Įkraunama...
Įkraunama...

Gimdymas namuose, ar Lietuvoje tai saugu?

QUOTE(klaara @ 2011 11 28, 22:14)
Ačiū 4u.gif Tai kaip suprantu gali ir nebūti nei cp,nei valymo nei jokių kitokių mechaninių įsikišimų  į gimdą ir visgi gali taip nutikti..O dar įdomu-ar yra kokia statistika kokiu dažnumu tai įvyksta?

Kas būtent? Placentos atsidalinimo patologija?
Atsakyti
QUOTE(dange @ 2011 11 28, 23:20)
Kas būtent? Placentos atsidalinimo patologija?


Na turėjau omeny įdomu kokiu dažnumu pasitaiko ši patologija,kai prieš tai nėra buvę jokių gimdos pažeidimų.Bet turbūt niekas taip neskirsto ir neveda statistikos..
Atsakyti
QUOTE(klaara @ 2011 11 28, 22:24)
Na turėjau omeny įdomu kokiu dažnumu pasitaiko ši patologija,kai prieš tai nėra buvę jokių gimdos pažeidimų.Bet turbūt niekas taip neskirsto ir neveda statistikos..

Reikėtų ieškot g.gif Paprastai statistika skaičiuojama iš kitos pusės: rizikos veiksniai ir placentos atsidalinimo patologijos tikimybė.
Atsakyti
QUOTE(dange @ 2011 11 28, 23:32)
Reikėtų ieškot  g.gif Paprastai statistika skaičiuojama iš kitos pusės: rizikos veiksniai ir placentos atsidalinimo patologijos tikimybė.


Aišku smile.gif
Atsakyti
QUOTE(flight @ 2011 11 28, 22:33)
Hmm, tai gal tiesiog tuo metu keitėsi pamaina ir tingėjo laukt tos placentos?  blush2.gif nes kelios minutės  - tikrai GEROKAI per trumpai..

aš manau, kad galėjo būti kitaip - placenta tik dailinai atsidalino, prasidėjo labai gausus kraujavimas, tada reikėjo staigiai placentą šalinti 'rankiniu būdų', kad gimda galėtų susitraukti ir užspausti kraujagysles. g.gif

man atrodo, personalo skubėjimas taip pat gali sukelti netaisiklingą placentos atsidalinimą - čia toks labai svarbus momentas, pirma placenta turi atsidalinti, tada galima padėti ją ištraukti - jeigu bandoma ištraukti kai dar neatsidalino, paskatinti atsidlainimą, galima netyčia sukelti panašias komplikacijas g.gif tiek namose tiek ligoninėje g.gif
Atsakyti
QUOTE(Natuke @ 2011 11 29, 05:14)
man atrodo, personalo skubėjimas taip pat gali sukelti netaisiklingą placentos atsidalinimą - čia toks labai svarbus momentas, pirma placenta turi atsidalinti, tada galima padėti ją ištraukti - jeigu bandoma ištraukti kai dar neatsidalino, paskatinti atsidlainimą, galima netyčia sukelti panašias komplikacijas  g.gif


Tai va, aš kaip tik apie tai. Gal buvo bandoma "padėti", kai tos pagalbos dar visai nereikėjo..Žinoma, tik spėlionės...Bet, tokių atvejų tikrai būna, ir ne vienas.
Atsakyti
[quote=flight,2011 11 28, 21:33]
Hmm, tai gal tiesiog tuo metu keitėsi pamaina ir tingėjo laukt tos placentos? blush2.gif nes kelios minutės - tikrai GEROKAI per trumpai..
[/quote


Su pamainos kaita nieko nebuvo bendra
Papildyta:
QUOTE(Natuke @ 2011 11 29, 04:14)
aš manau, kad galėjo būti kitaip - placenta tik dailinai atsidalino, prasidėjo labai gausus kraujavimas, tada reikėjo staigiai placentą šalinti 'rankiniu būdų', kad gimda galėtų susitraukti ir užspausti kraujagysles.  g.gif

man atrodo, personalo skubėjimas taip pat gali sukelti netaisiklingą placentos atsidalinimą - čia toks labai svarbus momentas, pirma placenta turi atsidalinti, tada galima padėti ją ištraukti - jeigu bandoma ištraukti kai dar neatsidalino, paskatinti atsidlainimą, galima netyčia sukelti panašias komplikacijas  g.gif tiek namose tiek ligoninėje g.gif



Gali būti ir taip. Tiesa, gimdymai tikrai buvo pakankamai greiti, nuo sąrėmių pradžios iki vaiko pamatymo truko apie 5-6 val.
Papildyta:
QUOTE(agurčikas @ 2011 11 29, 10:28)
Gali būti ir taip. Tiesa, gimdymai tikrai buvo pakankamai greiti, nuo sąrėmių pradžios iki vaiko pamatymo truko apie 5-6 val.



Tiesa, pirmu atveju placenta nepilnai atsidalino, nes mačiau kaip ją apžiūrinėjo, kažką pamatė ir tada jau viskas vyko greitai. O antru atveju, tai labai greitai viskas vyko, placentos neapžiūrinėjo... Ir dar, dar turėjau du gimdymus, kurie vyko be jokių narkozių. Tai eiliškumas toks: pirmas gidmymas, viskas liuks, antras su narkoze, vėl viskas liuks, ketvirtas vėl su narkoze. Bet čia turbūt jau ne į temą.
Atsakyti
QUOTE(agurčikas @ 2011 11 29, 11:30)
Gali būti ir taip. Tiesa, gimdymai tikrai buvo pakankamai greiti, nuo sąrėmių pradžios iki vaiko pamatymo truko apie 5-6 val.
Papildyta:
Tiesa, pirmu atveju placenta nepilnai atsidalino, nes mačiau kaip ją apžiūrinėjo, kažką pamatė ir tada jau viskas vyko greitai. O antru atveju, tai labai greitai viskas vyko, placentos neapžiūrinėjo... Ir dar, dar turėjau du gimdymus, kurie vyko be jokių narkozių. Tai eiliškumas toks: pirmas gidmymas, viskas liuks, antras su narkoze, vėl viskas liuks, ketvirtas vėl su narkoze. Bet čia turbūt jau ne į temą.


g.gif o kada buvo taikoma ta narkozė?
Atsakyti
QUOTE(klaara @ 2011 11 29, 11:18)
g.gif o kada buvo taikoma ta narkozė?


Jau po vaiko gimimo, vaiką įdavė tėčiui, o man narkozė, valymas (nežinau tu med. terminų)
Atsakyti
O kaip gimusį namie vaikutį užregistruoti?
Atsakyti
QUOTE(Ollie @ 2011 11 29, 20:16)
O kaip gimusį namie vaikutį užregistruoti?

Paprastai mirksiukas.gif Ateina gydytojas užfiksuoja, kad namuose gimė naujagimis, išrašo pažymą ir viskas 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Pingvinukas @ 2011 11 29, 22:57)
Paprastai  mirksiukas.gif Ateina gydytojas užfiksuoja, kad namuose gimė naujagimis, išrašo pažymą ir viskas  4u.gif


Gerai, o jeigu tai yra vakaras, naktis ar savaitgalis ir šeimos gydytojas nevažiuos, ar tą pažymą gali išrašyti feldšeris (jeigu kviesti greitąjį?), ar sakys, kad reikia važiuoti į ligoninę kad apžiurėtų būtent vaiko gydytojas?
Atsakyti