Įkraunama...
Įkraunama...

Gimdymas namuose, ar Lietuvoje tai saugu?

kur mokosi Lietuvos pribuvėjai?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo pilkoji28: 05 gruodžio 2011 - 17:53
QUOTE(dange @ 2011 12 05, 18:19)
Nemanau.Ir ne todėl, kad dalis galimų pacienčių praeitų pro šalį.
O šiaip tarp tradicinių gimdymo skyrių ligonininėse ar gimdymų namuose yra didžiulė niša, kuri niekam kaip ir nereikalinga. Va turi Kaunas natūralaus gimdymo idėjos puoselėtoją gydytoją Bangą. Bet net mažos rizikos gimdymų skyriaus kaip klaipėdiečiai- neturi.Nereikia, neįdomu?

Klinikose fiziologinius gimdymus priiminėja akušerės. Pacientės net nepamato gydytojo 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(pilkoji28 @ 2011 12 05, 18:51)
kur mokosi Lietuvos pribuvėjai?

Pribuvėjai? Ar akušerės?
Atsakyti
QUOTE(Kaktusija @ 2011 12 05, 20:19)
Klinikose fiziologinius gimdymus priiminėja akušerės. Pacientės net nepamato gydytojo  4u.gif
Papildyta:

Pribuvėjai? Ar akušerės?

Vadinasi mano žinios atsilieka. Šiaip jau puiku(ne apie žinias, apie gimdymų praktiką biggrin.gif )
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo dange: 05 gruodžio 2011 - 20:33
QUOTE(Kaktusija @ 2011 12 05, 20:19)
Klinikose fiziologinius gimdymus priiminėja akušerės. Pacientės net nepamato gydytojo  4u.gif
Papildyta:

Pribuvėjai? Ar akušerės?

pribuvėjai, kur akušerės tai žinau, nes pati mokiaus tokioj įstaigoj smile.gif
Atsakyti
Klausimas, kiek tų pribuvėjų Lietuvoje wink.gif

PribuvėjO tai kol kas nė vieno nežinau biggrin.gif


Papildyta:
QUOTE(shantal @ 2011 12 05, 14:01)
Atsimenu per kursus mums pasakojo, kaipo pavyzdi, kaip zmones nepasimete per gimdyma
Kad paskambino pribuvejai gimdanti pora ir ja kviete - o ji negalejo atvykti, ir vis paklausdavo apie saremiu daznuma - kai jau vyras sako - nu jau dazni, tai pribuveja nuramino 'Gi zinot viska patys, ka reikia daryt, as ten jums ir nereikalinga'. Paskui pasakojo, kaip vyras klause - sako matau kazkoki siuliuka kaipo islindusi, kas tai galetu but? Ar cia taip turi but ar ne?
Ogi pasirodo - pimpaliukas - ir visoms kursuose taip juokinga  - CHA CHA CHA



Įdomu..Jūs šitą pasakojimą specialiai pakeitėte siekdama tam tikro efekto, ar atmintis šlubuoja?
aš irgi lankiau Jurgos kursus. Jūs pamiršote vieną detalę, kuri vistik šioje istorijoje - esminė. Po to Jurga pasakė - ŽMONĖS, BŪKITE GERI, PER ANTRĄ AR TREČIĄ GIMDYMĄ SKAMBINKITE MAN IŠKART, KAI TIK PAJUNTATE BET KOKĮ SĄRĖMIUKĄ. NELAUKITE. Nes galit nespėti (antras, trečias gimdymas paprastai trunka turmpiau, man pačiai pvz., antraąsyk sąrėmiai praėjo be skausmo, gerai, kad susipratau skambint) ir tada jums gali baigtis visaip.

Shantal, gal diskutuojam be melo, a? smile.gif

Aš per antrą savo gimdymą nelabai ir jutau, kad sąrėmiauju. Skausmo nebuvo, buvo tik tokie kaip pilvuko tempimai, visiškai nežymūs, juntami tik gerai įsiklausius į save. Būčiau nekreipus į juos dėmesio, jei ne įtartinas reguliarumas. Paskambinau dėl visa ko, kaip buvau mokyta kursuose - galvoju, atvažiuos Jurga, pažiūrės, pasakys, kad iš to noro greičiau pagimdyt prisisvajojau ir tiek. O kai patikrino, sako - jau devyni cm blink.gif
tai įsivaizduojat, kaip būtų buvę, jei būčiau ramiai sau gyvenus toliau - gi negimdau, gi sąrėmių nėra, jokių požymoių nėra. Būt vyras gimdymą priiminėjęs kaip šioje papasakotoje istorijoje doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo flight: 05 gruodžio 2011 - 21:32
QUOTE(flight @ 2011 12 05, 22:13)

