Įkraunama...
Įkraunama...

Gimdymas namuose, ar Lietuvoje tai saugu?

QUOTE(shantal @ 2011 12 07, 14:38)
dange, kazkaip visgi sis procesas vyksta - nes bandziau issiaiskinti per kursus su vyru,kurio zmona plyso - tai jis laike staline lempa, kai pribuveja siuvo...bet kokiom priemonem siuvo - negalejo pasakyt...
Kai pacios Jurgos pasidomejau, kaip gi vyksta siuvimas plysimo atveju ir kokiomis priemonemis (na visgi reikia kazkaip pasiruost, jei sugalvosiu gimdyt namuose - o gal pas mane stalines lempos nera, nei prozektoriaus anei zvakes,...  )- velgi sulauliau tradicinio atsakymo - viskas bus gerai...

Tai kad esmė ne priemonėse: chirurginę adatą ir siūlus įsigyti problemos nėr.Įgūdžiai yra arba nėra. Tik va vėliau įrodyti, kad pribuvėja tai tiesiog gera draugė, kuri ėjo pro šalį ir užtiko gimdančią moterį, bei tiesiog su ja pabuvo, neišeitų....
Atsakyti
QUOTE(klaara @ 2011 12 07, 11:48)
Reikėjo kovot-kaip Shantal sako-viską aiškintis,tikrinti,klausti.Bet..O KADA TADA GIMDYT? g.gif  bigsmile.gif

Tam yra vyras, kad klausti, aiskintis, konsultuotis...Vat siuo klausimu jis man labai padejo.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo shantal: 07 gruodžio 2011 - 15:17
QUOTE(aistele @ 2011 12 07, 04:28)
Pas mus kazkaip baisiai skamba zodis psichoterapija, bet cia ne tas pats kas psichiatrija  smile.gif
O kaip gimdymo eiga gali paveikti baime, kaip as Jums galiu atsakyti, ar Jus pati galit atsakyti? Jus paveiks vienaip, mane kitaip, Jusu baime vienokia, mano kitokia. Jus gal akcentuosit gimdymo aplinka, man gal aplinka nerupes? Ar Jus galit kategoriskai teigti? As negaliu. Man nesuprantama kaip galima is anksto nusiteikti bus taip ir taip, o gal bus visai kitaip? Arba , kas gali pasakyti jei butu buve taip, tai butu buve?
Del aparaturos, tikriausiai sutiksite, kad zmogus ja sukure tam , kad galetu pagelbeti kitam? Ar izvelgsime begediska nora pakenkti? Net reples gimdymui priimti buvo sukurtos , nes buvo tikimasi, kad tai kazkam pades. Zinoma, kazkam padejo, o kazkam ir pakenke.

Norit pasakyti, kad baimė gali paskatinti gimdymo veiklą? Gal ir iš tiesų taip yra, sprendžiant iš kai kurių medikų elgesio su gimdyvėmis - aprėkti, gėdinti, gąsdinti?

Taip, aparatūra sukurta kad pagelbėtų ir jeigu tik geriausia aparatūra užtikrina geriausią pagalbą, tuomet tiesiog nesąžininga visų, pasitikinčių aparatūros galia, versti gimdyti ten, kur aparatūros nėra. Kad ir pvz., tokiame skyriuje kaip Klaipėdoje - juk neturite visos pačios naujausios geriausios aparatūros, tiesa? Vadinasi pas jus gimdyti būtų taip pat nesaugu.

Papildyta:
QUOTE(Pakalnutės @ 2011 12 07, 05:59)
Šiaip kaip suprantu namuose nebijančių gimdyti šioje temoje kaip ir neliko, nes tos kurios gimdė namuose daugiau to nenorėtų, dėl per didelės atsakomybės tekusios joms. g.gif Ar jūs, kurios sakote, kad gimdyti namuose yra saugu ar galite prisiimti atsakomybę už tai? Galite suorganizuoti ramų naminį gimdymą? Bent jau minimaliai užtikrinti, kad visi liks gyvi? g.gif

Aš nebijojau gimdyti namie ir nebijojau prisiimti atsakomybę už tai, kas gimdymo metu įvyks. Turbūt tai buvo vienas didžiausių ir sąmoningiausiai suvoktos ir pilnai prisiimtos atsakomybės už savo ir vaiko gyvybę momentų. Atsakomybė tikrai didelė ir dėl to, kad žinau kokio ji dydžio, sakau, kad dabar, kai nereikia jos prisiimti, ji atrodo tokia didelė, jog mielai jos išvengčiau. Tačiau jeigu tektų dar kartą spręsti ar gimdyti namuose, viską vertinčiau iš naujo, o ne bandyčiau išsisukti nuo atsakomybės tiesiog važiuodama į ligoninę ir tikėdamasi, kad ten atsakomybė už viską teks gydytojams.
Atsakyti
QUOTE(aistele @ 2011 12 07, 12:58)
thumbup.gif  nera ko pridurt, nepatingekit paskaityti straipsniu nuorodoje  thumbup.gif

