Įkraunama...
Įkraunama...

Gimdymas namuose, ar Lietuvoje tai saugu?

Perskaičiau dar kartą įdėmiai Svirplelės istoriją-apie pasiruošimą-nei kalbos-tik kad lankė kursus su vuru ir stropiai skaitė literatūrą-tai nėra reikšmingiausi dalykai,mano nuomone,ruošiantis naminiam gimdymui... Tai tik teoriniai dalykai-kursai ir literatūra,bet kaip žinom-gimdymas-praktika,o ne teorija smile.gif

Vien jau ši ciata labai daug ką pasako:

"Pirmagimė galėjo uždusti... teiskit mane už mano kvailumą, bet mano pavyzdį papasakokite kitiems. Aš per daug pasiklioviau tuo žmogumi, kuris ištiesų dažnai priskiria save gal ne dievui, bet pusdieviui"

JOKIU BŪDU negalima kažkuo pasikliauti-net jei tai pusdievis ar pats dievas-čia tas pats kaip paleisti vairą prieš stulpą ir sakyti-"aš pasiklioviau Dievu-kas bus tas bus".Reikia kliautis tik savim-savo žiniom,intuicija,savo kūno pasiruošimu,savo šeimos branda,taip pat konsultuotis su medikais ,numatyti visus galimus variantus(kaip flight rašė-buvo susitarus su medikais ,jei kas nutiktų)ir tt ir tt-iš to susideda pasiruošimas,o ne iš pasikliovimo(tai yra,atsidavimo į kažkieno rankas ir nusiėmimo atsakomybės nuo savęs)
Atsakyti
QUOTE(flight @ 2011 12 05, 11:53)
Taip, bet jie vis tiek VEŽA į Klinikas ar Santariškes, jeigu ką. Paskaitykit BAK'o temoje wink.gif

Skaičiau. Ir net komentarą kažkada rašiau apie tai, kad BAK'as neteko teisės teikti II lygio vaikų reanimacijos paslaugų. bigsmile.gif Todėl ir veža ten, kur teikia. Klausimas kokioje būklėje veža mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(klaara @ 2011 12 05, 13:40)
Aš per daug pasiklioviau tuo žmogumi

Atsimenu per kursus mums pasakojo, kaipo pavyzdi, kaip zmones nepasimete per gimdyma
Kad paskambino pribuvejai gimdanti pora ir ja kviete - o ji negalejo atvykti, ir vis paklausdavo apie saremiu daznuma - kai jau vyras sako - nu jau dazni, tai pribuveja nuramino 'Gi zinot viska patys, ka reikia daryt, as ten jums ir nereikalinga'. Paskui pasakojo, kaip vyras klause - sako matau kazkoki siuliuka kaipo islindusi, kas tai galetu but? Ar cia taip turi but ar ne?
Ogi pasirodo - pimpaliukas - ir visoms kursuose taip juokinga - CHA CHA CHA
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo shantal: 05 gruodžio 2011 - 13:07
QUOTE(shantal @ 2011 12 05, 14:01)
Atsimenu per kursus mums pasakojo, kaipo pavyzdi, kaip zmones nepasimete per gimdyma
Kad paskambino pribuvejai gimdanti pora ir ja kviete - o ji negalejo atvykti, ir vis paklausdavo apie saremiu daznuma - kai jau vyras sako - nu jau dazni, tai pribuveja nuramino 'Gi zinot viska patys, ka reikia daryt, as ten jums ir nereikalinga'. Paskui pasakojo, kaip vyras klause - sako matau kazkoki siuliuka kaipo islindusi, kas tai galetu but? Ogi pasirodo - pimpaliukas - ir visoms kursuose taip juokinga  - CHA CHA CHA


IR..ta pora pati pagimdė ar kaip?Ar istorija nutyli?Viena gimdyti tai tikrai nebūčiau norėjus bet kad Jurga sėdėtų per sąrėmius man irgi mažiausiai reikėjo.Niekam juk ir nepaslaptis kad ji atvyksta link pabaigos-kai sąrėmiai būna kas tris penkias minutes(na,jei nėra kitokių pageidavimų ir individualių susitarimų)-mane tai pilnai tenkino smile.gif Jei nėra pasitikėjimo savim,savo kūnu,tai gal tikrai geriau,kaip jūsų atveju,važiuoti iš kart į ligoninę ie ten laimingai gimdyti mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(klaara @ 2011 12 05, 14:10)
IR..ta pora pati pagimdė ar kaip?Ar istorija nutyli?

