Įkraunama...
Įkraunama...

Gimdymas namuose, ar Lietuvoje tai saugu?

QUOTE(aistele @ 2012 06 13, 08:59)
Kuo Jums unikalus tradicinis pribuvejystes modelis, juk musu mociutes dar gimde namie. Ne viena is musu turejom galimybe, kai kurios vis dar turi- paklausti mociuciu kaip gimde jos. Manau, ne viena nustebtu, nes viskas buvo labai paprasta  smile.gif O siandien viskas pateikiama taip ypatingai taip pat ne be priezasties. Siandien zmogui labai svarbus pinigai  smile.gif Juk Jus baiget doulos kursus tam, kad igyti amata, uz kuri noresit pinigu? Gaila, siandien Lietuvoje nelabai kas nori uz tai moketi?

O as manau, kad moterys- bukit drasios, atsirinkit informacija, gimdysit pacios-ne akusere, ne gydytojas, ne pribuveja, ne doula. Klausykit saves, savo vyro, mamos. Ne aplinka ir poza yra svarbiausia gimdymo metu, tai tik detales  smile.gif



mano atveju man asmeniskai svarbiausia yra rami aplinka, poza, geras nusiteikimas ir zmones, kuriuos noreciau matyti salia tuo metu..

O ka jus turite omenyje sakydama - bukite drasios, as nezinau.. g.gif lyg ir ne baili esu, bet tarp drasos ir izulumo ar isakmaus balso, kuri reikejo ligonineje naudot - skirtumas didziulis verysad.gif
noretusi, kad personalas butu kitoks, bet juk neimanoma pakeisti zmogaus darbo kulturos ir supratimo apie tai, ka jis veikia, jei jis pats to nenori ar negali. Belieka tik tureti alternatyva, kurios dabar, deja, neturim.. Gal kazkiek geriau Kaune, bet tai dar ne tai...

Apie mama ir vyra - ir ka mano mama man gali pasakyti apie gimdyma, kai pati tarybiniais laikais kojomis i zvaigzdes mus visus keturis pagimde, o vienas, deja, mire vos gimes? Ar kuri is musu mamu gimde kitaip? Ar vyras, kuris tik mano gimdyma mates ir kuris uz mane spresti negali?

Gal del to, kad tu musu mociuciu gimdymas namie buvo paprastas, as ir noreciau namie ar naturalaus gimdymo centre. Butent ligonineje gimimo ir gimdymo procesas apauginamas daugeliu bereikalingu isikisimu, nurodymu, kompetenciju, taisykliu ir pan. Ir pinigais, deja, taip pat, juk ne paslaptis jokia... As nesakralizuoju gimdymo proceso, bet ir nenoriu to ligonines konvejerio su visomis "butinomis proceduromis", kuriu reikia dazniausiai tik patiems medikams del JU patogumo..
As du kartus ligonineje gimdziau su visais siais "malonumais", nors objektyviai gimdymai buvo lengvi ir nekomplikuoti, tad gal jau ir zinau, ka kalbu.



Natuke,, as labai dziaugiuosi uz tave!! 4u.gif Jei tai butu legalu Lietuvoje, gal buciau pimoji tavo kliente 4u.gif
Atsakyti
Natuke, aš ir labai už tave džiaugiuosi wub.gif
Atsakyti
QUOTE(Selva @ 2012 06 13, 12:19)
O cia koks neetiskas ir netaktiskas komentaras  blink.gif  blink.gif

tiesa sakant, nereikia net ir visos temos skaityti, tiesiog palyginti akuseres vs doulos pasisakymus, kuriuose atsispindi tam tikros emocijos,kai kur ramybe, kai kur- susierzinimas, kai kur- iprasminimas, kai kur- nuvertinimas ir labai darosi aisku, ka norisi tureti salia gimdymo metu  4u.gif


