Įkraunama...
Įkraunama...

Gimdymas namuose, ar Lietuvoje tai saugu?

QUOTE(Selva @ 2012 04 17, 11:59)
Na gal pagaliau kas nors pajudes siuo klausimu  bigsmile.gif  bigsmile.gif  bigsmile.gif

Turėtų pajudėti bigsmile.gif bigsmile.gif bigsmile.gif

www.gimimas.lt
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Pingvinukas: 19 balandžio 2012 - 15:40
QUOTE(amita @ 2012 04 17, 15:19)
Vat man labai idomu, kodel tos vadinamosios pribuvejos(tame tarpe ir ''stebukladare'' Jurga) nelauzia sveikatos ministerijos duru ir nereikalauja, jog ju veikla butu licenzijuota ir iteisinta. Viskas paprasta: tokiu atveju butu numatyta ir atsakomybe uz aplaiduma, nesuziurejima ir pan. O dabar kas: jei kas nors ne ta linkme pakrypo, nuteskei gimdyve prie ligonines duru tu ''niekadeju'' gydytoju atsakomybei(juk nelaimes atveju juos tampys medicinos auditas, zurnalistai), o pati vaikstai toliau rozine ir pukuota.


Pribuvejos priima vaikus, kai jas pasaukia padeti. Tai ju darbas ir jo daug.
Duris lauzo kiti. Ir meto kiti.

Jei nesuvokiate pribuvejystes - tai galima pasidometi.

Tai valstybes sprendimu priemeju ir sveikatos sistemos strategu darbas - sustyguoti gimdymo prieziuros tvarka racionaliai: kad nebutu svaistomos lesos be reikalo, kad maziau butu kysiu, kad geriau pasiskirstytu apkrovimai (ir nesusigrustu visos i trecio lygio stacionarus guimdyti)... Racionaliai galvojant - gimdymas be intervenciju ir tik su akuseres/pribuvejos prieziura - puikus sprendimas norincioms ir galincioms. Aisku, ne visoms.
Atsakyti
QUOTE(Justesea @ 2012 04 19, 13:54)
Jei gimdymas namie būtų įteisintas, pribuvėjų atsakomybė būtų tokia pati kaip gydytojų mirksiukas.gif O jei taip visi bijotų tos atsakomybės, tuomet visai neturėtumėm medikų. Manau, prieš darant išvadas, reikia žvelgti plačiau smile.gif

Justesea, man ir iskilo klausimas, kodel butent ne pribuvejos, o seimos kreipesi i sveikatos ministerija? doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo amita: 19 balandžio 2012 - 21:24
QUOTE(amita @ 2012 04 19, 22:18)
Justesea, man  ir iskilo klausimas, kodel butent ne pribuvejos, o seimos kreipesi i sveikatos ministerija?  doh.gif


Nes tų pribuvėjų visoj Lietuvoj vos kelios. O kažkas pradėti visa tai turėjo, koks skirtumas, kas? Ir gvardija šeimų pasieks tikrai daugiau nei kelios pribuvėjos.
Atsakyti
Galų gale į pribuvėjas žiūrima kaip į nusikaltėles. Nesistebiu, kad iniciatyvos visgi ėmėsi šeimos doh.gif
Atsakyti
dar vienas straipsnis

http://www.alfa.lt/s...12-04-23_18-22/

Tik man atrodo, kad jeigu ir bus leista priiminėti gimdymus namuose, profesionalės akušerės turės truputi daugiau pasimokyti apie natūralius gimdymus. Aplamai būtų smagu, kad tai būtų atskira profesija - kaip pvz JAV - nes aš nepatikėčiau eilinei gimdymo namų akušerei priimti mano gimdymą namuose - tiesiog net dėl to, kad neesu tikra kad ji sutiktų priimti kūdikį man tupint... aplamai priimant kūdikį namuose reikės truputi kitokių įgūdžių, kitokios bendravimo kultūros... etc. Žodžiu tada turi būti papildomi kursai, tik ne aiškų kas dėstytų biggrin.gif. Gal jeigu rimtai vystyti tokią idėją, vertėtų pasikviesti dėstytojų iš užsienio, pvz iš UK ir padaryti kvalifikacijos kelimo kursus akušerėms norinčioms priiminėti gimdymus namuose? g.gif


Papildyta:
QUOTE(Justesea @ 2012 04 19, 23:00)
Nes tų pribuvėjų visoj Lietuvoj vos kelios. O kažkas pradėti visa tai turėjo, koks skirtumas, kas? Ir gvardija šeimų pasieks tikrai daugiau nei kelios pribuvėjos.

