Įkraunama...
Įkraunama...

Gimdymas namuose, ar Lietuvoje tai saugu?

Kas dėl Svirplelės ir kitų panašių atvejų. Nežinau, man tai atrodė savaime suprantamas dalykas, kad, KOL mūsuose nėra normalios įstatyminės bazės ir tam tikrų reglamentuotų niuansų, visa atsakomybė ir sprendimai atitenka, deja, - gimdyvei. Taigi, nereikėtų to pamiršti. Aš dėl savo abiejų gimdymų pribuvėjai galiu tik dėkoti. Bet, visados reikia numatyti ir galimus kitus variantus.

Jei pvz., pribuvėja vėluoja ar , kaip Svirplelės atveju, atsiranda kažkokių kitų būtinų reikalų - viskas, mašinon ir ligoninėn, ir dar pakeliui skambini gydytojui, su kuriuo tareisi iš anksto (taip taip, aš prieš abu savo naminius gimdymus buvau susitarus su konkrečiais ginekologais-akušeriais, jeigu ką). O ne sėdi namuose, lauki, gimdai.. blink.gif

Visi ligoninei reikalingi daiktai, dokumentai JAU turi būti paruošti ir sukrauti mašinon ar kitoj greitai pasiekiamoj vietoj dar gerokai iki gimdymo (o ką jei koks priešlaikinis? aš prieš mėnesį buvau viską susiruošus nuo -iki). O ne taip, kad ekstra atvejis, o daiktai dar ieškomi, lakstoma ir kraunama.

Atstumas iki gimdymo namų turi būti keliskart išmatuotas minučių tikslumu ir piko metu. Jei gyvenama užmiestyje, kur nors užpustytuose soduose - nežinau...aš nerizikuočau. Nuo mūsų namo iki Antakalnio klinikų, t.y. būtent ten, kur veža iš kitų įstaigų su komplikacijomis - šešios minutės mašina, kamščių ir šviesoforų tuo maršrutu nebūna niekada (nedidelė gatvelė). Man tas atstumas buvo visiškai priimtinas apsisprendžiant gimdyti namuose. Pvz., iš kokios BAK atvežt gimdyvę ar naujagimį jiems užtruktų gerokai ilgiau (jie neturi reanimacijos beigi atatinkamos aparatūros). Ir nieko. Oficialu ir legalu.

Dar dėl psichologinės savijautos. Aš esu itin jautri. Mano kūnas reaguoja į kiekvieną įtampėlę ar stresą. Pvz., jei susikremtu - užkyla tempa. Jei stresas - susergu. Jei kelionė ar kitas ženklus pasikeitimas - šiaip itin tikslus menstruacijų ciklas pagrybauja dviejų savaičių paklaida. Ligoninėje gimdant, būtų koks grubesnis išsireiškimas ar nesiskaitymas - viskas, viso gero gimdymo veiklai (skatinamieji) ir stangoms (man būtina itin tinkama kūno poza beigi itin stipri koncentracija, stangos man - sunkiausias etapas), taigi rezultate - replės ar vakuumas geriausiu atveju.
ŠITAIP RIZIKUOTI SAVO VAIKU - nenorėjau. Todėl rinkausi namus.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo flight: 05 gruodžio 2011 - 11:41
QUOTE(ragnez @ 2011 12 05, 11:23)

bet taip pat vykdant veikla legaliai turetu galioti ir civilines atsakomybes draudimas, tiesa? juk istatymai daro skirtuma tarp netycines zalos ir nusikalstamo aplaidumo?
del veiklos legalizavimo, as is tiesu nezinau, ar buvo kas nors daroma to siekiant. bet nezinodamos, mes negalime tvirtinti, kad nieko nebuvo daroma - gal kaip ir su verteju istatymu, daroma buvo - bet kol kas rezultatu nepasiekta?

