Įkraunama...
Įkraunama...

Gimdymas namuose, ar Lietuvoje tai saugu?

QUOTE(Natuke @ 2011 12 06, 08:10)
na negalima taip
jeigu aš pvz dabar turėčiau gimdyti namuosei ir gimdyčiau šeštą vaikelį ir mano gimda jau kitaip sureagotų ir nesusitrauktų po gimdymo, prasidėtų tas baisusis kraujavimas - tai būčiau pati kalta  blink.gif arba jeigu iškristų virkštelė (čia būna žinoma retai, na bet kartais būna) - irgi mamos motyvacija kalta  blink.gif yra juk tų objektyvių nesekmės priežasčių, nepsichologinių - nors psichologinės žinoma yra labai reikšmingi ir daug ką įtakuoja, vyro palaikymas labaii svarbus aplamai be to šeimos palaikymo turbūt neįmanoma saugiai pagimdyt)  na bet vis gi tai ne viskas.


Matai-esmė tokia,kad gimdymas Lietuvoje šiuo metu-dar pačios gimdančios reikalas-nepasirūpinsi tinkamai savim-galėsi kaltinti irgi tik save,deja..Gi tarta aptarta ir šitoj temoj-nesaugu gimdyt namuose.Taip,jei jauties ne visai gerai ir sveikai(tavo atveju rašai,kad yra jau tam tikrų jau dabar prielaidų nesėkmei)-
tikrai geriau nerizikuoti ir važiuoti į ligoninę.Turėjau omeny tik tai,kad ir pati moteris turi ,kiek įmanoma,pasverti visus UŽ ir PRIEŠ gimdant namuose.Na taip yra kol kas,deja..Norėjau pasakyti,kad atvejus,rizikas,kurie jau yra iš anksto galima numatyti,reikia labai gerai įvertinti ir juos turėti omeny prieš priimant sprendimą gimdyti namuose-jei moteris to pati neįvertina(arba nuvertina)-telieka kaltinti tik save,kad ir kaip liūdnai tai skambėtų.Nekalbu apie tas komplikacijas,kurių neįmanoma numatyti-čia jau tikrai negalima kaltinti nei savęs,nei pono dievo,nei likimo smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo klaara: 06 gruodžio 2011 - 07:48
QUOTE(Kuzia @ 2011 12 06, 02:39)
Netiesa, kad niekas nepasikeite. Bet turbut skaitydama apie Panevezio gimdymo namus jus izvelgiate tai, ka norite izvelgti. Ten isties svajoniu vieta gimdyti didis.gif . Jauki aplinka, puiki prieziura pries ir po gimdymo wub.gif .

Taipogi savo kailiu esu patyrusi kas tai yra smegenu plovimas naminio gimdymo tema cool.gif . Tas buvo pries koki 15m. Dziaugiuosi, kad nebuvau nescia tuo metu. Nes tuo metu, tam rate kur buvau isipainiojus, buvo taip nemadoj gimdyt ligoninej doh.gif . Ir apskritai, tiek daug visokiu partizanisku ideju prisiklausiau, stebiuosi, kaip uzteko tokioj zalioj jaunystej smegenu atsirinkt kas yra kas rolleyes.gif . O buvo kas ir aklai tikejo vade bis.gif N.Ryzkoviene.