jus neįsiskaitot į kitų mintis ar jums tiesiog taip patogiau g.gif doh.gif

dange, del to atvejo - na ne visada baimė ar įtampa sulietina įsivažiavusį gimdymą - kitaip ir ligoninėje pas mus nieks nebūtų galėjęs pagimdyt... Tarp kitko pastebėjau, kiek daug mamų gimdo namuose po pirmo traumatiško gimdymo ligoninėje
Atsakyti
QUOTE(Natuke @ 2011 12 07, 17:39)
jus neįsiskaitot į kitų mintis ar jums tiesiog taip patogiau  g.gif  doh.gif

dange, del to atvejo - na ne visada baimė ar įtampa sulietina įsivažiavusį gimdymą - kitaip ir ligoninėje pas mus nieks nebūtų galėjęs pagimdyt... Tarp kitko pastebėjau, kiek daug mamų gimdo namuose po pirmo traumatiško gimdymo ligoninėje

Natuke, Jus jau abejojote ankstesneje temoje, kad , apskritai, akuseres dirbancios ligonineje nesugeba tonus uzrasyti gimdyvei kitoje pozoje nei gulint, veliau suabejojot, kad kazi, ar mes skiriame patologine KTG nuo normalios, gal ten tik davikliai nukrite? Kita moteris abejojo, kad imanoma, kad akusere sugebetu priimti gimdyma kitokioje pozoje nei iprasta ir t.t. ir panasiai. Buvau pavadinta kategoriska, kovojancia, nesuvokiancia (kitu epitetu neprisimenu). Taip, kad palieku teise Jums paciai sprest, ar man patogu, ar neskaitau smile.gif
Papildyta:
Arya, o kokios technikos, ar aparaturos neturi Klaipeda? Kuri gyvybiskai svarbi gimdyvei?
O kaip Jums atrodo tas faktas, kad del streso gali gimdymo veikla prasideti ir nelaiku? Tai baime gali ne tik sustabdyti gimdymo procesa, bet ir pradeti? Ar nesutinkat?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo aistele: 07 gruodžio 2011 - 16:50
QUOTE(dange @ 2011 12 07, 15:23)
Klaara, jūs mane įtikinot: geriausia vieta gimdyti ne namai ir ne ligoninė, o kelias Vilnius- Utena  bigsmile.gif


thumbup.gif drinks_cheers.gif nu va kaip faina wub.gif
Papildyta:
QUOTE(shantal @ 2011 12 07, 16:14)
Tam yra vyras, kad klausti, aiskintis, konsultuotis...Vat siuo klausimu jis man labai padejo.


Tai vyras turi būt per visą gimdymą kovinėj parengty?Tik tam jis reikalingas per gimdymą?Na,mano nuomonė kardinialiai skirias nuo šios,bet tikrai pasilaikysiu ją sau.Kas čia dar..O ką daryt toms gimdyvėms,kurios neturi vyro?Kurios nenori gimdyt su vyru? g.gif
Atsakyti
QUOTE(saulute85 @ 2011 12 07, 13:19)
Pirmakartems labai patariu pries gimdyma (ar pries renkanis kur gimdyti) tiesiog nuvykti i ten rengiamus mokymus,kuriuos veda akuseres. Tuomet viskas bus aisku - nebus staigmena nei tai, kad spec naktinius reikia detis, nei kad reikia vaikelio sirdies toniukus klausyti, ypac kai vandenys nubege jau buna (man gimdymo metu leido stoveti ir netgi sedeti tog "tualetinej" kedej  su tuo aparatu tonams matuoti prijungtu), nei kaip gimdykla atrodo, nei kiti iprasti dalykai.

drinks_cheers.gif
Dviejuose gimdymo namuose, su kuriais man teko susidurti, tokios paskaitėlės nevyko, bet akušerės maloniai man aprodė gimdyklą ir atsakė į visus iškilusius klausimus. Būtent po tokios "ekskursijos" aš kardinaliai pakeičiau savo nuomonę dėl tarimosi su gydytoju (t.y. nebesitariau, nors prieš tai planavau) ir net pirmojo sūnaus gimdyti važiavau pakankamai rami.

QUOTE(klaara @ 2011 12 07, 17:25)
Tai vyras turi būt per visą gimdymą kovinėj parengty?Tik tam jis reikalingas per gimdymą?Na,mano nuomonė kardinialiai skirias nuo šios,bet tikrai pasilaikysiu ją sau.Kas čia dar..O ką daryt toms gimdyvėms,kurios neturi vyro?Kurios nenori gimdyt su vyru? g.gif

