2 valandos po gimdymo, jei ne, tai gauti tą pažymą bus sudėtingiau, nes reikės susidurti su medikų konsultacinę komisija, ir jaučiu, kad reikės įrodynėti, kad būtent aš esu motina tam vaikui. Tai išeina, kad jeigu mano šeimos gydytoja neatvažiuos po 2 val. po gimdymo, lieka tik kviesti greitąjį ir kas bus po to, baisu įsivaizduoti... O gal yra kitų variantų? Pažystamų medikų mes, deja, neturime, ir rasti sukalbamą gydytoją, kad atvažiuotu bet kada, mažame mieste praktiškai neimanoma.


Supratau-galvojau tik šiaip klausinėjat.O kas priims gimdymą mažame miestelyje?Ar jis toli nuo Vilniaus ar Kauno?Šituos niuansus ir reikėtų aptarti su tuo žmogum,kuris bus per jūsų gimdymą smile.gif Tikrai viską galima susitvarkyti taip,kad išvengti bet kokių konfliktų
Atsakyti
QUOTE(klaara @ 2011 11 30, 17:33)
.O kas priims gimdymą mažame miestelyje?



Va šito ir aš norėjau paklausti... rolleyes.gif

Aš abu vaikus gimdžiau namuose, bet ne mažame miestelyje, yra medikų, kurie atvažiuoja kada riekia ir sutvarko viską kaip reikia, bet dėl savaime suprantamų priežasčių, jų pavardės beigi kontaktai nėra viešinami..Jei kviesit iškart po gimdymo, tada jau geriau gimdykit ligoninėj, nes užtąsys taip, kad maža nepasirodys. Plius, naujagimiui dar antibiotikų gerai įkals, bo "namie gimęs, nesterilus" - ar to norit??
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo flight: 30 lapkričio 2011 - 20:28
QUOTE(flight @ 2011 11 30, 21:28)
Va šito ir aš norėjau paklausti... rolleyes.gif

Aš abu vaikus gimdžiau namuose, bet ne mažame miestelyje, yra medikų, kurie atvažiuoja kada riekia  ir sutvarko viską kaip reikia, bet dėl savaime suprantamų priežasčių, jų pavardės beigi kontaktai nėra viešinami..Jei kviesit iškart po gimdymo, tada jau geriau gimdykit ligoninėj, nes užtąsys taip, kad maža nepasirodys. Plius, naujagimiui dar antibiotikų  gerai įkals, bo "namie gimęs, nesterilus" - ar to norit??


Uoj,tai dar čia labai švelni diagnozė būtų"nesterilus nes namie gimęs" biggrin.gif Paprastai naminukai papuolė ligoninėn nurašomi vos ne kaip neįgalūs biggrin.gif Juokas pro ašaras taip sakant,bet tikrai šitas atrodo smulkmenėles reikia būtinai apsitarti prieš gimdymą smile.gif
Atsakyti
QUOTE(klaara @ 2011 12 01, 00:16)
Uoj,tai dar čia labai švelni diagnozė būtų"nesterilus nes namie gimęs" biggrin.gif Paprastai naminukai papuolė ligoninėn nurašomi vos ne kaip neįgalūs biggrin.gif Juokas pro ašaras taip sakant,bet tikrai šitas atrodo smulkmenėles reikia būtinai apsitarti prieš gimdymą smile.gif


Kodel rasot, ko nezinot? Praejusi budejima atveze pagimdziusia namie moteri. Ji nesamoningai pasirinko si buda, bet tiesiog, paprastai- nespejo atvykit. Apie kokius antibiotikus cia kalbat? Kokius nurasymus? Tiesiog, apziurejom gimdymo takus, tarpvieteje buvo 2 laipsnio plysimas, nuskausminom, susiuvom, maiselyje turejo placenta-apziurejom. Kudikiui patrumpinom virksteles bige, ji apziurejo gyd. neonatologe. Grazuole mergaite-4100g. tuoj dejom mamai prie kruties, nes per strioka mama nebesuprato, kad reik kruti duot :0 Viskas, iskelem i pogimdymini skyriu ir tiek ziniu. Jei zmones pageidauja, gali rasyt prasyma ir is gimdymo namu isvykti po keliu valandu po gimdymo. "Baisus" medikai duru neuzrakina ir su grandinem nerakina:) Bet , matyt, yra ir kitaip mastanciu ir viska zinanciu smile.gif
Atsakyti
QUOTE(aistele @ 2011 12 01, 16:03)
Apie kokius antibiotikus cia kalbat?