Istorija sako tai, kad per tuos kursus visada akcentuojama tik tai, kad viskas bus gerai, kad viskas visoms ir visiems pasibaige gerai....I mano klausimus budavo irgi atsakymas vienas - viskas bus gerai (siuo atzvilgiu teisinu Svirplele, kuriai, kaip ir visoms kitoms taip pudrinamos smegenys)....gerai kad tai porai ir pimpaliukas, ir vaikiukas islindo - uztai visi skaniai pasijuoke...kaip is daugelio kitu istoriju - uzstrigusiomis kojytemis, rankytemis ir t.t
Tokie pavyzdziai kaip Svirpleles - nepasakojami.
Papildyta:
QUOTE(klaara @ 2011 12 05, 14:10)
Jei nėra pasitikėjimo savim,savo kūnu,tai gal tikrai geriau,kaip jūsų atveju,važiuoti iš kart į ligoninę ie ten laimingai gimdyti mirksiukas.gif

Ot nemegstu zodziu zaismo ir skambiu 'dvasingu' fraziu - pasitikejimas savo kunu - graziai pasakyta ir daugiau nieko...Kada jis pasibaigia - uzsisukusia virkstele ir juodais vandenimis ar uzstrigusia galvyte (nes ji vargse taip uzlinkusi, kad neleidzia islysti) - ir vienu zingsniu nuo cerebrinio paralyziaus...
Visi mes mokam graziai DVASINGAI pasneketi - o kai kazkas atsitinka - liekam vienui vieni pilkoje realybeje su doze melo ir akistata su savo sazine
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo shantal: 05 gruodžio 2011 - 13:57
QUOTE(shantal @ 2011 12 05, 14:23)
Istorija sako tai, kad per tuos kursus visada akcentuojama tik tai, kad viskas bus gerai, kad viskas visoms ir visiems pasibaige gerai....I mano klausimus budavo irgi atsakymas vienas - viskas bus gerai (siuo atzvilgiu teisinu Svirplele, kuriai, kaip ir visoms kitoms taip pudrinamos smegenys)....gerai kad tai porai  ir pimpaliukas, ir vaikiukas islindo - uztai visi skaniai pasijuoke...kaip is daugelio kitu istoriju - uzstrigusiomis kojytemis, rankytemis ir t.t
Tokie pavyzdziai kaip Svirpleles  - nepasakojami.
Papildyta:

Ot nemegstu zodziu zaismo ir skambiu 'dvasingu' fraziu - pasitikejimas savo kunu - graziai pasakyta ir viskas...Kada jis pasibaigia - uzsisukusia virkstele  ir juodais vandenimis ar uzstrigusia galvyte (nes ji vargse taip uzlinkusi, kad neleidzia islysti) - ir vienu zingsniu nuo cerebrinio paralyziaus...


Deja,tai nei skambi,nei dvasinga frazė-elementarus tas pasitikėjimas(suprantu kad mūsų,vakarų kultūroj tai MISTIKA ,bet nereiškia kad jo negali būti) ir tiek.Kuo labiau moteis pasitiki savo kūnu,yra atsipalaidavus,tuo lengviau jai sekas pagimdyt-ar nesutinkat?Lyg rašėt kad jūsų gimdymai buvo lengvi?Ar nebuvo pasitikėjimo savim ?Tik medikais? g.gif
tiesa-esu jau rašius-virkštelė buvo ir mano dukrai apsivyniojus ant kakliuko ir ką? :hmNelabai ,žinoma,tai gerai bet ir ne tragedija smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo klaara: 05 gruodžio 2011 - 13:33
QUOTE(klaara @ 2011 12 05, 13:32)
Deja,tai nei skambi,nei dvasinga frazė-elementarus tas pasitikėjimas(suprantu kad mūsų,vakarų kultūroj tai MISTIKA ,bet nereiškia kad jo negali būti) ir tiek.Kuo labiau moteis pasitiki savo kūnu,yra atsipalaidavus,tuo lengviau jai sekas pagimdyt-ar nesutinkat?Lyg rašėt kad jūsų gimdymai buvo lengvi?Ar nebuvo pasitikėjimo savim ?Tik medikais? g.gif
tiesa-esu jau rašius-virkštelė buvo ir mano dukrai apsivyniojus ant kakliuko ir ką? :hmNelabai ,žinoma,tai gerai bet ir ne tragedija smile.gif

Ir nieko- jei ta virkštė pakankamai ilga. Jei ne- spektras nuo vaisiaus hipoksijos iki mirties.
Atsakyti
QUOTE(klaara @ 2011 12 05, 14:32)
tiesa-esu jau rašius-virkštelė buvo ir mano dukrai apsivyniojus ant kakliuko ir ką? g.gif

