Įkraunama...
Įkraunama...

Gimdymas namuose, ar Lietuvoje tai saugu?

QUOTE(dange @ 2011 12 05, 15:31)
Reakcija pagal principą "kam nepatinka, tas tegul ir legalizuoja"  bigsmile.gif

beprasmiska pastaba. mes nezinom, ar (jei taip - kaip) pribuvejos sieke legalizuoti savo veikla.
Atsakyti
QUOTE(Arya @ 2011 12 05, 16:15)
Taigi, tam tikra prasme kovojat prieš gimdymus namuose, o ne už biggrin.gif
Normalu, kad jūs nepsiiminėtumėt gimdymo namuose, nes ne tam ruošėtės studijų laikotarpiu.
O kad įmanoma pagimdyti natūraliai - taip įmanoma. Man taip pat svarbu ne tik tai, kad apskritai natūraliai ligoninėje pagimdyti įmanoma, bet ir tai, mano asmeninė patirtis ir savęs pažinimas man sako, kad man taip pagimdyti yra labai labai maža tikimybė.

As , apskritai, niekada nekovoju smile.gif
Studiju laikotarpiu mus moke kaip atskirti komplikacijais gimdymo metu ir dar daug, daug , daug dalyku smile.gif Nenuvertinkit studiju kokybes, nepamirskit, kad siandien informacija yra prieinama ne tik isskirtinai isskirtiniams zmonems smile.gif O apie tikimybiu teorija gal neverta pradeti? smile.gif
Atsakyti
QUOTE(aistele @ 2011 12 05, 10:23)
As , apskritai, niekada nekovoju  smile.gif
Studiju laikotarpiu mus moke kaip atskirti komplikacijais gimdymo metu ir dar daug, daug , daug dalyku  smile.gif Nenuvertinkit studiju kokybes, nepamirskit, kad siandien informacija yra prieinama ne tik isskirtinai isskirtiniams zmonems  smile.gif O apie tikimybiu teorija gal neverta pradeti?  smile.gif

Puiku, kad mokėtės, aš nenuvertinu studijų kokybės, tačiau jūs nebuvot ruošiama priimti gimdymą namuose ir suprantu, kad nedrįstumėte.
O dėl tikimybių teorijos - gal iš tiesų nepradėkime biggrin.gif Reiktų rašyti, jog aš, pažinodama savo kūną ir sukaupusi savo asmeninę gimdymų patirtį (kažkur kažkuri rašė, kad žmonės nesimoko iš kitų klaidų, tenka mokytis iš savų) žinau, kad natūraliai (ir tai nereiškia, kad per gimdymo takus, o ir tai, kad gimdymo metu nebuvo naudoji jokie medikamentai ir instrumentai) ligoninėje nepagimdyčiau.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Arya: 05 gruodžio 2011 - 16:02
QUOTE(ragnez @ 2011 12 05, 16:06)
taip, siandien padetis tikrai nera gera.
taciau kam neigti esama poreiki?
kodel?
as irgi taip manau. ir vis delto, kai kam priimtiniau gimdyti namuose. kodel negalima suteikti tokios galimybes?

I klausima kodel:
tiksliai net pati neatsakysiu, gal del to, kad esu maciusi, kai be jokiu isikisimu i gimdyma, reikalinga didesne pagalba nei as galeciau suteikti. Gal del to, kad nenoreciau ir negaleciau dirbti neplanuota laika (turiu tris vaikus) t.y. dabar zinau, kiek valandu man teks praleisti darbe. Gal dar ir del to, kad manau, jog moteriai butu didelis stresas gimdymo eigoje dar lekti skubiai i kita. Gal del to, kad manau, kad stiprioms, subrendusioms ir nusiteikusioms gimdyvems nera taip svarbu gimdymo vieta. Dauguma cia pasisakiusiu gimdyti namie ryzosi, nes turejo neigiamos ligonines gimdymo patirties arba buvo isgasdintos kitu moteru tokios patirties, taciau pagrindinis faktorius lemes ju pasirinkima buvo baime.
Atsakyti
QUOTE(ragnez @ 2011 12 05, 15:33)
beprasmiska pastaba. mes nezinom, ar (jei taip - kaip) pribuvejos sieke legalizuoti savo veikla.