As tapau Jusu priesu NR.1, nes pasakiau kitokia nei Jusu nuomone, kuria pakartosiu-SIANDIEN NESAUGU GIMDYTI LIETUVOJE, priezastys rutuliuojasi per visa tema. Jus gimdet namie ne Lietuvoje ir tai esminis skirtumas.
Natuke, pati gali Jums paaiskinti del ko baige doulos kursus, nematau nieko blogo, kad ji tikisi ateityje is to uzdirbti (Bje, kiek supratau, savo vaikus ji gimde ligonineje smile.gif ) Visada buvau ir busiu uz naturalu gimdyma, uz tai, kad kuo maziau butu kisamasi. Taciau organiskai nepernesu zminiu, kurie sako netiesa, sukciauja, arba informacija pateikia tik jiems naudingu budu, arba imasi to, ko realiai neismano smile.gif
Sia tema emiau sekti, nes mane sukrete atvejis, kai namie gimdanciai moteriai namie buvo nuleisti vaisiaus vandenys (skaitau, kad tai jau yra isikisimas-gimdymo skatinimas), veliau jai nepagimdzius ji buvo nuvezta i ligonine, prisakius niekam nesakyti, kiek ir kur ji gimde. Vadinkim daiktus savais vardais-tai nusikaltimas.
Linkiu visoms savo gyvenime nesutikti tokiu padejeju 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(aistele @ 2012 06 13, 15:26)
As tapau Jusu priesu NR.1, nes pasakiau kitokia nei Jusu nuomone, kuria pakartosiu-SIANDIEN NESAUGU GIMDYTI LIETUVOJE, priezastys rutuliuojasi per visa tema. Jus gimdet namie ne Lietuvoje ir tai esminis skirtumas.
Natuke, pati gali Jums paaiskinti del ko baige doulos kursus, nematau nieko blogo, kad ji tikisi ateityje is to uzdirbti (Bje, kiek supratau, savo vaikus ji gimde ligonineje  smile.gif ) Visada buvau ir busiu uz naturalu gimdyma, uz tai, kad kuo maziau butu kisamasi. Taciau organiskai nepernesu zminiu, kurie sako netiesa, sukciauja, arba informacija pateikia tik jiems naudingu budu, arba imasi to, ko realiai neismano  smile.gif
Sia tema emiau sekti, nes mane sukrete atvejis, kai namie gimdanciai moteriai namie buvo nuleisti vaisiaus vandenys (skaitau, kad tai jau yra isikisimas-gimdymo skatinimas), veliau jai nepagimdzius ji buvo nuvezta i ligonine, prisakius niekam nesakyti, kiek ir kur ji gimde.  Vadinkim daiktus savais vardais-tai nusikaltimas.
Linkiu visoms savo gyvenime nesutikti tokiu padejeju  4u.gif



Girdėjot vieną vienintelį tokį atvejį ir dabar jau gulat kryžium? Kiek sėkmingų ir nepapasakotų gimdymų namuose LIETUVOJE jūs nė neįsivaizduojat. Senai įrodyta, kad gimdyti namuose tiek pat saugu kiek ir ligoninėje. Pernai metais Vilniuje buvo atvežtos 6 gimdyvės, kurios gimdė namuose. Ir tikrai ne visos savo noru. Tai ką jūs galvojat? Kad per metus gimdo gal tik dešimt? Klaipėdoj tiek kaip minimum per parą pagimdo. Negalima vadovautis vienu atveju ir po to varyti į pievas. Kiek nutylėtų ir žiaurių gimdymų būta ligononinėje? Žinot statistiką? Aišku, kad ne! Ir kodėl kaži? Nes ji neskelbiama. Tai kaip jūs galite lyginti tokius dalykus? Vienas dalykas yra nusiteikti gimdyti natūraliai gimdymo namuose, o visai kas kita nusiteikti gimdymuj namuose. Šiuo metu laukiuosi ir esu visiškai rami, nes žinau, jog be jokio nereikalingo streso ir man nemalonios aplinkos gimdysiu namie. Ir žinau, jog viskas bus tikrai gerai, nes aš prisiimu atsakomybę už savo vaikelį, dėl kurio stengiuosi iš paskutiniųjų ir atiduodu jam viską, kas geriausia. Todėl būkite maloni, nustokite drabstytis ir kuistis ten, kur, atsiprašau, bet tikrai nieko neišmanote, nes tai paprasčiausiai juokinga smile.gif
Atsakyti
QUOTE
Natuke,, as labai dziaugiuosi uz tave!!   Jei tai butu legalu Lietuvoje, gal buciau pimoji tavo kliente

RitaRazi
Dauguma doulų būtent lydi mamas į ligonines, jos labiau reikalingos ligoninėje negu namuose wink.gif tai gi nieko nelegalaus būtent tokiam darbe nera g.gif

Tačiau aš išskrendu iš Lietuvos į kitą pasaulio kraštą rugpjučio pradžioje 4u.gif sad.gif
Mes pasvajojame apie galimybę rimtai įsteigti tokį amatą Lietuvoje, ypatingai dabar, kol yra legalizuojamas gimdymas namuose

Selva, nežinau kokios mes būtumem jeigu dirbtumėm įtemptą darba Lietuvos ligoninėje wink.gif

aistelė
Trys paskutinius vaikus bučiau gimdžius namuose jeigu būtų kam priimti. Dėja nieko nebuvo.
ačiū merginos už palaikymą 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Natuke: 13 birželio 2012 - 19:48
QUOTE(Natuke @ 2012 06 13, 20:44)
RitaRazi
Dauguma doulų būtent lydi mamas į ligonines, jos labiau reikalingos ligoninėje negu namuose wink.gif tai gi nieko nelegalaus būtent tokiam darbe  nera  g.gif

