Įkraunama...
Įkraunama...

Gimdymas namuose, ar Lietuvoje tai saugu?

QUOTE(klaara @ 2011 12 05, 04:33)
O kas sakė kad TAIP PAT SAUGU?Olandijoj negimdžiau,tad ir objektyviai palyginti negaliu.O Lietuvoj žinoma kad nesaugu,bet ne dėl pribuvėjų  neprofesionalumo,kaip per visą temą bandoma įteigti,o būtent dėl to,kad tai nelegalu mūsų valstybėje.Tai net nebežinau-ar dar verta diskutuoti apie tai ir lyginti tą dieną su naktim...Lyg gimdančios namuose ar pribuvėjos būtų kaltos,kad tai nelegalu mūsų valstybėj..Įdomus požiūris

Šioj vietoj norėčiau pridėti, kad ne taip saugu kaip Olandijoje ne dėl pribuvėjų (jų yra bent keletas) nekompetencijos o būtent dėl to, kaip į naminį gimdymą ir į gimdymą apskritai reaguoja medicinos sistema.
Atsakyti
QUOTE(shantal @ 2011 12 05, 10:07)
O as visada klausineju iki smulkmenu

as irgi klausineju. kaip jau rasiau, takart atsakymas i klausimus buvo "jus vis tiek nesuprasit".
Atsakyti
QUOTE(ragnez @ 2011 12 05, 11:11)
as irgi klausineju. kaip jau rasiau, takart atsakymas i klausimus buvo "jus vis tiek nesuprasit".

Ragnez, as turejau omeny, kad rasei nesi reikli priekabi - tai as butent tokia esu, kas liecia gydyma, isklausineju iki smulkmenu ax.gif
net nezinau, kaip sureaguociau, jei pasakytu -" vistiek nesuprasit', niekad taip nera pasake, nors nepasakyciau, kad visada labai jau patinka aiskinti - visuomet turbut geresni tie pacientai, kurie nieko neklausia ir su viskuo sutinka:)
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo shantal: 05 gruodžio 2011 - 10:22
matau, kad nesusikalbam.
QUOTE(shantal @ 2011 12 05, 10:18)
Ragnez, as turejau omeny, kad rasei nesi reikli priekabi - tai as butent tokia esu, kas liecia gydyma, isklausineju iki smulkmenu ax.gif

kai sakau "nesu reikli", tai norejau pasakyti, kad nereikalauju is personalo pauksciu pieno ant sidabrinio padeklo. bet informacijos ir atsakymu i klausimus - vis tik tikiuosi sulaukti be izeidinejimu.
Atsakyti
QUOTE(klaara @ 2011 12 05, 11:09)
dažnai neturi iki galo net suvokimo kodėl tai daro,motyvai silpni,atitinkamai ir pasiruošimas silpnas,baimių-krūvos ir dažnas tokio gimdymo rezultatas-finalas ligoninėjė(Svirplelės atvejis bent jau man pasirodė toks)..

o vat cia tai nereikia.....
cia kaip ekstrasensai - kai norimu rezultatu nera - pats kaltas, nepadarei to ir to, simtas priezasciu....kaltink tik save....
Baigiau pati Jurgos kursus - zinau ne viena toki atveji ir tokiu MOTYVUOTU, apie kuriuos Jurga pasakoja kaip pavyzdzius komplikuotu gimdymu (nuo kuriu man kraupu daresi, o ten viskas juoko forma nuleidziama), mano pacios grupeje keli komplikuoti gimdymai, zinau, kad buvo ieskomi net advokatai (pribuvejos gynybai) - absurdas, kai viskas suverciama silpniem motyvam, pasiruosimui ir pan. - kaip sakoma - "geriausia gynyba - puolimas"
Aciu Svirplelei, kad isdriso papasakoti atvirai 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo shantal: 05 gruodžio 2011 - 10:45
QUOTE(shantal @ 2011 12 05, 11:40)
o vat cia tai nereikia.....
cia kaip ekstrasensai - kai norimu rezultatu nera - pats kaltas, nepadarei to ir to, simtas priezasciu....kaltink tik save....
Baigiau pati Jurgos kursus - zinau ne viena toki atveji ir tokiu MOTYVUOTU, apie kuriuos Jurga pasakoja kaip pavyzdzius komplikuotu gimdymu (nuo kuriu man kraupu daresi, o ten viskas juoko forma nuleidziama), mano pacios grupeje keli komplikuoti gimdymai, zinau, kad buvo ieskomi net advokatai (pribuvejos gynybai) - absurdas, kai viskas suverciama silpniem motyvam, pasiruosimui ir pan.
Aciu Svirplelei, kad isdriso papasakoti atvirai  4u.gif