O ar tai nėra keista? Reiškinys egzistuoja ne vienerius metus, vardai žinomi ne tik siauram suinteresuotųjų ratui, tema kontraversiška ir va taip- visiškai nieko apie tai, kaip LT pribuvėjos bandė legalizuotis, ir tik po ilgos nesėkmingos kovos perėjo į pogrindį.
Atsakyti
QUOTE(Arya @ 2011 12 05, 17:01)
Puiku, kad mokėtės, aš nenuvertinu studijų kokybės, tačiau jūs nebuvot ruošiama priimti gimdymą namuose ir suprantu, kad nedrįstumėte.
O dėl tikimybių teorijos - gal iš tiesų nepradėkime biggrin.gif Reiktų rašyti, jog aš, pažinodama savo kūną ir sukaupusi savo asmeninę gimdymų patirtį (kažkur kažkuri rašė, kad žmonės nesimoko iš kitų klaidų, tenka mokytis iš savų) žinau, kad natūraliai (ir tai nereiškia, kad per gimdymo takus, o ir tai, kad gimdymo metu nebuvo naudoji jokie medikamentai ir instrumentai) ligoninėje nepagimdyčiau.

Smagu, kad abejojat mano ziniomis ir paasikinat, kas yra naturalus gimdymas smile.gif Gimdymo namie nepriimineciau ne del to, kad nedrisciau smile.gif O jus manot, kad priimineti nekomplikuota gimdyma reikia daugiau patirties ir ziniu nei dideles rizikos? Ar girdejot, kad LT yra gimdymo poskyris, kur gimdymus priima tik akusere? mirksiukas.gif Kokiuose gimdymo namuose ir kada paskutini kart lanketes? g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo aistele: 05 gruodžio 2011 - 16:11
QUOTE(aistele @ 2011 12 05, 10:34)
taciau pagrindinis faktorius lemes ju pasirinkima buvo baime.

Super thumbup.gif Labai tiksliai įvardinot biggrin.gif
Ir dabar sekantis žingsnis: gimdant aplinkoje, kuri kelia baimę tai stabdo gimdymo proceso eigą, ko pasekoje tenka imtis intervencijų, kurios sukelia pasekmes, kurioms šalinti reikia dar imtis papildomų priemonių. Ar su tuo sutinkate?
Atsakyti
QUOTE(dange @ 2011 12 05, 16:07)
O ar tai nėra keista? Reiškinys egzistuoja ne vienerius metus, vardai žinomi ne tik siauram suinteresuotųjų ratui, tema kontraversiška ir va taip- visiškai nieko apie tai, kaip LT pribuvėjos bandė legalizuotis, ir tik po ilgos nesėkmingos kovos perėjo į pogrindį.

nezinau, nes nesidomejau.
o ka tu zinai apie marinuojama prisiekusiuju verteju istatymo projekta?
Atsakyti
QUOTE(aistele @ 2011 12 05, 10:39)
Smagu, kad abejojat mano ziniomis ir paasikinat, kas yra naturalus gimdymas  smile.gif Gimdymo namie nepriimineciau ne del to, kad nedrisciau  smile.gif O jus manot, kad priimineti nekomplikuota gimdyma reikia daugiau patirties ir ziniu nei dideles rizikos? Ar girdejot, kad LT yra gimdymo poskyris, kur gimdymus priima tik akusere? mirksiukas.gif Kokiuose gimdymo namuose ir kada paskutini kart lanketes? g.gif

Neabejoju jūsų žiniomis ir jau apsišviečiau kitoje temoje, kur jūs dirbate ir taip pat žinau apie Klaipėdos poskyrį, kuriame, mamų liudijimu, akušerės ramiai sako, kad nieko ypatingo nesitikėkit, tiek tiek, kad gydytojas ne palatoje, o kitame skyriuje. Be to iš Vilniaus važiuoti į Klaipėda kaip ir toloka g.gif
O dėl natūralaus gimdymo paaiškinimo - tai ne jūs viena šią temą skaitote ir ne vieną mamą su sutikusi, kuri paskatintą ar nuskausmintą gimdymą per gimdymo takus vadina natūraliu. Tai jau neįsižeiskit biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(ragnez @ 2011 12 05, 16:12)
nezinau, nes nesidomejau.
o ka tu zinai apie marinuojama prisiekusiuju verteju istatymo projekta?