Pasakykit tai Svirlplelei, del kurios vaikucio gyvybes kovojo medikai...Gal jai palengves...
Atsakyti
na nieko, kad virkštelė buvo apsisukus ir laimingai viskas baigėsi, tačiau kaip būtų tada jeigu būtų baigiasi nelaimingai. Tiesa yra viena, kad viskas gerai kas gerai baigiasi, tada belieka tik euforija ir laimė. Sunku rasti pasisakimų moterų, kurioms nesibaigė viskas idealiai, o gal net tragiškai. Visada lengva kalbėti, kai yra kuo džiaugtis ir didžiuotis. Taip, ir medikai daro klaidas yra ir storžievių, bet juk nevisi tokie.
Atsakyti
QUOTE(shantal @ 2011 12 05, 13:23)
pasitikejimas savo kunu - graziai pasakyta ir daugiau nieko...

tai nera tuscia fraze.
yra net tokia mokslo savoka "embodied cognition" - kai kurie mokslininkai mano, kad tai, kaip mes suvokiame pasauli yra didele dalimi nulemta musu kunisku patirciu.
tiesiog tai nera visai paprasta suvokti. ir, galbut, nestumas, gimdymas - tai labai ryskios tokios patirtys, bet toli grazu ne vieninteles. savoka vartojama tikrai labai placiame kontekste, o viskas prasidejo dar nuo Lakoff&Johnson knygos "Metaphors we live by".

QUOTE(shantal @ 2011 12 05, 13:37)
Pasakykit tai Svirlplelei, del kurios vaikucio gyvybes kovojo medikai...Gal jai palengves...

siame kontekste labai svarbu priimti ir tai, kad medikai - irgi ne dievai. samoningumo, pasiruosimo gimdyti lygiai taip pat reikia ir gimdant ligonineje.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ragnez: 05 gruodžio 2011 - 13:43
QUOTE(flight @ 2011 12 03, 20:17)
"daktarai liepe man nestumti ir negimdyt kol jie neateis. Patys nuejo gerti kavutes. Nei as stumiau nei ka, pats vaikelis i laisve norejo, aciu D kad vyras buvo salia ir pamates kad jau nekas isskubejo kviesti kavos myletoju. Kai jie atejo - galvute jau isejo.Kadangi atejo niekur neskubedami tai ir nebuvo pasiruose gimdymui, liepe toliau nestumt. As nestumiau , bet vaikas pats norejo i laisve kartoju- beabejo kai tik spejo vaika pagaut as plysau, tai mane dar ir apreke.""

Į abu mano paskutiniuosius gimdymus akušerės spėjo atbėgti, kai galvutė jau lindo biggrin.gif . Na, bet bendrom pajėgom susitvarkėme ir be plyšimų. Nors vaikučiai nemaži buvo, sūnelio krūtinės apimtis tokia, kad visi gydytojai stebėjosi, neonatologė sakė, kad tokių Klaipėdos GN tik 1-2 per metus gimsta. Viskas tvarkoje, kai nepanikuoji, klausai savęs ir patyrusio žmogaus. Beje, akušerės tuo metu ne kavą gėrė (tikriausiai biggrin.gif ) - aš pati nenorėjau pastovios medikų kontrolės ir priežiūros, prašiau jų užsukti tik tada, kada jų nuomone, tikrai yra būtina. Man gimdymas - natūralus ir labai intymus procesas, kai mediko diktato norisi mažiausiai. Ir GN personalas labai normaliai į šitą mano prašymą reagavo. Beje, dukrytė oficialiai gimė gimdymą prižiūrint tik akušerei - kadangi viskas vyko be komplikacijų, tai gydytoją ginekologą pamačiau praėjus beveik parai po gimdymo.

QUOTE(klaara @ 2011 12 05, 10:53)
Va,kaip smagu kad Lenkijoj jau tai įmanoma-reikės turėt omeny-vis arčiau nei Nyderlandai biggrin.gif

Nenoriu gimdyti nei Nyderlanduose, nei Lenkijoje, kai mano namai Lietuvoje biggrin.gif . Man ne artima namams aplinka ar pribuvėja svarbu: jei ne namai, tai jokio skirtumo, ar ligoninė, ar svetimas butas.
Atsakyti
QUOTE(Baltike @ 2011 12 05, 13:44)
jei ne namai, tai jokio skirtumo, ar ligoninė, ar svetimas butas.

su tuo visiskai sutinku.
nyderlanduose yra praktikuojama vaziuoti gimdyti i viesbuti netoli ligonines - jei nuo namu iki ligonines per didelis atstumas. man tai neatrodo prasminga. tokiu atveju geriau tiesiai i gimdymo skyriu - nebent yra dar kokiu nors kitu sveikatos prieziuros sistemos niuansu, del kuriu palankiau rinktis viesbuti.
Atsakyti