Aistele, jūs rašot TIK iš savo patirties ( o beje, kiek skaičiau jūsų postų - manau, esate išties puiki akušerė ir pasiseka toms moterims, kurios gimdo pas jus 4u.gif ), . Bet kaip žinia, gimdymo įstaigų daug, medikų - irgi. Patirčių irgi būta visokių...
Atsakyti
QUOTE(flight @ 2011 12 01, 17:40)
Aistele, jūs rašot TIK iš savo patirties ( o beje, kiek skaičiau jūsų postų - manau, esate išties puiki akušerė ir pasiseka toms moterims, kurios gimdo pas jus  4u.gif ), . Bet kaip žinia, gimdymo įstaigų daug, medikų - irgi. Patirčių irgi būta visokių...

Bet gi cia ta pati Lietuva. Niekas neskiria antibiotiku tik del to, kad vaikas gime namie. Kad skirti antibiotikus reikalingos indikacijos. Be to jusu vaikams niekas nieko negali atlikti be jusu sutikimo. Pvz. dabar daug diskusiju del skiepu, ar skiepyti naujagimi. Kai moteris pagimdo, mazdaug po valandos, ateina gyd. neonatologas , apziuri vaikeli ir paaiskina, kas vaikui bus daroma, kokie skiepai ir del ko, kokie tyrimai bus daromi (jei reikalingi, tikrai ne rutiniskai ir ne kiekvienam), tada praso tevu sutikimo t.y. , kad vienas is tevu pasirasytu. Buna, kad tevai turi kita nuomone ir atsisako ir skiepu ir tyrimu. Nemaciau nei vieno, kad butu prievartave. Tiesiog, gal zmonems truksta info apie savo teises? Mediku yra ivairiu kaip ir kepeju, pardaveju, ar teisininku.
Atsakyti
Nenoriu labai ginčytis, bet esmė tokia - jei Lietuvoje išties viskas būtų tvarkoj su sveikatos pirežiūra bei valdiškais gimdymo namais (pradedant nuo personalo bendravimo kultūros ir baigiant grubiom klaidom), nemanau, kad kas nors gimdytų namuose. Naminis gimdymas ir pribuvėjos yra tarsi indikatorius, kuris parodo, ko nėra, ko trūksta ir ką reikėtų smarkiai keisti.

Va pv., eilinis tipiškas pavyzdėlis, Sm mamytės nesena patirtis :

"Na izeidimas buvo irgi tas kad daktarai liepe man nestumti ir negimdyt kol jie neateis. Patys nuejo gerti kavutes. Nei as stumiau nei ka, pats vaikelis i laisve norejo, aciu D kad vyras buvo salia ir pamates kad jau nekas isskubejo kviesti kavos myletoju. Kai jie atejo - galvute jau isejo.Kadangi atejo niekur neskubedami tai ir nebuvo pasiruose gimdymui, liepe toliau nestumt. As nestumiau , bet vaikas pats norejo i laisve kartoju- beabejo kai tik spejo vaika pagaut as plysau, tai mane dar ir apreke."

