Įkraunama...
Įkraunama...

Gimdymas namuose, ar Lietuvoje tai saugu?

QUOTE(shantal @ 2011 12 06, 12:07)
Visada abejoju, uztai ir stengiuosi viska pati susizinoti - esu keleta kartu stipriai pasimokiusi  - ir nezinau, kaip gyvent su tuo kaltes jausmu, kad nezinojau ir nesugebejau saves (ir savo vaiku ) apginti.

tai kur tas saugumas ir pasitikejimas, jei eiti gimdyti reikia ruostis kaip i kara?
Atsakyti
QUOTE(ragnez @ 2011 12 06, 09:35)

per pirma gimdyma prie 8 cm atsidarymo stovejau atsiremusi i palange ir saremiavau, kai atejo anesteziologe, pasiule epidura. pasakaiu, kad jauciuosi gerai. tada paskaite mano kortele, rado, kad esu trumparege (oftalmologes buvo irasyta - palengvinti isvarymo laikotarpi) ir pasake - darom epidura, va, juk yra indikacijos. na, as kaip zmogus, pasitikintis gydytojais, sutikau... ir paslo pajechalo...

man tai apskritai nesuprantama, ko ta anesteziologe nekviesta pas jus atejo? kaip kokia komersante.. juk ji pasalinis zmogus.. jokio privatumo, intymumo..
Atsakyti
QUOTE(ragnez @ 2011 12 06, 13:08)
tai kur tas saugumas ir pasitikejimas, jei eiti gimdyti reikia ruostis kaip i kara?

Na gimdymams as buvau pasiruosusi, uztai netiketumu nebuvo - ir vat kas liecia juos man nostalgija ir graziausi (juokingiausi) prisiminimai....
O vat kur nezinojau - ten ir nudegiau, ir niekaip atsigaut negaliu.....ir vis delioju delione, kas butu, jei buciau tada zinojus.....
Atsakyti
QUOTE(ragnez @ 2011 12 06, 10:35)
cia jau kaip labai tiksliai rase aldyte - iki siol nezinau, ar po to kilusios gimdymo komplikacijos ir pasekmes naujagimiui susijusios su epiduru, ar ne. ir dabar jau niekada to nesuzinosiu. ir del to galiu kaltinti tik save - juk AS SUTIKAU...

Paradoksali to paties medalio kita pusė: visuomet visiems ir iš karto aišku, jog tuomet kai įvyksta komplikacijos, gydytojai būna kažko nepadarę: CP,epidūro, echoskopijos, skatinimo ir tt.Klaara gerai parinko citatas: aš kankinausi, o man CP nedarė, aš kankinausi, o man epidūro nedarė ir tt.

QUOTE(largoconfuoco @ 2011 12 06, 12:02)

sutinku, kad dažnai gydytojai daro vienus ar kitus veiksmus ne todėl, kad tuo konkrečiu atveju to reikia, o todėl kad taip jiems lengiau ir ramiau.

Žvelgiam giliau: kodėl gydytojams lengviau kažką daryti? Šiaip jau bet koks veikimas reikalauja kažkokių pastangų, ir staiga nei iš šio nei iš to, tie, kurie mėgsta leisti laiką gerdami kavą ir kurių neprisišauksi, išvysto audringą veiklą lygioj vietoj ir nenusiramina, kol pacientės po skalpeliu nepaguldo bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(largoconfuoco @ 2011 12 06, 13:02)
Gimdžiau antrą vaiką Klaipėdoj tik su akušere. tai rankų praktiškai neištraukė ir tarp sąrėmių neleido pailsėt. matyt Lietuvoj akušerės, kurios priiminėja mažos rizikos gimdymus vienos dar labai savim nepasitiki ir kišasi daugiau, nei kad su gydytoju gimdytum... ir nuolat reikėjo kovot, kad intervencijų būtų kuo mažiau. o kai atsisakiau oksitocino, tai užtampė per gydytojus ir echoskopus: ar tikrai nekraujuoju daugiau nei reikia (čia jau po gimdymo). pati dešimt kartų tikrino, viena gydytoja tikrino - viskas gerai, vis tiek vežė echoskopuot - viskas gerai. kitas gydytojas net nesuprato, ko jūs čia ją tampot - viskas gerai! taip kad tas pasakymas - va yra gi skyrių, kur galima tik su akušere gimdyt, kaip Skandinavijoj - deja nereiškia to paties, kaip Skandinavijoj.
sutinku, kad dažnai gydytojai daro vienus ar kitus veiksmus ne todėl, kad tuo konkrečiu atveju to reikia, o todėl kad taip jiems lengiau ir ramiau.

Ar galetumet siek tiek konkretizuoti? Del kokiu intervenciju kovojot, kad ju nebutu? Kas siule oksitocina ir del kokiu priezasciu? Ar Jus echoskopuot veze is gimdymo skyriaus? Aciu
Atsakyti
QUOTE(dange @ 2011 12 06, 12:21)
Paradoksali to paties medalio kita pusė

paskaitytum onkoligoniu temele... jei neskiria chemijos - reiskia nurase ir paliko mirti... nors gal zmogus be chemijos ilgiau ar bent jau geresnes kokybes gyvenima gyventu...


tik va stai klausimas - ar gimdyma reikia gydyti?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ragnez: 06 gruodžio 2011 - 12:27
QUOTE(ragnez @ 2011 12 06, 13:08)
tai kur tas saugumas ir pasitikejimas, jei eiti gimdyti reikia ruostis kaip i kara?