Įžvelgiu,tai ,kas rašoma juodu ant balto-va ir dabar vėl atsiverčiau temą tų gimdymo namų-perskaičiau 10 psl ,kuriuose nuolat kartojas panašios istorijos-atvažiavau,gimdžiau,kentėjau,finale-cezaris.Tikrai daug ir gerų įspūdžių ,tai tikrai super(gydytoja Petrauskienė,kiek įskaičiau,superinė ir labai "pakelia" temos dvasią),bet...kažkokia tendencija nekokia visgi vyrauja -nuo geros pradžios,prie komplikacijų ir cezario.Lygiai tas pats buvo ir man.Ir su epidūru tas pats likę-o kodėl taip vengia jį duoti?Ar rimtai nėra iki šiol gero anesteziologo ten? g.gif Taip kad-jei kils įkvėpimas-paskaitinėkit ir jūs dar kartą tą temą-gal nebepasirodys viskas taip šviesu-jums pasisekė,tad ir tema jums tokia-tai irgi natūralu,kad kažko ir neužfikasvot mirksiukas.gif
Tiesa,mano gimdymą prižiūrėjo nuostabi akušerė-nuostabesnės net negalima susapnuot wub.gif Tačiau-ji neturėjo absoliučiai jokio sprendžiamojo balso..O "maniškė" gydytoja tai ,žiūriu,tikrai nepasikeitė.Gaila moterų..
p.s.kasta Ryzkoviene ir kieno ji vade? g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo klaara: 06 gruodžio 2011 - 08:29
QUOTE(klaara @ 2011 12 06, 06:21)
Ir su epidūru tas pats likę-o kodėl  taip vengia jį duoti?Ar rimtai nėra  iki šiol gero anesteziologo ten? g.gif

Ar niekad nesusimastet, kad tai galetu buti PALANKI NAUJAGIMIAMS LIGONINE. Nueikit paskaityt, net prie duru parasyta ant lentutes biggrin.gif , pakalbinkit akuseres. Nes dabar tai viskas pletku lygyje toliau nesiojama frusty.gif
O kaip dirbusi toje ligoninej(skyriuje, glaudziai susijusiu su operacine), galiu nuramint - ten yra tikrai labai geru anesteziologu cool.gif .


Nesupratau dar, o kodel gaila jums moteru, del nepasikeitusios jusu gydytojos?
Juk jeigu tu gali rinktis gimdyti su Jurga, tai lygiai taip pat as galiu pasirinkt gimdyt su Jadze. Kur problema?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Kuzia: 06 gruodžio 2011 - 09:41
QUOTE(Kuzia @ 2011 12 06, 09:40)
Ar niekad nesusimastet, kad tai galetu buti PALANKI NAUJAGIMIAMS LIGONINE.

VGN taip pat turejo si statusa, kai gimdziau. tai netrukde suleisti epiduro prie 8 cm atsidarymo arba neonatologui atsisakyti atsakineti i klausimus.
Atsakyti
QUOTE(Kuzia @ 2011 12 06, 10:40)
Ar niekad nesusimastet, kad tai galetu buti PALANKI NAUJAGIMIAMS LIGONINE. Nueikit paskaityt, net prie duru parasyta ant lentutes biggrin.gif , pakalbinkit akuseres. Nes dabar tai viskas pletku lygyje toliau nesiojama frusty.gif
O kaip dirbusi toje ligoninej(skyriuje, glaudziai susijusiu su operacine), galiu nuramint - ten yra tikrai labai geru anesteziologu cool.gif .
Nesupratau dar, o kodel gaila jums moteru, del nepasikeitusios jusu gydytojos?
Juk jeigu tu gali rinktis gimdyti su Jurga, tai lygiai taip pat as galiu pasirinkt gimdyt su Jadze. Kur problema?


Nea,nesusimąsčiau biggrin.gif O prieš 11 metų irgi buvo palanki?Tai tikrai nekaip palanki tada-pamenu seselių neprofesionalumą kūdikio žindymo konsultavimo klausimais-baisiau negu baisu.Na ir šiaip nors ir esu už natūralumą,bet ne tokį perspaustą-neduot jokiu būdu epidūro,o skatint-į valias,o kai užskatinta moteris nuo skausmo išssikankina-daryti cezarį.Kurioj vietoj čia tas palankumas? g.gif
Gaila moterų,kad patenka pas tokią nprofesionalią gydytoją-kas čia nesuprantamo?-aš tai galiu pasirinkt gimdyt su Jurga,nes jau žinau,kad geriau "neužsirauti" ant tos Paškonienės,betgi..daugybė moterų vyksta gimdyti nesusitariuosios.
Papildyta:
QUOTE(ragnez @ 2011 12 06, 10:47)
VGN taip pat turejo si statusa, kai gimdziau. tai netrukde suleisti epiduro prie 8 cm atsidarymo arba neonatologui atsisakyti atsakineti i klausimus.