Tačiau aš išskrendu iš Lietuvos į kitą pasaulio kraštą rugpjučio pradžioje 4u.gif sad.gif
Mes pasvajojame apie galimybę rimtai įsteigti tokį amatą Lietuvoje, ypatingai dabar, kol yra legalizuojamas gimdymas namuose

Selva, nežinau kokios mes būtumem jeigu dirbtumėm įtemptą darba Lietuvos ligoninėje wink.gif

aistelė
Trys paskutinius vaikus bučiau gimdžius namuose jeigu būtų kam priimti. Dėja nieko nebuvo.
ačiū merginos už palaikymą 4u.gif


Prisidedu prie sveikinimų 4u.gif wub.gif
Atsakyti
QUOTE(aistele @ 2012 06 13, 14:26)
As tapau Jusu priesu NR.1, nes pasakiau kitokia nei Jusu nuomone, kuria pakartosiu-SIANDIEN NESAUGU GIMDYTI LIETUVOJE, priezastys rutuliuojasi per visa tema. Jus gimdet namie ne Lietuvoje ir tai esminis skirtumas.
Natuke, pati gali Jums paaiskinti del ko baige doulos kursus, nematau nieko blogo, kad ji tikisi ateityje is to uzdirbti (Bje, kiek supratau, savo vaikus ji gimde ligonineje  smile.gif ) Visada buvau ir busiu uz naturalu gimdyma, uz tai, kad kuo maziau butu kisamasi. Taciau organiskai nepernesu zminiu, kurie sako netiesa, sukciauja, arba informacija pateikia tik jiems naudingu budu, arba imasi to, ko realiai neismano  smile.gif
Sia tema emiau sekti, nes mane sukrete atvejis, kai namie gimdanciai moteriai namie buvo nuleisti vaisiaus vandenys (skaitau, kad tai jau yra isikisimas-gimdymo skatinimas), veliau jai nepagimdzius ji buvo nuvezta i ligonine, prisakius niekam nesakyti, kiek ir kur ji gimde.  Vadinkim daiktus savais vardais-tai nusikaltimas.
Linkiu visoms savo gyvenime nesutikti tokiu padejeju  4u.gif

kam taip dramatinti ir susireiksminti priesas ir dar nr vienas biggrin.gif

ne, ne del to jusu nesirinkciau i gimdymo palydoves ir mano nuomone nebutinai nesutampa su jusu- as irgi nemanau, kad lt dabar yra maximaliai saugu gimdyti namie. Tiesiog is visko, kaip pateikiate, kaip kalbate su b usimom ir buvusiom gimdyvem- viskas susideda i viena.

o pastaba apie pajamas- na tai isvis zema-prie ko cia tai?? biggrin.gif

p.s. ne, negimdziau vaiko namuose ir busimo vaikelio neplanuoju namuose gimdyti. nebent netycia biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Selva @ 2012 06 12, 09:48)
LasiukeUK, as Piterbore gyvenau dar tada, kai ligonines priestatas buvo statomas- be galo malonu matyti rezultatus  4u.gif Nereali gimdymo patirtis- zodziu, dziaugiuosi ir svekinu ♥

(gal sekanciam gimdymui atsiras drasos likti namuose?  rolleyes.gif  - nors, turint toki centra ir namu nereikia smile.gif )


Tikrai centras nuostabus, o gimdyti namuose jau man ir ligoninej liepe - sako antra vaika tik namuose gimdykit biggrin.gif Nu tai bus matyt, jeigu nestumas be komplikaciju ir siaip viskas ok, gal ir gerai butu, nei rupintis kam vaika palikt, nei daiktu krautis, nei i ligonine lekt, vargelio tikrai maziau smile.gif Nu bet ka as cia kalbu, mes dar net neplanuojam antro blush2.gif
Atsakyti
http://sveikata.dien...-gyvybei-431760 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Selva @ 2012 06 14, 01:25)
kam taip dramatinti ir susireiksminti priesas ir dar nr vienas biggrin.gif

ne, ne del to jusu nesirinkciau i gimdymo palydoves ir mano nuomone nebutinai nesutampa su jusu- as irgi nemanau, kad lt dabar yra maximaliai saugu gimdyti namie. Tiesiog is visko, kaip pateikiate, kaip kalbate su b usimom ir buvusiom gimdyvem- viskas susideda i viena.

o pastaba apie pajamas- na tai isvis zema-prie ko cia tai?? biggrin.gif

p.s. ne, negimdziau vaiko namuose ir busimo vaikelio neplanuoju namuose gimdyti. nebent netycia biggrin.gif


Tai ne Jus gimdet namie uzsienyje, o veliau gimdyma baiget ligonineje? Labai atsiprasau, jei apsirikau.