Niekur nera saugumo - tu turi buti ir pediatre, ir ginekologe, ir akusere, ir mamologe......ir statybininke, ir buhaltere, ir teisininke - ir, kaip sako mano vyras, tiesiog visur turi buti protingu zmogumi....
O del karo - tai ne tik gimdyti eiti turi ruostis - turi kasdien buti nuolatinej parengty, ar kaip ten kariuomeneje sakoma.... mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(ragnez @ 2011 12 06, 13:26)
paskaitytum onkoligoniu temele... jei neskiria chemijos - reiskia nurase ir paliko mirti... nors gal zmogus be chemijos ilgiau ir geresnes kokybes gyvenima gyventu...
tik va stai klausimas - ar gimdyma reikia gydyti?

Nereikia sio klausimo kelti, nes i ji atsakyta seniai ir , deja, ne mes i tai padarem smile.gif Nestumas kaip ir gimdymas nera ir nebuvo liga smile.gif Tai, ar verta grizti prie Adomo ir Ievos? biggrin.gif
Sunkiausia atpazinti, kad gimdymas is normalaus, nerizikingo isauga i komplikuota. Ir tai padaryti yra vieniems lengviau, kitiems sunkiau-tiek ligoniniu gydytojams, akuserems, tiek ir namu pribuvejoms smile.gif O komplikaciju priezasciu amplitude tokia plati, kad vargu, ar mes cia isnagrinesim smile.gif
Papildyta:
QUOTE(shantal @ 2011 12 06, 13:29)
Niekur nera saugumo - tu turi buti ir pediatre, ir ginekologe, ir akusere, ir mamologe......ir statybininke, ir buhaltere, ir teisininke - ir, kaip sako mano vyras, tiesiog visur turi buti protingu zmogumi....
O del karo - tai ne tik gimdyti eiti turi ruostis - turi kasdien buti nuolatinej parengty, ar kaip ten kariuomeneje sakoma.... mirksiukas.gif

Yra zinomas dar vienas posakis, koks pats esi zmogus tokius ir kitus sutiksi. smile.gif
Atsakyti
QUOTE(dange @ 2011 12 06, 13:21)
Paradoksali to paties medalio kita pusė: visuomet visiems ir iš karto aišku, jog tuomet kai įvyksta komplikacijos, gydytojai būna kažko nepadarę: CP,epidūro, echoskopijos, skatinimo ir tt.Klaara gerai parinko citatas: aš kankinausi, o man CP nedarė, aš kankinausi, o man epidūro nedarė ir tt.Žvelgiam giliau: kodėl gydytojams lengviau kažką daryti? Šiaip jau bet koks veikimas reikalauja kažkokių pastangų, ir staiga nei iš šio nei iš to, tie, kurie mėgsta leisti laiką gerdami kavą ir kurių neprisišauksi, išvysto audringą veiklą lygioj vietoj ir nenusiramina, kol pacientės po skalpeliu nepaguldo  bigsmile.gif


Kaip jūs sugebat totaliai suvest viską taip,kad būtų palanku jums,žaviuosi wub.gif
Jau net nebekomentuosiu-nebėra kaip ir prasmės smile.gif Tik tiek,kad gimdymas-neturėtų būt kančia-su epidūru,be epidūro,su cezariu ar be cezario..Todėl ir gimdom namuose kad tai vyktų kuo švelniau,natūraliau ,taip kaip ir turėtų vykti iš ESMĖS ir ne dėl savo,kaip bando įteigti shantal, egosistiškumo ar pan,o ir dėl vaiko ir dėlto,kad apskritai norisi tiek gyventi,tiek gimdyti KOKYBIŠKAI ,o ne bile kaip
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo klaara: 06 gruodžio 2011 - 12:36
QUOTE(klaara @ 2011 12 06, 13:35)
,kad apskritai norisi tiek gyventi,tiek gimdyti KOKYBIŠKAI ,o ne bile kaip

Tikslas visu tas pats - o keliai skirtingi, o ir negali buti vienodi, vienok... 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo shantal: 06 gruodžio 2011 - 12:49
QUOTE(ragnez @ 2011 12 06, 12:26)
paskaitytum onkoligoniu temele... jei neskiria chemijos - reiskia nurase ir paliko mirti... nors gal zmogus be chemijos ilgiau ar bent jau geresnes kokybes gyvenima gyventu...
tik va stai klausimas - ar gimdyma reikia gydyti?

Tikiu. Nedaro, vadinasi tingi, geria kavą, nori pinigų ir tt. Daro- tingi laukti, nori pinigų ir tt.
Gimdymo gydyti nereikia. Tačiau gimdymas visoje savo eigoje yra mažiausiai prognozuojamas dalykas.Ir riba tarp normos ir patologijos ganėtinai trapi.

QUOTE(klaara @ 2011 12 06, 12:35)
Kaip jūs sugebat totaliai suvest viską taip,kad būtų palanku jums,žaviuosi  wub.gif


bigsmile.gif O šioje temoje yra kas nors kas galėtų būti palanku arba nepalanku man asmeniškai ?Na o tai, kad pasinaudojau jūsų citatomis, o ne ieškojau pati- kalta, susigundžiau biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(dange @ 2011 12 06, 13:02)
Tikiu. Nedaro, vadinasi tingi, geria kavą, nori pinigų ir tt. Daro- tingi laukti, nori pinigų ir tt.

ar tai nera mediku ir pacientu bendravimo problema? g.gif

QUOTE(dange @ 2011 12 06, 13:02)
Ir riba tarp normos ir patologijos ganėtinai trapi.

be jokiu abejoniu. todel tuo svarbesnis tampa pasitikejimo klausimas.
Atsakyti