Iš VGN vienais metais buvo atimtas šis statusas-neatitiko žindymo konsultacijų lygio-paprastai tariant tiesiog per žemas buvo..
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo klaara: 06 gruodžio 2011 - 09:56
QUOTE(klaara @ 2011 12 06, 07:54)
Nea,nesusimąsčiau biggrin.gif

Turbut tada reiketu pasidometi giliau. Nes dabar kazkokius briedus snekat.
O as juk irgi galeciau sakyti, kokie jie ten visi blogi tuose gimdymo namuose, nes pries 16m kazkaip komplikuotai viskas ejosi. Bet juk negali apie viska sprest is vienintelio gimdymo pries daugybe metu.
Atsakyti
QUOTE(Kuzia @ 2011 12 06, 11:03)
Turbut tada reiketu pasidometi giliau. Nes dabar kazkokius briedus snekat.
O as juk irgi galeciau sakyti, kokie jie ten visi blogi tuose gimdymo namuose, nes pries 16m kazkaip komplikuotai viskas ejosi. Bet juk negali apie viska sprest is vienintelio gimdymo pries daugybe metu.


Kurioj vietoj tie briedai?Ar man pradėti cituoti dabar čia tų gimdymo namų temą?Nesiremiu vien savo gimdymu,deja.Kad kažkas keičias į gera tai labai puiku ir sveikintina,bet nereikia sakyti,kad viskas ten auksu žiba-lygiai taip pat galiu pasakyti-briedus kalbat biggrin.gif

Na,šiek tiek atnešu įspūdžių iš puikiųjų palankiųjų gimdymo namų:

sveikos ,na stai as klausiau apie ta skatinima ir rugpjucio 5 atsiguliau i patologini ,Paskoniene labai ''maloniai'' pamasazavo kakleli ir paliko mane savaitgaliuj. visa savaigtali kankinausi skausmuose ,kaip db suprantu tai buvo nereguliarus saremiai . savaitgali aisku jos nebuvo ir manes kitos gydytojos neapziurejo . pirmadieni vel atsirado Paskoniene ,dejo kazkokia tabletyte man ''ten'' kuri tik padidino skausma ,bet tie patys 4 cm laikesi antradieni atejo kita gydytoja ,nepaziurejau kokia pavarde ,tokia trumpais sviesiais plaukais . nu jau toookia grubi ,as atsiprasau ,tiesiog isdraske man ten viska ir paliko mane toliau laukt . bet laukt nebeteko nes nakti vandenys nubego patologinio akusere labai pikta buvo ta nakti tai nuvede mane i gimdykla ir dingo . o ten tai galiu pasakyt pasijutau kaip kitam pasauli palyginus su patologiniu labai labai labai malonus personalas ,nors prie zaizdos visus dek !pasitiko toks zilas gydytojas ,labai svelniai mane apziurejo .. ir taip as prasikankinau gimdykloj 3 pamainas

siaip patarsiu pataupyti pinigelius- jau tau numatytas cezaris- tai nieko ir neprikisi as pati pirma gimdziau apie 30 val ir ant galo padare cezari- o buvau susitarusi su daktare- vistiek kankintis reikejo

man su epiduru buvo toks idomus atvejis... panevezyje jo siaip niekas pagal pageidavimus nedaro. bet vat po 13 val kamavimosi, atejo ginius ir pasake-tau reikia epiduro (nesupratau kam, juk neprasiau). vyras po visko pasakojo, kad per saremius atsijunginejau, vemiau ir tt. tai suvare ta epidura, valandai spalvos atsirado o po poros val veze pjaut mane

pora dienų kamavaisi ir tik tada padare cezari??? na esmė tame, jei būtum davusi pinigu prieš tai, tiek ilgai kankintis nebūt reikėję...
kiek teko girdėti kaip kam yra buvę...

