Įkraunama...
Įkraunama...

Gimdymas namuose, ar Lietuvoje tai saugu?

QUOTE(Nikutė @ 2012 03 23, 15:36)
katik laikrasti skaiciau, kaip moteris del nezinomu aplinkybiu gimde namuose ir vaikas mire.
didvyres esat. as pati gyvenime nepasirysciau, nei del vaiko gyvybes, nei del savo.

delfi.lt turbūt apie tą patį atvejį rašo g.gif : http://www.delfi.lt/...i.d?id=57188321
Vargšė moteris verysad.gif aš turbūt sau niekad nesugebėčiau atleisti...
Atsakyti
Na, yra du beribiai dalykai-zmogaus kvailumas ir visatos dydis, del pastarojo dar butu galima ir abejoti smile.gif
Pagimdziau tris vaikus ir pagal gimdymo ypatumus tik viena buciau sekmingai pagimdziusi namie, nesukeldama pavojaus mazylio sveikatai ir gyvybei. Gal ir neblogas rezultatas g.gif
Niekada nepritariau ir nepritarsiu tokiam riboto mastymo sprendimui kaip gimdymas namuose. Bet kiekvienam savo, gal viskas bus ir sekmingai. Butu idomu suzinoti kaip sekesi. Sekmes teisingai apsispresti...
Atsakyti
Pirmoji pagalba kudikiui ir mamai ligonineje ir namuose yra panaši, akušerė tiesiog turi buti pasiruošusi, turėti įgudžius ir minimalią įrangą. Nieks neveža ligoninen dūstantį naujagimį arba stipriai kraujojančią moterį- pirma jų buklė tri būti stabilizuota.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Natuke: 24 kovo 2012 - 11:49
QUOTE(Rasma @ 2012 03 24, 11:35)
delfi.lt turbūt apie tą patį atvejį rašo g.gif : http://www.delfi.lt/...i.d?id=57188321
Vargšė moteris verysad.gif aš turbūt sau niekad nesugebėčiau atleisti...



O man keista, kaip NIEKO NEŽINONANT apie būtent šį konkretų atvejį, jau daromos išvapos. O gal ten kokia bomželė alkoholikė, gal apsinarkašinusi , gal jai išgvis vienodai tas vaikas šviečia, o gal šiaip nespėjo į ligoninę, gal vaisius jau buvo miręs, gal, gal.. Aišku, paprasta imti ir pritempti situaciją net nepasidomėjus labiau.
Gimdančios namuose sąmoningai, su pribuvėja, lekia ligoninėn iškart, jei tik kokia abejonė.

Beje, man iš tos apašytos tragedijos matosi toks vaizdelis - moteris, galimai gyvenanti viena be vyro, pajuto sąrėmius ir išsikvietė greitąją. Bet, su mūsų greitosiso "tempais" ir "atsakomybe", o gal ir dėl nenormaliai greito gimdymo tempo, ji vėlavo tiek, kad moteriškė pagimdė namuose ir gimdymas baigėsi kaip baigėsi. sad.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo flight: 24 kovo 2012 - 11:50
QUOTE(Mary.L @ 2012 03 23, 22:45)
Tiesiog man labai keista, kad nemačiau nė vieno pasisakymo, kuriame bent jau panašiai drąsiai būtų buvę pasakyta, jog labai dažnai perdedama ir kad tai nėra katastrofa. Galiu pateisinti baimę tų mamų, kurios gyvenime niekada tam nepasiryžtų, nes yra prisiskaičiusios daugiau negatyvios informacijos apie gimdymą namie arba tiesiog labai labai bijo. Galų gale dėl dar kokių nors priežasčių. Aš daugelį kartų iki nėštumo guliausi kryžiumi, kad nė už ką gyvenime pati negimdysiu. Ne tik kad pati, bet tik su planiniu cezariu ir ne kitaip. Per pastaruosius porą metų vyro dėka medicinos srity sužinojau begalę dalykų. Labai daug kuo domėjausi, skaičiau, žiūrėjau tokius dokumentinius filmus, kurių niekada jokia televizija neparodys, nes niekam nėra naudinga, kad žmonės žinotų tiesą.

į filmus/literatūrą apie skiepus, gimdymus ir gydytojus ryklius reikėtų vis gi žiurėt skeptiškai - daug jų įvairių nuomonių/teorijų yra, bet ten dažnai būna tiesos/išmyslo kokteilis 4u.gif

flight drinks_cheers.gif
neaišku kas tai mamai buvo, neįmanoma spręsti - pagaliau mažylis galėjo tiesiog staigiai gimti - mama galėjo nespėti iki ligoninės. Žmogui didžiausia nelaimė, o čia tiek smerkiančiu doh.gif blink.gif
man keista, kad žmonių požiuris į motiną praradusią kūdikį taip skiriasi.. Jeigu būtų miręs ligoninėje - užuojauta, o namuose - tik smerkimas blink.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Natuke: 24 kovo 2012 - 11:51
QUOTE(Natuke @ 2012 03 24, 11:35)
Pirmoji pagalba kudikiui ir mamai ligonineje ir namuose yra panašūs, akušerė tiesiog turi buti pasiruošusi, turėti įgudžius ir minimalią įrangą. Nieks neveža ligoninen dūstantį naujagimį arba stipriai kraujojančią moterį- pirma jų buklė tri būti stabilizuota.