Kas nereiškia?Tai atvirai papasakot tas istorijas jei jau taip.Labai ir labai daug ką reiškia MOTYVACIJA :)Jei lankėt kursus,tai žinot turbūt kad ir fizinis ,ir emocinis,ir psichologinis pasiruošimas ne paskutinėj vietoj.Kiek mano aplinkoj buvo nesėkmingų atvejų-visada kažkurio iš jų pritrūkdavo.Na,kad ir tokia maža "smulkmenėlė" prieš gimdymą-nekokie santykiai šeimoje-ką kaltinti kad jie tokie ir tai įtakoja TIESIOGIAI gimdymą nekaip-turbūt irgi Jurgą? -aišku,čia jau yra ir Jurgos nesužiūrėjimo,kad leidžia tokioms poroms,kurioje vyras PRIEŠ gimdymą namuose,tai daryti..Bet vien jos kaltinti taip pat nevertėtų-lazda gi kaip ir du galus turi-tai gal vertėtų ir mąstyti šiek tiek plačiau,prieš priimant svarbius sprendimus(gimdymą namuose turiu omeny)?
biggrin.gif Mąstykim šiek tiek plačiau-tikrai bus mažiau komlikacijųmne tik gimdant mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo klaara: 05 gruodžio 2011 - 10:50
QUOTE(ragnez @ 2011 12 05, 08:11)
dange, o ka daryti, kad gimdymu namuose sistema taptu legali?  g.gif

O kas buvo daroma/padaryta, kad ji būtų legali?

QUOTE(flight @ 2011 12 05, 09:10)
Na, tarkim, įvardinsiu taip - jei viena pusė laikosi įsikibusi vienintelio požiūrio ir atsirenka pavydžius bei nutikimus, kurie galėtų tą požiūrį papildyti, ignoruodama bet kokią kitą patirtį - gerbiama redakcija, patarkite, ką tokiu atveju daryt kitai pusei?
Mano asmeninė naminių gimdymų patirtis graži, daugumos mano pažįstamų - irgi, bet ji niekam neįdomi ir "neegzistuoja" .  Taigi, lygiai tą patį galima padaryti su ligoninių patirtimi, ar ne?

Nelygu, ko kita pusė pageidauja bigsmile.gif

QUOTE(klaara @ 2011 12 05, 10:03)
O kas sakė kad TAIP PAT SAUGU?Olandijoj negimdžiau,tad ir objektyviai palyginti negaliu.O Lietuvoj žinoma kad nesaugu,bet ne dėl pribuvėjų  neprofesionalumo,kaip per visą temą bandoma įteigti,o būtent dėl to,kad tai nelegalu mūsų valstybėje.Tai net nebežinau-ar dar verta diskutuoti apie tai ir lyginti tą dieną su naktim...Lyg gimdančios namuose ar pribuvėjos būtų kaltos,kad tai nelegalu mūsų valstybėj..Įdomus požiūris

Pribuvėjos sąmoningai imasi nelegalios veiklos, tačiau neturi būti už ją atsakingos g.gif Įdomus požiūris bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(shantal @ 2011 12 05, 11:40)
absurdas, kai viskas suverciama silpniem motyvam, pasiruosimui ir pan.