Taip. Tik vienas niuansas: draudimo kompanijos draudžia gydymo įstaigas. Per sutartis su profesinėmis sąjungomis gali būti draudžiama mediko civilinė atsakomybė, bet maksimali suma, kuria apdraudžiama toli gražu neprilygsta ieškinių dydžiui.
Netvirtinu, tiesiog klausiu: galbūt moterys, turinčios glaudesnį kontaktą su pribuvėjomis žino.
Atsakyti
QUOTE(shantal @ 2011 12 05, 11:34)
Nepateisinu to, bet del sito nerizikuociau savo vaiko gyvybe, gimdydama namie...

kai gulejau onkologiniam, gydancio gydytojo atsakymas i mano klausimus "kai atvaziuosit i chemoterapija, viska suzinosit", buvo paskutinis lasas, nulemes apsisprendima keisti ne tik gydytoja, bet ir gydymo istaiga.

deja, atvaziavus gimdyti, galimybes apsisukti ir vaziuoti kitur - nera.


QUOTE(dange @ 2011 12 05, 11:37)

kokie bebutu niuansai, kol veikla nelegali - apskritai nei atsakomybes, nei atsakomybes draudimo nera.


tai gal kas zino, ar lietuvoje buvo(yra) siekiama legalizuoti gimdymo prieziura namuose?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ragnez: 05 gruodžio 2011 - 11:42
QUOTE(ragnez @ 2011 12 05, 12:41)
kai gulejau onkologiniam, gydancio gydytojo atsakymas i mano klausimus "kai atvaziuosit i chemoterapija, viska suzinosit", buvo paskutinis lasas, nulemes apsisprendima keisti ne tik gydytoja, bet ir gydymo istaiga.


Ragnez, as esu pakeitusi bent tris vaiku gydytojus - pediatrus, aciu dievui, dabar turim superine gydytoja, nes galvojau, kad ir poliklinika keist teks...Darzely pastoviai problemos - vaikai nevedami i lauka nuo Bobu vasaros iki Velyku ir aukletojom niekaip negaliu irodyti, kad vaikai privalo but vedami i lauka kiekviena diena, esant oro salygoms, nurodytoms higienos normose....
O del gimdymo - visus tris gimdziau Tyzenhauzuose - su skirtingais gyd. ir akuseremis - as taip svaigau nuo to ateinancio vaikucio laimes jausmo - kad nieko blogo nepastebejau, [B]nes kaip rase Flight ir pamainos keitesi, ir gydytojai nesirode, akusere tik karts nuo karto toniukus lialiuko pamatuodavo - (nu man tie gydytojai visai nebuvo reikalingi iki stangu blink.gif ) , ir t.t....[/b], as tiesiog buvau euforijoj wub.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo shantal: 05 gruodžio 2011 - 12:19
QUOTE(flight @ 2011 12 05, 11:35)


Atstumas iki gimdymo namų turi būti keliskart išmatuotas minučių tikslumu ir piko metu. Jei gyvenama užmiestyje, kur nors užpustytuose soduose - nežinau...aš nerizikuočau. Nuo mūsų namo iki Antakalnio klinikų, t.y. būtent ten, kur veža iš kitų įstaigų su komplikacijomis - šešios minutės  mašina, kamščių ir šviesoforų tuo maršrutu nebūna niekada (nedidelė gatvelė). Man tas atstumas buvo visiškai priimtinas apsisprendžiant gimdyti namuose. Pvz., iš kokios BAK atvežt gimdyvę ar naujagimį  jiems užtruktų gerokai ilgiau (jie neturi reanimacijos beigi atatinkamos aparatūros). Ir nieko. Oficialu ir legalu.



BAK'as neturi naujagimių ir vaikų reanimacijos, bet turi: anesteziologą reanimatologą, neonatologą bei visą pirminei reanimacijai reikalingą bei reikalaujamą įrangą(intubacijos rinkinys, defibrliatorius, Ambu maišas ir tt).
Atsakyti
QUOTE(shantal @ 2011 12 05, 11:48)
Ragnez, as esu pakeitusi bent tris vaiku gydytojus - pediatrus, aciu dievui, dabar turim superine gydytoja, nes galvojau, kad ir poliklinika keist teks...

gimdymas vyksta cia ir dabar - galimybes pakeisti gimdymo pagalbininkus ar ligonine procesui isisiubavus nera, o saugumo jausmas ir pasitikejimas - labai svarbus sklandziai gimdymo eigai.
Atsakyti
QUOTE(dange @ 2011 12 05, 12:49)
BAK'as neturi naujagimių ir vaikų reanimacijos, bet turi: anesteziologą reanimatologą, neonatologą bei visą pirminei reanimacijai reikalingą bei reikalaujamą įrangą(intubacijos rinkinys, defibrliatorius, Ambu maišas ir tt).