kalba buvo apie Svirpleles atveji...Jus cia kontekstus supainiojote...Ne ta as galvoje turejau, apie ka jus cia norit parasyti ...
o pasirodo cia jau chrestomatinis atvejis - pasakojamas visuose kursuose ir pasakojamas visgi kitaip smile.gif
As cia dar pagalvojau, jei Svirpleles atvejis pataptu chrestomatiniu - kazin koks butu MORALAS? (ar kaip jus sakot - esmine detale) rolleyes.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo shantal: 05 gruodžio 2011 - 22:50
Flight, o man idomu - dvynuku istorija irgi turbut pasakojo, jei jau sita pasakojo....Vat idomu, kokia esmine detale buvo toje istorijoje, kazkaip nelabai tikrai atsimenu - slubuoja atmintis, nes kraupi ji man buvo nuo pradzios iki pabaigos.....(kad net morala praziopsojau blush2.gif )
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo shantal: 05 gruodžio 2011 - 23:21
QUOTE(shantal @ 2011 12 05, 23:11)
kalba buvo apie Svirpleles atveji...Jus cia kontekstus supainiojote...Ne ta as galvoje turejau, apie ka jus cia norit parasyti ...
o pasirodo cia jau chrestomatinis atvejis - pasakojamas visuose kursuose ir pasakojamas visgi kitaip  smile.gif
As cia dar pagalvojau, jei Svirpleles atvejis pataptu chrestomatiniu - kazin koks butu MORALAS? (ar kaip jus sakot - esmine detale) rolleyes.gif


Tai Svirplelės vyras beveik gaudė ateinantį lkūdikį už pimpaliuko? g.gif g.gif g.gif Kad ji lyg kažkaip ir kitaip istoriją savo pasakoja(o)? rolleyes.gif Norėtųs aiškumo apie tą alia chrestomatinį pasakojimą unsure.gif Šaip iš savo kursų nepamenu jokių naujagimio gaudymų,tik gerai prisiminiau taisykles,ką reikia žinoti gimdant su Jurga-kaip save stebėti(ir vėl tas garsusis savo kūno pažinimas ir pasitikėjimas jo siganalais,ech kad jį kur biggrin.gif ),kada jau skambinti Jurgai,kada galima tikėtis jos atvažiuojant-tai buvo tarta aptarta iki smulkmenų,o likus maždaug savaitei iki termino bendraujama su ja kasdien-palaikomas kontaktas taip sakant-tai labai svarbu ir prisideda prie normalaus gimdymo labai stipriai.O Svirplelė pati pasakoja-nebuvo jų santykiuose irsusitarimuose aiškumo,tai..gal gi kažkas buvo pražiopsota ir iš jos pusės visgi? g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo klaara: 05 gruodžio 2011 - 23:02
QUOTE(shantal @ 2011 12 05, 23:56)
Flight, o man idomu - dvynuku istorija irgi turbut pasakojo, jei jau sita pasakojo....Vat idomu, kokia esmine detale buvo toje istorijoje, kazkaip nelabai tikrai atsimenu - slubuoja atmintis, nes kraupi ji man buvo nuo pradzios iki pabaigos.....


Kada buvo minimų dvynukų istorija?
Atsakyti
QUOTE(Dagis @ 2011 12 03, 22:39)
Bet kokia medicininė intervencija sukelia riziką, tik ta rizikos tikimybė yra mažesnė, lyginant su reikiamos medicininės pagalbos nesuteikimu laiku.


va tokiais teiginiais grindziamas irodinejimas, kad ligonineje gimdyti saugiau... Nors cia, kaip ir diskusijoje isivele klaida. Taisyti, pagal visus gydytoju, Hipokrato ir etikos kanonus reiktu: visos intervencijos sukelia pavojus, todel pries atliekant bet kuria ju, BUTINA ivertinti pavojaus/naudos santyki.
O ne sakyti, kad rizika visada bus mazesne, nei nieko nedarant. Ir dar: ar gydytojai, akuseriai, kiti sprendimu priememejai tikrai sugeba priimti tuos sprendimus tinkamai? As nesu tikra. Man akivaizdu (is literaturos, asmenines patirties, kitu gydytoju liudijimu) - kad klaidu, neatidumo, piktybinio aplaidumo, zioplumo - BEGALE. Todel i klausima, ar saugu gimdyti namuose Lietuvoje as atsakau: Lietuvoje tai saugiau, nei gimdyti ligonineje normalios eigos nestumo atvejais.
Bet ligonines keliamus pavojus vertinti sunku, net labai. Tam reikia daug laiko, artimo stebejimo, studiju... Cia kaip kokiai virejai uzejus i svetima restorana, metus zvilgsni i virtuve darosi aisku, valgys ji cia, ar ne. Reikia tapti vireja.... Ir ne visiems ta pamatyti lemta, patiketi. O ir nereikia. Tiesiog erdves nenorintiems ligonines paslaugu reikia ir tiek.
Cia tiek daug akcentuojama, kad ir ligonineje galima buti samoningoms ir viska susizinoti, klausineti, aktyviai dalyvauti, diskutuoti, nesutikti, rinktis... Bet juk jus suprantate, kad jumis (net pasakant visa kraujo tyrimo atsakyma, isvardijant visas komplikacijas, galimas iseitis ir t.t.) - vistiek LENGVA BE GALO LENGVA manipuliuoti. Tam pakanka intonacijos, menkos pastabos, mesteltos seselei frazes, zvilgsnio, pozos... Jau nekalbant apie tendencinga informacijos pateikima nepilnai, iskreiptai ar neteisingai.
Kiek i sona: neneigiu, kad pagalbos kartais reikia, su visom ja lydinciom psichologinem manipuliacijom, nes kitokio budo gauti pagalba nera. Nors ir tada kai kas renkasi mirti, atsisako gydymo, o kai kas - gydyma. Kai kas mirsta nuo gydymo, kai kas - nemirsta nuo ligos... Begale iseiciu. Pagalvokime, dabar jau nuo vezio beveik niekas nemirsta. Visi mirsta nuo gydymo, bet mes vistiek sakome, nuo vezio... Kiek ten tas vezys pasiglemzia - liks niekada nesuzinota...