Natuke, temose apie namų gimdymus ne kartą kalbėjomės apie įrangą ar priemones, kurias naudoja pribuvėjos LT. Tuomet tai atrodė labiau panašu ne į minimalią įrangą, o į tai, kas "po ranka papuolė"

QUOTE(flight @ 2012 03 24, 11:41)
O man keista, kaip NIEKO NEŽINONANT  apie būtent šį konkretų atvejį, jau daromos išvapos. O gal ten kokia bomželė alkoholikė, gal apsinarkašinusi , gal jai išgvis vienodai tas vaikas šviečia, o  gal šiaip nespėjo į ligoninę, gal vaisius jau buvo miręs, gal, gal.. Aišku, paprasta imti ir pritempti situaciją net nepasidomėjus labiau.
Gimdančios namuose sąmoningai, su pribuvėja, lekia ligoninėn iškart, jei tik kokia abejonė.

Tiesa, informacija minimali bet kokioms išvadoms daryti. Visa informacija apie tai, kad tai buvo naminis gimdymas, tik straipsnio antraštėje.Tačiau jei leisčiau sau spėlioti, tai būtent tas info minimalumas ir kelia įtarimų mirksiukas.gif Paprastai, kai kalba eina apie "bomželes alkoholikes narkomanes", žurnalistai ir jiems informaciją teikiantys nepasikuklina išdėstyti daugiau detalių iš "įvykio vietos". Kas ir dėl kokių priežasčių ten būtų įvykę, tai didžiulė nelaimė.Užuojauta vaiko netekusiems tėvams.
Atsakyti
QUOTE(dange @ 2012 03 24, 12:54)
Tačiau jei leisčiau sau spėlioti, tai būtent tas info minimalumas ir kelia įtarimų  mirksiukas.gif Paprastai, kai kalba eina apie "bomželes alkoholikes narkomanes", žurnalistai ir jiems informaciją teikiantys nepasikuklina išdėstyti daugiau detalių iš "įvykio vietos". Kas ir dėl kokių priežasčių ten būtų įvykę, tai didžiulė nelaimė.Užuojauta vaiko netekusiems tėvams.



Taip, ir man. Greitoji akivaizdžiai nespėjo, eilinis kartas..Užuojauta moteriai..
(O susuks viską taip, kad kalta liks tik mama..)
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo flight: 24 kovo 2012 - 11:56
QUOTE(flight @ 2012 03 24, 11:55)
Taip, ir man. Greitoji akivaizdžiai nespėjo, eilinis kartas..Užuojauta moteriai..
(O susuks viską taip, kad kalta liks tik mama..)

Flight, visgi neskubėkit daryti išvadų mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(dange @ 2012 03 24, 12:54)
Natuke, temose apie namų gimdymus ne kartą kalbėjomės apie įrangą ar priemones, kurias naudoja pribuvėjos LT. Tuomet tai atrodė labiau panašu ne į minimalią įrangą, o į tai, kas "po ranka papuolė"

taip, na bet gal kažkas keisis/keičiasi ax.gif
Atsakyti
QUOTE(luzere @ 2012 03 24, 11:40)
Pagimdziau tris vaikus ir pagal gimdymo ypatumus tik viena buciau sekmingai pagimdziusi namie, nesukeldama pavojaus mazylio sveikatai ir gyvybei.



Pagimdžiau du vaikus namuose, sėkmingai. Kur garantija, kad ligoninėje man nebūtų pasakę, jog namuose pagimd-žiusi nebūčiau niekaip? Kas tiksliai žino, kaip būtų jeigu būtų?
Va man ligoninėje būtų stojusi gimdymo veikla šimtu proc. (Labai gerai žinau savo psichologines ribas beigi silpnumus, žinau savo kūno rekacijas ). Na ir, būtų cezaris. Ligoninėje. Kiek tokių atvejų, kai viena med.intervencija jau nulemia kitą intervenciją, ir t.t. ir t.t?

Dange, bet jūs irgi skubate daryti išvadas (va, gimdė namuose, sąmoningai, bla bla). wink.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo flight: 24 kovo 2012 - 12:04
QUOTE(flight @ 2012 03 24, 12:02)

Dange, bet jūs irgi skubate daryti išvadas (va, gimdė namuose, sąmoningai, bla bla). wink.gif

Dar kartą perskaičiau savo parašytus postus(maža kas biggrin.gif )Nagi nerašiau aš išvadų apie sąmoningą naminį gimdymą mirksiukas.gif Dar daugiau- rašiau apie tai, jog tik straipsnio delfyje antraštė duoda užuominą apie tai, o tekstas visiškai "sausas".O jei rimtai, tai manau, kad šios istorijos bent jau kolkas nagrinėti ir remtis ja, nereikėtų nei naminių gimdymų priešininkams, nei šalininkams.
Atsakyti
QUOTE(flight @ 2012 03 24, 12:02)

Dange, bet jūs irgi skubate daryti išvadas (va, gimdė namuose, sąmoningai, bla bla). wink.gif


Na išvadų daryti nereikėtų, bet pasvarstyti galima.

Deja ir sąmoningas gimdymas namuose (kaip ir ligoninėj) gali baigtis kūdikio mirtimi, jeigu kūdikiui nebuvo suteikta kažkokia ekstrinė pagalba, kurios tuo metu prireikė. Labai gaila mamų, kurioms tenka tai iškęsti...

Tik esmė yra ta, kad ligoninėj pagalba yra arčiau ir greičiau gaunama, negu namuose.
Atsakyti