Taip, bet jie vis tiek VEŽA į Klinikas ar Santariškes, jeigu ką. Paskaitykit BAK'o temoje wink.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo flight: 05 gruodžio 2011 - 11:55
QUOTE(flight @ 2011 12 05, 12:35)
Kas dėl Svirplelės ir kitų panašių atvejų. Nežinau, man tai atrodė savaime suprantamas dalykas, kad, KOL mūsuose nėra normalios įstatyminės bazės ir tam tikrų reglamentuotų niuansų, visa atsakomybė ir sprendimai atitenka, deja, - gimdyvei. Taigi, nereikėtų to pamiršti. Aš dėl savo abiejų gimdymų pribuvėjai galiu tik dėkoti. Bet, visados reikia numatyti ir galimus kitus variantus.

Jei pvz., pribuvėja vėluoja ar , kaip Svirplelės atveju, atsiranda kažkokių kitų būtinų reikalų - viskas, mašinon ir ligoninėn, ir dar pakeliui skambini gydytojui,  su kuriuo tareisi iš anksto (taip taip, aš prieš abu savo naminius gimdymus buvau  susitarus su konkrečiais ginekologais-akušeriais, jeigu ką). O ne sėdi namuose, lauki, gimdai.. blink.gif

Visi ligoninei reikalingi daiktai, dokumentai JAU turi būti paruošti ir sukrauti mašinon ar kitoj greitai pasiekiamoj vietoj dar gerokai iki gimdymo (o ką jei koks priešlaikinis?  aš prieš mėnesį buvau viską susiruošus nuo -iki). O ne taip, kad ekstra atvejis, o daiktai dar ieškomi, lakstoma ir kraunama.

Atstumas iki gimdymo namų turi būti keliskart išmatuotas minučių tikslumu ir piko metu. Jei gyvenama užmiestyje, kur nors užpustytuose soduose - nežinau...aš nerizikuočau. Nuo mūsų namo iki Antakalnio klinikų, t.y. būtent ten, kur veža iš kitų įstaigų su komplikacijomis - šešios minutės  mašina, kamščių ir šviesoforų tuo maršrutu nebūna niekada (nedidelė gatvelė). Man tas atstumas buvo visiškai priimtinas apsisprendžiant gimdyti namuose. Pvz., iš kokios BAK atvežt gimdyvę ar naujagimį  jiems užtruktų gerokai ilgiau (jie neturi reanimacijos beigi atatinkamos aparatūros). Ir nieko. Oficialu ir legalu.

Dar dėl psichologinės savijautos. Aš esu itin jautri. Mano kūnas reaguoja į kiekvieną įtampėlę ar stresą. Pvz., jei susikremtu - užkyla tempa. Jei stresas - susergu. Jei kelionė ar kitas ženklus pasikeitimas - šiaip itin tikslus menstruacijų ciklas pagrybauja dviejų savaičių paklaida. Ligoninėje gimdant, būtų koks grubesnis išsireiškimas ar nesiskaitymas - viskas, viso gero gimdymo veiklai (skatinamieji) ir stangoms (man būtina itin tinkama kūno poza beigi itin stipri koncentracija, stangos man - sunkiausias etapas), taigi rezultate - replės ar vakuumas geriausiu atveju.
ŠITAIP RIZIKUOTI SAVO VAIKU - nenorėjau. Todėl rinkausi namus.