Musu diskusija klaidzioja kazkur: "jie ne visi tokie", "gere kava", "mano skyriuje buna nuostabiu gimdymu", "as buvau euforijoj"... O pasimeta svarbiausia: ligonineje mes beveik niekada nesuzinome iki galo, ar mums reikejo tos ar kitos proceduros, intervencijos, vaisto, ar galejo buti geriau, ar gydytoja galvojo tik apie mane, ar tikrai ji sieke padeti man, ar ... ir taip be galo.
Atsakyti
QUOTE(klaara @ 2011 12 03, 18:20)
Panevėžio gimdymo namuose veiksmas vyko,prieš 11 metų.Kartais paskaItinėju temą apie šituos gimdymo namus-kaip suprantu iš pasisakančių,nekas ir pasikeitė per šį laikotarpį..

Netiesa, kad niekas nepasikeite. Bet turbut skaitydama apie Panevezio gimdymo namus jus izvelgiate tai, ka norite izvelgti. Ten isties svajoniu vieta gimdyti didis.gif . Jauki aplinka, puiki prieziura pries ir po gimdymo wub.gif .

Taipogi savo kailiu esu patyrusi kas tai yra smegenu plovimas naminio gimdymo tema cool.gif . Tas buvo pries koki 15m. Dziaugiuosi, kad nebuvau nescia tuo metu. Nes tuo metu, tam rate kur buvau isipainiojus, buvo taip nemadoj gimdyt ligoninej doh.gif . Ir apskritai, tiek daug visokiu partizanisku ideju prisiklausiau, stebiuosi, kaip uzteko tokioj zalioj jaunystej smegenu atsirinkt kas yra kas rolleyes.gif . O buvo kas ir aklai tikejo vade bis.gif N.Ryzkoviene.
Atsakyti
QUOTE(klaara @ 2011 12 05, 11:43)
Kas nereiškia?Tai atvirai papasakot tas istorijas jei jau taip.Labai ir labai daug ką reiškia MOTYVACIJA  :)Jei lankėt kursus,tai žinot turbūt kad ir fizinis ,ir emocinis,ir psichologinis pasiruošimas ne paskutinėj vietoj.Kiek mano aplinkoj buvo nesėkmingų atvejų-visada kažkurio iš jų pritrūkdavo.Na,kad ir tokia maža "smulkmenėlė" prieš gimdymą-nekokie santykiai šeimoje-ką kaltinti kad jie tokie ir tai įtakoja TIESIOGIAI gimdymą nekaip-turbūt irgi Jurgą? -aišku,čia jau yra ir Jurgos nesužiūrėjimo,kad leidžia tokioms poroms,kurioje vyras PRIEŠ gimdymą namuose,tai daryti..Bet vien jos kaltinti taip pat nevertėtų-lazda gi kaip ir du galus turi-tai gal vertėtų ir mąstyti šiek tiek plačiau,prieš priimant svarbius sprendimus(gimdymą namuose turiu omeny)?
biggrin.gif Mąstykim šiek tiek plačiau-tikrai bus mažiau komlikacijųmne tik gimdant mirksiukas.gif

na negalima taip
jeigu aš pvz dabar turėčiau gimdyti namuosei ir gimdyčiau šeštą vaikelį ir mano gimda jau kitaip sureagotų ir nesusitrauktų po gimdymo, prasidėtų tas baisusis kraujavimas - tai būčiau pati kalta blink.gif arba jeigu iškristų virkštelė (čia būna žinoma retai, na bet kartais būna) - irgi mamos motyvacija kalta blink.gif yra juk tų objektyvių nesekmės priežasčių, nepsichologinių - nors psichologinės žinoma yra labai reikšmingi ir daug ką įtakuoja, vyro palaikymas labaii svarbus aplamai be to šeimos palaikymo turbūt neįmanoma saugiai pagimdyt) na bet vis gi tai ne viskas.
Atsakyti