tokia ta žiauri tiesa


pasisakysiu ir as.
gimdziau PGN, i pabaiga komplikavosi siek tiek nestumas, tad gulejua pataloginiam, likus savaitei su biskiu visgi nusprende gydytojai neberizikuoti ir skatinti gimdyma vaistais. O pas mane nieks nepasiruose, kaklelis 0 ir vaikas aukštai... Viskas truko 14val., kaklelis pilnai atsidare, bet mažylis aukštai ir nesistatosi visai į takus. Tad pasitarus su kita gydytoja, man nusprende atlikti cezari, nes ir pati issikankinus ir visgi vaiko tonai sokinedavo...


na man po gimdymo buvo uznesta infekcija (laime ne vaikui) pora dienu po gimdymo atsiguliau i ligonine ir is jos mane isspyre iskart po zolines nepadare jokuu tyrimu (kiek suprantu tada kazka tikrino) o to pasekoje po dvieju dienu atsiduriau kaune paleido neisgyde, o kas per infekcija nenustate (o gal ir neieskojo) esme kad paleido is ligonines nepadare pakartotinu tyrimu tik numuse temperatura gulejau 4tam aukste

Tai sakot kad iš vieno vienintelio seno gimdymo viską sprendžiu? biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo klaara: 06 gruodžio 2011 - 10:36
QUOTE(aldyte @ 2011 12 06, 02:18)
Musu diskusija klaidzioja kazkur: "jie ne visi tokie", "gere kava", "mano skyriuje buna nuostabiu gimdymu", "as buvau euforijoj"... O pasimeta svarbiausia: ligonineje mes beveik niekada nesuzinome iki galo, ar mums reikejo tos ar kitos proceduros, intervencijos, vaisto, ar galejo buti geriau, ar gydytoja galvojo tik apie mane, ar tikrai ji sieke padeti man, ar ... ir taip be galo.

Na man lyg ir aisku viskas buvo
Pirmo gimdymo metu, kad ir kaip manes personalas gailejo ir siule nuskausminamuju - atsisakiau, nes jutau, kad galiu pati kontroliuoti padeti....
antro gimdymo metu irgi buvau nusiteikusi apsieti be nuskausminamuju - bet neistveriau....Tiesiog vienu momentu pajutau, kad ziuriu pro langa ir viskas pradejo plaukti - ......- jauciu, kad apleido jegos - apalpsiu (nebenorejau nieko - jokio gimdymo vandeny, nieko...) - gydytojui uzteko vieno zvilgsnio i mane - vienas kita supratom be zodziu - suleido vaistu - per 10 min. pailsejau, taip atgavau jegas - kaip antras kvepavimas atsidare....tada Bozena manes paklause - na tai gimdom vandeny, tu juk taip norejai.....aisku gimdom - koks dar klausimas thumbup.gif
O trecio gimdymo metu nors ir prasiau nuskausminamuju - niekas man ju nedave - paaiskino, kad per velu , nes atvaziavau prie pilno atsidarymo , 15 val. buvau gimdykloje, 15.15 laikiau savo lialiu. wub.gif
Atsakyti
QUOTE(klaara @ 2011 12 06, 09:54)
Iš VGN vienais metais buvo atimtas šis statusas-neatitiko žindymo konsultacijų lygio-paprastai tariant tiesiog per žemas buvo..

kai gimdziau, VGN turejo naujagimiams palankios ligoninės statusa smile.gif
zinau, kad vienu metu buvo jo netekusi - netgi kaip tik tuo metu bendravau su daiva sniukaite ir zinau, kaip vyko vertinimas ir kas vertino smile.gif


QUOTE(shantal @ 2011 12 06, 10:28)
Pirmo gimdymo metu, kad ir kaip manes personalas gailejo ir siule nuskausminamuju - atsisakiau, nes jutau, kad galiu pati kontroliuoti padeti...