Todėl ir aš antrą kart rinkaus namus-nemačiau jokių perspektyvų pagimdyti ligoninėje.Per pirmą gimdymą,į gimdyklą atvykus su 4cm gimdos atsidarymu,bebūnant joje,man per ilgą laiką nebeatsidarė nei vienas centimetras daugiau-esu daugiau nei garantuota,kad tai susiję su "nuostabia" gimdyklos aplinka(šaltos plytėlės viduržiemį,mediniai seni vėjo prapučiami langai ir visam tam šaltyje- būti su trumpais ligoninės naktiniais,slinkti su pala tarp kojų ir bėgančiais vandenim į klaikiai šaltą wc-smulkmenėlės tai tokios visai,itin nuteikiančios sėkmingam gimdymui biggrin.gif ..) ir su "puikia" atmosfera..O kad ir buvau toliau užskatinta ir įvyko atsidarymas,vistiek tai nepadėjo pagimdyti.Nu ir medikės kaip ir savo srities profesionalės lyg buvo.Nekaltinu aš jų tikrai-jau ir pačiai jėgų pabaigoj pritrūko,tačiau tačiau-o kodėl jų pritrūko kažin? g.gif Kiek su medikais po to teko kalbėti apie mano atvejį-tikrai nebuvo kažko super sudėtingo,tik viskas iš eigos išsirutuliojo-visi niuansai susikrovė į krūvą ir psichologiniai tikrai nebuvo paskutinėj vietoj smile.gif Greičiau atvirkščiai

Namuos kita kalba-kaklelis atsidarinėjo gal iš lėto,tačiau tolygiai ir tvarkingai nes..dariau tuo metu,ko norėjo mano organizmas(gulėjau ant žemės per sąrėmius,o tarp jų-snaudžiau) ir tt ir tt.Tar kito-be galo norėjau būti ant žemės ir per pirmą gimdymą,bet kur tau-sąlygų jokių tam.Dabar kiek suprantu,galima gulinėti ant kažkokių matrasų,tačiau-VARGU ar tai patinka ir priimtina medicinos personalui?Gi patogiau kai gimdyvė guli tvarkingai ,mat taip atseit "saugiau vaikeliui"-ar tai ne manipulicajijos?????????? g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo klaara: 05 gruodžio 2011 - 12:06
QUOTE(klaara @ 2011 12 05, 12:55)
"nuostabia" gimdyklos aplinka(šaltos plytėlės viduržiemį,mediniai seni vėjo prapučiami langai ir visam tam šaltyje- būti su trumpais ligoninės naktiniais,slinkti su pala tarp kojų ir bėgančiais vandenim į klaikiai šaltą wc-smulkmenėlės tai tokios visai,itin nuteikiančios sėkmingam gimdymui biggrin.gif ..) ir su "puikia"  atmosfera..O kad ir buvau toliau užskatinta ir įvyko atsidarymas,vistiek tai nepadėjo pagimdyti.
Namuos kita kalba-

tai vat apie ka mes cia ir kalbam - kiekvienas turi savo prioritetus 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(shantal @ 2011 12 05, 13:06)
tai vat apie ka mes cia ir kalbam - kiekvienas turi savo prioritetus 4u.gif


Taip,tikrai daug kas susiveda į žmogiškąjį faktorių smile.gif
Atsakyti
QUOTE(shantal @ 2011 12 05, 13:06)
tai vat apie ka mes cia ir kalbam - kiekvienas turi savo prioritetus 4u.gif


Šiaipjau, psichologinės ir fiziologinės būsenos sąsajos - elementaru. Pvz., jei moteris įsitempusi, bijo - normalūs lytiniai santykiai neįmanomi, kartais būna atvejų iki tokio lygio, kad viduje "susirakina" taip, kad vyras negali įeiti. Tas pats ir gimdymas. Visados geriau, kai moteris jaučiasi komfortabiliai, atsipalaidavusi.


Ir man dėl to visai negaila būtų susimokėti penkis gabalus privačioje gimdymo įstaigoje, nors minėta suma man - nemaži pinigai ir laisvi nesimėto. Nes toks "niekniekis" kaip stresas, gali lemtingai paveikti gimdymo procesą, ko pasekoje - ir vaikelio sveikatą.
Atsakyti
QUOTE(flight @ 2011 12 05, 13:12)
Ir man dėl to visai negaila būtų susimokėti penkis gabalus privačioje gimdymo įstaigoje, nors minėta suma man - nemaži pinigai ir laisvi nesimėto. Nes toks "niekniekis" kaip stresas, gali lemtingai paveikti gimdymo procesą, ko pasekoje - ir vaikelio sveikatą.

drinks_cheers.gif , jei as taip reaguociau, kaip jus - irgi surasciau tokius pinigus, kad gimdyt privacioje klinikoje 4u.gif
Atsakyti