Absoliučiai nieko bigsmile.gif Tik va vertėjai nelaužo iečių visuose didesniuose forumuose, nekuria apie savo veiklą dokumentinių filmų, neorganizuoja kursų ir tt ir pan.
P.S pagooglinau ir bent jau sužinojau, kas tokie prisiekusieji vertėjai blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo dange: 05 gruodžio 2011 - 16:31
QUOTE(dange @ 2011 12 05, 16:25)
Absoliučiai nieko  bigsmile.gif Tik va vertėjai nelaužo iečių visuose didesniuose forumuose, nekuria apie savo veiklą dokumentinių filmų, neorganizuoja kursų ir tt ir pan.
P.S pagooglinau ir bent jau sužinojau, kas tokie prisiekusieji vertėjai  blush2.gif

lotuliukas.gif

siaip, jau tai galetu - ir klientus, ir kolegas sviestu. blush2.gif

nors yra maziausiai trys verteju profesines organizacijos, o daugiausiai is ju nuveike lietuvos literaturos verteju asociacija - jie ir kursus organizuoja, ir seminarus/konferencijas, ir premijas beigi antipremijas teikia ir net iskovojo literaturos vertejams menininko statusa su is to isplaukiancia galimybe gauti kurybine stipendija. tai labai daug - kazin, kas apie tai girdeti tuo nesidomintiems zmonems?


vis delto, griztant prie pribuveju - is kur galetu ateiti legalizavimo iniciatyva? kiek apskritai yra lietuvoje veikianciu pribuveju? tarkim, daugumai zinoma viena. bet ju tikrai yra daugiau negu viena... kas butu, jei jos ateitu ir sakytu - va, norim dirbti legaliai. ar, tarkim, ligonines, butu finansiskai suinteresuotos palaikyti pribuvejyste?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ragnez: 05 gruodžio 2011 - 16:48
QUOTE(ragnez @ 2011 12 05, 16:47)
lotuliukas.gif

siaip, jau tai galetu - ir klientus, ir kolegas sviestu.  blush2.gif

nors yra maziausiai trys verteju profesines organizacijos, o daugiausiai is ju nuveike lietuvos literaturos verteju asociacija - jie ir kursus organizuoja, ir seminarus/konferencijas, ir premijas beigi antipremijas teikia ir net iskovojo literaturos vertejams menininko statusa su is to isplaukiancia galimybe gauti kurybine stipendija. tai labai daug - kazin, kas apie tai girdeti tuo nesidomintiems zmonems?
vis delto, griztant prie pribuveju  - is kur galetu ateiti legalizavimo iniciatyva? kiek apskritai yra lietuvoje veikianciu pribuveju? tarkim, daugumai zinoma viena. bet ju tikrai yra daugiau negu viena... kas butu, jei jos ateitu ir sakytu - va, norim dirbti legaliai. ar, tarkim, ligonines, butu finansiskai suinteresuotos palaikyti pribuvejyste?

Nemanau.Ir ne todėl, kad dalis galimų pacienčių praeitų pro šalį.
O šiaip tarp tradicinių gimdymo skyrių ligonininėse ar gimdymų namuose yra didžiulė niša, kuri niekam kaip ir nereikalinga. Va turi Kaunas natūralaus gimdymo idėjos puoselėtoją gydytoją Bangą. Bet net mažos rizikos gimdymų skyriaus kaip klaipėdiečiai- neturi.Nereikia, neįdomu?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo dange: 05 gruodžio 2011 - 17:25