Va aš irgi nelinkusi visas komplikuoto gimdymo priežastis nurašyti tik "nepasiruošimui". Pvz., mano atvejis gali būti puikus pavydys - esu totali bailė, apie galimas komplikacijas beigi rizikas galvojau ir daug (ir atatinkamai bandžiau apsidrausti kiek tik buvo įmanoma), bet naminiai gimdymai sėkmingi.

Atsakyti
QUOTE(dange @ 2011 12 05, 11:44)
O kas buvo daroma/padaryta, kad ji būtų legali?
Nelygu, ko kita pusė pageidauja  bigsmile.gif
Pribuvėjos sąmoningai imasi nelegalios veiklos, tačiau neturi būti už ją atsakingos  g.gif Įdomus požiūris  bigsmile.gif


Turbūt girdėtas posakis-"Yra paklausa,yra ir pasiūla"-paprastas gyvenimo dėsnis.O ką siūlot daryti jei nėra sąlygų gimdyti normaliai? g.gif Va,kaip smagu kad Lenkijoj jau tai įmanoma-reikės turėt omeny-vis arčiau nei Nyderlandai biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(dange @ 2011 12 05, 10:44)
O kas buvo daroma/padaryta, kad ji būtų legali?

na, as nestudijavau sio klausimo. gal tu zinai?

breziant analogija su mano profesine situacija, tai prisiekusiojo vertejo statusa reglamentuojancio istatymo projektas seime jau marinuojamas apie desimti metu. taip, sutinku, kad vis tik esamos verteju profesines organizacijos per mazai koordinuotos ir nepakankamai aktyviai siekia ta istatyma "prastumti", o gal dar yra ir kitu "povandeniniu sroviu"...

taciau vis tik, kiek yra praktikuojanciu verteju, ir kiek yra praktikuojanciu pribuveju? ar medicinos istaigose dirbanciu akuseriu ir gydytoju profesines organizacijos imtusi siekti galimybes teikti gimdymo prieziuros paslaugas namuose? ar apskritai lietuvoje isvystyta slaugos ir sveikatos prieziuros paslaugu teikimo namuose sistema? kodel?

galu gale, kur nors turi buti tokio judejimo pradzia, tiesa?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ragnez: 05 gruodžio 2011 - 10:56
QUOTE(klaara @ 2011 12 05, 11:43)
Kas nereiškia?Tai atvirai papasakot tas istorijas jei jau taip.Labai ir labai daug ką reiškia MOTYVACIJA  smile.gif

Neturiu teises kalbeti uz kitas - turi pacios papasakoti, kaip kad Svirplele padare .
Svirpleles atvejis, arba, kai kudikis negali islisti del uzsrigusios uzlinkusios galvytes, arba kai is Naujininku nuveze nukraujavusia soko busenos, kai jau su dievais kalbejosi...arba kita tokia isdraskyta, kad gydytojas numeta instrumentus ir pasako" nezinau, nuo ko pradeti", o gimdyves sesuo prie duru atsiklaupusi meldziasi

Motyvacijos stoka, nekokie santykiai seimoje, ir pan. ir t.t - tiesiog KLIEDESIAI
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo shantal: 05 gruodžio 2011 - 10:58
QUOTE(flight @ 2011 12 05, 11:46)
Va aš irgi nelinkusi visas komplikuoto gimdymo priežastis nurašyti tik "nepasiruošimui". Pvz., mano atvejis gali būti puikus pavydys - esu totali bailė, apie galimas komplikacijas beigi rizikas galvojau ir daug (ir atatinkamai bandžiau apsidrausti kiek tik buvo įmanoma), bet naminiai gimdymai sėkmingi.


Bet motyvacija,jei gerai suprantu,buvo rimta,jei net ir antrą kartą gimdėt namuose smile.gif Apie rizikas ir aš galvojau-domėjaus,tariaus su Jurga,su gydytojais,dariausi echo ir tt..-tai irgi pridėjo saugumo.Tikrai nebuvo taip-ai,gimdau-kas bus tas bus.Labai jau stipri motyvacija visgi buvo pagimdyti pačiai
Atsakyti