per pirma gimdyma prie 8 cm atsidarymo stovejau atsiremusi i palange ir saremiavau, kai atejo anesteziologe, pasiule epidura. pasakaiu, kad jauciuosi gerai. tada paskaite mano kortele, rado, kad esu trumparege (oftalmologes buvo irasyta - palengvinti isvarymo laikotarpi) ir pasake - darom epidura, va, juk yra indikacijos. na, as kaip zmogus, pasitikintis gydytojais, sutikau... ir paslo pajechalo...

cia jau kaip labai tiksliai rase aldyte - iki siol nezinau, ar po to kilusios gimdymo komplikacijos ir pasekmes naujagimiui susijusios su epiduru, ar ne. ir dabar jau niekada to nesuzinosiu. ir del to galiu kaltinti tik save - juk AS SUTIKAU...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ragnez: 06 gruodžio 2011 - 10:39
QUOTE(ragnez @ 2011 12 06, 11:35)
kai gimdziau, VGN turejo naujagimiams palankios ligoninės statusa smile.gif
zinau, kad vienu metu buvo jo netekusi - netgi kaip tik tuo metu bendravau su daiva sniukaite ir zinau, kaip vyko vertinimas ir kas vertino smile.gif
per pirma gimdyma prie 8 cm atsidarymo stovejau atsiremusi i palange ir saremiavau, kai atejo anesteziologe, pasiule epidura. pasakaiu, kad jauciuosi gerai. tada paskaite mano kortele, rado, kad esu trumparege (oftalmologes buvo irasyta - palengvinti isvarymo laikotarpi) ir pasake - darom epidura, va, juk yra indikacijos. na, as kaip zmogus, pasitikintis gydytojais, sutikau... ir paslo pajechalo...

cia jau kaip labai tiksliai rase aldyte - iki siol nezinau, ar po to kilusios gimdymo komplikacijos ir pasekmes naujagimiui susijusios su epiduru, ar ne. ir dabar jau niekada to nesuzinosiu.


Na,tai aš tą patį ir norėjau pasakyt-turi ar neturi ligoninė tą palankų statusą-kokybės tai negarantuoja smile.gif Su Daiva taip pat bendrauju smile.gif
Atsakyti
QUOTE(klaara @ 2011 12 06, 10:38)
Na,tai aš tą patį ir norėjau pasakyt-turi ar neturi ligoninė tą palankų statusą-kokybės tai negarantuoja smile.gif

gimdymo sekmes negarantuoja niekas - nei namai, nei ligonine. nei razumas, nei svediene. nei sventoji dvasia.

o naujagimiams palankios ligonines statusas reiskia tam tikra poziuri ir tendencija, taip kad negalima jo nuvertinti. o toliau, kiekvienas konkretus gimdymas ir konkreti patirtis - labai subjektyvu ir asmeniska.
Atsakyti
QUOTE(ragnez @ 2011 12 06, 11:35)
kai gimdziau, VGN turejo naujagimiams palankios ligoninės statusa smile.gif
zinau, kad vienu metu buvo jo netekusi - netgi kaip tik tuo metu bendravau su daiva sniukaite ir zinau, kaip vyko vertinimas ir kas vertino smile.gif
per pirma gimdyma prie 8 cm atsidarymo stovejau atsiremusi i palange ir saremiavau, kai atejo anesteziologe, pasiule epidura. pasakaiu, kad jauciuosi gerai. tada paskaite mano kortele, rado, kad esu trumparege (oftalmologes buvo irasyta - palengvinti isvarymo laikotarpi) ir pasake - darom epidura, va, juk yra indikacijos. na, as kaip zmogus, pasitikintis gydytojais, sutikau... ir paslo pajechalo...


Man irgi siule epidura - buvo anesteziologe irgi atejusi manes gelbeti biggrin.gif , ir nuskausminamuosius, kai visko atsisakiau - sako, nors Nospos suleisim - o as - NEeee
Vat, Ragnez, nezinau, jei as tureciau kokiu rizikos faktoriu, apie kuriuos rasei, gal irgi butu itikine g.gif
Atsakyti