Žavu? O kuo ne gimdymas namuose? Na, namuose tai bent pribuvėja šalia, o čia - moteriškė buvo palikta pagimdyti savarankiškai...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo flight: 01 gruodžio 2011 - 17:29
QUOTE(aistele @ 2011 12 01, 16:03)
Kodel rasot, ko nezinot? Praejusi budejima atveze pagimdziusia namie moteri. Ji nesamoningai pasirinko si buda, bet tiesiog, paprastai- nespejo atvykit. Apie kokius antibiotikus cia kalbat? Kokius nurasymus? Tiesiog, apziurejom gimdymo takus, tarpvieteje buvo 2 laipsnio plysimas, nuskausminom, susiuvom, maiselyje turejo placenta-apziurejom. Kudikiui patrumpinom virksteles bige, ji apziurejo gyd. neonatologe. Grazuole mergaite-4100g. tuoj dejom mamai prie kruties, nes per strioka mama nebesuprato, kad reik kruti duot :0 Viskas, iskelem i pogimdymini skyriu ir tiek ziniu. Jei zmones pageidauja, gali rasyt prasyma ir is gimdymo namu isvykti po keliu valandu po gimdymo. "Baisus" medikai duru neuzrakina ir su grandinem nerakina:) Bet , matyt, yra ir kitaip mastanciu ir viska zinanciu smile.gif


Tai kad PUIKIAI žinau tai,ką rašau-negi manot ,kad tik jūs viską žinot ar galit žinot nes dirbat ligoninėj?Tikrai nesiplėsiu į detales,bet kiek pažįstamų po naminių gimdymų atsidūrė ligoninėj,tiek vaikai ir sveikiausi kūdikiai buvo bent pirmom parom tiesiog su pripaišytom diagnozėm tokiom,kad maža nepasirodytų asocialiai motinai-matyt tuo tikslu,kad nekiltų daugiau minčių ateity namuose gimdyt(po kelių dienų tos diagnozės,aišku,staiga prapuldavo biggrin.gif ).O apie medikų moralizavimą tokiais atvejais tai iš viso noris patylėt.Lyg medikų pareiga ir turėtų būti padėti žmogui,bet..O apie tai,kad nieko medikai be tėvų sutikimo negali daryt kūdikiui tai čia skamba jau kaip Kosmosas ,deja..Na,tikrai nieko neketinu įrodinėt bet iš savo pažįstamų tarpo žinau ne vieną konkretų atvejį kai buvo elgiamasi priešingai.Mano žinomis istorijos vyko maždaug pries 7-5 metus-na,nebent kažkas per tuos metus pasikeitė,kuo stipriai abejoju ..
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo klaara: 01 gruodžio 2011 - 17:32
Aš irgi nedetalizuosiu, bet antrinu Klarai - jei jau gimdoma namuose, geriau nelėkti su naujagimiu į ligoninę registracijai.
Atsakyti
QUOTE(klaara @ 2011 12 01, 18:27)
Tai kad PUIKIAI žinau tai,ką rašau-negi manot ,kad tik jūs viską žinot ar galit žinot nes dirbat ligoninėj?Tikrai nesiplėsiu į detales,bet kiek pažįstamų po naminių gimdymų atsidūrė ligoninėj,tiek vaikai ir sveikiausi kūdikiai buvo bent pirmom parom tiesiog su pripaišytom diagnozėm tokiom,kad maža nepasirodytų asocialiai motinai-matyt tuo tikslu,kad nekiltų daugiau minčių ateity namuose gimdyt(po kelių dienų tos diagnozės,aišku,staiga prapuldavo biggrin.gif ).O apie medikų moralizavimą tokiais atvejais tai iš viso noris patylėt.Lyg medikų pareiga ir turėtų būti padėti žmogui,bet..O apie tai,kad nieko medikai be tėvų sutikimo negali daryt kūdikiui tai čia skamba jau kaip Kosmosas ,deja..Na,tikrai nieko neketinu įrodinėt bet iš savo pažįstamų tarpo žinau ne vieną konkretų atvejį kai buvo elgiamasi priešingai.Mano žinomis istorijos vyko maždaug pries 7-5 metus-na,nebent kažkas per tuos metus pasikeitė,kuo stipriai abejoju ..

Jusu zinios 5-7 metu senumo, be to, kiek suprantu, ne pacios patirtos, bet girdetos.....
Kiekvienas laisvas rinktis kur gimdyti, bet butu gerai, kad tas pasirinkimas butu brandus ir ne is baimes, prisiklausius apie butus, nebutus, patirtus ar isivaizduotus, ar nesuprastus ivykius....
Atsakyti