Apie pinigus, jei Jus manot, kad doulos paslaugas teikia nemokamai, tai manau, klystat smile.gif Jums patikslins moteris is UK.
Na, bet gal Lietuvoje atsiras savanoriu, kurios lydes mamas i ligonines be atlygio. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(aistele @ 2012 06 13, 03:40)
Bet SIANDIEN, Jus negalit skatinti moteru gimdyti namie LIETUVOJE, NES TAI YRA NEATSAKINGA.

Na kaip tik priešingai. Šiandien gimdyti namuose Lietuvoje reikia būti ypatingai atsakingai, nes visa atsakomybė už gimdymo eigą ir pasekmes tenka tik mamai ir niekam kitam. Maža to, jeigu kas nors tau padės, tai gali būti nubaustas kaip nusikaltėlis. Taigi, šiuo metu mama yra pasmerkiama gimdyti namuose viena ir be pagalbos. Taigi atsakomybė jos dar didesnė.

QUOTE(aistele @ 2012 06 13, 09:56)
As tapau Jusu priesu NR.1, nes pasakiau kitokia nei Jusu nuomone, kuria pakartosiu-SIANDIEN NESAUGU GIMDYTI LIETUVOJE, priezastys rutuliuojasi per visa tema. Jus gimdet namie ne Lietuvoje ir tai esminis skirtumas.

Ir dar kartą pasikartosiu, nes atrodo, likau neišgirsta. Nesaugumą gimdant namuose Lietuvoje kelia būtent įstatymai, kurie draudžia medikams teikti moteriai pagalbą gimdymo namuose metu. Taigi, klausimas toks: kodėl yra taip priešinamasi pačiam gimdymui namuose? Ir kodėl nepritariama įstatymų sutvarkymui taip, kad moteris galėtų gauti pagalbą namuose? Kodėl Lietuvos medikai kryžiumi gula prieš gimdymo namuose "legalizavimą", kas iš tiesų tėra tik pagalbos teikimo gimdyvėms namuose legalizavimas?

QUOTE(aistele @ 2012 06 14, 06:37)
Apie pinigus, jei Jus manot, kad doulos paslaugas teikia nemokamai, tai manau, klystat  smile.gif Jums patikslins moteris is UK.
Na, bet gal Lietuvoje atsiras savanoriu, kurios lydes mamas i ligonines be atlygio.  4u.gif

Aistele, o jūs akušere dirbat savanoriškai ir pinigų už tai neimat? Ar akušerėms imti pinigus už savo darbą normalu, o štai dūloms jau ne, nes jos tai tik dvasinę pagalbą teikia, tai turėtų tik dvasinį atlygį gauti? Man atrodo visiškai normalu, kad dūla gauna atlygį už savo darbą, bet tai ne argumentas prieš gimdymą namuose ar gimdymą su dūla ligoninėje.
Atsakyti
Taigi, klausimas toks: kodėl yra taip priešinamasi pačiam gimdymui namuose? Ir kodėl nepritariama įstatymų sutvarkymui taip, kad moteris galėtų gauti pagalbą namuose? Kodėl Lietuvos medikai kryžiumi gula prieš gimdymo namuose "legalizavimą", kas iš tiesų tėra tik pagalbos teikimo gimdyvėms namuose legalizavimas?

Atsakysiu kaip man atrodo, todel, kad del to reikia labai daug padirbeti, o pas mus dirbt ne labai yra norinciu. Visi nori rezultato cia ir dabar. smile.gif
Nemanau, kad galima taip pasakyti, kad Lietuvos medikai kryziumi gula, yra ivairiu nuomoniu: dalis pritaria, bet jiems neidomu prisideti konkreciu savo darbu ( nes pakankamai turi veiklos), dalis neturi savo nuomones ir labai maza dalis nepritaria (senesnes kartos). Juk sutiksit, kad tai valstybei+dar ir kainuotu. Tai priezastys gana paprastos.
Del doulu , Jus manes nesupratot, as ir norejau pasakyti, kad normalu, kad jos is savo amato nori uzdirbti. Juk doulu kursus baigia ne veltui t.y. jie kainuoja. Be to siandienai tai puiki alternatyva toms moterims, kurios mano, jog reikes gimdymo namuose pakovoti pvz. nesutinkant su skatinimu, vandenu nuleidimu ir t.t. ir pan. uz jas tai gales padaryti doula, arba ne butinai kovoti, bet patarti, ka konkreciu atveju daryti.
Susipriesinimas kyla del to, kad zmonems, apskritai, sunku klausyti, norime tik kalbeti smile.gif Be to norime pazeminti kita, norime jaustis didesni, labiau zinantys, gaila smile.gif Pvz. nei karto nerasiau, kad gimdymas namie nera saugus, rasiau, kad " siandien Lietuvoje" Na o kaltinimus mano adresu visos pasiskaitete smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo aistele: 14 birželio 2012 - 13:18