Gimdyt su kitu artimu žmogumi arba iš anksto tartis su konkrečiu gydytoju ar akušere ir aptarti visus rūpimus klausimus. Juk su pribuvėja irgi tariamasi iš anksto?
Atsakyti
QUOTE(klaara @ 2011 12 07, 18:25)
thumbup.gif  drinks_cheers.gif nu va kaip faina wub.gif
Papildyta:
Tik tam jis reikalingas per gimdymą?
O ką daryt toms gimdyvėms,kurios neturi vyro?Kurios nenori gimdyt su vyru? g.gif

ir tam, o ne tik tam
Kaip suprantu, dauguma vyru, dalyvaujanciu gimdymuose, kartu lanko kursus (mes kartu lnkem Semetos kursus). Kuriuo tikslu lanko? Visgi turbut kad kazkiek nusimanytu apie gimdyma, kad zinotu, kaip man padeti?
Manau, kas eina gimdyti su drauge - lygiai tas pats.
Atsakyti
QUOTE(klaara @ 2011 12 07, 15:15)
Ir nereikia visko suvest į baimę ir nejaukią greitkelio atmosferą.Užtai vyras šalia buvo,kad ir spaudžiantis greičio pedalą.Mašina irgi sava(ne kokia greitoji)-kame čia nejaukumas???Na fizinis nepatogumas tai taip,sutinku,kad buvo .Betgi-atsigulus  ligoninėj irgi  nepatogu ir netgi ne fiziologiška gimdyt.Tai vėlgi-kaži kas dar jaukiau? biggrin.gif  g.gif



Kaip aš supratau iš tos istorijos, tai ten smagumo ir patogumo buvo mažiausiai.
Tiesiog viskas baigėsi bent jau išsaugotomis gyvybėmis, kad vyras kažkokiu būdu sugebėjo priimti kūdikį, iškviesti policiją, o ši iškvietė greitąją.
Atsakyti
QUOTE(klaara @ 2011 12 07, 19:25)
thumbup.gif  drinks_cheers.gif nu va kaip faina wub.gif
Papildyta:
Tai vyras turi būt per visą gimdymą kovinėj parengty?Tik tam jis reikalingas per gimdymą?Na,mano nuomonė kardinialiai skirias nuo šios,bet tikrai pasilaikysiu ją sau.Kas čia dar..O ką daryt toms gimdyvėms,kurios neturi vyro?Kurios nenori gimdyt su vyru? g.gif

o taip smile.gif mano vyras visus iš proto varė klausimais, kas, kaip kodėl.. trečią kartą lyg ir nebenorėtų dalyvaut, bet pagalvojęs, kad niekas labai nepasikeitė ir kažkam reikia pakovot, atsidūsta, kad matyt teks ir vėl dalyvaut lotuliukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo largoconfuoco: 07 gruodžio 2011 - 19:22
QUOTE(Arya @ 2011 12 07, 17:20)
Papildyta:
Tačiau jeigu tektų dar kartą spręsti ar gimdyti namuose, viską vertinčiau iš naujo, o ne bandyčiau išsisukti nuo atsakomybės tiesiog važiuodama į ligoninę ir tikėdamasi, kad ten atsakomybė už viską teks gydytojams.


O kodėl važiuoti į gimdymo namus reiškia išsisukti nuo atsakomybės ar perkelti visą atsakomybę medikams? g.gif

Aš renkuosi gimdymo namus prisiimdama atsakomybę už savo veiksmus, už savo vaiko gyvybę, nes suprantu, kad neturiu kvalifikacijos gaivinti savo kūdikį, nemoku sau pasidaryti cezario, suprantu, kad kamščiai Vilniuje gali būti absoliutus stabdis nuvykti į ligoninę esant netikėtoms komplikacijoms, o gimdydama namuose be kvalifikuotos medicinos pagalbos (pasiekamos greitai) rizikuoju savo kūdikio gyvybe. Be to turiu indikacijų, su kuriomis išsivysčiusių šalių medikai nerekomenduoja gimdyti namuose.
Atsakyti
QUOTE(klaara @ 2011 12 07, 18:25)
thumbup.gif  drinks_cheers.gif nu va kaip faina wub.gif
Papildyta:
Tai vyras turi būt per visą gimdymą kovinėj parengty?Tik tam jis reikalingas per gimdymą?Na,mano nuomonė kardinialiai skirias nuo šios,bet tikrai pasilaikysiu ją sau.Kas čia dar..O ką daryt toms gimdyvėms,kurios neturi vyro?Kurios nenori gimdyt su vyru? g.gif

Klaara, visa savo energija, kuri jumyse tiesiog kunkuliuoja, reikejo nukreipti vienu tikslu iki gimdymo ir per gimdyma.......Viskas seniai nurimo ir baiges....., o jus vis dar mojuojat ir mojuojat kumsciais, vis dar zvanginat ir zvanginat ginklais....
Papildyta:
QUOTE(largoconfuoco @ 2011 12 07, 20:19)
o taip smile.gif mano vyras visus iš proto varė klausimais, kas, kaip kodėl.. trečią kartą lyg ir nebenorėtų dalyvaut, bet pagalvojęs, kad niekas labai nepasikeitė ir kažkam reikia pakovot, atsidūsta, kad matyt teks  ir vėl dalyvaut lotuliukas.gif

drinks_cheers.gif lotuliukas.gif , maniskis per treciaji gimdyma nelabai galejo dalyvaut - pajuokavau, o kas fronta laikys???? lotuliukas.gif
Matai , kur sunkiausia, tai ir bruka uodegas... lotuliukas.gif
Atsakyti