ir todėl kad tai reikia mums, mamoms o ne jom, pribuvėjom, kurios dažnai turi savo veiklos, savo darbus, šeimas ir atvažiuoja į gimdymus tik mums pagelbėt 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Natuke @ 2012 04 24, 11:04)
dar vienas straipsnis

http://www.alfa.lt/s...12-04-23_18-22/

Tik man atrodo, kad jeigu ir bus leista priiminėti  gimdymus namuose, profesionalės akušerės turės truputi daugiau pasimokyti apie natūralius gimdymus. Aplamai būtų smagu, kad tai būtų atskira profesija - kaip pvz JAV - nes aš nepatikėčiau eilinei gimdymo namų akušerei priimti mano gimdymą namuose - tiesiog net dėl to, kad neesu tikra kad ji sutiktų priimti kūdikį man tupint... aplamai priimant kūdikį namuose reikės truputi kitokių įgūdžių, kitokios bendravimo kultūros... etc. Žodžiu tada turi būti papildomi kursai, tik ne aiškų kas dėstytų biggrin.gif. Gal jeigu rimtai vystyti tokią idėją, vertėtų pasikviesti dėstytojų iš užsienio, pvz iš UK ir padaryti kvalifikacijos kelimo kursus akušerėms norinčioms priiminėti gimdymus namuose?  g.gif
Papildyta:

ir todėl kad tai reikia mums, mamoms o ne jom, pribuvėjom, kurios dažnai turi savo veiklos, savo darbus, šeimas ir atvažiuoja į gimdymus tik mums pagelbėt  4u.gif

Aisku, kad pribuvejoms nelabai ir reikia tokio istatymo. Nes tokiu atveju paciento teisiu ir zalos atlyginimo istatymas galios ir joms. Beje, o tai gimdymu priemimas joms kas-hobis, saviraiskos priemone ar pan.?
Atsakyti
QUOTE(amita @ 2012 04 24, 14:10)
Beje, o tai gimdymu priemimas joms kas-hobis, saviraiskos priemone ar pan.?


Aš manau, kad - pašaukimas.
Atsakyti
MIŠELIS ODENAS wub.gif
Atsakyti
QUOTE(flight @ 2012 04 24, 14:35)
Aš manau, kad - pašaukimas.



100% sutinku. Ir manau, tu pasaukimu atsirastu, kad tik butu tinkamos salygos mokytis ir dirbti.

As labai dziaugiuosi, kad pagaliau pradeti zygiai del naturalaus gimdymo namie, bet man asmeniskai tuo paciu metu labai labai gaila, kad iki rugpjucio tikrai jokiu realiu poslinkiu nebus... unsure.gif

ir trecias dalykas - labai gaila, kad Vilniuje nera is esmes pasirinkimo, kur naturaliai gimdyti esant mazos rizikos gimdymui, turiu omeny, Kaune yra didesnis pasirinkimas, ir Klaipedoje yra, o Vilniuje - net arti nieko panasaus... verysad.gif

Atsakyti
QUOTE(RitaRazi @ 2012 04 25, 15:44)
100% sutinku. Ir manau, tu pasaukimu atsirastu, kad tik butu tinkamos salygos mokytis ir dirbti.

As labai dziaugiuosi, kad pagaliau pradeti zygiai del naturalaus gimdymo namie, bet man asmeniskai tuo paciu metu labai labai gaila, kad iki rugpjucio tikrai jokiu realiu poslinkiu nebus... unsure.gif

ir trecias dalykas - labai gaila, kad Vilniuje nera is esmes pasirinkimo, kur naturaliai gimdyti esant mazos rizikos gimdymui, turiu omeny, Kaune yra didesnis pasirinkimas, ir Klaipedoje yra, o Vilniuje - net arti nieko panasaus... verysad.gif


Kad Klaipėdoj visai jokio pasirinkimo nėra, žinokit. Arba GN, arba namai. Viskas. Panaikino visus privačius skyrius ir atskiras palatas. Nebėr iš ko rinktis verysad.gif
Atsakyti
aš pasakyčiau kad ir namuose sunku - pribuvėjos yra vilnietės sad.gif

o mažesnių rizikų skyriuje juk dirba tos pačios akušerės kaip ir visur, aš tikrai nematau skirtumo ar stovi šalia gydytoja ar ne - gimdymo modelis lieka tas pat

pingviniukas, ačiū už nuorodą wub.gif
Atsakyti